Autor Wątek: Super Mario Galaxy na Wii  (Przeczytany 29691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #120 dnia: Listopada 17, 2007, 00:35:00 am »
Mam i gram.
Niesamowite, po prostu. Gra zaczyna się bardzo dobrze, ale nie jakoś za rewelacyjnie. Potem jednak jest coraz coraz coraz lepiej. Jestem po 22 gwiazdkach i przed chwilą SMG w chwilę pożarło mi dwie godziny czasu O_o'
A zważając na to iż z chwili na chwilę gra jest coraz lepsza, to rzeczywiście, super mario galaxy to tytuł wybitny.
Po prostu, SMG to gra dla której warto kupić Wii. Średnia ocen, 9.7, jest w tym wypadku jak najbardziej odpowiednia

Edit: No i stało się. Na gamerankings SMG dogoniło OoT, a z kolejnymi nadchodzącymi recenzjami zamiast spadać, to średnia jest coraz wyższa :D Najgorsza ocena to 9, później już same 9.5 i wzwyż
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2007, 00:38:32 am wysłana przez CassSept »

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #121 dnia: Listopada 17, 2007, 07:11:50 am »
Cytuj
Edit: No i stało się. Na gamerankings SMG dogoniło OoT, a z kolejnymi nadchodzącymi recenzjami zamiast spadać, to średnia jest coraz wyższa Very Happy Najgorsza ocena to 9, później już same 9.5 i wzwyż

Właśnie to jest ewenement bo każdej grze średnia stopniowo spadała a SMG cały czas rośnie  :grin:
Ja polecam teraz zobaczyć średnią na gamerankings  :shock: Szkoda że średnia mocno poleci w dół bo ktoś "raczył" dać 8.7

« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2007, 08:01:16 am wysłana przez Supersonic »

appaloosa

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-01-2007
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #122 dnia: Listopada 17, 2007, 08:01:03 am »
Porównywanie obu gier tj SMG i TLOZooT jest dość nietrafne, choć życzę SMG jak najlepiej

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #123 dnia: Listopada 17, 2007, 10:44:12 am »
Cytuj
Edit: No i stało się. Na gamerankings SMG dogoniło OoT, a z kolejnymi nadchodzącymi recenzjami zamiast spadać, to średnia jest coraz wyższa Very Happy Najgorsza ocena to 9, później już same 9.5 i wzwyż

Właśnie to jest ewenement bo każdej grze średnia stopniowo spadała a SMG cały czas rośnie  :grin:
Ja polecam teraz zobaczyć średnią na gamerankings  :shock: Szkoda że średnia mocno poleci w dół bo ktoś "raczył" dać 8.7


Tylko że ta strona z 8.7 nie jest zaliczana (nie wiem czy była wcześniej, ale została wyśmiana przez cały internet gdy na wstępie recenzji autor ostrzegł że nie polubi SMG tak jak inni bo on lubi tylko te gry w których krew leje się hektolitrami a grafika jest na poziomie najlepiej wyglądających gier z PS3/X360). Nawet metacritics usunął tą recenzję (tak jak zrobił z 7.0 które dostało bioshock) i gra ma tam 9.8 i zbliża się do 9.9 (jak mówiłem, średnia gier zamiast spadać stopniowo rośnie) które do tej pory osiągnęła tylko Okaryna
@appaloosa: po prostu, udowadnia to że SMG to najlepsza gra od czasów OoT, niemal perfekcyjna (z czym, jak na razie, zgadzam się w 100%)

Edit: Wow, po kolejnych czterech recenzjach ocena na gamerankings poszła do góry o kolejne 0.2 i gra jest już na pierwszym miejscu o.o
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2007, 10:47:14 am wysłana przez CassSept »

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #124 dnia: Listopada 17, 2007, 22:54:35 pm »
Pocieszyłeś mnie. Takie oceny dla wybitnych gier nie powinny być brane pod uwagę.

