Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1278688 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14080 dnia: Grudnia 24, 2011, 10:57:22 am »
Jak ktoś chce ładnych kolęd posłuchać, to odpalcie sobie dzisiaj GT5 i zostawcie menu włączone.


szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14081 dnia: Grudnia 24, 2011, 11:56:55 am »
Dziwny motyw - spróbuję to uchwycić telefonem i jak teo wrzucę na forum filmik o co dokładnie mi chodzi.
Fryty tyty dotknij pyty

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14082 dnia: Grudnia 28, 2011, 07:57:45 am »
Któryś z patchy poprawił błąd z RM`kami - po ich zrobieniu nie trzeba już zakładać tytanowego tłumika ręcznie.

PS - zwycięski GT-R Kaza (z Nurba) na sprzedaż, ktoś ma zbędne 120 000 euro?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14083 dnia: Grudnia 28, 2011, 19:37:35 pm »
Ja pitole, ale mnie wkurzają Forza fans w GT5. Od razu po ustawieniach serwera można ich poznać. Ziomek wbił na polski serwer i mnie zaprasza, no to wchodzę. Gra 12 Polaków, więc myślę, że spoko sobie pogram. I nagle okazuje się, że mają tak ustawiony serwer, że nikt nowy z nimi nie wygra. Ustalają daną liczbę PO, dopuszczają tuning, zawsze jedną i tą samą trasę i typ auta (np. rodzaj napędu). W praktyce wygląda to tak, że oni mają już idealnie poustawianie auta (praktycznie każdy ma ten sam model samochodu) i jeśli nie masz nic podobnego w garażu to zapomnij o wygranej. Kiedy w końcu wyprosiłem jeden wyścig losowy, to okazało się, że chłopakom się nie podoba i w połowie jazdy (kiedy zostali daleko w tyle) zaczęli wychodzić. Żeby było jasne, to nie ja taką nazwę na nich wymyśliłem. Tak się po prostu utarło, bo ponoć w FM najczęściej w ten sposób grywa się w sieci.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14084 dnia: Grudnia 28, 2011, 19:40:31 pm »
Ostatnio grałem w cos podobnego - jakieś 558 PO, Nurb, R8 vs GT-R i niczym innym lepiej nie wyjeżdżać

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14085 dnia: Grudnia 28, 2011, 20:28:42 pm »
Ostatnio grałem w cos podobnego - jakieś 558 PO, Nurb, R8 vs GT-R i niczym innym lepiej nie wyjeżdżać
Dlatego ja kłade h... na takie pokoje pełne smutnych palantów,bez tych ustawień nie potrafią nic wygrać i wychodzą w połowie wyścigu hehehehehe- :lol:żałosne :lol:
Śmigam tylko ze sprawdzoną ekipą ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14086 dnia: Grudnia 28, 2011, 20:32:08 pm »
To fakt, bo ekipa gt5.net należy do tych, które są po dobrej stronie mocy. Tam zawsze można fajnie się pościgać. Nie polecam jednak wchodzić do nich na forum, bo bez zgody kilku paniczów zostaniemy zjechani kiedy cokolwiek napiszemy. ;)

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14087 dnia: Grudnia 28, 2011, 20:59:26 pm »
To fakt, bo ekipa gt5.net należy do tych, które są po dobrej stronie mocy. Tam zawsze można fajnie się pościgać. Nie polecam jednak wchodzić do nich na forum, bo bez zgody kilku paniczów zostaniemy zjechani kiedy cokolwiek napiszemy. ;)

Hehehehehe dobre Boban :D :D  trochę racji w tym jest..........ale jest też kilku wolnych strzelców z którymi można fajnie pośmigać

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14088 dnia: Grudnia 28, 2011, 21:44:50 pm »
Nie no ja najczęściej to właśnie w losowych pokojach ląduję, jak na razie za ten tydzien to chyba tylko z 2 razy na takich cwanych trafiłem. No ewentualnie 2 osoby z pokoju są tak specjalnie "przygotowane" reszta jezdzi fair.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14089 dnia: Grudnia 28, 2011, 21:56:33 pm »
ja nie do końca rozumiem tego Waszego narzekania i dissowania osób które lubią sobie ustawić auto, poza tym za bardzo popadacie w skrajności w niektórych zdaniach...
owszem, ja też najbardziej lubię jeździć na losowych wyścigach, ale jeśli ktoś rozsądnie ustala regulamin to nie widzę żadnego problemu... tyle że zdarzają się pokoje w których nie da się w żaden sposób walczyć (najczęściej zdarzało mi się to w klasie DTM - tam coś jest nie tak z PO i bez Mercedesa CLK nawet nie mamy co wchodzić), ale pamiętajmy że bardzo często są to pokoje ludzi który się ustawiają na taki wyścig i z góry wiedzą o co chodzi, a my jesteśmy tylko gośćmi... albo ktoś zakłada pokój i daje limity takie że tylko jego auto ma szansę wygrać (nawet ostatnio z ludźmi z forum jeździłem w takich wyścigach - trasa Daytona i auta o dużym PO, ale tylko TVR Speed 12 mógł coś tam pokazać bo był o dobre 30-40km/h szybszy od innych nawet mocniejszych i lżejszych aut). w takich sytuacjach najlepiej wyjść i poszukać innego pokoju...

