Ankieta

joł?

Ambitny temat!
6 (26.1%)
Ty antychryście!
8 (34.8%)
Nie ma opcji o misiowych pompkach?
6 (26.1%)
Moderatorzy podziwiajcie najwspanialszego forumowicza
3 (13%)

Głosów w sumie: 17

Głosowanie skończone: Sierpnia 15, 2005, 00:32:58 am

Autor Wątek: Chrześcijaństwo-fanatyzm?  (Przeczytany 21795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:28:44 am »
No ja napewno jako niewierzący niewezme ślubu kościelnego bo nawet niezrobiłem bierzmowania...Tak jest, mojego grobu nawet nikt nie uświadczy(zniczy mi nie przyniesiecie :wink: )moje prochu pójdą w piach...trudno

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:29:23 am »
bys sie zdziwil co niektorzy robia z "tradycji", niby nie wierza, ale slub koscielny musi byc, bo cie rodzina wyklnie( niewazne czy wierzysz czy nie), a koscil wykorzystuje chwyty psychologiczne majace na celu odwiezc cie od zmiany wiary( lub jej braku), zreszta co ja tu bede gadal na pewno wiekszosc z waszych babc, dziadkow czy rodzicow chodza do kosciola i sie modla caly czas, teraz pomysl co zrobia jakbys zostal ekskomunikowany...........

zibro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:30:56 am »
Cytat: "walker_san"
Cytat: "Castor"
Jan Paweł II też pewnie sekciaż był?!!!!        Offff . . . Ja nikogo nie namawiam do nawrócenia się ale nie obrażajcie wiar . . . jakich kolwiek ! (w szcz. do Miazgii)


tu nie chodzi o obrazanie tylko o wypowiadanie swojej opini, patrzac twoim tokiem rozumowanie to ci ktorzy naleza do  "prawdziwych" sekty, tez powinni sie czuc urazeni za to co sie mowi o ich religii, to po pierwsze a po drugie Jan Pawel 2 jako osoba jest niedoscigniaonym autorytetem ale nie znaczy to ze jego religia byla prawdziwa, ludzie....wiem ze napewno istnieje jakis Bog, nie koniecznie w formie jakiejs myslacej istoty, moze to byc jakas energia czy cokolwiek innego, ale wedlu mnie chrzescijanstwo jak i inne religie maja na celu wykorzystywac strach ludzi i ich wiare do swoich celow( proponuje troche historii), zreszta jak to kiedys mowilem kumplowi..." jak ci w od dziecinstwa piora mozg to pozniej i tak nie zmienisz zdania".....

BTW. zastanawial sie kto kiedys dlaczego nas juz od dziecinstwa wlaczaja w sklad chrzescijanstwa, nie daja nam zadnego wyboru....( zaraz ktos powie ze masz wybor pozniej, ale ksiadz mi powiedzial ze wtedy masz grzech smiertelny, kosciol daje ci ekskomunike czy cos tam i nawet slubu ci nie dadza....)
Cały czas masz wybur :!:  Rodzice twoi zyja na tym swiecie troche dłuzej i wiedza co dla ich dziecka najlepsze . Wiec chceli zeby chrzescijanstwo pomogło ci w zyciu(jednak chyba pomylili sie co do ciebie).

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:32:18 am »
Cytat: "Castor"
Podsumuje to tak . . . wiara nie jest prosta.


sam osobiście nie chodze do kościoła i nie przepadam za księżami . . . ale wierzę w Jezusa Chrystusa < < < ON jest faktem historycznym.


Z mojej strony to koniec odezwu. PZDR ;P lol


eee Jezus nie jest faktem historycznym.....no chyba ze ci chodzi o samo imie ktore wsrod zydow do dzisiaj jest bardzo popularne...., poza tym mogla istniec kiedys taka osoba ale znajac ludzi i ich zdolnosc do koloryzowania faktow, to przez te 2tys lat niezle bajki mogly z tego powstac( i powstaly)

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:32:28 am »
"Religia to opium dla mas"-Z tego co pamiętam powiedział to Karol Marks.

