Autor Wątek: Heavy Rain  (Przeczytany 184692 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1240 dnia: Lutego 27, 2010, 13:50:40 pm »
A tarniak już przeszedł/gra, czy tak tylko wpada, żeby zrobić zamieszanie i przypomnieć nam opinię nieomylnego kosa?
Nie. Niestety jestem "niedojrzały emocjonalnie", więc nie sprzedali mi tego w sklepie. :(

Wyślij ojca niech Ci kupi, bo gra jest naprawde świetna.

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1241 dnia: Lutego 27, 2010, 13:53:13 pm »
A tarniak już przeszedł/gra, czy tak tylko wpada, żeby zrobić zamieszanie i przypomnieć nam opinię nieomylnego kosa?
Nie. Niestety jestem "niedojrzały emocjonalnie", więc nie sprzedali mi tego w sklepie. :(

Wyślij ojca niech Ci kupi, bo gra jest naprawde świetna.
Niestety, nie zostałem niepokalanie poczęty.  :(

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1242 dnia: Lutego 27, 2010, 14:02:39 pm »
A tarniak już przeszedł/gra, czy tak tylko wpada, żeby zrobić zamieszanie i przypomnieć nam opinię nieomylnego kosa?
Nie. Niestety jestem "niedojrzały emocjonalnie", więc nie sprzedali mi tego w sklepie. :(

Wyślij ojca niech Ci kupi, bo gra jest naprawde świetna.
Niestety, nie zostałem niepokalanie poczęty.  :(
Nie wiem co ma do tego wszystkiego niepokalane poczęcie i nawet nie chce wiedzieć. Koniec OT.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1243 dnia: Lutego 27, 2010, 18:29:52 pm »


główny motyw rządzi... naprawdę jak bym słuchał muzyki z Requiem For A Dream

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1244 dnia: Lutego 27, 2010, 20:11:55 pm »
Daleko jej do tych gier.

Nie.
Tak.



Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1245 dnia: Lutego 27, 2010, 20:16:36 pm »
Kresq - SH2, Ico i SotC bardziej głębokie od Heavy Rain?

Żartujesz sobie...

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1246 dnia: Lutego 27, 2010, 20:18:29 pm »
To raczej logiczne, że gra która porusza problematykę filozoficzną w literacki wręcz sposób ma przewagę nad takim Heavy Rain. Osobiście nie lubię ani ICO ani SotC, ale pewnych zalet nie można im odmówić.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1247 dnia: Lutego 27, 2010, 20:22:16 pm »
Przy całym moim uwielbieniu do klimatu gier Fumito Uedy, jeśli do Was bardziej przemawia historia chłopca z mieczem próbującego wskrzesić swoją ukochaną(mocno uogólniam - wiem) od dojrzałej opowieści zawartej w HR - to jest to doprawdy dziwne dla mnie.

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1248 dnia: Lutego 27, 2010, 20:25:20 pm »
Przy całym moim uwielbieniu do klimatu gier Fumito Uedy, jeśli do Was bardziej przemawia historia chłopca z mieczem próbującego wskrzesić swoją ukochaną(mocno uogólniam - wiem) od dojrzałej opowieści zawartej w HR - to jest to doprawdy dziwne dla mnie.
No tak. Uogólnianie jest w ogóle spoko i fajnie, że czytasz moje posty. Uznajmy zatem, że HR to interaktywny filmik z dużą ilością przekleństw i pretensjonalną nagością, w którym cała zabawa polega na naciskaniu przycisków wyskakujących na ekranie, z przerwami na siku, jajecznicę i inne istotne fabularnie czynności rodem z serii The Sims. No co, też mocno uogólniłem.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1249 dnia: Lutego 27, 2010, 20:29:49 pm »
Tarniak - jak mogę brać Twoje wypowiedzi na poważnie, skoro w HR nawet nie grałeś?
Przecież Ty nie wiesz o czym mówisz, co tylko podkreślają te uogólnienia...

