Autor Wątek: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)  (Przeczytany 2741630 razy)

0 użytkowników i 39 Gości przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29080 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:22:42 pm »
Ano tak, że tłumaczyłem Ci co jest najważniejsze w tym cytacie. Ale już przewidziałem, że będziesz się dopie**alał do tego jednego zdania ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 340
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29081 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:23:15 pm »
Mów do dupy to Cię osra. Tak moge podsumować rozmowe z Bobanem w tym temacie. Have fun, ja już nic więcej nie piszę.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29082 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:23:52 pm »
Recenzji telewizorów też nie czytasz przed zakupem? Pewnie to też będzie z dupy porównanie, ale co tam  :lol:

Nie. Sprowadzam sobie do pracy i sam sprawdzam na ile obraz mi odpowiada. Tak wybrałem W5500, a potem przypadkiem dowiedziałem się, że to bardzo wysoko oceniany LCD.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29083 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:24:55 pm »
Recenzji telewizorów też nie czytasz przed zakupem? Pewnie to też będzie z dupy porównanie, ale co tam  :lol:

Nie. Sprowadzam sobie do pracy i sam sprawdzam na ile obraz mi odpowiada. Tak wybrałem W5500, a potem przypadkiem dowiedziałem się, że to bardzo wysoko oceniany LCD.

No, a lapek ma działać i odpalać najnowsze gry i ch**  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29084 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:25:02 pm »
Mów do dupy to Cię osra. Tak moge podsumować rozmowe z Bobanem w tym temacie. Have fun, ja już nic więcej nie piszę.

Tylko czekałem aż się któryś zesra i pojedzie z obelgami. Jestem usatysfakcjonowany, bo czymś takim tylko udowadniasz mi, że warto było brnąć. :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29085 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:26:05 pm »
Recenzji telewizorów też nie czytasz przed zakupem? Pewnie to też będzie z dupy porównanie, ale co tam  :lol:

Nie. Sprowadzam sobie do pracy i sam sprawdzam na ile obraz mi odpowiada. Tak wybrałem W5500, a potem przypadkiem dowiedziałem się, że to bardzo wysoko oceniany LCD.

No, a lapek ma działać i odpalać najnowsze gry i ch**  :lol:

A kto tak powiedział?

Mrocz

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29086 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:30:38 pm »
To nie JA dyskutuje na temat na który nie mam pojęcia ;P

Owszem robisz to teraz i bardzo często wcześniej.

Akurat ty tutaj nie jesteś żadnym Autorytetem by to stwierdzać ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29087 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:32:26 pm »
Podobnie jak i ty.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29088 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:37:23 pm »
Myślałem że to forum konsolowe :-?. Niestety widzę, że większość niestety to pctowcy. Prawda jest taka, że boli Was to bo stara konsola kosi wizualnie gierki z najnowszych pieców hehe :lol:. Wcale nie dziwie się BOBaNowi, że kupił takiego laptopa też podobnie bym wybrał patrząc na parametry, ale niestety to jest Piec i aby pograć normalnie potrzeba poszukać sprzęt ze dwa razy wydajniejszy no i oczywiście droższego. To co wypisujecie i jak bronicie kompa i jego jakże potężnych kart to jakaś paranoja (obsesja bym raczej nazwał) :troll:.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29089 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:41:04 pm »
Nie musisz się przyznawać, że tak jak BoBaN masz zerowe pojęcie o czym piszesz :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2011, 23:42:56 pm wysłana przez tytacz »

pawel_k

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29090 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:43:07 pm »
ale fakt faktem tutaj jednak przemilczeliście jeden argument - dlaczego to niby klient ma znać na pamięć benchmarki skoro widzi że gram ma wymagania X, a laptop wg specyfikacji ma 2X, a w praktyce okazuje się że tak na prawdę to był marketingowy bełkot i wydajność to 0.5X, a sprzęt sprzed 4 lat który teoretycznie ma 0.8X w praktyce ma wydajność 1.5X. to dobre dla pasjonatów, ale pamiętajcie że bardzo często zakup to kwestia impulsu i wiele osób analizą danych technicznych nie zaprząta sobie głowy...