Player01

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:33:11 am »
Moi rodzice nie chodza do kosciola :shock: . Moja babcia jest na to za stara i pozostaa jej audycje Ksiedza Rydzyka.
Chodzilem z rodzicami do kosciola do czasu komunii, pozniej juz mi sie odechcialo. Wlasciwie rodzice pozwalaja mi podejmowac decyzje w sferach duchowych, o ile popieram je sensownymi argumentami.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:34:56 am »
Cytat: "zibro"
Cały czas masz wybur :!:  Rodzice twoi zyja na tym swiecie troche dłuzej i wiedza co dla ich dziecka najlepsze . Wiec chceli zeby chrzescijanstwo pomogło ci w zyciu(jednak chyba pomylili sie co do ciebie).


hehe moi rodzice nie chodza do kosciola, mowia ze sa wierzacy niepraktykujacy, chociaz moj tata ma swoje zdanie na temat kosciola, pracuje w Policji i nie raz aresztowal ksiedza ktory nie placil dziwce za uslugi, albo nawalony lezal w rowie....takie sa realia...ktore nie sa znane szerszej publice( ja wiem od zrodla hehe)

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:36:17 am »
ksiądz tez czlowiek :D zadna tam osoba swieta.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:38:09 am »
Cytat: "Ako"
ksiądz tez czlowiek :D zadna tam osoba swieta.


ale skoro zostal ksiedzem i niby poswiecil sie dla Boga to nie takich kwiatkow nieodpier%$la, tu juz nie chodzi o sam fakt wiary ale moralnosci, niby maja dawac przyklad, niestety sam Jan Pawel 2 wiosny nie czyni...

Player01

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:39:47 am »
Wczoraj bylo smieszniej, ide spac.
Najpierw sen, p****** kosciol :!:








PS: pod gwiazdkami kryje sie slowo pozniej.

zibro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:40:34 am »
Cytat: "walker_san"
Cytat: "zibro"
Cały czas masz wybur :!:  Rodzice twoi zyja na tym swiecie troche dłuzej i wiedza co dla ich dziecka najlepsze . Wiec chceli zeby chrzescijanstwo pomogło ci w zyciu(jednak chyba pomylili sie co do ciebie).


hehe moi rodzice nie chodza do kosciola, mowia ze sa wierzacy niepraktykujacy, chociaz moj tata ma swoje zdanie na temat kosciola, pracuje w Policji i nie raz aresztowal ksiedza ktory nie placil dziwce za uslugi, albo nawalony lezal w rowie....takie sa realia...ktore nie sa znane szerszej publice( ja wiem od zrodla hehe)
A mi sie jakos w to wierzyc nie chce! Ostatnio w mediach była głosna sprawa ksiedza CHEJMO(NIE PAMIETAM JAK SIE PISZE) który podobno szpiegował Papierza(i to było od sprawdzonych żrudeł!!) i co sie okazało?? TO BYŁA NIEPRAWDA!!

zibro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:42:22 am »
Cytat: "Player01"
Wczoraj bylo smieszniej, ide spac.
Najpierw sen, p****** kosciol :!:








PS: pod gwiazdkami kryje sie slowo pozniej.


To ma byc smieszne?? Zal mi takich ludzi :(

Castor

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:44:07 am »
Cytat: "Player01"
Wczoraj bylo smieszniej, ide spac.
Najpierw sen, p****** kosciol :!:








PS: pod gwiazdkami kryje sie slowo pozniej.



OK. powruciłem do sprawy . . .

Wudi to nie było mądre ani nawet zabawne . . .

