Autor Wątek: Resident Evil 5  (Przeczytany 193175 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #560 dnia: Grudnia 05, 2008, 19:42:32 pm »
Pogralem chwile I mam miszane uczucia, niby ladnie, klimatycznie i plynnie a jednak strasznie sztywno. Najwieksza wada sa stare schematy, nie mozna isc i strzelac, Chris strasznie wolno sie porusza i takie  tam duperele, denerwuje tez laska, ciagle mi ammo kradnie, niby mozna odebrac, ale tylko sprawia ze tracimy czas. Przejde wieczorkiem demo to sie wiecej wypowiem, narazie jest tak sobie :(
Czyli lipa, czwórka była jak dla mnie drętwa i piątka też się tak zapowiada.
A ja czwórke wspominam bardzo dobrze, więc licze na to że sie nie zawiode :)

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #561 dnia: Grudnia 05, 2008, 19:55:43 pm »
Przez ten dynamizm w czworce ,zabraklo zagadek logicznych i pewnie w 5 beda na poziomie...
Jesli mial bym wybor to zamiast 5 czesci w takiej postaci wolalbym "rimejk" 2 czesci.
ps.tych zombi na motorach nie moge przebolec :cry:

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #562 dnia: Grudnia 05, 2008, 19:59:30 pm »
Tez mi sie marzy stary, dobry RE, z zombiakami, a nie jakimis wiesniakami z roslinami wyrastajacymi im z glow. Mimo wszystko RE 4 to swietna gra i RE 5 tez sie tak zapowiada, ale wole stary klimat

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #563 dnia: Grudnia 05, 2008, 20:01:25 pm »
ale wole stary klimat
juz myslalem ,ze tylko ja tak mysle 8-)

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #564 dnia: Grudnia 05, 2008, 20:06:46 pm »
Wyjdzie w ogóle demko na ps3?

theHuLk

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 06-11-2008
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 0
  • PSN: Calrsberg
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #565 dnia: Grudnia 05, 2008, 20:08:23 pm »
a gdzies czytalem ze bedze demko  :P
         

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #566 dnia: Grudnia 05, 2008, 20:11:04 pm »
Wyjdzie w ogóle demko na ps3?
Na pewno będzie.
Jeśli nie na Jap Store, to na pewno na US Store.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #567 dnia: Grudnia 05, 2008, 20:22:04 pm »
Czuję spory zawód. Demka nawet nie ssam. Zagram choć pewnie dośc długo po premierze. Najpierw w nowym roku trzeba będzie odrobić jesień...

Spootn1k

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #568 dnia: Grudnia 05, 2008, 21:56:09 pm »
Ludzie to jest stare demo z E3, dziwie się dlaczego je dali 3 miechy przed premiera, z osadem poczekał bym do fulla, gdzie będzie przebudowane sterownie/kamera podciągnięta grafika itp itd

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #569 dnia: Grudnia 05, 2008, 22:46:36 pm »
Ludzie to jest stare demo z E3, dziwie się dlaczego je dali 3 miechy przed premiera, z osadem poczekał bym do fulla, gdzie będzie przebudowane sterownie/kamera podciągnięta grafika itp itd
Brali przykład z Evolution Studios

maniekz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-10-2008
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 1
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #570 dnia: Grudnia 05, 2008, 23:18:35 pm »
Kurrrr...
Zacząłem targać to nieszczęsne demko po południu, wracam teraz i patrze stanęło 97%, daje żeby dalej ściągało , dobija do 99% i wywala błąd 80070017 (zakończenie pobierania nie było możliwe).............

Wiesz, ten uzmy cut źfiata(nxe przyp. red.) jest za dobry na japońskie łącza, to se ne da tak łatwo ;0

Tu masz kilka hint'ów:
- I was also getting this error so i swapped out my RAM & it worked.
- This one I can tell is 100% for sure is harddrive problem best thing to do is get new drive
- Files may be corrupt or missing.
- Thus, you must have a bad patch on your SUS server.

Enyłej, kloc szonci   :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2008, 13:34:07 pm wysłana przez murdock »

oscyp

  • Gość
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #571 dnia: Grudnia 06, 2008, 00:11:01 am »
Robienie z siebie analfabety uważasz za najwyższą formę dojebania komuś? FAIL
No, ale xbox jest chójowy, najgorszy na świecie i dużo emotikonek.
 Wulgaryzmy
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2008, 08:47:03 am wysłana przez oscyp »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #572 dnia: Grudnia 06, 2008, 00:22:19 am »
Enyłej, kloc szonci  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Enyłej Microsoft przynajmniej postarał się o demo, na które PS3 musi czekać...