albo o zgrozo dziewczyna chciała wam zrobić mega przyjemność i sprawić wam wymarzony sprzęt na gwiazdkę, bo marudzicie że macie laptopa sprzed 4 lat i już niestety już stare gry pokroju rFactor (nawet zapamiętała nazwę) nie chodzą, więc idzie do saturna czy media markt gdzie udaje się na stoisko z grami, bierze rFactor w łapę, idzie na stoisko z laptopami, po 15 minutach odnajduje sprzedawcę chowającego się za filarem (pierwszy był dość sprytny i zdążył uciec, a drugi udawał że on jest ze stoiska z drukarkami), mówi mu że chce laptopa dla chłopaka żeby taka gra poszła, kompetentny inaczej sprzedawca który został wysłany z agencji pracy chyba tylko po to żeby robił za dekoracje, przeświadczony o swojej wiedzy (w końcu miał jakieś tam szkolenia gdzie się dowiedział co to RAM i że więcej znaczy lepiej) i chcący pomóc zagubionej duszyczce szuka dla niej laptopa w rozsądnej cenie który z powodzeniem pociągnie grę wymagającą 512 ramu i 128 mega na karcie graficznej, po czym chłopak dostaje jak to określiliście "kawał gówna" który nadaje się tylko do przeglądania stron...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2011, 23:44:42 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29091 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:43:30 pm »
Widzisz Kyoku, właśnie się dowiedziałeś, że nie masz pojęcia o czym piszesz, a jedyni oświeceni na tym forum to lobby PC'towe. :troll:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29092 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:45:16 pm »
Nie musisz się przyznawać, że tak jak BoBaN masz zerowe pojęcie o czym piszesz :P
Znalazł się ekspert hehe. Proponuje zmienić temat, bo śmierdzi palącym się blaszakiem :idea:.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29093 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:50:03 pm »
ale fakt faktem tutaj jednak przemilczeliście jeden argument - dlaczego to niby klient ma znać na pamięć benchmarki skoro widzi że gram ma wymagania X, a laptop wg specyfikacji ma 2X, a w praktyce okazuje się że tak na prawdę to był marketingowy bełkot i wydajność to 0.5X, a sprzęt sprzed 4 lat który teoretycznie ma 0.8X w praktyce ma wydajność 1.5X. to dobre dla pasjonatów, ale pamiętajcie że bardzo często zakup to kwestia impulsu i wiele osób analizą danych technicznych nie zaprząta sobie głowy...

Sedno sprawy. A już myślałem, że w tym zalewie absurdu nie trafi się nikt kto powie coś mądrego. Odnośnie sprzedawców, to takie właśnie sytuacje pozwalają sprzedawcom dowolnie wciskać kit. Ludzie nie muszą znać na pamięć benchmarków (i nie znają), a wymagania na pudełkach są tak napisane, że wystarczy iż sprzedawca wskaże ilość ramu wymaganą przez grę i ilość ramu posiadaną przez kartę w lapku, a klient łyknie to bez popity.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29094 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:53:46 pm »
Dlatego warto mieć chociaż podstawową wiedzę na ten temat przed zakupem. Ale jak ktoś zdaje się na marketingowy bełkot sprzedawcy to niech ma pretensje do siebie, a nie branży PC.

Ci sami ludzie kupują zdjęcia przedmiotów na allegro.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2011, 23:56:43 pm wysłana przez tytacz »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29095 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:56:58 pm »
Sedno sprawy. A już myślałem, że w tym zalewie absurdu nie trafi się nikt kto powie coś mądrego. Odnośnie sprzedawców, to takie właśnie sytuacje pozwalają sprzedawcom dowolnie wciskać kit. Ludzie nie muszą znać na pamięć benchmarków (i nie znają), a wymagania na pudełkach są tak napisane, że wystarczy iż sprzedawca wskaże ilość ramu wymaganą przez grę i ilość ramu posiadaną przez kartę w lapku, a klient łyknie to bez popity.
A z kazdym innym sprzetem, ktory ma wiele wariacji jest inaczej?