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:44:40 am »
Cytat: "zibro"
Cytat: "walker_san"
Cytat: "zibro"
Cały czas masz wybur :!:  Rodzice twoi zyja na tym swiecie troche dłuzej i wiedza co dla ich dziecka najlepsze . Wiec chceli zeby chrzescijanstwo pomogło ci w zyciu(jednak chyba pomylili sie co do ciebie).


hehe moi rodzice nie chodza do kosciola, mowia ze sa wierzacy niepraktykujacy, chociaz moj tata ma swoje zdanie na temat kosciola, pracuje w Policji i nie raz aresztowal ksiedza ktory nie placil dziwce za uslugi, albo nawalony lezal w rowie....takie sa realia...ktore nie sa znane szerszej publice( ja wiem od zrodla hehe)
A mi sie jakos w to wierzyc nie chce! Ostatnio w mediach była głosna sprawa ksiedza CHEJMO(NIE PAMIETAM JAK SIE PISZE) który podobno szpiegował Papierza(i to było od sprawdzonych żrudeł!!) i co sie okazało?? TO BYŁA NIEPRAWDA!!


akurat ja znam takie fakty wiec nie musze w to wierzyc poniewaz o tym wiem, nazwiskami przeciez nie bede rzucal...

Castor

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:46:12 am »
Na 10 księży znajdzie się jeden zły . . . ale to o niczym nie świadczy . . . taki jest poprostu świat.    <<< poza tym oni też maja prawo błądzic . . . a zresztą po śmierci odpowiadaja za swoje czyny tak samo jak inni . . . a może jeszcze surowiej? . . .

zibro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:51:06 am »
Cytat: "walker_san"
Cytat: "zibro"
Cytat: "walker_san"
Cytat: "zibro"
Cały czas masz wybur :!:  Rodzice twoi zyja na tym swiecie troche dłuzej i wiedza co dla ich dziecka najlepsze . Wiec chceli zeby chrzescijanstwo pomogło ci w zyciu(jednak chyba pomylili sie co do ciebie).


hehe moi rodzice nie chodza do kosciola, mowia ze sa wierzacy niepraktykujacy, chociaz moj tata ma swoje zdanie na temat kosciola, pracuje w Policji i nie raz aresztowal ksiedza ktory nie placil dziwce za uslugi, albo nawalony lezal w rowie....takie sa realia...ktore nie sa znane szerszej publice( ja wiem od zrodla hehe)
A mi sie jakos w to wierzyc nie chce! Ostatnio w mediach była głosna sprawa ksiedza CHEJMO(NIE PAMIETAM JAK SIE PISZE) który podobno szpiegował Papierza(i to było od sprawdzonych żrudeł!!) i co sie okazało?? TO BYŁA NIEPRAWDA!!


akurat ja znam takie fakty wiec nie musze w to wierzyc poniewaz o tym wiem, nazwiskami przeciez nie bede rzucal...
 A widziałes na oczy tego ksiedza w rowie lub jak sie sprzeczał z dz**** ze jej nie płaci??
U mnie w miescie ludzie potrafia puscic ''plote'' ze ksiadz sie upił i samochód rozwalił i wszyscy w to wierza a nawet nie pujda sprawdzic czy pojazd ma jakies zadrapanie.

zibro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:51:59 am »
Cytat: "Castor"
Na 10 księży znajdzie się jeden zły . . . ale to o niczym nie świadczy . . . taki jest poprostu świat.    <<< poza tym oni też maja prawo błądzic . . . a zresztą po śmierci odpowiadaja za swoje czyny tak samo jak inni . . . a może jeszcze surowiej? . . .


Na 1000księży......

Castor

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:55:22 am »
Zibro <<< chyba za bardzo optymistyczny Jseteś . . .  
Hheheheh



[dobra lece pograc na N-Gage'u w Tomb Rider a potem może ją zrecenzuje narka]

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 15, 2005, 01:56:20 am »
Cytat: "zibro"
A widziałes na oczy tego ksiedza w rowie lub jak sie sprzeczał z dz**** ze jej nie płaci??
U mnie w miescie ludzie potrafia puscic ''plote'' ze ksiadz sie upił i samochód rozwalił i wszyscy w to wierza a nawet nie pujda sprawdzic czy pojazd ma jakies zadrapanie.


napisze jeszcze raz wyraznie, moj rodziciel jest Policjantem i sam osobiscie byl przy aresztowaniu, o zadnej sciemnie nie ma mowy bo ksiadz ten po tych wydarzeniach zostal od razu gdzies tam przeniesiony....zreszta ja nie mowie ze wszyscy ksiedzowie sa tacy, ale jest tego wystarczajaco duzo abym im nie ufal, kto wie komu bym sie spowiadal...i co by ten ktos pozniej opowiadal innym.......zreszta kazdy ma swoje zdanie niektorzy po prostu wierza tak moco i nawet fakty dla nich sie nie licza...