Pretensjonalna nagość? WTF?
Jeszcze w ŻADNEJ grze nagość i seks nie zostały przedstawione w tak bezpretensjonalny sposób.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1250 dnia: Lutego 27, 2010, 20:32:07 pm »
Przy całym moim uwielbieniu do klimatu gier Fumito Uedy, jeśli do Was bardziej przemawia historia chłopca z mieczem próbującego wskrzesić swoją ukochaną(mocno uogólniam - wiem) od dojrzałej opowieści zawartej w HR - to jest to doprawdy dziwne dla mnie.
Przeczytaj sobie jeszcze raz posty Tarniaka. Poza tym ICO i SotC z pewnością są bardziej dojrzałe niż HR nie epatując przy tym przemocą, gołymi dupami i rzucaniem mięchem. Nie mam nic przeciwko tym trzem rzeczom (o ile jest to usprawiedliwione czymś sensownym), ale sam fakt, że dwie pierwsze gry obyły się bez tego mając coś do przekazania (no i w nie można faktycznie GRAĆ zamiast bawić się w QTE) świadczy o ich wyższości.

Wiadomość scalona: Lutego 27, 2010, 20:33:41 pm




Tarniak - jak mogę brać Twoje wypowiedzi na poważnie, skoro w HR nawet nie grałeś?
Przecież Ty nie wiesz o czym mówisz, co tylko podkreślają te uogólnienia...

Pretensjonalna nagość? WTF?
Jeszcze w ŻADNEJ grze nagość i seks nie zostały przedstawione w tak bezpretensjonalny sposób.
Ok, czyli też nie wiesz o czym mówisz, bo uogólniasz? On gada bardzo sensownie i jeśli chodzi o całokształt takiego sensownego, logicznego i podpartego argumentami gadania, to raczej mu ustępujesz, no offence.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2010, 20:33:41 pm wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1251 dnia: Lutego 27, 2010, 20:34:16 pm »
Przecież Ty nie wiesz o czym mówisz, co tylko podkreślają te uogólnienia...
Rozumiem. Czyli Twoje analne uogólnienia są ok, ale moje już ok być nie mogą. No tak, wszystko jasne. I spoko, że wiesz w co ja gram. Może zaraz mi wmówisz, że nie mam PS3?  :lol:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1252 dnia: Lutego 27, 2010, 20:40:22 pm »
On gada bardzo sensownie i jeśli chodzi o całokształt takiego sensownego, logicznego i podpartego argumentami gadania, to raczej mu ustępujesz, no offence.
Jaki całokształt?
Kiedy Tarniak skończy HR - o ile w ogóle je kupi(nie mam ochoty logować się na PSN, by sprawdzać w co tam grasz) jego zdanie będzie miało sens, logikę i będzie poparte argumentami.

Ja w przeciwieństwie do niego, mam wszystkie te gry za sobą.

Proponuję zacząć od tego, by każdy dyskutujący miał wiedzę o temacie na jaki się wypowiada.

« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2010, 20:43:36 pm wysłana przez A-n »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1253 dnia: Lutego 27, 2010, 20:46:39 pm »
Przy całym moim uwielbieniu do klimatu gier Fumito Uedy, jeśli do Was bardziej przemawia historia chłopca z mieczem próbującego wskrzesić swoją ukochaną(mocno uogólniam - wiem) od dojrzałej opowieści zawartej w HR - to jest to doprawdy dziwne dla mnie.

Dojrzałość danej gry nie objawia się ilością gołych dup i cycków na ekranie :]

HR napewno obadam, ale mam świadomość że jest to produkcja na jedno przejście. Napewno więc nie kupię jej teraz, jak stanieje o ponad połowę może.
Albo inna opcja- gdyby autorom udało się wprowadzić element losowy, kto byłby tym zabójcą, to żywotność gierki wzrosłaby o ładne kilka razy. Tzn, jakaś pula postaci które sa podejrzane (chociażby i 3 osoby), zabójca jest wybierany przez system na poczatku rozgrywki, niektóre elementy fabuły są stałe dla wszystkich, niektóre są zmieniane na inne, w zależności od wyboru. Ot takie puzzle, gdzie miejscami zastępuje się inne elementy. Imo możliwe do przeprowadzenia.