Co do tego zwisu, z NeoGAF wiem, że dzisiaj Microsoft robił jakieś usprawnienia/poprawki na Livie i przez jakiś czas ten zwalniał bądź był w ogóle nieczynny. Może to tego wina.

EDIT: A nie, to dlatego, ponieważ demko stało się region-locked. Wiec jeżeli Twoje IP nie pochodzi z Japonii, ściąganie nie może się skończyć (z tego co czytam, to Live sprawdza IP przy starcie ściągania, jak i przy zakończeniu).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2008, 01:01:37 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #573 dnia: Grudnia 06, 2008, 10:06:07 am »
Stronę wcześniej masz demko na MediaFire - minus jest taki, że trzeba je odpalać z płyty, więc loading na początku jest dłuższy.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #574 dnia: Grudnia 06, 2008, 11:06:29 am »
Nudne to jak ch**, zupłenie jak RE4

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #575 dnia: Grudnia 06, 2008, 11:57:20 am »
:( Coraz bardziej się przerażam jak czytam Wasze komentarze. SH upadł i zapowiada się ze RE też zdechnie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #576 dnia: Grudnia 06, 2008, 12:14:07 pm »
SH nie upadł, tylko zmienił styl i zmniejszył mu się znacznie budżet (ale mimo wszystko Homecoming to wciąż dobra gra - mówi to ktoś, kto przedwczoraj siedział do pierwszej w nocy i kończył przechodzić grę).
RE nie upadł, bo RE5 to po prostu RE4 w HD; nie wiem, z czym dokładnie _RED_ i juve mieli problem, ale jak czytam posty na NeoGAF to ludzie głównie narzekają na RE5 za to, że... jest to RE - czyli styl gry to biegnij, stań, strzelaj, powtórz. Na forum THiA, poświęconym serii RE, gdzie każdy przyzwyczajony jest do tego stylu gry, nikt nie narzeka.

Inna sprawa, ponoć domyślne sterowanie (to action-type) jest do kitu; po przełączeniu na Type A (RE4) oraz ustawienie szybkości celowania na najwyższy pomaga.

EDIT: Ponoć w inwentarzu ustawiając itemy (za pomocą X) na miejscach góra, dół, lewo, prawo przypisuje się te iteamy do krzyżaka; czyli np. jeżeli broń jest ustawiona na środku w górnym rzędzie = można się w nią wyposażyć po wciśnięciu góry na krzyżaku.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2008, 12:23:02 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

mateo

  • Gość
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #577 dnia: Grudnia 06, 2008, 13:07:11 pm »
Nudne to jak ch**, zupłenie jak RE4
zapomniałes dodać imo.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #578 dnia: Grudnia 06, 2008, 13:24:08 pm »
Nudne to jak ch**, zupłenie jak RE4
zapomniałes dodać imo.
A czy ja kur** pisze posty jako opinia mojej metki? Oczywiście ze imo, jesus -_-'

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #579 dnia: Grudnia 06, 2008, 13:49:55 pm »
Demko jest średniawe. Spodziewałem się dużo lepszej grafiki, no i wkurza mnie sheva. Niby dobrze się spisuje, uleczy, pomoże itp., ale nie wiem na cholerę plącze mi się pod nogami, łazi, gada, no po prostu nie rozumiem sensu jej istnienia w tej grze. Chyba miała służyć jako fajny bajer, a mnie póki co tylko irytuje.