Spike

  • Gość
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 15, 2005, 03:27:51 am »
Ja tam niewierze w boga bo jestem czlowiekiem myslacym. Pomyslcie sami ile ludzi juz umarlo albo zginelo biliony i co wszyscy sa w niebie ludzie to jest poprostu marzenie czlowieka ze po smierci jest dalej zycie ale to niestety nieprawda 8)

grom

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-04-2005
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 15, 2005, 04:10:50 am »
ja tam nigdy w boga nie wierzylem i chyba nic tego nie zmieni.A czlowiek jako osoba ktora nie najlepiej radzi sobie ze swoimi problemami musi czasem zglosic sie do kogos po pomoc.A bog jest idealna osoba,nie wazne w jakiej postaci.W koncu musi istniec ktos mocniejszy od nas,ktos kto nad wszystkim panuje i wszystko moze zmienic.Znam wiele osob ktore twierdza ze wierza,chodza co niedziele do kociola,modla sie jak cholera,j jak przychodzi co do czego to nigdy bym nie chcial miec takiej osoby za wroga,jesli tylko cos bedzie jej przeszkadzac to zniszczy.dla mnie jest to najgorsze co moze byc.ludzie musza w cos wierzyc,bo inaczej nie potrafiliby wytlumaczyc sobie po co to wszystko do cholery jest?po co zyc?co bedzie dalej?a tak....wszystko podane  jak na dloni. ja tam staram sie zyc w zgodzie  z wlasnym sumieniem i rzaden bog nie jest mi do tego potrzebny.
a sekta to baardzo dobre okreslenie na kosciol , IMO

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 15, 2005, 10:05:19 am »
OK robi sie sporo zamieszania w temacie, czas wiec troche napisac.
Po pierwsze Jezus Chrystus byl postacia historyczna, calkiem niezle udokumentowana, historia nie twierdzi jednak, ze posiadal jakies cechy nad przyrodzone, to domena Biblii. Wedlug tego co udalo mi sie nigdys na Discovery zobaczyc (wiem marne to zrodlo, ale zawsze) slowo Christos (gre.) nie do konca znaczylo mesjasz, bardziej pomazaniec, tytulem takim okreslano kazdego wladce. Wedlug rzeczonego programu Chrystus staral sie po protu zostac krolem zydowskim.

Pamietac trzeba, ze Biblia zostala spisana przez ludzi i zostawala poddawana tak wielu redakcjom, ze glowa boli. Juz na starcie przy spisywaniu nowego testamentu wybrano pewne ewangelie dot. zycia Jezusa, inne odrzucajac, tutaj mozna zachaczyc o ewangelie gnostyczne, ale ja nie jestem przekonany czy to aby nie apokryfy.

W Biblii znajdujemy rozne ciekawe rzeczy rowniez w starym testamencie. Pierwszy z brzegu mit o wielkim potopie jest duzo straszy niz chrzescijanstwo i pochodzi od Sumerow.

Sam tekst Biblii jaki powszechnie znamy, czyli przeklad lacinski zwany wulgata byl tak niedoskonaly, ze zawiera bardzo wiele istotnych odchylen od wersji greckiej (to akurat mozna w podrecznikach akademickich znalezc).