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1254 dnia: Lutego 27, 2010, 20:47:55 pm »
Kilka postów wyżej udowodniłeś, że nie masz wiedzy nt. ICO i SotC bądź nie zrozumiałeś szerszego kontekstu tych gier. Jak widać skończenie gry niekoniecznie wystarczy by pojąć pewne zjawisko.

EDIT: Albo wchodzisz przez chiński google translator albo masz za małą czcionkę, więc nie ma co kontynuować tematu. Zostańmy przy tym, że HR to gra dla ludzi dojrzałych, a ja najwyraźniej nie jestem taką osobą. Wygrałeś. Możesz dalej czuć się elitarnie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2010, 20:56:45 pm wysłana przez deepthroat »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1255 dnia: Lutego 27, 2010, 20:54:12 pm »
Kilka postów wyżej udowodniłeś, że nie masz wiedzy nt. ICO i SotC bądź nie zrozumiałeś szerszego kontekstu tych gier. Jak widać skończenie gry niekoniecznie wystarczy by pojąć pewne zjawisko.
O moją wiedzę nt. Ico i SotC się nie martw.

Jeśli skończenie gry nie wystarczy "by pojąć pewne zjawisko" - nieskończenie tym bardziej, right?  ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1256 dnia: Lutego 27, 2010, 21:31:27 pm »
Przeczytaj sobie jeszcze raz posty Tarniaka. Poza tym ICO i SotC z pewnością są bardziej dojrzałe niż HR nie epatując przy tym przemocą, gołymi dupami i rzucaniem mięchem. Nie mam nic przeciwko tym trzem rzeczom (o ile jest to usprawiedliwione czymś sensownym), ale sam fakt, że dwie pierwsze gry obyły się bez tego mając coś do przekazania (no i w nie można faktycznie GRAĆ zamiast bawić się w QTE) świadczy o ich wyższości.

Niech zgadnę... nie grałeś?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1257 dnia: Lutego 27, 2010, 22:51:39 pm »
Ci co krytykują grę raczej na 99% nie grali w nią.

Ciekawe jakby gazety branżowe wyglądały, gdyby recenzje gier robili bez wcześniejszego zagrania w nią. :roll:

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1258 dnia: Lutego 27, 2010, 22:56:02 pm »
Ci co krytykują grę raczej na 99% nie grali w nią.

Ciekawe jakby gazety branżowe wyglądały, gdyby recenzje gier robili bez wcześniejszego zagrania w nią. :roll:
W EDGE tylko 7 więc pewnie nie grali.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1259 dnia: Lutego 27, 2010, 23:18:38 pm »
W pe "recenzent" ocenił FFX, choć gry nie skończył. Mało tego, napisał o tym nawet w "recenzji". Kto wie zatem co tam chłopaki z Edge wyprawiają, tym bardziej, że mają nader ciekawe argumentacje, jak
"zero fresh ideas" przy Kz2, stąd raptem 7/10, co dziwnie wypada przy kilka klas wyższych ocenach dla bardziej typowych i odtwórczych sequeli.

On gada bardzo sensownie i jeśli chodzi o całokształt takiego sensownego, logicznego i podpartego argumentami gadania, to raczej mu ustępujesz, no offence.
Jaki całokształt?
Kiedy Tarniak skończy HR - o ile w ogóle je kupi(nie mam ochoty logować się na PSN, by sprawdzać w co tam grasz) jego zdanie będzie miało sens, logikę i będzie poparte argumentami.

Ja w przeciwieństwie do niego, mam wszystkie te gry za sobą.

Proponuję zacząć od tego, by każdy dyskutujący miał wiedzę o temacie na jaki się wypowiada.


A tam. tytacz też nie grał w AvsP, ale wie, że kiepsko bo "fani" tak piszą. Nie mówiąc już o moim ulubionym e koledze, który DI nazwał crapem, choć poziomu jednego nie zaliczył. Najwyraźniej ludzie już tak mają, że negują/gloryfikują (ale , że to Polska, to raczej to pierwsze) coś o czym nie mają zbytniego pojęcia, a argumentują na zasadzie "bo inni też tak uważają".

Oczywiście, to nie "pstryczek" w nos tarniak'a, bowiem być może ukończył HR.