Kurna przeciez glosne bylo to, ze ludzie kupowali Kinecta bez Xboxa, bo mysleli, ze wystarczy. To ze klient jest baran, a sprzedawca cham i wiekszy baran, to nie znaczy, ze to jest trudne, albo wymaga dyplomu.
Sprawa jest prosta - pytasz sie kogos kto sie orientuje/czytasz artykul i wybierasz lapka, ktory ma odpowiednia ilosc rdzeni, mhz i gpu do Twoich potrzeb 'growych', i tyle.

Mrocz

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29096 dnia: Grudnia 20, 2011, 23:57:29 pm »
ale fakt faktem tutaj jednak przemilczeliście jeden argument - dlaczego to niby klient ma znać na pamięć benchmarki skoro widzi że gram ma wymagania X, a laptop wg specyfikacji ma 2X, a w praktyce okazuje się że tak na prawdę to był marketingowy bełkot i wydajność to 0.5X, a sprzęt sprzed 4 lat który teoretycznie ma 0.8X w praktyce ma wydajność 1.5X. to dobre dla pasjonatów, ale pamiętajcie że bardzo często zakup to kwestia impulsu i wiele osób analizą danych technicznych nie zaprząta sobie głowy...

albo o zgrozo dziewczyna chciała wam zrobić mega przyjemność i sprawić wam wymarzony sprzęt na gwiazdkę, bo marudzicie że macie laptopa sprzed 4 lat i już niestety już stare gry pokroju rFactor (nawet zapamiętała nazwę) nie chodzą, więc idzie do saturna czy media markt gdzie udaje się na stoisko z grami, bierze rFactor w łapę, idzie na stoisko z laptopami, po 15 minutach odnajduje sprzedawcę chowającego się za filarem (pierwszy był dość sprytny i zdążył uciec, a drugi udawał że on jest ze stoiska z drukarkami), mówi mu że chce laptopa dla chłopaka żeby taka gra poszła, kompetentny inaczej sprzedawca który został wysłany z agencji pracy chyba tylko po to żeby robił za dekoracje, przeświadczony o swojej wiedzy (w końcu miał jakieś tam szkolenia gdzie się dowiedział co to RAM i że więcej znaczy lepiej) i chcący pomóc zagubionej duszyczce szuka dla niej laptopa w rozsądnej cenie który z powodzeniem pociągnie grę wymagającą 512 ramu i 128 mega na karcie graficznej, po czym chłopak dostaje jak to określiliście "kawał gówna" który nadaje się tylko do przeglądania stron...

Owszem :) Ale pokaż mi teraz dziedzinę zakupów w której tak nie jest? :) Prawda jest taka, że żeby kupić jakikolwiek sprzęt elektroniczny, czy cokolwiek droższego, najrozsądniej jest po prostu się wczytać.

Nad telewizorami również sporo się zastanawiałem, czytałem testy, analizowałem. Kupując Mp3 podobnie, laptopa tak samo.

Powiem więcej, kupując "perfekcyjne" PS3 jako moja pierwszą konsolę, czytałem w cholerę opinii na temat tego czy warto kupować sprzęt Sony czy Microsoftu.

Taka zagubiona duszyczka w postaci dziewczyny robiącej prezent dla chłopaka w temacie konsol też mogłaby polec. Nie raz widywałem dziewczynę kupującą swojemu chłopakowi grę na PS2 myśląc, że pójdzie na PS3...

To, że sprzedawcy kantują tych co nie mają żadnego pojęcia nie jest domeną tylko rynku PC...

EDIT: Damn KKRT mnie uprzedził...


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29097 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:00:49 am »
Dlatego warto mieć chociaż podstawową wiedzę na ten temat przed zakupem.