Teraz troche o samej instytucji Kosciola. Przyklady takie jak Swieta Inkwizycja, Indeks Ksiag zakazanych (wsrod nich jakzeby inaczej O Obrotach sfer niebieskich Kopernika - sam autor uniknal stosu tylko dlatego, ze zdolal umrzec wczesniej) czy polowaniu na czarownice (ok. 5 mln spalonych kobiet) i dziele pt. Malleus maleficarum w naszej wersji jezykowej znane jako Mlot na czarwonice, radzace jak wytropic i wydobyc z czarwonicy zeznania. Pomijam juz fakt, ze swietnie uokumentowany zywot biskupa Wroclawskiegoz czasow wojen husyckich pokazuje nam obraz osoby wiecznie pijanej, obracjacej mniszki w zameczku i kradnacej na prawo i lewo. Ale taki byl sredniowieczny Kosciol, tacy byli tez papieze (tak misi to sie pisze z malej litery i przez ż) i nikomu to nie przeszkadzalo. Nie moglo, jesli komus zaczynalo konczyl na stosie.

Pamietac nalezy, ze ksiega jakoby objawiona przez Boga twierdzi, ze Ziemia jest plaska, slonce krazy wokol niej itd. Jasne mozna tu wstawic argument, ze nalezy czytac ja alegorycznie. Ale nie po to zostala napisana prostym jezykiem by odczytywac wszystko w ten sposob. Przeciez podstawowym zadaniem tego tekstu bylo dotrzec do prostych ludzi i powiedziec: popatrz, tak Bog urzadzil swiat, tak dokladnie tak jak widzisz, slonce sie przesuwa wokol Ziemii, bo przeciez wszyscy to widzimy, Ziemia jest plaska, bo przeciez caly czas masz ja pod nogami. Takie byly realia.

Ostatnia juz przykladowa mistyfikacja: pogrom chrzescijan w koloseum za czasow Nerona nigdy nie mial miejsca. Zyje jednak w swiadomosci, zwlaszcza w Polsce, gdzie pisal tez o tym Sienkiewicz w Quo Vadis. Niestety Kosciol wymyslil cale wydarzenie podczas reformacji by podniesc nieco swe notowania. Najgorsze jednak jest to, ze zamiast przedstawiac fakty i glosic prawde Kosciol ciagle sadzi, ze ma na to monopol i takich kwiatkow albo nie dementuje wcale, albo robi to po cichutku, tak, ze wie o tym jedynie waskie gorono, a mity dalej zyja w swiadomosci spolecznej. Historia Kosciola pokazuje, ze jest to org. bardzo daleka od tego co powszechnie glosi. Chrzescijanie zachowuja sie podobnie. Nadstaw drugi policzek mowi Jezus, Chrzescijanie ida na wojne w imie Boze. Powiecie, a co moze maja dac sie zniewolic i cierpiec? Kosciol czyni z cierpienia sens niemal mistyczny, duchowe katharsis przez bol, jednak nikt rozsadny cierpiec nie chce, odklada wiec to co niewygodne.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 15, 2005, 11:01:27 am »
no mi chodzilo ze Jezus Syn Bozy nie byl postacia historyczna, bo o tym co piszesz  to na Discovery bylo( w szkole nie uczyli, moze na studiach cos bedzie??), nie wiem takze czy wie ktos kto to byl Gilgamesh, w sumie za duzo tu pisania, ale w skrocie powiem tyle ze byly opowiesci wlasnie o Gilgameshu ktore zostaly spisane wczesniej niz Biblia, problem w tym ze w Biblii duzo rzeczy sie powtarza, wiec mamy maly plagiat, poza tym nie wiem czy bylo juz wspominane ze poczatkowo Biblia nie byla spisywana tylko byly to opowiesci krazace z ust do ust, wiec nie wyobrazam sobie aby cos sie po drodze nie przekrecilo....

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpnia 15, 2005, 11:08:16 am »
Mam trochę do nadrobienia teraz
Cytuj

Jak mozna powiedziec o chrzescijanstwie sekta :/ sekta mi sie kojazy z czyms złym, a chrzescijanstwo naucza dobra, jak postepować, jak żyć itd. Bez niego bylo by bardzo zle na tym swiecie.