a poza tym co z tego że czasem sobie pogrzebię w ustawieniach? jak jedziemy np. wyścig GT500, dajemy limit PO np. na 600, to co wam przeszkadza że zamiast dostosować się pod limit PO za pomocą suwaka mocy, zrobię to wagą zwiększając ją sobie po to żeby ją lepiej rozłożyć i polepszyć balans samochodu? albo że przestawię to badziewne domyślne ustawienie hamulców z 5/5 na coś bardziej normalnego? albo że przestawię skrzynię biegów na krótszą bo na domyślnych ustawieniach dochodzę max. do 4 biegu? na prawdę nie wiem w czym widzicie tutaj problem...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2011, 22:17:17 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14090 dnia: Grudnia 28, 2011, 22:42:47 pm »
No tak, bo to jest naprawdę fajna zabawa jak ktoś wymasteruje sobie jedno auto i potem ustawia tak pokój, żeby mógł nim wygrywać do woli. Jak ktoś lubi taką "zabawę" to proszę bardzo. Na serwerach na pewno spotka takich "wyjadaczy". Ja tam wolę coś bardziej sprawiedliwego gdzie rolę odgrywa umiejętność samej jazdy, a nie ustawiania samochodu. Nie oszukujmy się, bo dobrze ustawione auto potrafi na danym torze działać cuda. I niech mi teraz nikt nie pisze, że urywa się jakieś setne, bo do rekordu, który wysyłałem do PE swego czasu (w GT4) dobrze ustawione auto pozwoliło mi robić kosmiczne czasy.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14091 dnia: Grudnia 28, 2011, 22:51:10 pm »
ale teraz to mi zaczynasz zarzucać coś co sam skrytykowałem... poza tym (znowu) podważasz moje umiejętności, ale spoko, rób co chcesz...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2011, 22:55:53 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14092 dnia: Grudnia 28, 2011, 23:05:49 pm »
Ja Twoje? Przecież nie raz pisałem, że jesteś kozak (poza tym kilka razy mnie pokonałeś, więc jak mogę tak pisać). Ja po prostu nie lubię ścigać się w takich pokojach gdzie dopuszczają tuning. Z jednej strony mój poziom umiejętności odpowiedniego ustawienia auta jest niski i w dodatku nigdy na to nie mam czasu, a z drugiej nadal uważam to za mało wymierne.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14093 dnia: Grudnia 28, 2011, 23:13:35 pm »
a myślisz że ja mam czas ślęczeć godzinami nad ustawieniami żeby pojechać okrążenie pół sekundy szybciej? kiedyś w czasach ps2 i GT2 tak, bawiłem się nawet tym że każdy bieg indywidualnie ustawiałem np. po to żeby na jakimś zakręcie mieć lepsze odejście itp, ale teraz jedyne na co mam czas to jazda parę wyścigów i jedyne co zrobię to ten nieszczęsny balans hamulców (i to bez indywidualnego podejścia - 6/4 dla wszystkich i tyle) i czasem na oko skrzynię biegów żeby mniej więcej pasowała do długości prostej, a jeśli jest limit PO i w aucie muszę go zbijać to zawsze na szybko sprawdzę czy zamiast zabrać parę koni nie lepiej będzie dodać kilkadziesiąt kilo i przesunąć je w którąś stronę żeby wyrównać balans. i tyle, szkoda mi czasu na bawienie się w ustawienia jak nie mam czasu na samą jazdę, a w online na szybko przed wyścigiem i tak nie ma czasu na więcej...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2011, 23:17:28 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14094 dnia: Grudnia 28, 2011, 23:35:38 pm »
Ja niedawno jechałem z Polakami w jakimś wyścigu gdzie każdy miał takie same auto, wymuszony był brak ABS'u, dopuszczony tuning z ograniczeniem punktów PO i dopiero jak mi ktoś podpowiedział w jaki sposób ustawić balans hamulców, to mogłem podjąć rywalizację. I tak nie miałem szans z tymi, którzy potrafili idealnie ustawić auto (a kilku graczy ze stawki nie było wcześniej dla mnie przeszkodą).

