Autor Wątek: Heavy Rain  (Przeczytany 184668 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1360 dnia: Marca 07, 2010, 11:49:06 am »
Co Ty gadasz Sylvan? Recenzja jest subiektywna, więc jeśli gra nie jest wybitnym crapem (Haze) to każdą ocenę z normalnego przedziału można brać za poprawną.

Jeden się rozpływa i spuszcza nad grą to daje 10/10 - nie mam nic do tego.
Drugi daje 8+, bo mimo wszystko gra nie jest taka super jak była zapowiadana - nie mam nic do tego.

8+ to dalej bardzo dobra ocena, ale zauważyłem, że w tej generacji to się ludziom w dupach poprzewracało. Każdy kolejny ex walczy o jak największą liczbę 10/10, bo 9/10 jest równoznaczne ze 1000 stopni na stronie n4g. Oczywiście autor dający ocenę 8/10 czy 7/10 to jakiś dzieciak co się nie zna na grach i pewnie dostał konsole tydzień temu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1361 dnia: Marca 07, 2010, 12:40:17 pm »
Zgadzam się po części z tym co napisałeś tytacz. Jestem przeciwny temu by co druga gra, na którą hype jest, dostawała z marszu maksymalną notę tylko dlatego, że to głośny tytuł.
Każdy ma przy tym swoje zdanie, a inni ludzie powinni to rozumieć, że są różne gusta. To oczywiste. Ale zauważ, że wszelakie magazyny, czy gazety rządzą się nieco innymi prawami.
Wyobraź sobie sytuację, że jesteś red. naczelnym. Twój pracownik, który dostaje HR do oceny twierdzi, że niezła, ale nuży go. Niezła, czyli takie 6/10. W kącie (wcale nie za karę) siedzi windomeral, który sądzi, że grze należy się 10/10. Jego ocena, do której ma wszak prawo - zaliczył grę i tak sądzi. Komu dasz ją do recenzji? A masz na uwadze dzieciarnie, która może i erudycją nie grzeszy, ale kupuje "tytacz magazine", a wy zarabiacie dzięki nim. Chcesz im się przypodobać, czy narazić się na "coooo !! co za głupie @#$%, ju ich nie kupię". Bo taki jeden z drugim nie rozumieją, że osoba, którą zatrudniłeś ma inne zdanie niż oni.

Oczywiście nie jestem za ocenami pod publiczkę, ale też nie jestem za tym by poprzez durną argumentację zaniżać grze ocenę - a po części takowa była tam przedstawiona.

Poza tym są niekonsekwentni. Z jednej strony naczelny biadli, że 10/10 dostaje coś niebanalnego, po części oryginalnego, raczej typowe sequele nie z racji odtwórczości, po czym Okami, SotC, czy HR dostają 9+ , czy nieco niżej (oczywiście to bardzo wysokie oceny by nie było), a takie Halo2, H3, czy GTA : SA 10/10.

I recenzje raczej nigdy nie były w pełni subiektywne - naciski to z góry (naczelny), to z boku (reklamy). A to blokuje się oceny wyższe niż 8/10 dla danego gatunku, a to pracownicy M$ oceniają gry na x0 w magazynie wieloplatformowym, et cetera.

Z drugiej strony jednak, celowe zaniżenie oceny, to gwarancja rozgłosu. Też odpowiednia reklama.

Bo widzisz, sądzę podobnie. 4/10. 11/10. Nie mam nic do tego. Niebawem kupię, przejdę sam ocenie. Wiem, że inni mogą ocenić inaczej. Nikt im nie broni, ale taki recenzent (choćby z nazwy), powinien tryskać obiektywizmem raczej. Subiektywną ocenę dla kolegów niech zostawi, lub dla siebie.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1362 dnia: Marca 08, 2010, 17:36:39 pm »
Czuję się trochę zrobiony w ciula przez Sony.
Właśnie ściągnąłem z PSS muzykę - którą miałem otrzymać dzięki odpowiedniemu kodowi z edycji kolekcjonerskiej.
Dzisiaj miałem ją w liście zakupów, więc nie musiałem dzwonić do naszego biura obsługi klienta.
I lipa, Ethan Mars theme to nie jest ten utwór:


