Autor Wątek: PE czy N+ ?  (Przeczytany 37421 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Piko

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« dnia: Listopada 02, 2003, 13:02:42 pm »
Ktora gazetka lepsza? Dlaczego? Jakie ma zalety, wady, itp.
Ja wole PE za humor i bardziej otwarte podejscie do czytelnikow, chociaz to nie znaczy ze N+ jest zle, ale brak im wlasnie tych glownych zalet Extrema.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 02, 2003, 14:14:38 pm »
Dla mnie N+ wygrywa.
Dlaczego???
Styl, skromność(heeh), luz
poziom redów, etc...

El_Toro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2003, 15:05:11 pm »
Dla mnie tez N+ wygrywa. Mimo ze mieszkam niedaleko Katowic to o wiele bardziej wole pisemko chlopakow z Wawy. PE przestal dla mnie istniec od czasu jak stali sie "wieloplatformowi". Moim zdaniem drugie pismo ogolnokonsolowe nie jest potrzebne. N+ ruuula !



Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 02, 2003, 15:08:25 pm »
W sumie PE jest troche zbyt "luzackie" jak na moj styl. Z drugiej strony chyba potrafia o wiele lepiej niz ich koledzy dotrzec do czytelnika.

Jedno jest pewne - to, ze sa dwa glowne pisma o konsolach to zdecydowanie plus! W koncu konkurencja wychodzi na dobre tylko nam  - czytelnikom :)

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Kaxi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 02, 2003, 15:12:23 pm »
Dobre jest to, ze oba pisma sa diametrialnie rozne. I dlatego oba znalazly miejsce na rynku.

Wujek

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 02, 2003, 15:16:52 pm »
Cytat: "Palli"
W sumie PE jest troche zbyt "luzackie" jak na moj styl. Z drugiej strony chyba potrafia o wiele lepiej niz ich koledzy dotrzec do czytelnika.

Jedno jest pewne - to, ze sa dwa glowne pisma o konsolach to zdecydowanie plus! W koncu konkurencja wychodzi na dobre tylko nam  - czytelnikom :)


No własnie, szkoda, że tylko dwa. Niestety poza tymi dwoma periodykami cięzko znaleźć na rynku coś, co nie odpychałoby zatrważająco niskim poziomem. Cieszmy się, że na rynku jest przynajmniej namiastka konkurencji. Wracajac do tematu, moim zdaniem PE znacznie wyprzedza N+, pod niemal wszystkimi względami, co wcale nie oznacza, że warszawskie pismo jest słabe, jest dobre, ale wciąż posiada wiele niedociągnięć.

Anonymous

  • Gość
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 02, 2003, 15:51:30 pm »
Ej nie dawajcie takiego topicu bo zostaniemy oskarżeni o stronniczość. A tak na poważnie wg. mnie PSX Extreme, bo:
a) poważne teksty czytuję w sieci,
b) jest takie czytelne,
c) warsztat pisarski jest minimalnie lepszy,
d) texty Mazziego i wstępy Myszaqa są dla mnie pionierskim, wspaniałym podejściem do tematu. Ave.

PS. Aczkolwiek n+ tez cenie i tez kupuje. A co

Soq

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 02, 2003, 18:36:44 pm »
PE

NIezle schizy.
Rzetelne recki
Fajny uklad stron
Dowalisci redaktorzy.

A o N+ nic nie moge powiedziec, bo nie czytam

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 02, 2003, 18:51:10 pm »
A swoja droga, to troche brak mi przejrzystosci w PE. Ciagle wydaje mi sie, ze to jest napchane byle jak bez jakiegos pomyslu...

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
ble
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 02, 2003, 19:29:07 pm »
Ja tam się zaczytuję w "Jezus żyje", a nie jakieś gazety mówiące o szatańskich wytworach jakimi są gry. Konsole na stos :D

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 03, 2003, 09:16:09 am »
Ja czytam również Domowe obiady i
Twojego Psa - niezwykle pomocne w życiu!