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14095 dnia: Grudnia 28, 2011, 23:43:57 pm »
ok, przyjmuję to na klatę, jestem lamer bo potrafię zmienić ustawienia balansu hamulców, przepraszam że śmiałem z Wami jeździć w tak obrzydliwy i oszukańczy sposób

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14096 dnia: Grudnia 28, 2011, 23:58:01 pm »
Nie wiem stary czemu to tak personalnie odbierasz. Napisałem po dzisiejszej jeździe online posta o tym całym ustawianiu aut i serwerów pod te auta, a Ty piszesz jakbym do Ciebie się zwracał. Przecież nie pisałem w odpowiedzi na Twój post, tylko po prostu trafiłem znowu na coś takiego i to opisałem. Wiesz dobrze, że z Tobą lubię się ścigać, ale nie zamierzam pisać po raz setny, że jesteś szybki, bo popadniesz w samozachwyt. :P

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14097 dnia: Grudnia 29, 2011, 00:06:48 am »
jestem szybki po potrafię zmienić balans hamulców, następnym razem zmienię jeszcze skrzynię to nie będziesz miał żadnych szans...
koniec spiny z mojej strony, case closed ;) od jutra kierownicę wyciągam z szafy - półtora tygodnia urlopu to coś w końcu pojeżdżę :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2011, 00:08:19 am wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14098 dnia: Grudnia 29, 2011, 00:07:40 am »
Jak będziemy jeździć z ABS na 1, to sobie możesz zmieniać. I tak Ci to nic nie da. :P

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 991
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14099 dnia: Grudnia 29, 2011, 01:17:01 am »
Ja ustawiać fury uwielbiam.
Ale nie pasuje mi za bardzo ten suwak od mocy i wagi. nierealistyczne to, wole odinstalować jakąś część i tak jeździć niż bawić się w te ograniczenia mocy itp...

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14100 dnia: Grudnia 29, 2011, 07:41:07 am »
Ja wczoraj z młodym trafiliśmy na taki pokój - stała ekipa miała tak przygotowane samochody w danych limitach, że nie było absolutnie żadnych szans na rywalizację. I wciąż to samo, wyścig za wyścigiem. Opony oczywiście wyścigowe miękkie, a jakżeby inaczej. W końcu znalazłem coś, czym mogłem rywalizować i na starcie jechałem pierwszy. Przez koleżków zostałem staranowany i wypchnięty na pierwszym łuku a później wyrzucony z pokoju...
Takie numery to standard i raczej już mnie to nie rusza. Opony i dozwolone wspomagacze są dobrym wskaźnikiem "jakości" pokoju.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14101 dnia: Grudnia 29, 2011, 07:56:00 am »
PD dowaliło dziś sezonówkami - aż cztery do zrobienia, a te B-Spec dają dużo kasiory. Ja mam jeszcze te poprzednie amerykańskie do pyknięcia, także dziś wieczorem zasiadam.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14102 dnia: Grudnia 29, 2011, 09:50:25 am »
PD dowaliło dziś sezonówkami - aż cztery do zrobienia, a te B-Spec dają dużo kasiory. Ja mam jeszcze te poprzednie amerykańskie do pyknięcia, także dziś wieczorem zasiadam.
O dzieki, pobawię sie przed robota. :roll:

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14103 dnia: Grudnia 29, 2011, 09:59:50 am »
Podobno w B-Spec robi się 4 mln w czasie <30 minut. Przegięli.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14104 dnia: Grudnia 29, 2011, 10:58:51 am »
Ja wczoraj z młodym trafiliśmy na taki pokój - stała ekipa miała tak przygotowane samochody w danych limitach, że nie było absolutnie żadnych szans na rywalizację. I wciąż to samo, wyścig za wyścigiem. Opony oczywiście wyścigowe miękkie, a jakżeby inaczej. W końcu znalazłem coś, czym mogłem rywalizować i na starcie jechałem pierwszy. Przez koleżków zostałem staranowany i wypchnięty na pierwszym łuku a później wyrzucony z pokoju...
Takie numery to standard i raczej już mnie to nie rusza. Opony i dozwolone wspomagacze są dobrym wskaźnikiem "jakości" pokoju.