Generalnie - bez pompy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #580 dnia: Grudnia 06, 2008, 14:00:04 pm »
Cytuj
no po prostu nie rozumiem sensu jej istnienia w tej grze
Chociażby po to, żeby druga osoba mogła nią grać w co-opie.

mateo

  • Gość
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #581 dnia: Grudnia 06, 2008, 14:02:17 pm »
Nudne to jak ch**, zupłenie jak RE4
zapomniałes dodać imo.
A czy ja ku*** pisze posty jako opinia mojej metki? Oczywiście ze imo, jesus -_-'
spokojnie bo wybuchniesz jesus -_-

ps.IMO must-have.. widziałem trailerek i po nim rokuje jeszcze większą, żywszą atmosfere, niż w RE4.Więcej wieśmaków do wyżynki, fajne finishe, łądniejsza oprawa/Afryka i mnóstwo zajefajnego gameplay'u.
Ja to kupuje w ciemno, gdyż czwórka strasznie mi się podobała.  fin :]

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #582 dnia: Grudnia 06, 2008, 14:10:25 pm »
Mr_Zombie - wydaje mi sie, ze jakby ta gra nie miala w nazwie 'Resident Evil', to 3/4 internetu by to demko zjechalo, a tak to jeszcze czesc na sile stara sie przekonac, ze to w koncu RE, itp. ;) Nie podobalo mi sie w tej grze slimacze tempo - gra jest po prostu wolna, jak zolw. Bohaterowie biegaja wolno, akcja jest wolna, no niemalze zero dynamiki. Ja lubie akcje, wiec to mi nie przypadlo do gustu. Druga sprawa to te nieszczesne strzelanie. O ile strzelanie w miejscu moglbym przelknac, to tak koniecznosc stania w miejscu, podczas przeladowania/leczenie, juz mnie wkurza.
Co do grafiki - jesli komus nie podobaly sie kolory w takim np. GoWie, to temu komus po prostu NIE MA PRAWA podobac sie grafika w RE5. Przeciez tu wszystko wyglada tak przesadnie zielono, rzygowinowo moglbym rzec ( czy tam żygowinowo ;p ), a reszta grafiki ( wykonanie otoczenia ) rowniez nie zachwyca. Jedyne, co mi sie podobalo, to modele naszych postaci ( bo murzyni i spolka wygladaja juz mocno przecietnie ), oraz cut-scenki ( ale to tylko dlatego, ze podczas nich na ekranie jest wtedy miliard filtrów ). Podsumowujac, ja sie spodziewalem, ze bedzie to jedna z najladniejszych gier tej generacji, a tymczasem przecietnie mocno.
Wracajac do gameplayu, te dwie oferowane w demku misje rowniez byly ch..owe imo. Pierwsza z nich - czekamy na helikopter, krecac sie w kolko i biegajac. Blagam...
Druga misja - wydaje sie troche ciekawsza - zabic jakiegos maderfakera z pila lancuchowa. No, poza tym, ze dzieki genialnemu patentowi stania podczas przeladowania broni, jest to uber ciezkie, to w sumie tez nic ciekawego. Nie wiem jak to wyglada w singlu, ale w kołopie moj partner biegal dookola, by ten go gonil i jak sie pojawil w moim zasiegu, nawalalem mu w plecy z dystansu. Wow.
Z gory zaznaczam, ze jest to opinia moja, czyli kogos, kto fanem serii RE nie jest i na wszystkie gry patrzy sie obiektywnie. :) Powtorze - jakby nie nazwa, to 3/4 ludu gre by jechalo jak sie da.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2008, 14:12:30 pm wysłana przez juve26 »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #583 dnia: Grudnia 06, 2008, 14:29:25 pm »
Nie wiem, czy by jechało. Rozgrywka w RE4 przecież również polegała na tym samym - biegniesz, stajesz, celujesz, strzelasz, uciekasz. Cała gra na tym praktycznie polegała. A mimo to ludzie, którzy nie lubi dawnych, oldschoolowych RE ze statycznymi kamerami, mnóstwem zagadek itp., pokochali grę. Więc wątpię, by tu chodziło tylko o tytuł. Po prostu niektórym podoba się taki styl wolniejszy styl gry, inni wolą dynamiczną siekankę.

Zmartwiło mnie jednak to, co mówisz o grafice. Na screenach i trailerach wszystko wygląda ślicznie; ba, kolory też świetne. :/
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

mateo

  • Gość
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #584 dnia: Grudnia 06, 2008, 14:32:00 pm »
Nie wiem, czy by jechało. Rozgrywka w RE4 przecież również polegała na tym samym - biegniesz, stajesz, celujesz, strzelasz, uciekasz. Cała gra na tym praktycznie polegała. A mimo to ludzie, którzy nie lubi dawnych, oldschoolowych RE ze statycznymi kamerami, mnóstwem zagadek itp., pokochali grę. Więc wątpię, by tu chodziło tylko o tytuł. Po prostu niektórym podoba się taki styl wolniejszy styl gry, inni wolą dynamiczną siekankę.