Dali coś spokojniejszego.

kilgort

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-11-2008
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 0
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1363 dnia: Marca 08, 2010, 19:27:25 pm »
Zgadzam się po części z tym co napisałeś tytacz. Jestem przeciwny temu by co druga gra, na którą hype jest, dostawała z marszu maksymalną notę tylko dlatego, że to głośny tytuł.
Każdy ma przy tym swoje zdanie, a inni ludzie powinni to rozumieć, że są różne gusta. To oczywiste. Ale zauważ, że wszelakie magazyny, czy gazety rządzą się nieco innymi prawami.
Wyobraź sobie sytuację, że jesteś red. naczelnym. Twój pracownik, który dostaje HR do oceny twierdzi, że niezła, ale nuży go. Niezła, czyli takie 6/10. W kącie (wcale nie za karę) siedzi windomeral, który sądzi, że grze należy się 10/10. Jego ocena, do której ma wszak prawo - zaliczył grę i tak sądzi. Komu dasz ją do recenzji? A masz na uwadze dzieciarnie, która może i erudycją nie grzeszy, ale kupuje "tytacz magazine", a wy zarabiacie dzięki nim. Chcesz im się przypodobać, czy narazić się na "coooo !! co za głupie @#$%, ju ich nie kupię". Bo taki jeden z drugim nie rozumieją, że osoba, którą zatrudniłeś ma inne zdanie niż oni.

Oczywiście nie jestem za ocenami pod publiczkę, ale też nie jestem za tym by poprzez durną argumentację zaniżać  

:lol: Halo sami sie przyznali ze zanizyli ocene. Kosa przemilcze "DS xbox cudo psp, ps3 fee" i koles ocenia takie gry jak Heavy Rain, ex dla PS3 juz popisal sie 8+ dla LBP - ooooo tez ex dla ps3  :lol:

Wiec ne pisz tytacz z, ze oceny w gaztach a subiektwne. . Nikt nie kaze od razu dawac 9tek i dych dla Heavy Rain, ale niech ma to jakis argument stosowny a nie "a bo cos tam dupla fabula" albo, ze to w  PI bylo juz .
Jakos jak Sylvan pisal w Halo 3 x bylo prawie to samo i 10 byly
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2010, 20:16:02 pm wysłana przez kilgort »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1364 dnia: Marca 09, 2010, 10:02:18 am »
The Taxidermist DLC Screenshots:
http://www.nextgn.com/2010/03/09/heavy-rain-the-taxidermist-dlc-screenshots/

Zdjęcia są duże, a forum ich nie skaluje w dół. :P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1365 dnia: Marca 09, 2010, 10:09:11 am »
Cytuj
Zdjęcia są duże, a forum ich nie skaluje w dół.
Mozna recznie, piszesz [img width=800 height=500]

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1366 dnia: Marca 09, 2010, 10:18:07 am »
Ok, zapamiętam. ;)
Dostajesz wirtualnego plusa. :angel:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1367 dnia: Marca 09, 2010, 12:05:31 pm »
http://www.nextgn.com/wp-content/uploads/2010/03/Heavy-Rain-the-Taxidermist-DLC-1.jpg

Bardzo ładnie to wygląda. Aż dziw, że znalazły się osoby dające raptem 7/10 za grafikę.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1368 dnia: Marca 09, 2010, 12:10:31 pm »
IMO grafika w HR jest bardzo dobra. Tytuł, który śmiało można umieścić w pierwszej piątce najlepiej wyglądających gier na PS3.

el becetol

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1369 dnia: Marca 09, 2010, 13:16:37 pm »
Wiec ne pisz tytacz z, ze oceny w gaztach a subiektwne. . Nikt nie kaze od razu dawac 9tek i dych dla Heavy Rain, ale niech ma to jakis argument stosowny a nie "a bo cos tam dupla fabula" albo, ze to w  PI bylo juz .
Jakos jak Sylvan pisal w Halo 3 x bylo prawie to samo i 10 byly

?

Czy wszyscy fanboje w tematach o exach na ps3 i spisku MS przekupującym dziennikarzy muszą pisać posty waląc w klawiaturę zaciśniętymi pięściami? Ciężko się trochę to czyta.