Co do "momentów", to dobrze, że takowe się pojawiają, i dobrze - jak słusznie Kresqu zauważył - jeśli mają jakieś sensowne źródło. Być może dzięki takiemu zabiegowi więcej tego typu scen się pojawi. Wiele pozycji kierowanych jest do dorosłego odbiorcy, a później dziwne babole wychodzą w kilku aspektach. Mord, pożoga i ogólne zniszczenie, ale jak zostanie ukazana binarna miłość, to wywiązuje się wrzawa.


Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1260 dnia: Lutego 27, 2010, 23:34:08 pm »
Ahh to dobrze, że jak Ty napiszesz Sylvan, że AvP to świetna gra to tak faktycznie jest. Mam nie opierać się na opiniach fanów tylko na Twojej?  :grin: Dopuszczasz w ogóle do siebie opcje, że coś może nie być tak kryształowe dla innych tak jak dla Ciebie?
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2010, 23:47:31 pm wysłana przez tytacz »

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1261 dnia: Lutego 27, 2010, 23:38:41 pm »
Ale błagam. Ta tendencja utrzymuje się od zawsze i to niezależnie od platformy i preferencji. Czy to Halo czy Killzone, czy F3 czy GT5, od zawsze jest tak, że znajdą się osoby, które nie pozwolą złego słowa powiedzieć na swoje ulubione gry. To jest normalne. Natomiast to co zaczyna się dziać w tym temacie to zakrawa na kpinę. Któryś post z kolei mówi o tym, że "komu gra się nie podoba/kto krytykuje ten jest głupi/nienormalny/nie grał". Nawet  przez wzgląd na fakt, że jest to ex na PS3 i dickrajderzy Sony zawsze będą się jarać (zostawmy już nieszczęsny Haze) te hasełka i teorie, które snuje tu coraz większa gromadka są po prostu słabe. Nie uważam by ktoś kto nie przeszedł FFVII przynajmniej 12 razy był jakiś upośledzony, bądź nie miał prawa wypowiadania się na temat jRPG bądź gier in genere. Natomiast tutaj panuje przekoanie, że kto grał w HR ten ma monopol zarówno na dojrzałość emocjonalną jak i większy scope na gry ogólnie. Kubeł zimnej wody polecam.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1262 dnia: Lutego 28, 2010, 00:09:45 am »
Tarniak, zamiast prowokować i grać na nerwach "dickraiderom Sony" niczym rasowy troll, mógłbyś po prostu ten temat/wypowiedzi nie czytać/ignorować/omijać szerokim łukiem. Faktem jest, że w grę nie grałeś, nie jesteś w stanie nic mądrego na jej temat napisać, a mimo to ciągniesz swoją bzdurną krucjatkę od kilku stron. Poszedłbyś lepiej szukać głębi w mordowaniu grzybków albo wdrapywaniu się na grzbiet kolejnego kolosa...

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1263 dnia: Lutego 28, 2010, 00:11:25 am »
Przeczytaj sobie jeszcze raz posty Tarniaka. Poza tym ICO i SotC z pewnością są bardziej dojrzałe niż HR nie epatując przy tym przemocą, gołymi dupami i rzucaniem mięchem. Nie mam nic przeciwko tym trzem rzeczom (o ile jest to usprawiedliwione czymś sensownym), ale sam fakt, że dwie pierwsze gry obyły się bez tego mając coś do przekazania (no i w nie można faktycznie GRAĆ zamiast bawić się w QTE) świadczy o ich wyższości.

Niech zgadnę... nie grałeś?
Uogólniam.