A wiesz jak wygląda przyjmowanie do sekty?Sekciści wykonują manewr "bombardowanie miłością" . Słyszałeś o takim czymś?Początki też są wspaniałem ,guru (czy kto tam) jest milutki itd. (do póki nie musisz wynosić z domu zegarków)

Przewinęło się jeszcze cos takiego
Cytuj

wierzacy niepraktykujacy

A widziałeś niepijącego alkocholika?
A teraz kolejne z moichpytań:
Naukowcy udowodnili ,że czowiek ewoluował , prawda?Przecież Bóg stworzył nas doskonałymi ,dlaczego więc ewoluowaliśmy?

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpnia 15, 2005, 11:14:37 am »
Cytat: "dcf"
Przecież Bóg stworzył nas doskonałymi ,dlaczego więc ewoluowaliśmy?

Nie chce się wtrącać w dyspute, ale z tego co wiem, to stworzył nas na swoje podobieństwo. To prawie jak Żywiec...

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpnia 15, 2005, 11:18:42 am »
Bóg jest doskonały-tworzy nas na swoje podobioeństwo-jesteśmy doskonali

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpnia 15, 2005, 11:21:40 am »
Podobienstwo, nie dokladny obraz. Czytac trzeba ze zrozumieniem. Swoja droga jesli Bog ma byc podobny do czlowieka, musialby posiadac szereg cech negatywnych.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpnia 15, 2005, 11:23:03 am »
Cytat: "dcf"
Bóg jest doskonały-tworzy nas na swoje podobioeństwo-jesteśmy doskonali

Tzn. ja tam, owszem, nie narzekam :]
Ale powyższe słowa to bzdura, albo nadinterpretacja właściwa pewnej grupie nachodzącej mnie co tydzień, co kiedyś od niej fajną książkę dostałem (o irionio - na temat ewolucji). Swoją drogą taktykę mieli świetną - patrze w judasza a tam fajna laska, no to otwieram drzwi, a tutaj jak mi się jakieś stare babsko nie wpakuje do przedpokoju... ech...

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpnia 15, 2005, 11:23:52 am »
Ja czytałem w Biblii (dawno temu) ,że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo , znajde cytat zaraz

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpnia 15, 2005, 11:24:34 am »
Cytat: "Von Zay"
Cytat: "dcf"
Przecież Bóg stworzył nas doskonałymi ,dlaczego więc ewoluowaliśmy?

Nie chce się wtrącać w dyspute, ale z tego co wiem, to stworzył nas na swoje podobieństwo. To prawie jak Żywiec...


wow czyli Bog wyglada jak malpa( teraz prosze sie nie obrazac zaraz wyjasnie), mianowicie teoria ewolucji......kazdy zdrowo myslacy czlowiek zie ze ewolucja istnieje, wiec skoro Bog stworzyl nas na swoja podobizne.....no chyba ze caly czas udoskonala stad ewolucja, ale przeciez Bog jest nieskonczenie potezny wiec dlaczego od razu nie stworzy idealnej formy???????heh tak sobie mozna gdybac i gdybac....

PS. Bog jest nieskonczenie potezny i moze wszystko, to niech stworzy kamien ktorego nie bedzie mogl podniesc :wink:  :wink: ot maly paradoks hehe

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:02:26 pm »
może jest JAKIŚ bóg, ale Bóg chrześcijański, Bóg biblijny, to po prostu stek bzdur jak dla mnie. Za dużo w biblii jest nonsensów, to wszystko nie trzyma się kupy. Moi przedmówcy już zresztą o tym pisali - przeczytajcie ten taki fajny, długi post Lewika. Jest możliwym, że coś tam u góry, jakaś energia czy niematerialne stworzenie (???) zapoczątkowała to wszystko, jednak ja wierzę, że wszystko z czasem znajdzie swoje uzasadnienie naukowe. Pamiętacie jak było z bogami greckimi? "ooo deszczyk... hmmm z dupy sie przecież nie wział - no to boga od deszczu nazwijmy se poseidon". Nie wiedzieli "co gdzie jak skąd po co" to od razu mieli od tego czegoś boga. Jak jest u nas? "skąd sie wziął wszechświat? - z wielkiego wybuchu. A co było przed wielkim wybuchem? - nic. To skąd sie wział wielki wybuch? - yyy no tego... no przecież Bóg był zawsze no i tego... no to od niego sie zaczeło".
Kiedyś nauka nam wszystko wytłumaczy. A póki co chodźcie sobie do kościoła, przepraszajcie za to, że żyjecie i na kolanach błagajcie o zbawienie (w niebo i aniołki też wierzycie?).