Przeszedłem HR i się pozytywnie zaskoczyłem, do czego się bez bicia przyznaje. Fabuła nie była tak denna i idiotyczna jak można by się po twórcy Fahrenheit spodziewać. W gruncie rzeczy trzymała w napięciu i w kilku miejscach zaskakiwała, zwłaszcza osobę taką jak ja, która zawczasu omijała spoilery - a tego najważniejszego też nie przeczytała przed zagraniem - na szczęście, bo po zapoznaniu się z fabułą muszę stwierdzić że ujawnienie tożsamości Origami Killera faktycznie psuje w dużym stopniu odbiór gry.

Również czepianie się rzekomych niedoróbek fabularnych (które z pasją maniaka praktykuje niejaki Koso) uważam za wymuszone czepialstwo. Fabuła i scenariusz jak najbardziej na plus, dobry kryminał. Przy okazji - nic w grze nie znalazłem z rzeczy pod tytułem "zrozumieją tylko dojrzali emocjonalnie, dorośli gracze" - wszystko jest proste jak hollywoodzki popcorniak, ale dobrze zrealizowany.

Problemem jest cena gry/długość zabawy - chociaż spędziłem miły weekend, to nie chce mi si do gry wracać. Jedno przejście wystarczy, chociaż może się jeszcze zbiorę żeby zrobić platyne i sprawdzić inne wątki... Ale na razie się do tego nie pale.

Ode mnie solidne 8/10. Z adnotacją że płacisz za te 10-12 godzin zabawy i nic ponad to.

Ps.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1370 dnia: Marca 09, 2010, 13:33:21 pm »
Czyli nie zagłosujesz na PO? Uff...

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1371 dnia: Marca 10, 2010, 22:24:09 pm »
Skończyłem grę 2 razy i uważam, że 8+ to idealna ocena a zarazem b.dobra ;)

el becetol

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1372 dnia: Marca 13, 2010, 18:17:50 pm »
Dobra, postanowiłem pokazać grę większej grupie znajomych na ich konsoli, graliśmy od rana, godzine temu zrobiliśmy przerwę na obiad (koncowka, godzina do końca gry). Kiedy wróciliśmy załadować sejwa gra zwiesiła system, i jedyne co widać to czarny ekran  i dzieje się tak za każdym razem. Po przeczytaniu kilkudziesięciu wpisów na forach zgłaszających ten sam problem  i dowiedzeniu sie że jedynym działającym sposobem będzie skasowanie sejwa i rozpoczęcie przygody od początku chciałbym oficjalnie pogratulowac Sony i QD wypuszczenia tak niedopracowanego kawałka gówna na rynek.  :wall_bash:

Na razie największy bug na tej generacji konsol.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1373 dnia: Marca 13, 2010, 18:44:32 pm »
Dobra, postanowiłem pokazać grę większej grupie znajomych na ich konsoli, graliśmy od rana, godzine temu zrobiliśmy przerwę na obiad (koncowka, godzina do końca gry). Kiedy wróciliśmy załadować sejwa gra zwiesiła system, i jedyne co widać to czarny ekran  i dzieje się tak za każdym razem. Po przeczytaniu kilkudziesięciu wpisów na forach zgłaszających ten sam problem  i dowiedzeniu sie że jedynym działającym sposobem będzie skasowanie sejwa i rozpoczęcie przygody od początku chciałbym oficjalnie pogratulowac Sony i QD wypuszczenia tak niedopracowanego kawałka gówna na rynek.  :wall_bash:

Na razie największy bug na tej generacji konsol.
Sprobuj episod wczesniej odpalic z opcji.

Tango

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1374 dnia: Marca 13, 2010, 18:57:47 pm »
Dobra, postanowiłem pokazać grę większej grupie znajomych na ich konsoli, graliśmy od rana, godzine temu zrobiliśmy przerwę na obiad (koncowka, godzina do końca gry). Kiedy wróciliśmy załadować sejwa gra zwiesiła system, i jedyne co widać to czarny ekran  i dzieje się tak za każdym razem. Po przeczytaniu kilkudziesięciu wpisów na forach zgłaszających ten sam problem  i dowiedzeniu sie że jedynym działającym sposobem będzie skasowanie sejwa i rozpoczęcie przygody od początku chciałbym oficjalnie pogratulowac Sony i QD wypuszczenia tak niedopracowanego kawałka gówna na rynek.  :wall_bash:

Na razie największy bug na tej generacji konsol.
Sprobuj episod wczesniej odpalic z opcji.