Dziwne tylko że spadła średnia z 97.9 do 97.8 mimo że ocen nie przybyło. Może pomylili się w obliczeniach  :P

CassSept jak sprawdza sie sterowanie? Nie wyobrażam sobie by było równie dobre co w SM64 (a może się mylę), gdzie pad do N64 sprawował się wybornie i był wręcz stworzony do tej gry.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #125 dnia: Listopada 17, 2007, 23:38:32 pm »
Shigeru w jakimś wywiadzie o SMG powiedział coś w tym stylu "Większość gier dostosowywana jest  do sterowania danej konsoli, są jednak gry do których dostosowywane są same konsole"
Myślę że powiedzenie "pad był stworzony do tej gry" będzie pasowała tak samo do SM64 jak i SMG, ale pewności nie mam bo jeszcze nie grałem w SMG.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #126 dnia: Listopada 18, 2007, 01:22:31 am »

CassSept jak sprawdza sie sterowanie? Nie wyobrażam sobie by było równie dobre co w SM64 (a może się mylę), gdzie pad do N64 sprawował się wybornie i był wręcz stworzony do tej gry.
Lepiej, ZNACZNIE LEPIEJ
Sterowanie w SMG jest niesamowite. Na początku trzeba się przyzwyczaić, ale do tego służą pierwsze levele (tak jak to zresztą było z SM64). Genialne sterowanie, wraz z NIESAMOWITYM designem poziomów sprawia że pod koniec gry wszystko robi się odruchowo, automatycznie, nawet się nad tym nie zastanawiając. O ile na początku może trochę dziwne wydaje się machanie wiilotem, to pod koniec gry kręcenie Mariem, zbieranie gwiazdek, czy inne akcje wykonywane pilotem wchodzą w nawyk.
Właśnie przeszedłem ostatni poziom , design jest po prostu powalający.
SMG jest jak ogromne puzzle, w których prawie każdy drobny fragment pasuje do siebie (jedyne zastrzeżenie jakie mogę wymyśleć to sterowanie podczas pływania, jednak to już standardowy problem w grach :/).
Ogólnie, dla mnie 10/10, bez rozpisywania się. Super Mario Galaxy to gra wybitna, prawdziwy must-have, najlepsza gra od 13 lat. Spełniła, oraz zniszczyła kompletnie moje ogromne oczekiwania.

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #127 dnia: Listopada 18, 2007, 16:28:02 pm »
Kolejna 10  :cool:

Cytuj
Ogólnie, dla mnie 10/10, bez rozpisywania się. Super Mario Galaxy to gra wybitna, prawdziwy must-have, najlepsza gra od 13 lat. Spełniła, oraz zniszczyła kompletnie moje ogromne oczekiwania.
Daleko mieszkasz  :P

Tego się nie spodziewałem. Fakt po cichu liczyłem że SMG zostanie w top ten najlepszych gier a w najbardziej optymistycznej wersji że wejdzie na 3 -4 miejsce a mamy najlepszą grę ever

shenmue22

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #128 dnia: Listopada 19, 2007, 10:41:20 am »
http://wii.net.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=86&forum=14 cos dla osob ktore chca sprawdzic w praniu oryginalnego maria:)

Pablo1517

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-03-2007
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #129 dnia: Listopada 25, 2007, 16:53:25 pm »
Dopadłem grę tydzień temu, i jest naprawde wyśmienita, warta tego pierwszego miejsca na gamerankings.com , szkoda że potem i tak delikatnie przeważyło spowrotem na Zelde (ale i tak, pierwsza gra która Zelde od 10 lat zwaliła choć na te kilka dni :D) Gra jest zdecydowanie lepsza od SM64 i 1000x lepsza od SMS, które w porównaniu do SM64 już wypadało słabo :/

Jak macie Wii, to kupujcie, jak nie macie, to kupujcie i kupcie tę grę! xD
Wybieraj za gry, nie za logo ;)

mateo

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #130 dnia: Listopada 25, 2007, 17:04:01 pm »
''Wybieraj za gry, nie za logo''
-Pablo dobrze prawisz, ale WII niestety do tego nie należy..