Kochan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-06-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:05:51 pm »
Heheeheh wspaniały temat w sumie bardzo bliski memu sercu :) lol
Po pierwsze podpisuje sie nogami i rękami pod każdym słowem Walkera. Czesto o rzeczach związanych z wiarąmyśle i dodziłem do prawie identycznych wniosków co walker :).
Po drugie Księrzy nienawidze jak byście sie dowiedzieli co oni zrobili mojemu ojcu jak mu rodzice umarli to bym wam kapcie spadły,oraz mam wiele histori z księrzami z mojego miasta chodzby jeden kśiądz mojemu znajomemu rozcią głowe tak że synek ze szpitala przez tydzień niewyszedł :).
Po trzecie bóg może istneje ale napewno nie w formie jaką by ci zasr... katolicy chcieli a nawiasem mówiąc 80 % katolików chodzi i wyraża sie pozytywnie o kościele ponieważ tak w tym kraju trzeba od młodych lat tego uczą a jak ktoś sie wyłamie to jest niszczony przez grupe (sam tego doświadczyłem odchodząc z zajęć religi).I taki chodzby młody psędo hip hopowiec idzie zajebie jakąś komórke najebie  sie za kase  z komóry przeleci jakąś dziw%# młodocianą a w niedziele z ziomami idzie do kościułka a po nim sobie blanta za kościołem skręcą a sąsiedzi mówią 'jaki to dobry chłopak jest ' lol niechce mi sie węcej pisać bo z tego tematu  można jakiś esej zrobić :) pozdrawiam wszystkich antykatolików :)

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:06:39 pm »
Cytat: "lewik"
Swoja droga jesli Bog ma byc podobny do czlowieka, musialby posiadac szereg cech negatywnych.


Jeśli mówimy o Bogu, to ja zauważyłem, że w Testamentach występują jakby dwa rodzaje Boga. W Starym Testamencie, Bóg jest mściwy, okrutny, rządny władzy, miejscami despotyczny, rząda od swoich wyznawców bezwarunkowego posłuszeństwa i oddania. W Nowym Testamencie...mamy Boga innego. Jakby wersję udoskonaloną, 2.0.

Cytat: "walker_san"
Bog jest nieskonczenie potezny i moze wszystko, to niech stworzy kamien ktorego nie bedzie mogl podniesc Wink Wink ot maly paradoks hehe


Albert Einstein bodajże.  :) .

Pytałeś się czy ktoś wie kim był Gilgamesz, prawda? Służę odpowiedzią :mrgreen: . Według akadyjskiego eposu, Gilgamesz był władcą miasta Uruk, który zapragnął kiedyś nieśmiertelności.  :) . Z tego co wiem, naukowcy zaczynają coraz śmielej sądzić, że była to postać więcej niż historyczna.

Z Biblią, jak świetnie zauważył to walker, mamy ten jeden problem, że są to opowieści spisane z przekazów ustnych, lub przekopiowane z innych tekstów i odpowiednio zmienione.

Kwestia Jezusa Chrystusa. Co do tego, że był on postacią historyczną nie ma raczej wątpliwości. Inna sprawa, to boskość Chrystusa. Wiara a historia i logika to dwie różne rzeczy i nie da się ich pogodzić w tym względzie. Jest całkiem możliwe, że wydarzenia z Biblii miały miejsce na prawdę. Tzn apostołowie itp. Ale elementy boskości zostały dodane później, kiedy wymagała tego chwila.