Mialem to samo. Odpalilem episod wczesniej i smigalo :) Wiec sprobuj tak jak mowi KKRT

el becetol

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1375 dnia: Marca 15, 2010, 20:50:02 pm »
Niestety, to też próbowaliśmy. Inne znalezione na necie rozwiązania też nie działały. Najwcześniejszy rozdział jaki zadziałał to
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Więc lipa. Ale kolega sam zaczał następnego dnia od poczatku i daje po przejściu grze dyche ;)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1376 dnia: Marca 17, 2010, 09:55:42 am »
Ja po przejściu tej gry mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że mi się nie podobało.

Oczywiście nie twierdzę, że to zły tytuł, niemniej ja osobiście tak się przy nim wymęczyłem, że dziękuję - więcej nie chcę. Także jako fan Farenhaita  stwierdzam, że David Cage wybrał tematykę prosto z dupy, która go przerosła i nad którą nie zapanował. Nie można tworzyć ot tak sobie gry , która traktuje o zabijaniu dzieci, bowiem gry są nadal medium mocno umownym i miejscowo - ułomnym, gdzie ciężko ukazać zwykły pocałunek nie mówiąc o emocjach, których doświadczają bohaterowie w sytuacji takiej jak w HR. Takie Uncharted 2, mimo że jest grą o tematyce przygodowej osiągnęło znacznie wyższy poziom immersji, oddania emocji bohaterów, a w Heavy Rain za każdym razem jak widziałem Ethana ze smutną miną - w głowie pojawiał mi się analogiczny emotikon z tego forum ( :(), a w powietrzu brzmiała fałszywa nuta.
Takie ułomne przedstawienie emocji (w połączeniu z przeciętnym voiceactingirm) nie pozwoliło mi w pełni cieszyć się tą grą. Żałuję że Quantic Dreams nie zabrało się za tematykę bardziej "popkulturową" i bazująca na utartych schematach a'la "Siedem" czy Milczenie Owiec, taką jak sugerowany we wczesnych materiałach seryjny morderca (dorosłych), obdzierający ludzi ze skóry.
Może innych to tak nie razi, ale ja mam dwójkę dzieci i ta gra była dla mnie po prostu niesmaczna.
Z podanych przyczyn - bez oceny - idę grać w GOW 3
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2010, 12:04:48 pm wysłana przez Szymku »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1377 dnia: Marca 17, 2010, 10:41:04 am »
No i to jest jakaś argumentacja. A nie "bo tak". Ja po zagraniu teraz w GOW3, wcześniej w Uncharted2 i inne tytuły jak pomyśle o HR, tak jakbym nie postrzegał tej produkcji w kategorii gier. Dla mnie to inne doznanie.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1378 dnia: Marca 17, 2010, 10:46:45 am »
@Szymku
chodzi Ci o to, ze gra zle pokazuje emocje czy to to, ze robi to dobrze ale to sa zle emocje?

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1379 dnia: Marca 17, 2010, 12:06:30 pm »
Chodzi mi o nieudolne oddanie emocji. Fakt iż są to emocje tego kalibru zaś bardzo pogarsza sprawę, bo o ile jakoś można przeżyć pewną umowność w grze w rodzaju GOW3 czy inny Modern Warfare (które nawiasem mówiąc mają znacznie lepszy voice acting i motion capture) gdzie celem jest zwykła wyrzynka , to w przypadku gry, której cała koncepcja sprowadza się do ukazywania ludzkich przeżyć, odczuć i dramatów jest to niedopuszczalne.