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #131 dnia: Listopada 25, 2007, 18:12:52 pm »
Dopadłem grę tydzień temu, i jest naprawde wyśmienita, warta tego pierwszego miejsca na gamerankings.com , szkoda że potem i tak delikatnie przeważyło spowrotem na Zelde (ale i tak, pierwsza gra która Zelde od 10 lat zwaliła choć na te kilka dni :D) Gra jest zdecydowanie lepsza od SM64 i 1000x lepsza od SMS, które w porównaniu do SM64 już wypadało słabo :/

Jak macie Wii, to kupujcie, jak nie macie, to kupujcie i kupcie tę grę! xD
Mimo ze nie grałem w SMG to jestem święcie przekonany grywalnością zjada Ocarine bez popitki


bandi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 08-10-2005
  • Wiadomości: 487
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #132 dnia: Listopada 26, 2007, 22:46:58 pm »
Oj mam duży dylemat - po wypłacie kupić Super MArio Galaxy czy Project Gotham Racing 4 - hehe - i co tu zrobić kiedy limit na 1 gre - kupie chyba ta tansza :( a ta droższą zostawię sobie na nowy rok :)

Ogólnie to z super mario galaxy wiążę ogromne nadzieje - jeżeli ta gra mni nie wciągnie to ja się wycofuję z giercowania 8)

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #133 dnia: Listopada 26, 2007, 23:16:09 pm »
Ja bym ewidentnie wziął Mario, chociaż PGR4 jest super, ale Mario jest wyjątkowy, to jeden z tych tytułów, o którym będzie się pamiętało zawsze.
Poza tym Mario jakoś bardziej mi pasuje na święta.
Niech mi ktoś pożyczy Wii z Mario na miesiąc!

Supersonic

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #134 dnia: Listopada 27, 2007, 19:41:51 pm »
Oj mam duży dylemat - po wypłacie kupić Super MArio Galaxy czy Project Gotham Racing 4 - hehe - i co tu zrobić kiedy limit na 1 gre - kupie chyba ta tansza :( a ta droższą zostawię sobie na nowy rok :)

Ogólnie to z super mario galaxy wiążę ogromne nadzieje - jeżeli ta gra mni nie wciągnie to ja się wycofuję z giercowania 8)
I ty masz dylemat ? :shock: A po głowie chcesz  :razz: ;)

Szkoda że za Wii krzyczą sobie tak wysoką sumę (jak na możliwości konsoli) przez co żal mi wydawać odłożoną kasę a więc w SMG nie zagram prędko

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #135 dnia: Listopada 28, 2007, 14:44:34 pm »
po wypłacie kupić Super MArio Galaxy czy Project Gotham Racing 4
:shock:
Kpisz czy o drogę pytasz? SMG jest warty każdej złotówki na nią wydanej, a porównując ile gry teraz kosztują w stosunku do jakości, to SMG jest najlepszą grą jaką możesz kupić

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #136 dnia: Listopada 28, 2007, 15:39:39 pm »
Też stoję w obliczu trudnego wyboru a mianowicie nie wiem która grę wybrać : Super Mario Galaxy  czy Metroid 3 ?

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 834
  • Reputacja: 81
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #137 dnia: Listopada 29, 2007, 21:22:42 pm »
Nie no bandi dowaliłeś. :lol:
To chyba oczywiste, że brac SMG!! Gdyby nie wysoka cena Wii do jego możliwości, to już dawno bym je miał i grał w Mariana nowego.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

appaloosa

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-01-2007
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #138 dnia: Grudnia 05, 2007, 20:45:32 pm »
Przeszedłem, potwierdzam - brać  8-)

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #139 dnia: Grudnia 12, 2007, 13:47:14 pm »
Też stoję w obliczu trudnego wyboru a mianowicie nie wiem która grę wybrać : Super Mario Galaxy  czy Metroid 3 ?