Zmartwiło mnie jednak to, co mówisz o grafice. Na screenach i trailerach wszystko wygląda ślicznie; ba, kolory też świetne. :/
Mr_Zombie uwierz, że oprawa jest świetna i masz rację!!

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #585 dnia: Grudnia 06, 2008, 16:53:09 pm »
Ja tam jestem ( ale to niedlugo moze sie zmienic na bylem) fanem RE, gralem we wszystkie czesci, przeszedlem je po kilkadziesat razy, nie staram sie tu pisac zeby kogos zniechecic do gry, po prostu wyrazam swoja opinie, a wedlug niej RE5 zostal praktycznie z wszystkiego wyprany, i zostala nam jakas tam gra z Chrisem i roslinkami. Naprawde bardzo malo ma to wspolnego z Rezydencja Zla, klimat iz mimo wszystko jakis jest, to na pewno nie jest to klimat RE. Postacie sa naprawde ladnie i fajnie zrobione, przeladowywanie broni wyglada takze bardzo fajnie, ale to chyba wszystko. Grafika w RE5 naprawde jest bardzo ladna, praktycznie wyprana z kolorow z wszech obecnym odcieniem zielonego, ale nadal bardzo ladna, tylko, no wlasnie, tylko nie jest to az tak ladne jak bylo to na trailerach. Jak juz pisal juve, w dzisiejszych standardach strzelanie bez mozliwosci poruszania sie czy tez przeladowywanie broni to jakis zart. Ja wiem ze bylo to obecne w Rezydencjach od samgo poczatku, ale chyba najwyzszy czas na zmiany, bo ten motyw juz nie zdaje egzaminu. Nasi przeciwnicy, pomijajac juz to ze sa beznadziejnie glupi, sa rowniez bardzo powolni. Mialem pare razy kilka akcji gdzie biegli na mnie, ale bardziej wywolalo to smiech na mojej twarzy niz panike czy strach. Co innego gdyby ta banda czarnych zombie inaczej biegla duzymi grupami na mnie, stwarzajac jakies male pozory bezradnosci a ja powolutku wycofujac sie mogl walic do nich z pistoletu czy jakiegos machine gun'a. Ja nie mowie ze chce biegac z predknosci 80km/h i walic do wszystkiego, ale jaki kolwiek maly ruch podczas strzelania bylby naprawde duzym plusem. Co jeszcze, jak juz pisal juve, obie misje bez wiekszego polotu, czekaj na mnie, to jak przylece to wywale ci brame z RPG i bedziesz mogl isc dalej, tylko pamietaj, biegaj w kolko i nie daj sie zabic lol. Druga troche lepsza ale i tak mimo wszystko slaba, mam nadzieje ze w pelnej wersji bedzie duzo ciekawiej i bardziej klimatycznie. Dzwiek jest taki jak w innych Rezydencjach, czyli bardzo przestarzaly, wogole nie czuc mocy gdy strzelamy z broni, normalnie jak bym walil kapiszonami, odglos pistoletu to sie chyba od pierwszej czesci nie zmienil lol, panowie dajcie troszke wiecej zycia w te bronie, niech poczujemy troche tej mocy. Jest tez sporo bledow (wiadomo ze to wczesne demo ale sa) wale kolesiowi po nogach zeby sie przewrocil a tu booom headshot WTF? Innym razem wale w kolesia z shoota a tu boom zabilo wszystkich na okolo mnie :???: Bardzo denerwujacy jest rowniez glos tej laski, czy tak ciezko bylo znalezc kogos z cieplejsza lub bardziej mila dla ucha barwa glosu? Po przejsciu dema dwa razy juz nie mam ochoty jej sluchac, a co dopiero po calej grze. Oprocz tych wszystkich narzekan sa tez i dobre strony, wszystkie nowe akcje typu walenie z piachy, upercuty, rozgniatanie glow na ziemi czy tez kopniaki wygladaja naprawde bardzo fajnie, tylko tyle ze jak doczepimy je do reszty o ktorej pisalem, wygladaja jakby byly nie z tej gry. Wiekszosc z nas pewnie i tak zakupi Piata Rezydencje Zla i przekona sie jak to wyszlo w efekcie koncowym, ja poki co jestem zniesmaczony, przejde demko jeszcze pare razy ale watpie abym zmienil opinie.