A że sam scenariusz wywołuje doła niezależnie od sposobu przedstawienia zdarzeń, to już inna historia. Stawiam, że bohater kolejnej gry QD będzie cierpiał na zaawansowanego raka.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1380 dnia: Marca 17, 2010, 13:02:55 pm »
Chodzi mi o nieudolne oddanie emocji (...)
chcialem sie upewnic.
wiec calkowicie i absolutnie sie z Toba nie zgadzam. jeszcze zadna gra tak dobrze nie oddawala emocji.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1381 dnia: Marca 17, 2010, 20:34:25 pm »
Chłopaki z CDA są zachwyceni i wystawili następujące oceny - 9, 9, 9 - 9. Bardzo chwalili tytuł za scenariusz, oprawę A/V, oraz spojrzenie na przygotówki.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1382 dnia: Marca 17, 2010, 22:12:27 pm »
http://konsolowisko.pl/?t=news&id=5359

Patch zapowiedziany. Rychło wczas  :angel:

Dlaczego muszę się o tym dowiadywać z konkurencyjnego serwisu?!  :evil:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1383 dnia: Marca 17, 2010, 22:30:28 pm »
Tak, to niedopuszczalne.
Swoją drogą to ciekawe, iż są osoby, które się wybiły dając raptem 7/10 za oprawę - to wszak nie muzyka, czy design, na który w dużej mierze wpływa gust grającego.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1384 dnia: Marca 19, 2010, 14:43:24 pm »
Właśnie zasysam łatkę 1.02, waży 38 MB :)

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1385 dnia: Marca 19, 2010, 19:54:22 pm »
Pierwsze DLC 1 kwietnia, cena 4.99$:
http://www.psu.com/Heavy-Rain-Chronicles--The-Taxidermist-dated--a008759-p0.php

Cytuj
Sony America has revealed that punters will be able to download Heavy Rain Chronicles: The Taxidermist via the PlayStation Store on April 1, 2010.

According to the official U.S. PlayStation Blog, the DLC will be priced at $4.99 USD, and centres around the character of Madison Paige as she investigates one of her early leads in to the Origami Killer.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1386 dnia: Marca 23, 2010, 17:39:48 pm »
Wow


nakimushi

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1387 dnia: Marca 23, 2010, 18:15:17 pm »
haha - niezle  :D

el becetol

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1388 dnia: Marca 23, 2010, 19:09:54 pm »
Wow




Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1389 dnia: Marca 27, 2010, 07:58:46 am »
Heavy Rain z obsługą PS Move:
http://www.gram.pl/news_8QzfH,i6_Heavy_Rain_jednak_bedzie_obslugiwalo_PlayStation_Move.html

Cytuj
Według informacji zawartych w najnowszym wydaniu belgijskiego magazynu Chief, PlayStation Move będzie obsługiwane także przez Heavy Rain.

Jeszcze nie tak dawno David Cage jedynie dopuszczał myśl o zaimplementowaniu w Heavy Rain obsługi sterowania za pomocą PlayStation Move. Szef studia Quantic Dream zapewniał wtedy, że w ciągu kilku najbliższych tygodni usłyszymy jego oficjalne stanowisko w tej sprawie. Prawdopodobnie doczekaliśmy się go.

Jak donosi serwis Gamer.nl, w najnowszym numerze belgijskiego magazynu growego Chief pojawiła się lista gier wspierających PlayStation Move. Na liście znalazło się również Heavy Rain. Czy to nadinterpretacja redakcji, czy może oficjalna informacja? Wysłaliśmy już zapytanie do Sony i niezwłocznie poinformujemy was o odpowiedzi. O ile oczywiście takowa nadejdzie.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1390 dnia: Marca 29, 2010, 18:17:26 pm »
Mam pytanie:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1391 dnia: Marca 29, 2010, 18:19:04 pm »
Mam pytanie:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

lupinator

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1392 dnia: Marca 29, 2010, 19:43:50 pm »
Bezsensu - po co o to pytasz? To chyba ma być Twoja historia i skoro nie zrobiłeś prób to nie powinieneś znać dokładnego adresu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1393 dnia: Kwietnia 05, 2010, 11:53:58 am »
Fantastyczna pozycja. Niebywale klimatyczna, cudownie się gra w nią, a oprawa A/V to najwyższa półka. Któryś tam magazyn w Polsce dał 7/10 za grafikę. Oj na oczy równo poszło.