Poza tym pograłem, ale ani nie miałem możliwości skończyć, ani jakiegoś specjalnego parcia na to. Tak samo nie skończyłem Fahrenheita, bo pomimo, że wciąga i niby wszystko jest cycuś, to zmęczyło mnie chodzenie, oglądanie scenek i ciągłe gadanie. A QTE jarały mnie w obydwu Shenmue, ale po pierwsze tę serię darzę uwielbieniem, a poza tym tam mogłem robić praktycznie co chcę oprócz podążania ścieżką wyznaczoną przez autorów, mimo że nie było jakichś wielkich możliwości wyboru i różnych ścieżek jeśli chodziło o główny wątek, w sumie praktycznie żadnych. Już naprawdę wolałem przygodówki point'n'click, zwłaszcza te w 2D ręcznie rysowane. Poza tym wolę GRĘ, a nie spuszczanie wody, robienie sobie jajecznicy i inne takie pierdoły - to mi zalatuje Simsami, a tej gry nigdy nie trawiłem. Taki God of War 3 będzie miażdżył, bo oprócz fajnie wplecionych QTE (tak, jak w poprzednich częściach) będzie oferował też konkretny gameplay.
I w dalszym ciągu nikt mi nie wmówi, że HR jest bardziej dojrzałe niż ICO czy SotC. Choć nie odmawiam dojrzałości HR i jak najbardziej chwali się poważne podejście do tematu. Natomiast autorzy faktycznie dali ciała kreując tę grę na jakiegoś mesjasza tej generacji. Zaślepieni hypem ludzie dalej będą widzieć jakiś geniusz i przełomowość. Ale ci, którzy skończyli grę, niech mi powiedzą - czym ona się właściwie różni od wspomnianego Fahrenheita?

No i jeszcze jedna sprawa - ilu z was, fanów Sony, przeszło od deski do deski takie Halo 3 czy inne flagowe tytuły? Ilu z was przeszło gry, które krytykujecie i na które najeżdżacie? Ja jak najbardziej rozumiem, że komuś może się nie podobać dana gra, ale mamy się tak licytować, że "jak nie uważasz tej gry za wykur**sty przełom, to nie grałeś/jesteś jakiś dziwny (czyt. nienormalny/tępy/upośledzony umysłowo)"? HR jest grą klimatyczną, ze świetnym scenariuszem i muzyką, nie wspominając już o grafice, ale na pewno nie jest jakaś świetna i nie wiem czy dałbym więcej niż 8/10 za całokształt, albo sam całkiem innowacyjny zaimplementowany system wciskania w odpowiednim momencie guziczków (trzeba się z tym zgodzić, bo to zdecydowanie więcej niż ikonka danego buttona na środku ekranu, choć i tak nie tego szukam w grach).



Ci co krytykują grę raczej na 99% nie grali w nią.

Ciekawe jakby gazety branżowe wyglądały, gdyby recenzje gier robili bez wcześniejszego zagrania w nią. :roll:
W EDGE tylko 7 więc pewnie nie grali.
To więcej niż pewne.




Co do kwestii FFX, to trochę inna sytuacja raczej. Po pierwsze miło, że Star przyznał się, że nie ukończył gry, ale miał te parędziesiąt godzin na liczniku, a znając jego zaangażowanie w RPGi i wiedzę na ten temat, to przypuszczam, że dosyć porządnie zagłębił się w tę część, a nie chciał przez nią przejść po łebkach. Cykl wydawniczy jednak utrudnia pewne sprawy. Sama recenzja bardzo mi się podobała, była jak wg mnie jak najbardziej fachowa i profesjonalna, a przy tym dało się wyczuć duży entuzjazm. No i końcowa ocena była jak najbardziej adekwatna.

Wiadomość scalona: Lutego 28, 2010, 00:16:04 am





Tarniak, zamiast prowokować i grać na nerwach "dickraiderom Sony" niczym rasowy troll, mógłbyś po prostu ten temat/wypowiedzi nie czytać/ignorować/omijać szerokim łukiem. Faktem jest, że w grę nie grałeś, nie jesteś w stanie nic mądrego na jej temat napisać, a mimo to ciągniesz swoją bzdurną krucjatkę od kilku stron. Poszedłbyś lepiej szukać głębi w mordowaniu grzybków albo wdrapywaniu się na grzbiet kolejnego kolosa...
Nie mam zamiaru nikogo lizać po dupie, ale on zauważył pewną ewidentną tendencję. I w tym co on pisze nie widzę nic sprzecznego z prawdą. Prowokacją też bym tego nie nazwał. Za to teksty o grzybkach i wspinaniu się na kolosy mogłeś sobie darować, bo do niczego nie prowadzą, a i sensu zbytniego nie mają. Poza tym mam rozumieć, że jeśli nie wychwala się pod niebiosa danej gry, to już jest "granie na nerwach fanom Sony"? Wychodzi na to, że cały nakład EDGE'a z recką HR powinieneś palić na stosie niczym księża tomy Harrego Pottera.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 00:16:04 am wysłana przez Kresq »