A to już nie wystarczy tylko 5 minut na doinformowanie się? :troll:

el becetol

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29098 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:01:45 am »
Ja czas w pubie marnowałem jak tu taka akcja. Dla mnie highlightem było jak Boban został wyśmiany że oczekuje dobrej rozgrywki od sprzętu który wyszedł w maju zeszłego roku. No kur** półtora roku już ma, Boban, czego ty oczekujesz, powinieneś wiedzieć ze pecet ma 3 miesięczny okres przydatności, potem już nic nie odpalisz bez apgrejdu za kilka tysi. :lol:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29099 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:02:51 am »
Dlatego warto mieć chociaż podstawową wiedzę na ten temat przed zakupem.

A to już nie wystarczy tylko 5 minut na doinformowanie się? :troll:

Mi by wystarczyło, żeby znaleźć informacje na temat rzeczy, którą chce kupić.

Google nie gryzie, a jak widać pomaga zaoszczędzić kasę i niepotrzebny wku**.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29100 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:04:44 am »
Ja czas w pubie marnowałem jak tu taka akcja. Dla mnie highlightem było jak Boban został wyśmiany że oczekuje dobrej rozgrywki od sprzętu który wyszedł w maju zeszłego roku. No kur** półtora roku już ma, Boban, czego ty oczekujesz, powinieneś wiedzieć ze pecet ma 3 miesięczny okres przydatności, potem już nic nie odpalisz bez apgrejdu za kilka tysi. :lol:
Nastepny co nic przeczytal, a sie odzywa. PS3 slim ma rok, to nie znaczy, ze jest technologia z 2010 ... Baa Wii mialo nowa premiere w tym roku, pewnie renderuje grafike w 1080 lepsza niz Crysis...

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29101 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:07:17 am »
Akurat becet to sobie (chyba?) przytrollował :P

pawel_k

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29102 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:07:29 am »
Dlatego warto mieć chociaż podstawową wiedzę na ten temat przed zakupem. Ale jak ktoś zdaje się na marketingowy bełkot sprzedawcy to niech ma pretensje do siebie, a nie branży PC.

Ci sami ludzie kupują zdjęcia przedmiotów na allegro.
ale to jest na prawdę bzdura, klient ma wiedzieć do czego potrzebuje komputer i to po ma sprzedawcę i sklep do którego idzie i przepłaca wobec sklepów internetowych, żeby dostać fachową poradę i nie zaprzątać sobie głowy rzeczami które tak na prawdę nie są mu do niczego potrzebne. nikt nie będzie szukał wieczorami benchmarków (zresztą, skąd niby zwykły człowiek ma wiedzieć o istnieniu takiego słowa) i poznawał specyfikację każdego sprzętu z osobna, nie wszyscy są technologicznymi freakami żeby po pierwszy im się chciało a po drugie byłoby to im do czegokolwiek potrzebne...

wyjdźcie z myśleniem trochę szerzej niż środowisko w którym się otaczacie i które sobie poradzi w takich sytuacjach to zrozumiecie o co chodzi... na przykład jak idziecie do mięsnego i chcecie dobrą i tanią szyneczkę to co? wcześniej siedzicie na necie, porównujecie masarnie, sprawdzacie która dodaje mniej ulepszaczy do mięsa i w jaki sposób przetwarzają tuszę? nie, widzicie za ladą pewną siebie panią ubraną w biały fartuch i białe coś na głowie - prosicie o dobrą szyneczkę i zdajecie się na jej autorytet...

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29103 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:08:50 am »
Dlatego warto mieć chociaż podstawową wiedzę na ten temat przed zakupem. Ale jak ktoś zdaje się na marketingowy bełkot sprzedawcy to niech ma pretensje do siebie, a nie branży PC.