Manor

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 03, 2003, 15:28:43 pm »
N+ nie kupuje, a PSX EXTREME tak, więc wiadomo kto rządzi w moim rankingu :twisted:

ale faktem jest że kiedyś kupowalem N+, ale zaprzestalem (szkoda mi bylo kasy, same pisomo dawało rade, choć nie tak jak PE), mimo to nadal od czasu do czasu przeglądam u kumpla...

jakiegos konkretnego argument "za" PE nie umiem z siebie wydobyć, ot, po prostu wole PE :wink:

Jin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 04, 2003, 17:43:01 pm »
obydwa pisma sa dobre i nie moge powiedziec zeby ktores bylo lepsze ale banan ijego odp na listy to mistrzostwo swiata :D

a tak wogole pamietacie konkurs PE na "frywolne opowiadanie"? tobylo mocarne :]

cloud

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 04, 2003, 18:03:01 pm »
po tym konkursie wkrecil sie w ekipe Koso z tego co pamietam hehe o ptaku bylo jakos ;))) ja wole PE ale powod mam inny niz wszyscy, starcza mi zwyczajniej na dluzej, N+ jakos tak przegladne w 2-3 h i nie chce mi sie nawet otwierac wiecej, a PE przegladne na szybko i potem kilka razy w miechu wracam do czytania, bo zwyczajnie jest do czego wrocic
pewnej nocy tak sie stanie, wszyscy padna GO zostanie

Chousu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 04, 2003, 18:06:36 pm »
Moim obie gazetki są na równi, każda ma swój niepowtarzalny styl.

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 04, 2003, 19:57:49 pm »
PE jest sto razy lepsze. Mimo to obie gazetki mam zaprenumerowane. Myślę ,że gulash i spółka nie potrafią się...przedstawić. A w PE znamy charakter każdego redaktora.

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Spike

  • Gość
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 04, 2003, 21:10:23 pm »
oczywiscie ze neo+ bo recenzenci neo+ to bardzo profesjonalni i wyksztalceni recenzenci i w kazdej ich recenzi widac kunszt profesjonalizmu w przeciwienstwie do psx extreme

daras

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 04, 2003, 21:23:13 pm »
PE wygrywa a to dlatego, ze nigdy sie na nich nie zawiodlem. A takie NEO+ mialo w swojej przeszlosci rozne skandale (chociazby przyznanie MGS3 oceny 10 przez, bodaj, Grabarza- BTW. ciekawe ile baniek skasowali za owa recenzje :) ).
PES 5, Tekken 5, God of War, SSX On Tour

daras

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 04, 2003, 21:24:23 pm »
Sorry, MGS2 ofkozzz;)
PES 5, Tekken 5, God of War, SSX On Tour

Conker

  • Global Moderator
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 7
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 04, 2003, 21:35:55 pm »
Spike, nie chce wystepowac w roli adwokata PE, ale moze chociaz raz napiszesz jakis konkretny argument.

Kriseh

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 05, 2003, 20:32:11 pm »
Taaa, profesjonalizm az bije od N+, o czym najlepiej swiadczy recenzja nowego LOTR' a ;p A to nie pierwszy raz juz robia tego typu blad.
Rest In Peace

Jin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 06, 2003, 13:07:09 pm »
dla mnie PE ma jakoś takaszate graficzną, taką yyy jakby z Bravo czy cuś ale ja i tak sie nie znam ;]

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 06, 2003, 18:25:47 pm »
ni jedno ni drugie, GameOnly :)

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

daras

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 08, 2003, 23:55:30 pm »
Lewik, ales Ty skromny 8) .
PES 5, Tekken 5, God of War, SSX On Tour

jelop

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 11-11-2003
  • Wiadomości: 482
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 11, 2003, 20:45:57 pm »
PE i NEO+ to tak jak spoko koles i jakiś kujon.
zg(red.)y kochają to co robią i to wyraznie widać  a ci z neła  to jacys tacy za poważni są a poważnych nie trawie.

Choć musze się przyznać że kiedyś kupowałem ino NEO a dobiero puźniej się nawróciłem. PSXextreme 4ewer!!!!!!!!!!!!!!!

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Haha
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 11, 2003, 21:25:05 pm »
Poważnych nie trawisz? Heh byś widział jak Gul kiedyś z bani rozwalił bryłę lodu. RUUULLLZZZ. Ale to był SS (czy ja nie żyję wspomnieniami?:D). Ja za to "sztywniactwo" czy jak to sobie nazwiesz cenię N+ i dlatego wydaję te 8 dzika (dużo, czyż nie?)

szczurek

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 09-11-2003
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 11, 2003, 21:50:09 pm »
nienawidze takich pytań :| IMHO obie gazety mają swój klimat i "sposób na sukces", a więc pozwólcie że nie będę odpowiadał...