kilgort

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-11-2008
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 0
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1394 dnia: Kwietnia 06, 2010, 18:29:17 pm »
Fantastyczna pozycja. Niebywale klimatyczna, cudownie się gra w nią, a oprawa A/V to najwyższa półka. Któryś tam magazyn w Polsce dał 7/10 za grafikę. Oj na oczy równo poszło.
Kto taki  :o

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1395 dnia: Kwietnia 06, 2010, 22:54:10 pm »
Fantastyczna pozycja. Niebywale klimatyczna, cudownie się gra w nią, a oprawa A/V to najwyższa półka. Któryś tam magazyn w Polsce dał 7/10 za grafikę. Oj na oczy równo poszło.
Kto taki  :o

Pewnie fanboje Xboxa. Tylko oni są w stanie dać exom na PS3 tak ZATRWAŻAJĄCO NISKIE, SIĘGAJĄCE PRAWIE DNA oceny (nieważne za co).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2010, 23:13:45 pm wysłana przez tytacz »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1396 dnia: Kwietnia 06, 2010, 23:29:43 pm »
Wiesz tytacz. Jeden da HR za grywalność 10, inny 9 (9+), jeszcze inny może dać 4 nawet. Ot może mu się nie podobać. Z grafika jest już inaczej.
Jeśli kun twierdzi (a tak robi), że bardziej mu leży rozrywka SW:FU, niż GoW III, to żaden inteligenty człowiek nie nazwie go .... no jakoś tam obraźliwie. Albo napisze, że się nie zna - i wca nie chodzi tu o jego władzę ;)

Ale jakby napisał, że SW:FU >>>> graficznie GoW III coś byłoby nie tak.

Osobiście ukończyłem HR i wygląda imponująco. 10/10, czy 9/10 , kwestia sporna. Ale 7/10 to zakrawa na kpinę lekko i nic tu do tego fanbojstwo (prawdopodobnie) nie ma.


Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1397 dnia: Kwietnia 06, 2010, 23:32:12 pm »
No to jest ogromny temat do dyskusji. Skaczecie i sikacie dookoła jak tylko ktoś da taką ocenę, sam nie wiem po jaką cholerę. Podejrzewam, że masz w domu taki mały zeszycik i prowadzisz szczegółową dokumentacje ocen, coby potem zabłysnąć w kolejnej niebanalnej i rozbudowanej wypowiedzi?

A ten nierzetelny i całkowicie niekompetentny serwis rozdziela ocenę pomiędzy sprawy techniczne, a klimat i design lokacji? W końcu to drugie to też spora zasługa grafiki i z pewnością rzutuje na ostateczną ocenę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2010, 23:35:29 pm wysłana przez tytacz »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1398 dnia: Kwietnia 06, 2010, 23:38:51 pm »
Znowu piszesz w liczbie mnogiej, stawiając na piedestale kilka osób. Pisałem już. Ja mam swój gust. Jak dla mnie gra wygląda kapitalnie. Dla An tez. Jak ktoś oceni sobie ja inaczej, jego sprawa. Nie on mi dał na grę i to ja się przy niej bawiłem i mam swoją ocenę. I uchowaj Boże nie sikam z tego powodu. Z nadmiaru płynów, a i owszem, ale nie dla tego, że ktoś ma inne zdanie. Jeszcze co .... Może ma mnie to irytować, albo coś w ten deseń niby  o_O
I jak temat do dialogu , jak sam zauważyłeś, to może coś bardziej treściwego niż przypuszczenia jaki mam zeszyt i co w nim jest ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: Heavy Rain
« Odpowiedź #1399 dnia: Kwietnia 08, 2010, 00:37:41 am »
A ten nierzetelny i całkowicie niekompetentny serwis rozdziela ocenę pomiędzy sprawy techniczne, a klimat i design lokacji? W końcu to drugie to też spora zasługa grafiki i z pewnością rzutuje na ostateczną ocenę.
no nie do końca, grafa może uwydatniać design lokacji, ale na pewno design nie wynika z samej jakości grafy ale z kunsztu twórców. tak samo jak wspaniała technicznie grafa nie musi być od razu topowym osiągnięciem designu. czy jakoś tak ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2010, 01:38:53 am wysłana przez pawel_k »