mateo

  • Gość
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #586 dnia: Grudnia 06, 2008, 17:40:38 pm »
Ja tam jestem ( ale to niedlugo moze sie zmienic na bylem) fanem RE, gralem we wszystkie czesci, przeszedlem je po kilkadziesat razy, nie staram sie tu pisac zeby kogos zniechecic do gry, po prostu wyrazam swoja opinie, a wedlug niej RE5 zostal praktycznie z wszystkiego wyprany, i zostala nam jakas tam gra z Chrisem i roslinkami. Naprawde bardzo malo ma to wspolnego z Rezydencja Zla, klimat iz mimo wszystko jakis jest, to na pewno nie jest to klimat RE.
ogólnie mej osobie jeszcze nie przejadł się klimat starego Residenta, ale nowa konwecja, która została zawarta w czwórce bardzo mi się spodobała, o czym już wcześniej wspominałem. Większośc patrzy krytycznym okiem na RE4 i to jest według mnie smutne :/
Gra rewelacyjna! odbiegająca od schemtów, ale za to wprowadzająca powiew świeżości do serii.Jest inaczej intensywniej i to jest wielki plus. Nowy RE jest zacny, bardziej racjowny takie jest moje zdanie i cieszę się, że seria zmieniła swe oblicze. ;P

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #587 dnia: Grudnia 06, 2008, 18:03:39 pm »
...a mnie nie cieszy  :???:
W niektorych fps jest mniej strzelania niz w re4,zombi wyposazony w paralizator,karabin maszynowy ,wyrzutnie rakiet czy dynamit itd. to przegiecie ,a jeszcze wsadzenie go na motor to juz nie moja bajka.
ps.pewnie w nastepnej czesci zombi beda lataly  w helikopterach lub samoltach odrzutowych...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #588 dnia: Grudnia 06, 2008, 18:05:07 pm »
ja przy czwórce bawiłem się zaiste zacnie. na piątkę czekam z uśmiechem.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #589 dnia: Grudnia 06, 2008, 18:17:19 pm »
Ja tam jestem ( ale to niedlugo moze sie zmienic na bylem) fanem RE, gralem we wszystkie czesci, przeszedlem je po kilkadziesat razy, nie staram sie tu pisac zeby kogos zniechecic do gry, po prostu wyrazam swoja opinie, a wedlug niej RE5 zostal praktycznie z wszystkiego wyprany, i zostala nam jakas tam gra z Chrisem i roslinkami. Naprawde bardzo malo ma to wspolnego z Rezydencja Zla, klimat iz mimo wszystko jakis jest, to na pewno nie jest to klimat RE. Postacie sa naprawde ladnie i fajnie zrobione, przeladowywanie broni wyglada takze bardzo fajnie, ale to chyba wszystko. Grafika w RE5 naprawde jest bardzo ladna, praktycznie wyprana z kolorow z wszech obecnym odcieniem zielonego, ale nadal bardzo ladna, tylko, no wlasnie, tylko nie jest to az tak ladne jak bylo to na trailerach. Jak juz pisal juve, w dzisiejszych standardach strzelanie bez mozliwosci poruszania sie czy tez przeladowywanie broni to jakis zart. Ja wiem ze bylo to obecne w Rezydencjach od samgo poczatku, ale chyba najwyzszy czas na zmiany, bo ten motyw juz nie zdaje egzaminu. Nasi przeciwnicy, pomijajac juz to ze sa beznadziejnie glupi, sa rowniez bardzo powolni. Mialem pare razy kilka akcji gdzie biegli na mnie, ale bardziej wywolalo to smiech na mojej twarzy niz panike czy strach. Co innego gdyby ta banda czarnych zombie inaczej biegla duzymi grupami na mnie, stwarzajac jakies male pozory bezradnosci a ja powolutku wycofujac sie mogl walic do nich z pistoletu czy jakiegos machine gun'a. Ja nie mowie ze chce biegac z predknosci 80km/h i walic do wszystkiego, ale jaki kolwiek maly ruch podczas strzelania bylby naprawde duzym plusem. Co jeszcze, jak juz pisal juve, obie misje bez wiekszego polotu, czekaj na mnie, to jak przylece to wywale ci brame z RPG i bedziesz mogl isc dalej, tylko pamietaj, biegaj w kolko i nie daj sie zabic lol. Druga troche lepsza ale i tak mimo wszystko slaba, mam nadzieje ze w pelnej wersji bedzie duzo ciekawiej i bardziej klimatycznie. Dzwiek jest taki jak w innych Rezydencjach, czyli bardzo przestarzaly, wogole nie czuc mocy gdy strzelamy z broni, normalnie jak bym walil kapiszonami, odglos pistoletu to sie chyba od pierwszej czesci nie zmienil lol, panowie dajcie troszke wiecej zycia w te bronie, niech poczujemy troche tej mocy. Jest tez sporo bledow (wiadomo ze to wczesne demo ale sa) wale kolesiowi po nogach zeby sie przewrocil a tu booom headshot WTF? Innym razem wale w kolesia z shoota a tu boom zabilo wszystkich na okolo mnie :???: Bardzo denerwujacy jest rowniez glos tej laski, czy tak ciezko bylo znalezc kogos z cieplejsza lub bardziej mila dla ucha barwa glosu? Po przejsciu dema dwa razy juz nie mam ochoty jej sluchac, a co dopiero po calej grze. Oprocz tych wszystkich narzekan sa tez i dobre strony, wszystkie nowe akcje typu walenie z piachy, upercuty, rozgniatanie glow na ziemi czy tez kopniaki wygladaja naprawde bardzo fajnie, tylko tyle ze jak doczepimy je do reszty o ktorej pisalem, wygladaja jakby byly nie z tej gry. Wiekszosc z nas pewnie i tak zakupi Piata Rezydencje Zla i przekona sie jak to wyszlo w efekcie koncowym, ja poki co jestem zniesmaczony, przejde demko jeszcze pare razy ale watpie abym zmienil opinie.
Masz całkowitą rację.
Demko naprawdę rozczarowuję , graficznie też jakiegoś szału nie ma no i te archaizmy , przypomina mi się sytuacja z MGS4.
Mam jedynie nadzieję , że fabula i teksty nie będą tak żałosne jak w 4 (ostatnia cutscenka) .
Ja jednak dalej czekam na ten tytuł i demko mnie nie odstraszy, bo grę nabędę chociażby dla  Coopa i faktu , że jestem fanem serii.