Cronoz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-11-2003
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 12, 2003, 20:04:03 pm »
No co wy chłopaki? Się kłucić będziecie. Że niby N+ przesiąknięte komerchą? A może Grabarz w MGS2 naprawdę, aż tak się zakochał... A wogóle kto mówi, że w PE są lepsze recki? Wcale tak! Znaczy nie, kurde. "Chodzi mi o to iż dla mnie PE jest Zeldą, a N+ Metroidem. Zelda jajcarska, głęboka, otwarta, klimatyczna baśń, nieco banalna fabuła. Metroid poważny, głeboki, zamknięty, klimatyczny s-f, bardzo mało banalna fabuła..."* Znów idealnie porównanie w moim wykonaniu.

*- wszelkie prawa zastrzeżone :P
Duuużo fotek mam. Tylko problem kilku znaleźć nie mogę... Kuna to jest dopiero wyzwanie (może trzeba robić zdjęcia kwaitom? Idziem sprawdzić :). Swoją drogą okno też muszę otworzyć, bo zaczyna śmierdzieć (3 tydgonie bez mycia się- wow!)

Splender

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-11-2003
  • Wiadomości: 184
  • Reputacja: 0
  • shiny
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 12, 2003, 20:29:56 pm »
Ja tam zbieram i jestem przywiązany do NEO + a dlaczego? Ponieważ wole tamtejsze recenzje, ludzi (no nie wszystkich, vide Gangsta) i ogólnie bardziej mi pasuje.... Humor PE do mnie średnio przemawia i niezbyt śmieszy, więc miesięcznika tego nawet nie czytam, a jeśli już to żadko...
"Who's the more foolish, the fool, or the fool who follows him?" - Obi-Wan Kenobi

Cronoz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-11-2003
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 12, 2003, 20:51:47 pm »
Drogi Splender, a co powiesz na takie hasło: "Wtedy wyprowadzi kontrę, ale jeśli Sophia się uchyli to Voldo musi zagrać juggla... Skąd jestem taki mądry? Widziałem teksty Poradnika Extreme..." To napisał Mutti, jeden z autorów poradnika do Soul Calibur. I czy to nie jest powalające? Ja nie wiem, ale do mnie przemawia. Nie mniej stawiam obie gazety na równi (jak Zeldę i Metroida).
Duuużo fotek mam. Tylko problem kilku znaleźć nie mogę... Kuna to jest dopiero wyzwanie (może trzeba robić zdjęcia kwaitom? Idziem sprawdzić :). Swoją drogą okno też muszę otworzyć, bo zaczyna śmierdzieć (3 tydgonie bez mycia się- wow!)

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 12, 2003, 21:00:37 pm »
Hehehehe, Mielu, tez pamietam ten filmik :) Dorzucali chyba na SS CD ktoryms, lacznie z tekstem "Dzieciaki, nie probojcie tego w domu" :)

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Cronoz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-11-2003
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 12, 2003, 21:20:41 pm »
Kurde i dlatego żałuję że jestem młody... Ma ktoś go na HDD? Zapłacę ;)
Duuużo fotek mam. Tylko problem kilku znaleźć nie mogę... Kuna to jest dopiero wyzwanie (może trzeba robić zdjęcia kwaitom? Idziem sprawdzić :). Swoją drogą okno też muszę otworzyć, bo zaczyna śmierdzieć (3 tydgonie bez mycia się- wow!)

Splender

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-11-2003
  • Wiadomości: 184
  • Reputacja: 0
  • shiny
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 13, 2003, 13:48:59 pm »
Cytat: "Cronoz"
Drogi Splender, a co powiesz na takie hasło: "Wtedy wyprowadzi kontrę, ale jeśli Sophia się uchyli to Voldo musi zagrać juggla... Skąd jestem taki mądry? Widziałem teksty Poradnika Extreme..." To napisał Mutti, jeden z autorów poradnika do Soul Calibur. I czy to nie jest powalające? Ja nie wiem, ale do mnie przemawia. Nie mniej stawiam obie gazety na równi (jak Zeldę i Metroida).