Biezcie wszyscy mario bo to najlepsza gra na wii choc wole  grac stara wersje na pegazusie.



speede

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 12-12-2007
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #140 dnia: Grudnia 12, 2007, 23:40:37 pm »
Też stoję w obliczu trudnego wyboru a mianowicie nie wiem która grę wybrać : Super Mario Galaxy  czy Metroid 3 ?

faktycznie trudny .... ja tez tydzien temu sie zastanawiałem  i wybrałem .... metroida
 
sterowanie  to mistrzostwo świata wspaniała muzyka  i ten  specyficzny tajemniczy klimat   
szczeka opada jak sie widzi ile pracy , serca i talentu włożono w tą gre :)  stopnień   dopieszczenia tego produktu przeszło moje oczekiwania
wyboru nie żałuję i polecam
mariana tez oczywiście sprawdzę ale dopiero jak wycisnę z metroida wszystko 


 
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2007, 23:43:51 pm wysłana przez speede »

Halski

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-03-2007
  • Wiadomości: 161
  • Reputacja: 0
  • Grrracz
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 03, 2008, 14:46:04 pm »
SMG to jedna z niewielu gier na Wii, w którą chciałbym zgrać:)
http://grrr.pl -  blog dla prawdziwych grrraczy!

oscyp

  • Gość
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #142 dnia: Stycznia 04, 2008, 23:52:10 pm »
Dobrze, że się z nami tym podzieliłeś Haleski!

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 11, 2008, 20:33:09 pm »
Jedna z nielicznych gier na Wii, w którą chciałbym zagrać, ale czy dla jednej gry warto jest kupować konsolę?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 12, 2008, 10:02:42 am »
Jedna z nielicznych gier na Wii, w którą chciałbym zagrać, ale czy dla jednej gry warto jest kupować konsolę?


To jak w końcu jedna z nielicznych czy jedyna?? :cool:

Jak interesuje cię tylko jedna gra na daną platformę to oczywiście nie ma sensu inwestować.
Nintendo ma pewien styl do którego przyzwyczaiło zarówno fanów jak i przeciwników marki, więc wiadomo czego można się spodziewać w kolejnych latach od twórców Mario i reszty...

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #145 dnia: Lutego 22, 2008, 22:44:45 pm »
Dzisiaj nabiłem 30 gwiazdek i zaraz chyba zabiorę się za kolejne.
Ta gra jest magiczna. :D

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #146 dnia: Lutego 24, 2008, 23:07:26 pm »
monio4 ile juz gwiazdek na koncie? Ja 26  :P Musze przyznac, ze giera rozwala. Najlepszy byl boss Tarantox ( pajak ). Jego design niszczy  :D

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #147 dnia: Lutego 24, 2008, 23:21:40 pm »
Pożyczyłeś czy kupiłeś Wii, Łukaszu?

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #148 dnia: Lutego 24, 2008, 23:40:40 pm »
Znajomy pozyczyl, bo kupil sobie samochod i grac juz mu sie nie chce Adamie  :P

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #149 dnia: Marca 17, 2008, 16:25:55 pm »
Ja kilka dni temu swoje wii odebrałem po dłuuuugiej naprawie (od listopada) a żonka kupiła mi na święta SMG więc dopiero zaczynam (mam 13 gwiazdek). Gra jest genialna i gram na zmianę SMG i SONIC którego odkrywam na nowo:) bo przysłali nową konsolę i sejwów nie miałem. lipa tylko bo za operę musiałem już zapłacić 500 wii points:(
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #150 dnia: Marca 17, 2008, 16:43:59 pm »
Ja nabilem ponad 60 gwiazdek, ale kumpel juz konsole zabral, wiec nie wiem czy dotre do 100  :sad:

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #151 dnia: Marca 17, 2008, 23:55:22 pm »
Z tego co wiem żeby przejść grę w 100% zdobywa się 120 gwiazdek... 2 razy. Szybko chyba tego SMG nie oddam kumplowi.  :lol:

GILUPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2007
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #152 dnia: Kwietnia 11, 2008, 22:16:11 pm »
Jakies 2 miechy temu kupilem sobie Wii i najpierw zaczelem od klasyki ;D, skonczylem wszystkie 3 czesci... Donkey Konga :))). W sumie kupilem Wii dla party games i tych 3 klasykow, ktore polecam (Rare kiedys rzadzilo), bo chociaz te gry maja juz swoje lata to jednak wygladaja calkiem dobrze i to na 32" LCD. No ale przejde do tematu ;D. Kupilem sobie ostatnio SMG i na poczatku byl maly zawod (zdobylem 2 moze 3 gwiazdki), nastepnie pare dni przerwy, no i sobotni wieczor, wiec pomyslalem czas dac druga szanse Marianowi. W sobote poszedlem spac o 4 w nocy, w niedziele o 2, w poniedzialek o 2, w srode o 1, nastepnie w czwartek o 11 mialem juz 120 gwiazdek. Ta gra mnie zabrala, ma niesamowite pomysly, swietny klimat, poprostu nie wiem co mam napisac, tak wlasnie robi sie gry, w to trzeba zagrac i zdobyc wszystkie gwiazdki, mega miodna i relaksujaca platformowka, no moze po za jedna gwiazdka, ktora meczylem 3 godziny, kto gral ten chyba wie o ktora chodzi :] (swiat zabawek/purple comet). Polecam wszystkim, a kto sie zagrywal w Mario 64 bedzie w siodmym niebie. Ta gra nie jest jakos sztucznie wydluzana, rzadko, ktore pomysly sie powtarzaja, nie ma jakis gwiazdek do zdobycia dodanych na sile i bez pomyslu, nie jest jakas monotonna, platformer jak sie patrzy, 100% grania, jakies 20 godzin na najwyzszym poziomie, 10 odemnie, pozdro.
UNCHARTED AMONG THIEVES!!!

Apzs

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-08-2008
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpnia 03, 2008, 23:58:27 pm »
Więc zanim cokolwiek napiszę chciałbym wypowiedzieć się na temat pewnego quasi-fana Mario, którym jest nie jaki Pablo. Dlaczego quasi? Przytoczmy kilka jego wypowiedzi, aż żal zbiera... (cytaty pochodzą oczywiście ze strony mario.er.pl którą On sam prowadzi - i sam nazywa się fanem Mario.)

Cytuj
Pablo napisał/a:
a wiecie co... oglądam filmiki z mario galaxy... cosczuje że będzie klapa... za bardzo odbiegli od schematu, jakiś kosmos, bezsensu. Chce klasyki. Przecież on nawet nie jest w mushroom kingdom...

Cytuj
Pablo napisał/a:
Gra zapowiada się genialnie odkąd tylko o niej wiadomo.
Normalnie zbiera się na wymioty czytając to... takiej hipokryzji już dawno nie widziałem, na początku jeździ po grze która jeszcze nie wyszła by następnie za jakiś czas zachwalać ją pod niebiosa. I właśnie widać tu przykład quasi-fana, który nie wierzył od początku w sukces SMG. Oczywiście będzie się tłumaczyć chcąc zatrzeć swoje wypowiedzi tym, że mówił w imieniu ogółu buhahaha dobre żarty na prawde dobre. Oczywiście nie przeszkadzało mu to zjechać również SMS (bo trochę odbiega od schematu innych gier z Mario), ale to nie to samo co zjechanie Galaxy już na samym początku kiedy się jeszcze nie ukazało...).

A jak jest teraz?
już się nie moge doczekać aż dopadnę SMG :)
Taki quasi-fan Mario zdarza się chyba raz na milion. Normalnie to bym olał gościa, ale napisałem to tylko dlatego, że On prowadzi stronę o Mario...i jest podobno jego "fanem". A to co on prawił było/jest po prostu żałosne... taki typowy quasi-fan...

Więc dziękuje za uwagę i pozdrawiam.