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1264 dnia: Lutego 28, 2010, 00:16:49 am »
Tarniak, zamiast prowokować i grać na nerwach "dickraiderom Sony" niczym rasowy troll, mógłbyś po prostu ten temat/wypowiedzi nie czytać/ignorować/omijać szerokim łukiem. nie jesteś w stanie nic mądrego na jej temat napisać, a mimo to ciągniesz swoją bzdurną krucjatkę od kilku stron. Poszedłbyś lepiej szukać głębi w mordowaniu grzybków albo wdrapywaniu się na grzbiet kolejnego kolosa...
Przypomnij mi jaką to krucjatę ciągnę, szczególnie, że o ile dobrze pamiętam to nie ja przywołałem w tym topicu ICO i SotC?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1265 dnia: Lutego 28, 2010, 00:34:43 am »
Yeah, nie było mnie trochę i mam parę stron czytania głupot ludzi którzy w to nie grali.

Przykład z oceną EDGE miecie. :lol: :lol: :lol: Keep it up.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1266 dnia: Lutego 28, 2010, 00:40:14 am »
No, niektórzy srali pod siebie z nieszczęścia i wściekłości przez tę ocenę, więc ten przykład faktycznie miecie. Ale też niektórzy srali pod siebie z nieszczęścia i wściekłości przez ocenę MGS2 w PE.

Ech, ale wychodzi na to, że tylko ja i Tarniak w to nie graliśmy i piszemy głupoty, bo nie spuszczamy się nad każdym elementem gry...


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1267 dnia: Lutego 28, 2010, 00:42:58 am »
Jak możecie się spuszczać lub nie nad elementem gry w którą nie graliście? Tym bardziej w przypadku HR. To jest tytuł, który trzeba obadać samemu bo jest bardzo specyficzny.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1268 dnia: Lutego 28, 2010, 00:44:30 am »
Okej. Ale następnym razem uważniej czytaj.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1269 dnia: Lutego 28, 2010, 00:46:46 am »
Khe? Wszystko przeczytałem bardzo uważnie i podtrzymuje zdanie.

deepthroat

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1270 dnia: Lutego 28, 2010, 00:49:17 am »
Yeah, nie było mnie trochę i mam parę stron czytania głupot ludzi którzy w to nie grali.
Żeby tak nieładnie o swoim koledze po kablu mówić?

Cytat: pokrytyśniegiem
HR czeka spokojnie na swoją kolej, ale jak czytam opinie na różnych forach, to już zacieram rączki, bo zapowiada się gra pokroju Silent Hill 2, ICO czy SOTC.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1271 dnia: Lutego 28, 2010, 00:51:07 am »
Khe? Wszystko przeczytałem bardzo uważnie i podtrzymuje zdanie.
No to teraz szok, bo przy KZ2 też się nie posrałem. Sterowanie postacią było dla mnie jakieś ociężałe i mnie odrzucało. Ale za to przy Uncharted byłem blisko, to fakt.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1272 dnia: Lutego 28, 2010, 01:01:31 am »
Przykłąd z Edge zajebisty, zwłąszcza, że nie gadaliśmy o ocenach gry. Dalej, dalej nogi gadżeta.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1273 dnia: Lutego 28, 2010, 01:03:55 am »
Ci co krytykują grę raczej na 99% nie grali w nią.