Spootn1k

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #590 dnia: Grudnia 06, 2008, 18:19:41 pm »
Śmieszne jest że mówicie, szaro-buro to musi być UE3, bo przecież ME tez śmiga na UE3 z nakładka jakaś. Śmieszy mnie tez osądzanie gry po starym demie z E3(lipiec) gdzie do premiery jeszcze 3 miesiące i demo nijak nie będzie się miało do pełnej wersji gry.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #591 dnia: Grudnia 06, 2008, 18:19:57 pm »
...a mnie nie cieszy  :???:
W niektorych fps jest mniej strzelania niz w re4,zombi wyposazony w paralizator,karabin maszynowy ,wyrzutnie rakiet czy dynamit itd. to przegiecie ,a jeszcze wsadzenie go na motor to juz nie moja bajka.
ps.pewnie w nastepnej czesci zombi beda lataly  w helikopterach lub samoltach odrzutowych...
To niestety nie są poczciwe zombie z Racoon, tylko Las plagas  :-x

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #592 dnia: Grudnia 06, 2008, 19:37:10 pm »
Śmieszne jest że mówicie, szaro-buro to musi być UE3, bo przecież ME tez śmiga na UE3 z nakładka jakaś. Śmieszy mnie tez osądzanie gry po starym demie z E3(lipiec) gdzie do premiery jeszcze 3 miesiące i demo nijak nie będzie się miało do pełnej wersji gry.