______________________________

Co do tematu ogólnie wypowiem się na temat tej gry. Gra jest piękna, grafika, innowacje w gameplay’u, światy itp. Jak dotąd najlepsze Mario jakie powstało i kolejny must-have na Wii. 64 i Sunshine też były świetne, każda na swój sposób. :cool:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2008, 01:18:44 am wysłana przez Apzs »

waron

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-08-2008
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpnia 04, 2008, 18:37:19 pm »
wszystkie części marianka są świetne. to chyba najlepsza seria gier jaka do tej pory powstała zaraz obok metroid'a i legend of zelda. mam nadzieję, że plotki okażą się prawdziwe i super mario galaxy 2 ukaże się na wii za jakiś czas(albo przynajmniej wyjdzie nowe mario na ds'a to sobie szybciej sprawię tą maszynkę). co do wyższości jednej części nad inną to uważam, że wszystkie prezentują taki sam wysoki poziom. sunshine było trochę inne od reszty, ale nadal była to porządna i świetna gra. tak się powinno robić gry, a nie to co obecnie widzimy z grami - w zasadzie poza nintendo chyba nie ma już innego dużego developer'a, który nie poszedł w całkowitą komercję.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2008, 18:42:37 pm wysłana przez waron »

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 05, 2008, 16:33:25 pm »
Cytuj
poza nintendo chyba nie ma już innego dużego developer'a, który nie poszedł w całkowitą komercję.

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

waron

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-08-2008
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 05, 2008, 21:21:14 pm »
Cytuj
poza nintendo chyba nie ma już innego dużego developer'a, który nie poszedł w całkowitą komercję.

 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
co w tym śmiesznego? nintendo na każdym kroku zaskakuje i w swoich grach i konsolach dbają przede wszystkim o wysoką jakość produktu, a nie o grafikę, która teraz niestety sprzedaje gry. myślisz, że czemu marian i jego gry są tak popularne? bo kiedy widzisz grę z mariankiem to wiesz, że będzie to produkt najwyższej klasy i coś na co warto wydać kasę - nawet spinoff'y z marianem są zwykle dużo lepsze od najbardziej znanych serii z danej kategorii, w której to wychodzi dany spinoff zaczynając od serii super smash bros, a kończąc na mario golf i strikers. nintendo dba przede wszystkim o jakość swoich gier, bo wiedzą, że to jest ich znak rozpoznawczy i jeśli wydaliby słabą grę straciliby w oczach klientów z tego powodu potrafią nawet wyrzucić do kosza gotowy już projekt tylko dlatego, że jakiś szczegół w grze im się nie podoba(vide super smash bros na ds'a, który był już w bardzo zaawansowanej fazie developingu, ale zrezygnowali z niego ponieważ koncepcja tej gry niepodobała im się na DS'ie i mimo tego, że grę kupiłoby miliony ludzi, bo bardzo wiele osób chciałoby smash'a na ds'ie to gra nigdy nie powstanie na handheld'ach) i zacząć go od nowa albo go skreślić mimo, że przyniósłby im miliony zysku - super mario galaxy musiało sprzedać jedynie w 250 tysięcach kopii by zwrócić się nintendo, a jak wiadomo niedługo gra sięgnie 7mln.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 06, 2008, 12:28:45 pm »
Stary, ja cię proszę - nie pieprz. Nintendo to komercha jakich mało. Jedynie wyśmienity PR każe takim ludkom jak ty myśleć, że to wszystko z miłości do graczy, a zespół nintendo wyrzekł się wypłat, dlatego od miesiąca nikt tam nie jadł obiadu. ZERO KOMERCHY, TYLKO MIŁOŚĆ DO GIER I STUPROCENTOWE ZADOWOLENIE KONSUMENTA! Heh, co za brednie. Znasz znaczenie słowa komercyjny? Komercyjny to robiony dla pieniędzy. I jeśli nie trzy miliardy wersji jednego gameboya, zasypanie niektórych rynków ikonami firmy w poistaci wszelakiej (mario na płatkach śniadaniowych? pewnie, czemu nie, zawsze troche jenów wpadnie do kieszeni), wsadzanie flagowych postaci nintendo do niemal każdej gry (i po jaką cholere mi te wszystkie ludziki w grach o golfie, piłce nożnej, bejsbolu, wyścigach samochodowych...? o_O), robienie konsoli z typowo casualowymi grami dla typowych casuali, którzy z graczami nie mają wiele wspólnego - jeśli to wszystko nie jest komercha, to ja się poddaję.
Co do tego, że nintedno robi same fajne gry - po pierwsze, jest sporo firm, które jak się wezmą za dłubanie nad grą, to można oczekiwać pewnego hitu. Po drugie - bzdury mówis z tymi samymi szlagierami od N. Weźmy za przykład ostatnie milion części mario party czy potworki w stylu "kopnij piłkę z marianem". Jeśli uważasz to za spinoffowe hity, to zdejmij klapki z oczu - powinno pomóc.