Ciekawe jakby gazety branżowe wyglądały, gdyby recenzje gier robili bez wcześniejszego zagrania w nią. :roll:
W EDGE tylko 7 więc pewnie nie grali.
Załapałeś po repecie? To była mała ironia, ale przerodziła się najwyraźniej w jakiś istotny wątek.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1274 dnia: Lutego 28, 2010, 01:06:42 am »
Ahh to dobrze, że jak Ty napiszesz Sylvan, że AvP to świetna gra to tak faktycznie jest. Mam nie opierać się na opiniach fanów tylko na Twojej?  :grin: Dopuszczasz w ogóle do siebie opcje, że coś może nie być tak kryształowe dla innych tak jak dla Ciebie?
Oczywiście. Nie raz podkreślałem, iż każdy ma odmienny gust i guzik innym do tego czy lubimy budyń śmietankowy, i czy chodzimy w czerwonych trampkach. Każdy inteligentny człowiek to wie, przecież dla mnie możesz HR, czy innej grze dać 10/10, albo 4/10. Twoja ocena. Cóż mi do tego, za grę zapłacę ze swojej kieszeni i to ja z nią ileś tam czasu spędzę, ale dla mnie wyrocznią GR nie jest, czy ocena w jakimś magazynie. Z prostej przyczyny, ta osoba ma inny gust niż ja, stąd może mi informacje o fabule, sytemie, grafice przekazać, a nie narzucać mi jaką ocenę JA dam, a to co on wystawi, jego sprawa.
Co do drugiej części. Nie, ale na swojej, jak już coś przejdziesz. Chyba , że wychodzisz z założenia "scampi jest niesmaczne, nie wiem, nie jadłem, ale tak czytałem wśród 'fanów' krewetek, znajomy pisał, że pyszne, ale co on tam, wie. No i napisz skąd wiesz kto jest fanem HR/AvsP, czy innej gry  :roll:

Cytuj
Kresq
Co do kwestii FFX, to trochę inna sytuacja raczej. Po pierwsze miło, że Star przyznał się, że nie ukończył gry, ale miał te parędziesiąt godzin na liczniku, a znając jego zaangażowanie w RPGi i wiedzę na ten temat, to przypuszczam, że dosyć porządnie zagłębił się w tę część, a nie chciał przez nią przejść po łebkach. Cykl wydawniczy jednak utrudnia pewne sprawy. Sama recenzja bardzo mi się podobała, była jak wg mnie jak najbardziej fachowa i profesjonalna, a przy tym dało się wyczuć duży entuzjazm. No i końcowa ocena była jak najbardziej adekwatna.
Słusznie prawisz, ale jak sam trafnie zauważyłeś, cykl jest taki, a nie inny, jednak nie powinno to rzutować na jakość i rzetelność materiału. Z drugiej strony naczelny ględzi "słuchaj, ma być 'pierwsi w pol. oceniamy".

Przy Critter Crunch to przejdzie (sympatyczna, polecam), przy mordobiciach już nie, ale tu jest inny problem. Trzeba tysiące walk stoczyć z wieloma graczami, by system poznać. O Fengu mawiano  "niezły, bo wyważony, silny, ale kara się go łatwo". Kilka miesięcy po premierze, okazało się, że przez zgadywankę (SS+4/SS+2), jak i m.in. b+1 (który to jest HC i to równie szybkim jak pięść), tak na prawdę Wei to druga najmocniejsza postać. I ból.

Ale to specyficzny gatunek. Z HR jest inaczej. To gra nastawiona na emocję, na fabułę, jak i klimat, które to owe emocje rodzą. Jasne, trudno by ktoś zobaczył kazde z ponad dwudziestu (!) zakończeń przed recenzją, zanim ją oceni, jednak Kresq sam przyznasz, że opcja "a, on dobrze pisze, zna się, zaliczył już 96% gry, to skończyć nie musi by ocenił" mało stosowna jest.

Cytuj
Kresq
No, niektórzy srali pod siebie z nieszczęścia i wściekłości przez tę ocenę, więc ten przykład faktycznie miecie. Ale też niektórzy srali pod siebie z nieszczęścia i wściekłości przez ocenę MGS2 w PE.

Ech, ale wychodzi na to, że tylko ja i Tarniak w to nie graliśmy i piszemy głupoty, bo nie spuszczamy się nad każdym elementem gry...
Dokładnie. Kolejny dobry przykład. Dodać wypada jedno. Niemal nikt z czytających wcześniej w nie nie grał, więc .... Ale przecież "fani", którzy nie grali,wiedzą lepiej niż grający.  :hihi:


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1275 dnia: Lutego 28, 2010, 01:17:35 am »
Wracając do tematu gry, to tak drętwych pocałunków dawno nie widziałem.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1276 dnia: Lutego 28, 2010, 01:29:22 am »
Ale ci, którzy skończyli grę, niech mi powiedzą - czym ona się właściwie różni od wspomnianego Fahrenheita?