Aby zrozumieć w pełni Biblię, należy natomiast perfekcyjnie znać historię Izraela. Dlaczego? Po prostu uważam, że Biblia jest wypadkową czasów i została stworzona "ku pokrzepieniu serc". Została stworzona po to, żeby Żydzi mieli wrażenie, że w cierpieniu ich narodu jest jakiś sens. Brzmi znajomo? Znacie, jak mniemam, "Dziady", Adama Mickiewicza i pojęcie mesjanizmu narodowego? Tutaj jest dokładnie to samo. Tylko, że zastosowane na znacznie większą skalę. Zresztą, same znaczenie mesjanizmu korzeniami sięga Biblii.

Zrozumienie Biblii wymaga dłuższych tekstów, na których pisanie ja w tej chwili nie mam ani czasu ani chęci. Dodam tylko, aby to nie był kompletny offtop, że w Boga wierzę, nazywanie Chrześcijaństwa sektą uważam za grubą przesadę, a, że występuje w nim fanatyzm? Fanatycy są wszędzie, w każdej religii. W Islamie, Chrześcijaństwie, Buddyzmie...
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:13:38 pm »
Cytat: "McJohn"
Jeśli mówimy o Bogu, to ja zauważyłem, że w Testamentach występują jakby dwa rodzaje Boga. W Starym Testamencie, Bóg jest mściwy, okrutny, rządny władzy, miejscami despotyczny, rząda od swoich wyznawców bezwarunkowego posłuszeństwa i oddania.

Źle ,Bóg nie mógł być despotyczny ,bo dał nam wolną wolę (z biblijnego punktu widzenia)[/quote]

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:34:38 pm »
Cytat: "dcf"
Cytat: "McJohn"
Jeśli mówimy o Bogu, to ja zauważyłem, że w Testamentach występują jakby dwa rodzaje Boga. W Starym Testamencie, Bóg jest mściwy, okrutny, rządny władzy, miejscami despotyczny, rząda od swoich wyznawców bezwarunkowego posłuszeństwa i oddania.

Źle ,Bóg nie mógł być despotyczny ,bo dał nam wolną wolę (z biblijnego punktu widzenia)
[/quote]

a skad wiesz ze masz wolna wole, skad wiesz ze to co robisz tak naprawde nie jest z gory ustalone, wolna wola to falszywe pojecie bo niby masz wybor ale zawsze wybierasz jedna rzecz, nam sie tylko wydaje ze jest to wybor wolny....moze nawet to co teraz pisze jest juz z gory ustalone???? i gdzie tu wolna wola???

kingboo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 25-05-2005
  • Wiadomości: 370
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:36:18 pm »
Cytat: "walker_san"
a skad wiesz ze masz wolna wole, skad wiesz ze to co robisz tak naprawde nie jest z gory ustalone
Matrix się kłania :lol:

Shadowek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:38:02 pm »
Spokojnie Walker bo przyjdzie Morpheus, powie że jesteśmy wybrańcami i da nam tabletki  8)

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:40:41 pm »
Cytat: "Shadowek"
Spokojnie Walker bo przyjdzie Morpheus, powie że jesteśmy wybrańcami i da nam tabletki  8)


zaden matrix, pomyslcie troche, wolna wola, dla mnie takiego czegos nie ma, nasze zycie i jego przebieg ma tylko jeden tor, nie wrocisz sie i nie zmienisz nic....

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:41:58 pm »
Cytat: "Shadowek"
Spokojnie Walker bo przyjdzie Morpheus, powie że jesteśmy wybrańcami i da nam tabletki  8)

Morfeusz jest dobry ,bo czarny ,koniec offtopów
Cytuj
zaden matrix, pomyslcie troche, wolna wola, dla mnie takiego czegos nie ma, nasze zycie i jego przebieg ma tylko jeden tor, nie wrocisz sie i nie zmienisz nic....

Więc po co żyć?

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Chrześcijaństwo-fanatyzm?
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 15, 2005, 12:42:36 pm »
Chrześcijaństwo, księża...i powiedzcie mi teraz że księża wierzą...No chyba że sie nachleją tego wina z kielicha na tej mszy a potem im sie Bogowie śnią...Wiara=kasa!Za wszystko kase biorą!!Za chrzest, za pogrzeb, za ślub...bez przesady!!