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 06, 2008, 15:31:37 pm »
Stary, ja cię proszę - nie pieprz. Nintendo to komercha jakich mało. Jedynie wyśmienity PR każe takim ludkom jak ty myśleć, że to wszystko z miłości do graczy, a zespół nintendo wyrzekł się wypłat, dlatego od miesiąca nikt tam nie jadł obiadu. ZERO KOMERCHY, TYLKO MIŁOŚĆ DO GIER I STUPROCENTOWE ZADOWOLENIE KONSUMENTA! Heh, co za brednie. Znasz znaczenie słowa komercyjny? Komercyjny to robiony dla pieniędzy. I jeśli nie trzy miliardy wersji jednego gameboya, zasypanie niektórych rynków ikonami firmy w poistaci wszelakiej (mario na płatkach śniadaniowych? pewnie, czemu nie, zawsze troche jenów wpadnie do kieszeni), wsadzanie flagowych postaci nintendo do niemal każdej gry (i po jaką cholere mi te wszystkie ludziki w grach o golfie, piłce nożnej, bejsbolu, wyścigach samochodowych...? o_O), robienie konsoli z typowo casualowymi grami dla typowych casuali, którzy z graczami nie mają wiele wspólnego - jeśli to wszystko nie jest komercha, to ja się poddaję.
Co do tego, że nintedno robi same fajne gry - po pierwsze, jest sporo firm, które jak się wezmą za dłubanie nad grą, to można oczekiwać pewnego hitu. Po drugie - bzdury mówis z tymi samymi szlagierami od N. Weźmy za przykład ostatnie milion części mario party czy potworki w stylu "kopnij piłkę z marianem". Jeśli uważasz to za spinoffowe hity, to zdejmij klapki z oczu - powinno pomóc.

Całkowicie się zgadzam w sprawie komercji.
Jak by na to nie patrzeć Nintendo nie jest ani bardziej ani mniej komercyjne od Sony czy Microsoft.

Jest to jednak "growa" ikona z baaaaardzo długą tradycją oraz mogąca się pochwalić ogromnym wkładem w temat gier (żadna inna z działających obecnie na rynku firm nie może się z nimi równać pod tym względem). Należy się cieszyć :) że sobie radzą bo myślę że jeszcze wiele można się od nich spodziewać dobrego.

Sony działa na tym polu znacznie krócej i właściwie sami nic nadzwyczajnego nie wymyślili (mimo to lubię tą firmę za udane konsolki i gry, które pod wieloma względami wyznaczały nowe standardy).

Z Microsoftem to już ina sprawa. Są na konsolowym rynku najkrócej i radzą sobie całkiem nieźle, aczkolwiek Microsoft niepokoi ze względu na mocno monopolistyczne zapędy (co NIGDY dobre nie jest). Pracuje tam dużo mądrych głów i przy tychże głów pomocy monopol za kilka, może kilkanaście lat jest realny. Kto tam wie co oni jeszcze wymyślą. A powiem szczerze, że nie chcę konsolki z zainstalowanym Windowsem :/ 

ale offtop wyszedł...