Jaki jest sens tłumaczyć to komuś, kto nie grał/gry nie przeszedł/ledwo ją liznął, a i tak wie lepiej od ludzi, którzy grę ukończyli? Mógłbym napisać o klimacie, wciągającej fabule, emocjach, dylematach moralnych, ale po co, skoro dla ciebie Heavy Rain to spuszczanie wody i robienie jajecznicy?

I w dalszym ciągu nikt mi nie wmówi, że HR jest bardziej dojrzałe niż ICO czy SotC.

ICO jak ICO, ale nikt mnie nie przekona, że gra, która przez 99% czasu ogranicza się do szukania sposobu na wdrapanie się na kolejnego kolosa, w ogóle może być w jakikolwiek sposób dojrzała. Tak, grałem - wirtualne puzzle - gry w tym zdecydowanie mniej niż w Heavy Rain. Ostatecznie nikt ci niczego nie wmawia. Ktoś po prostu w swojej opinii postawił te tytuły obok siebie, a wy zaczęliście się rzucać jak wszy na grzebieniu.

Zaślepieni hypem ludzie dalej będą widzieć jakiś geniusz i przełomowość.

W tym miejscu nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pozdrowić fanów produkcji Uedy  :hihi:

No i jeszcze jedna sprawa - ilu z was, fanów Sony, przeszło od deski do deski takie Halo 3 czy inne flagowe tytuły? Ilu z was przeszło gry, które krytykujecie i na które najeżdżacie?

Sprawdź mój gamercard.

HR jest grą klimatyczną, ze świetnym scenariuszem i muzyką, nie wspominając już o grafice, ale na pewno nie jest jakaś świetna

I jest to tylko twoja opinia - człowieka, który gry nie ukończył, a zdanie którego wolno nam mieć w tyłku, czy będziesz robił z siebie pieprzoną wyrocznie, z którą wolno nam się tylko i wyłącznie zgodzić?

Ech, ale wychodzi na to, że tylko ja i Tarniak w to nie graliśmy i piszemy głupoty, bo nie spuszczamy się nad każdym elementem gry...

Ale nie graliście (przynajmniej tarniak) i piszecie głupoty, więc o co chodzi? Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, ale niepoparte przejściem gry jest po prostu śmieszne - tym bardziej atakowanie innych, z którymi się nie zgadzacie.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1277 dnia: Lutego 28, 2010, 01:39:38 am »
Wracając do tematu gry, to tak drętwych pocałunków dawno nie widziałem.
To przypomnij je w innych grach. Na myśl przychodzi  mi z ostatnich produkcji Sabouter.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1278 dnia: Lutego 28, 2010, 01:43:55 am »
No i jeszcze jedna sprawa - ilu z was, fanów Sony, przeszło od deski do deski takie Halo 3 czy inne flagowe tytuły? Ilu z was przeszło gry, które krytykujecie i na które najeżdżacie? Ja jak najbardziej rozumiem, że komuś może się nie podobać dana gra, ale mamy się tak licytować, że "jak nie uważasz tej gry za wykur**sty przełom, to nie grałeś/jesteś jakiś dziwny (czyt. nienormalny/tępy/upośledzony umysłowo)"?

Pewnie nikt.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

A pocałunków to nie wiem, widziałem je w Super Mario.  :roll:  W każdym razie, w HR czasem te sceny z buziakami mnie raziły :P


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1279 dnia: Lutego 28, 2010, 02:58:28 am »
Podobno można wile scen przez swego rodzaju nieliniowość ominąć. To źle. Cóż, po demo , jak i PI, strasznie się nakręciłem nań, chyba zaliczę nawet dwukrotnie obierając przy tym różne ścieżki.
Szkoda ominąć widok ładnego zero jedynkowego ciała naszej bohaterki - urocza zeń niewiasta, nieco przypomina bohaterkę Syberii 2 - tym bardziej, że rzadko kiedy na takie widoki wystawiony jest grający.