Ci sami ludzie kupują zdjęcia przedmiotów na allegro.
ale to jest na prawdę bzdura, klient ma wiedzieć do czego potrzebuje komputer i to po ma sprzedawcę i sklep do którego idzie i przepłaca wobec sklepów internetowych, żeby dostać fachową poradę i nie zaprzątać sobie głowy rzeczami które tak na prawdę nie są mu do niczego potrzebne. nikt nie będzie szukał wieczorami benchmarków (zresztą, skąd niby zwykły człowiek ma wiedzieć o istnieniu takiego słowa) i poznawał specyfikację każdego sprzętu z osobna, nie wszyscy są technologicznymi freakami żeby po pierwszy im się chciało a po drugie byłoby to im do czegokolwiek potrzebne...

wyjdźcie z myśleniem trochę szerzej niż środowisko w którym się otaczacie i które sobie poradzi w takich sytuacjach to zrozumiecie o co chodzi... na przykład jak idziecie do mięsnego i chcecie dobrą i tanią szyneczkę to co? wcześniej siedzicie na necie, porównujecie masarnie, sprawdzacie która dodaje mniej ulepszaczy do mięsa i w jaki sposób przetwarzają tuszę? nie, widzicie za ladą pewną siebie panią ubraną w biały fartuch i białe coś na głowie - prosicie o dobrą szyneczkę i zdajecie się na jej autorytet...

Jak kupuje sprzęt za kilka tysięcy to sprawdzam w internecie informacje o nim. Do kupna szynki, o której zapomnę po 10 minutach tego nie potrzebuję.

Ja nie mówię, że sprzedawcy, którzy wkręcając klientów są super, ale winić rynek PC za to, że się dokonało złego wyboru przy zakupie?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29104 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:09:55 am »
Ja czas w pubie marnowałem jak tu taka akcja. Dla mnie highlightem było jak Boban został wyśmiany że oczekuje dobrej rozgrywki od sprzętu który wyszedł w maju zeszłego roku. No kur** półtora roku już ma, Boban, czego ty oczekujesz, powinieneś wiedzieć ze pecet ma 3 miesięczny okres przydatności, potem już nic nie odpalisz bez apgrejdu za kilka tysi. :lol:

Mój błąd, że zapomniałem o krótkim terminie przydatności kompów. :P I tu już nawet nie chodzi o dobrą rozgrywkę, ale o jakąkolwiek na w miarę przyzwoitym poziomie.

No, ale dobra, nie ma już co dalej tego ciągnąć. Nie zamierzałem na tym lapku grać i nie z taką myślą go kupowałem, ale nie zmienia to faktu, iż to zabawne, że tak młody lapek radzi sobie tak dennie z gierkami. Tak wiem, powinienem się doinformować, tyle że nie miałem na to czasu i zwracałem uwagę na zupełnie inne parametry, które wtedy były dla mnie najistotniejsze. Swoją drogą nawet jeśli wtedy zwróciłbym uwagę na kartę graficzną i dowiedział się, że ma 512MB to tym bardziej bym wziął, bo jako niedoinformowany uznałbym to za kolejny plus (512MB nie w kij dmuchał). :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29105 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:10:33 am »
Akurat becet to sobie (chyba?) przytrollował :P

Chyba raczej nie.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29106 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:12:15 am »
Jak kupuje sprzęt za kilka tysięcy to sprawdzam w internecie informacje o nim. Do kupna szynki, o której zapomnę po 10 minutach tego nie potrzebuję.


Ooo, a teraz nagle porównanie stały się niefajne, bo pokazują drugą stronę medalu.

Mrocz

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29107 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:13:04 am »
wyjdźcie z myśleniem trochę szerzej niż środowisko w którym się otaczacie i które sobie poradzi w takich sytuacjach to zrozumiecie o co chodzi... na przykład jak idziecie do mięsnego i chcecie dobrą i tanią szyneczkę to co? wcześniej siedzicie na necie, porównujecie masarnie, sprawdzacie która dodaje mniej ulepszaczy do mięsa i w jaki sposób przetwarzają tuszę? nie, widzicie za ladą pewną siebie panią ubraną w biały fartuch i białe coś na głowie - prosicie o dobrą szyneczkę i zdajecie się na jej autorytet...

No jeżeli kupno laptopa stoi u ciebie na poziomie kupna szynki...

Może i część trollów wykorzysta to żeby sobie się ze mnie pośmiać, ale z własnego doświadczenia wiem, że kupno byle jakiej prostownicy do włosów na prezent też może się skończyć wyrolowaniem przez sprzedawcę. Tak jest z każdym elektronicznym urządzeniem, w którym jest duży wybór i laptopy czy PC'ty ogólnie nie są tu wyjątkiem.