Nikt nie mowi ze jest to UE3 tylko ze gra wyglada jakby na nim smigala, chodzi glownie o kolorystyke. Coz Capcom zdecydowalo sie na wypuszczenie dema z E3 to tez to co nam dali oceniamy, nikt tu nie ocenia i nie mowi ze ukonczona gra musi czy bedzie tak wygladac. Oceniamy to co dostalismy i na podstawie tego wyrazamy swoje opinie, wyjdzie pelna wersja, bedziemy oceniac od nowa i miejmy nadzieje ze zmienimy swoje zdanie, bo jesli nie to bedzie dupa :)

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #593 dnia: Grudnia 06, 2008, 22:03:09 pm »

Osobiście to kolorystyką w żadnym stopniu nie przypomina mi UE3 , bardziej mi podjeżdża pod MGS GoP.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #594 dnia: Grudnia 07, 2008, 02:11:25 am »
Fajnie, ze demo wyszlo, jestem bardzo szczesliwy. Dlaczego? Przynajmniej juz wiem, ze RE5 nie kupie, moze po paru miesiacach jak dorwe uzywke za 60zl...
Popieram co napisal RED. Sam jestem wielkim fanem serii RE. Kazda z nich ukonczylem kilka razy, a RE2 to nawet 5x... Dzisiaj ponownie koncze RE2 na popstation w PSP i bawie sie nadal swietnie - te gry maja w sobie cos pieknego i wyjatkowego. Niestety Capcom chyba mysli inaczej... Dla mnie seria RE zakonczyla sie w chwili wydania RE4, ktore takze oceniam srednio. Od biedy bylo to jeszcze ciekawe, nawet mialo swoje 'chwile', jednak kazdemu klasykowi (lacznie z 'nowym' CV) moze jedynie buty czyscic.
To co widze w RE5 to wole nie komentowac, chaos, tragiczne sterowanie, kupa strzelania, zero logiki i nic wiecej (grafika moze ladna, ale co z tego...).
Ciesze sie, ze mam w szafie GameCube z zestawem wszystkich RE, zwlaszcza REmake - jakie to piekne... Capcom powinno moim zdaniem sklecic dwie ekipy - jedna do robienia takich kiszek jak RE5, oraz druga robiaca takie cacka jak RE1 na GC, czyli kolejno robiac od nowa remake wszystkich starych Residentow.
Rozmarzylem sie.... :-(

mateo

  • Gość
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #595 dnia: Grudnia 07, 2008, 02:20:25 am »
Uwierz graczu, że jeśli Shinji Mikami zostałby ponownie wielką szychą w CAPCOM (były jegomość pracujący nad serią RE) to mielibyśmy na 100% next-genowego ze starą mechaniką Residenta.
Chociaż do piątki nic nie mam, tak chciałbym ujrzeć w soczystej oprawie oldschoolową część z szaraka.

pozdro siudym.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2008, 02:25:05 am wysłana przez mateo »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #596 dnia: Grudnia 07, 2008, 02:43:09 am »
jeśli Shinji Mikami zostałby ponownie wielką szychą w CAPCOM (były jegomość pracujący nad serią RE) to mielibyśmy na 100% next-genowego ze starą mechaniką Residenta.

Nie mielibyśmy, bo to przecież Mikami był w 100% odpowiedzialny za RE4, za jej zmiany w gameplay'u, za idiotyczną fabułę, za pozbycie się zombiaków, za skończenie z Umbrellą itp. Sam zresztą Mikami powiedział niedawno, że Capcom przy następnym RE powinien wprowadzić ponownie sporo innowacji. Czy tego chcemy, czy nie, stare, oldschoolowe RE odeszły i Capcom do nich raczej nie powróci (ewentualnie może jakiś remake, chociaż w to wątpię).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2008, 02:48:18 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #597 dnia: Grudnia 07, 2008, 10:50:36 am »
Ja mysle i mam wielka nadzieje, ze w 6 wroca zombie. Residen Evil : Degeneration dzieje sie przeciez chyba rok po RE 4, Leon jest juz super hiper rzadowym kozakiem i mimo wszystko zombie sie pojawiaja. Licze ze Capcom sie opamieta i w 6 zrobi mega residenta z 2 czy nawet 3 scenariuszami, bo tyle bohaterow sie przewinelo przez ta serie, a nikt nie ma stosownego zakonczenia :)

kakus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #598 dnia: Grudnia 07, 2008, 11:07:17 am »
Zgadzam się z Red'em, mnie w szczególności przeszkadza brak możliwości poruszania się podczas strzelania to jest jakaś porażka !!
Hey ya

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Resident Evil 5
« Odpowiedź #599 dnia: Grudnia 07, 2008, 13:13:47 pm »
Demko właśnie zasysam, później obadam :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2008, 13:18:46 pm wysłana przez pachu »