Super Mario Galaxy najlepszą platformówką tej generacji jest i basta. (żeby coś na temat było ;) )
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2008, 19:57:13 pm wysłana przez narkoman »
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

Pablo1517

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-03-2007
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: Super Mario Galaxy na Wii
« Odpowiedź #159 dnia: Listopada 20, 2008, 17:44:38 pm »
Więc zanim cokolwiek napiszę chciałbym wypowiedzieć się na temat pewnego quasi-fana Mario, którym jest nie jaki Pablo. Dlaczego quasi? Przytoczmy kilka jego wypowiedzi, aż żal zbiera... (cytaty pochodzą oczywiście ze strony mario.er.pl którą On sam prowadzi - i sam nazywa się fanem Mario.)

Cytuj
Pablo napisał/a:
a wiecie co... oglądam filmiki z mario galaxy... cosczuje że będzie klapa... za bardzo odbiegli od schematu, jakiś kosmos, bezsensu. Chce klasyki. Przecież on nawet nie jest w mushroom kingdom...

Cytuj
Pablo napisał/a:
Gra zapowiada się genialnie odkąd tylko o niej wiadomo.
Normalnie zbiera się na wymioty czytając to... takiej hipokryzji już dawno nie widziałem, na początku jeździ po grze która jeszcze nie wyszła by następnie za jakiś czas zachwalać ją pod niebiosa. I właśnie widać tu przykład quasi-fana, który nie wierzył od początku w sukces SMG. Oczywiście będzie się tłumaczyć chcąc zatrzeć swoje wypowiedzi tym, że mówił w imieniu ogółu buhahaha dobre żarty na prawde dobre. Oczywiście nie przeszkadzało mu to zjechać również SMS (bo trochę odbiega od schematu innych gier z Mario), ale to nie to samo co zjechanie Galaxy już na samym początku kiedy się jeszcze nie ukazało...).

A jak jest teraz?
już się nie moge doczekać aż dopadnę SMG :)
Taki quasi-fan Mario zdarza się chyba raz na milion. Normalnie to bym olał gościa, ale napisałem to tylko dlatego, że On prowadzi stronę o Mario...i jest podobno jego "fanem". A to co on prawił było/jest po prostu żałosne... taki typowy quasi-fan...

Więc dziękuje za uwagę i pozdrawiam.

______________________________

Co do tematu ogólnie wypowiem się na temat tej gry. Gra jest piękna, grafika, innowacje w gameplay?u, światy itp. Jak dotąd najlepsze Mario jakie powstało i kolejny must-have na Wii. 64 i Sunshine też były świetne, każda na swój sposób. :cool:


LuL. Jak już chciałeś koniecznie WYRWAĆ te wypowiedzi z kontekstu to proszę bardzo, mogłeś tylko pokwapić się o to, bym to widział a nie za plecami robić ze mnie bóg wie kogo. Oba posty pochodzą z tak bardzo odległych od siebie dat. Sheesh... Brak słów.

Pierwszy był jak o grze było wiadomo całe g.... i wtedy najzwyczajniej koncept mi się nie podobał :/. Gra wyglądała dennie (pod względem gameplayu) i nudno. Pokazali tylko kilka urywek jak mario leci po wyznaczonej ścieżce przez kosmos i na dobrą sprawę zero swobody.

Drugi post jest już ogromny kawał czasu później, kiedy Nintendo naprawdę pokazało co to jest SMG, więc najzwyczajniej w świecie... zmieniłem zdanie oO. Dziwne co? Bez kitu, niektórzy to mają problemy.

Nie ty pierwszy pytałeś mnie o to samo, problem w tym, że inni pytali "Czemu zmieniłeś zdanie", a nie wymyślali specjalnie dla mnie nowe pojęcie, dzięki.
What a douche...

PS: Super Mario Sunshine nadal uważam za słabość serii. Nie zrozumcie mnie źle, inni fani Maria.
To było fajne:

Ale to było GENIALNE:
Wybieraj za gry, nie za logo ;)