PS. z innej beczki, jak chciałem zrobić kiedyś prawdziwą włoską pizze to sprawdzałem w necie jakiego typu ser mozarella się do tego nadaje :lol: :lol:

pawel_k

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29108 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:14:33 am »
Dlatego warto mieć chociaż podstawową wiedzę na ten temat przed zakupem. Ale jak ktoś zdaje się na marketingowy bełkot sprzedawcy to niech ma pretensje do siebie, a nie branży PC.

Ci sami ludzie kupują zdjęcia przedmiotów na allegro.
ale to jest na prawdę bzdura, klient ma wiedzieć do czego potrzebuje komputer i to po ma sprzedawcę i sklep do którego idzie i przepłaca wobec sklepów internetowych, żeby dostać fachową poradę i nie zaprzątać sobie głowy rzeczami które tak na prawdę nie są mu do niczego potrzebne. nikt nie będzie szukał wieczorami benchmarków (zresztą, skąd niby zwykły człowiek ma wiedzieć o istnieniu takiego słowa) i poznawał specyfikację każdego sprzętu z osobna, nie wszyscy są technologicznymi freakami żeby po pierwszy im się chciało a po drugie byłoby to im do czegokolwiek potrzebne...

wyjdźcie z myśleniem trochę szerzej niż środowisko w którym się otaczacie i które sobie poradzi w takich sytuacjach to zrozumiecie o co chodzi... na przykład jak idziecie do mięsnego i chcecie dobrą i tanią szyneczkę to co? wcześniej siedzicie na necie, porównujecie masarnie, sprawdzacie która dodaje mniej ulepszaczy do mięsa i w jaki sposób przetwarzają tuszę? nie, widzicie za ladą pewną siebie panią ubraną w biały fartuch i białe coś na głowie - prosicie o dobrą szyneczkę i zdajecie się na jej autorytet...

Jak kupuje sprzęt za kilka tysięcy to sprawdzam w internecie informacje o nim. Do kupna szynki, o której zapomnę po 10 minutach tego nie potrzebuję.

Ja nie mówię, że sprzedawcy, którzy wkręcając klientów są super, ale winić rynek PC za to, że się dokonało złego wyboru przy zakupie?
nie mówię o cenie ale o sposobie postępowania klientów...
zresztą kupno złej szyneczki może mieć o wiele gorsze skutki niż wywalenie w błoto dwóch tysi na nieudany sprzęt RTV ;)
a poza tym to że do analizy postępowania konsumenta cena jest drugorzędną kategorią niech świadczą miliony osób kupujące sprowadzone z Niemiec 10-cio letnie diesle z magicznym przebiegiem 150tys, aaaaaaabsolutnie bezwypadkowe, od dziadka ;)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29109 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:15:10 am »
Jak kupuje sprzęt za kilka tysięcy to sprawdzam w internecie informacje o nim. Do kupna szynki, o której zapomnę po 10 minutach tego nie potrzebuję.


Ooo, a teraz nagle porównanie stały się niefajne, bo pokazują drugą stronę medalu.

A gdzie napisałem, że te porównanie jest złe?  :troll:

Napisałem tylko czemu siedziałbym na necie przy kupnie nowego kompa i nie siedział przy kupnie szynki.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29110 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:16:08 am »
PS. z innej beczki, jak chciałem zrobić kiedyś prawdziwą włoską pizze to sprawdzałem w necie jakiego typu ser mozarella się do tego nadaje :lol: :lol:

No to co się z szynki śmiejesz? :P

Dla wielu ludzi zakup takiego lapka do 2 tyś, to jak dla nas zakup szynki. Mają tyle kasy, że im to lata.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29111 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:17:08 am »
Akurat becet to sobie (chyba?) przytrollował :P

Chyba raczej nie.