Heh, jakoś to do mnie nie przemawia, widocznie mam nieco inne pojęcie tego co śmieszne niż większość ludzi :wink:
"Who's the more foolish, the fool, or the fool who follows him?" - Obi-Wan Kenobi

Cronoz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-11-2003
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 13, 2003, 19:10:05 pm »
No widocznie nie, ale bynajmniej niektórę teksty zgredów są bardzo powlające. No tego co by tu... Fajne te forum nie?
Duuużo fotek mam. Tylko problem kilku znaleźć nie mogę... Kuna to jest dopiero wyzwanie (może trzeba robić zdjęcia kwaitom? Idziem sprawdzić :). Swoją drogą okno też muszę otworzyć, bo zaczyna śmierdzieć (3 tydgonie bez mycia się- wow!)

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Forum
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 14, 2003, 00:45:08 am »
No fajne i wogóle, ale jak chcesz nas chwalić to wal na "opinie" i smaruj masła ile wlezie :D

Cronoz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-11-2003
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 14, 2003, 18:32:32 pm »
To do mnie? ;). Hehe no tak w sumie to cały ten temat powinien być w "Opinie" chyba? A zresztą... Jak coś: "wybaczcie"
Duuużo fotek mam. Tylko problem kilku znaleźć nie mogę... Kuna to jest dopiero wyzwanie (może trzeba robić zdjęcia kwaitom? Idziem sprawdzić :). Swoją drogą okno też muszę otworzyć, bo zaczyna śmierdzieć (3 tydgonie bez mycia się- wow!)

Jin

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 18, 2003, 16:27:48 pm »
Cytat: "Splender"
Cytat: "Cronoz"
Drogi Splender, a co powiesz na takie hasło: "Wtedy wyprowadzi kontrę, ale jeśli Sophia się uchyli to Voldo musi zagrać juggla... Skąd jestem taki mądry? Widziałem teksty Poradnika Extreme..." To napisał Mutti, jeden z autorów poradnika do Soul Calibur. I czy to nie jest powalające? Ja nie wiem, ale do mnie przemawia. Nie mniej stawiam obie gazety na równi (jak Zeldę i Metroida).

Heh, jakoś to do mnie nie przemawia, widocznie mam nieco inne pojęcie tego co śmieszne niż większość ludzi :wink:

jakos do mnie tez nie przemawia a wrecz smierdzi komercha

Cronoz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-11-2003
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 18, 2003, 19:03:09 pm »
Ech Jin nie tędy droga... Wyczul moc ukrytą w sobie, zrozum i pochłoń wiedzę zawartą w słowach Muttiego! (eheeh dlatego nie lubię Star Wars'ów)...
Duuużo fotek mam. Tylko problem kilku znaleźć nie mogę... Kuna to jest dopiero wyzwanie (może trzeba robić zdjęcia kwaitom? Idziem sprawdzić :). Swoją drogą okno też muszę otworzyć, bo zaczyna śmierdzieć (3 tydgonie bez mycia się- wow!)

Robson

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 03-11-2003
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 0
PE czy N+ ?
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 27, 2003, 00:13:45 am »
Minęły złote czasy PSX-a gdy na rynku była masa pisemek konsolowych i można było w nich przebierać jak w garnku z kartoflami. Pozostały dwa liczące się plus OPM2 i coś tam jeszcze ale nie warte zachodu. Osobiście wolę N+, odpowiada mi ich styl i większość redaktorów (oprócz Banana którego kiedyś lubiłem a teraz nie za błazenadę w FAQ-u) po prostu mam do nich zaufanie. W PE nie znoszę recenzji Myszaqa (nie dość że skupia się na mało istotnych szczegółach gier to jeszcze je spoileruje) i paru innych redaktorów, ogólnego bajzlu oraz nastawienia do czytelników - traktowania ich jak gównażerię. Z drugiej strony to nie powinienem się dziwić - widocznie większość czytelników PE to dzieci do 16 roku życia a tylko mały procent starszych czytelników.
Czytam jednak oba czasopisma (PE bardziej z przyzwyczajenia) bo jak wspomniałem na początku mamy na rynku nikczemny wybór.

Mielu

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-11-2003
  • Wiadomości: 742
  • Reputacja: 0
Ban?
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 03, 2003, 16:01:01 pm »
Ja się nie zgodzę. Mi błazenada Banana odpowiada. Możliwe, że nie pasuje Ci jego humor, ale mi osobiście dużo lepiej czyta się FAQ gdy prowadzi go Banana Split (bueehehe) niż Gul i Marcel (sorry guys).