Skoro tekst o kupowaniu nowego kompa co 3 miesiące nie jest trollingiem, to już sam nie wiem ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29112 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:18:53 am »
Tytaczu, ja w wypowiedzi becetola widzę znacznie więcej niż tylko fragment o kupowaniu kompa co 3 miesiące (chociaż ten zapewne był z lekką ironią). Jednak Ty jak zwykle nie chcesz tego rozumieć, albo nie rozumiesz. ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29113 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:21:27 am »

Dla wielu ludzi zakup takiego lapka do 2 tyś, to jak dla nas zakup szynki. Mają tyle kasy, że im to lata.

Następnym razem pójdę do Media Markt i po proszę o kilogram Samsunga...

Dla mnie kupno czegokolwiek droższego w podobny sposób co kupno szynki, jest po prostu głupim wywaleniem pieniędzy w błoto...

I tu nie chodzi o ilość kasy a czysty rozsądek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29114 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:22:10 am »
BoBaN mi nie chodzi o to jakiego Ty masz tego lapka, bo skoro sprawuje się dobrze w tym co wymagasz od niego to spoko.

Śmieszy mnie tylko nabijanie się z PC gamingu, bo jakaś gierka Ci nie działa na nim. Jakbyś był graczem PCtowym to byś nawet kontem kątem oka nie spojrzał na takiego laptopa i za te 2000 kupił odpowiedni sprzęt do grania. Sam tyle zapłaciłem za swojego kompa i wszystko łyka bez popity jak to mówicie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2011, 00:24:21 am wysłana przez tytacz »

el becetol

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29115 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:23:25 am »
PS3 slim ma rok, to nie znaczy, ze jest technologia z 2010 ... Baa Wii mialo nowa premiere w tym roku, pewnie renderuje grafike w 1080 lepsza niz Crysis...

Ja już nie wiem czy to trolling czy faktycznie ktoś tu kur** jest takim specem od technologii, że nie widzi różnicy między nową obudową PS3 a nową kartą graficzną wymaganą do odpalenia nowych tytułów. Blacharze przechodzą samych siebie. KKRT news - ja mam PS3 fat sprzed kilku lat i dalej odpalam nowe gry które działają tak jak na nowych PS3 Slim, czujesz się zaskoczony? Dalej uważasz że można porównać nowy model PS3 do corocznie wychodzacych nowych modeli kart graficznych? A może nie można, bo te drugie czymś się 'mało istotnym' od zeszłorocznych różnią, np. specyfikacją i wydajnością?  :lol:

A może KKRT myśli że co roku trzeba kupować nowy model PS3 żeby w nowe gry pograć?  :lol:

Porównanie mistrzowskie.


Skoro tekst o kupowaniu nowego kompa co 3 miesiące nie jest trollingiem, to już sam nie wiem ;)

To teraz na serio - to co ile trzeba?

Co półtora roku - za rzadko, zasługujesz na śmiech, pro pc gejmerzy tak starym sprzętem gardzą.
Co trzy miesiące - za często, zasługujesz na śmiech, pr pc gejmerzy tak często nie zmieniają.

To co ile? Co 8 miesięcy? Co rok?

kontem oka

 :troll:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29116 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:24:39 am »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29117 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:25:47 am »
To co ile? Co 8 miesięcy? Co rok?

Jak już napisałem. Wiedźmin 2 działa na kartach graficznych z 2006/2007 roku.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29118 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:26:35 am »
@Mrocz
W jakie błoto? Na szybko kupiony lapek spełnia zadanie do jakiego miał być przeznaczony. Inna sprawa i z tego beka, że tak młody sprzęt kompletnie nie radzi sobie z prostymi graficznie gierkami. Nie był kupowany pod gry, ale litości...coś tam powinien odpalać. Z tego też w swoim poście zbijał się becetol.

el becetol

  • Gość
Odp: System Wars (PS3/X0/WII/PC/Inne...)
« Odpowiedź #29119 dnia: Grudnia 21, 2011, 00:27:17 am »
To co ile? Co 8 miesięcy? Co rok?

Jak już napisałem. Wiedźmin 2 działa na kartach graficznych z 2006/2007 roku.

To na Bobanowym lapku pójdzie mówisz? Jest z maja 2010.