Dzisiaj o 21.30 jedziemy pierwsze Enduro bez ABSu,trasa to Eiger odwrócony i samochód Toyota FT86 ta nowa co każdy ją dostał,opony sportowe twarde więc pewnie będzie się działo :lol: :lol: :lol: :lol: Wyścig przewidziany na ok 1,5h jazdy więc pózniej zapraszam wszystkich chętnych na luzną jazde bez ABSu.
Od stycznia rusza u nas Liga wyścigów bez ABS więc jak ktoś jest chętny na takie hard wyścigi to zapraszam serdecznie.Ogólnie zauważyłem że jeżeli jedziemy bez ABSu to wszyscy jadą bardziej ostrożnie a i zabawy i sytuacji nieprzewidzianych jest o wiele więcej :P :P

Co do twoich przemyśleń Paweł,ty i Boban jezdzicie bardzo dobrze bo nie raz jechaliśmy razem....wkurza mnie tylko to jak goście ustawiają całość tylko pod daną trasę i samochód a jak pojedziesz innym i zaczynają przegrywać wychodzą w połowie wyścigu lub wywalają ciebie z pokoju :P

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14105 dnia: Grudnia 29, 2011, 12:37:59 pm »
właśnie jadę te B-Spec - mój murzyn wygrał na Spa, 2600000 kasy wpadło :D
tylko tak mi się nasuwa pytanie - w związku z tym że wyścig był mokry, ale przez większość czasu nie padało ale tor przesychał (startowaliśmy na ok. 30% wilgotności toru, po paru okrążeniach rozpadało się i wzrosło do ok. 50%), to mam pytanie - przy jakiej wilgotności opłaca się zmienić opony na slicki? i przy jakiej trzeba używać pełnych deszczówek?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14106 dnia: Grudnia 29, 2011, 13:03:29 pm »
Z mojego doświadczenia przejściowe warto zakładać ok. 25% a deszczowe ok. 80%. Dotyczy to trybu online z realistyczną utratą przyczepności, nie dotyczy całościowo A-Spec (gdzie jeździ się z niską utratą przyczepności i silnym tunelem aero).
Nie wiem jak to się teraz przekłada, bo tak było przed 2.02 który znacząco zmienił ch-kę opon.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14107 dnia: Grudnia 29, 2011, 13:09:48 pm »
dzięki... w tych nowych B-Spec jest chyba tak jak pisałeś że jest w A-Spec, bo mój kierowca na pośrednich przy wilgotności 60% jeździ tak jak przy wyścigowych na suchym...
ale ogólnie jak patrzę na ten dramat co wyprawiają kierowcy w B-Spec to często mam ochotę zabrać się za stery i go wyręczyć. niby ma 40 level ale jeździ jak ciota - podczas zakrętu potrafi kilkakrotnie zmieniać biegi, przyśpieszać w zakręcie po czym przed samą prostą puścić gaz i przyśpieszyć dopiero po paru sekundach, albo hamuje bardzo wcześnie, po czy znowu przyśpiesza spory kawałek i znowu hamuje, a wyprzedzenie to dla niego sztuka której już nigdy nie opanuje....
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2011, 13:17:46 pm wysłana przez pawel_k »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14108 dnia: Grudnia 29, 2011, 13:18:45 pm »
Ano, zajebiści są - cała szerokość szerokiego toru (przykładowo - prosta start/meta na Indianapolis Tor Drogowy) dla niego do wyprzedzania, a on tkwi za wolniejszym przeciwnikiem i hamuje, żeby w niego nie przywalić.
W GT4 też tak to wyglądało czy w GT5 to zjebali?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14109 dnia: Grudnia 30, 2011, 08:58:21 am »
Nowe zawody sezonowe B-Spec można potraktować jako prezent noworoczny dla tych, którzy wciąż nie kupili potrzebnych samochodów - wyścig na Le Mans daje (z bonusem 200%) 6 000 000 cr. Trwa ok 40 minut. Bezproblemowa wygrana w Chapp 2J.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14110 dnia: Grudnia 30, 2011, 11:38:47 am »
a mój matoł miał problemy z tym wyścigiem :) pierwszy raz jechałem Minoltą - dramat, przyjechał na 6 miejscu, potem wybrałem Peugeot 908, też cienko mu szło, 5 miejsce z bólem na zniszczonych oponach, trzecie podejście w Pescarolo - i taktyka taka (bo chyba każdy ma tak że startuje na suchym, potem deszcz, potem tor przesycha) że jedziemy ostro na slickach jedno okrążenie dłużej niż czołówka (przed moim zjazdem i tak mnie dogonili, ale nie o to chodziło żeby uciec ale żeby móc dojechać na jednej zmianie opon do końca), potem prześciówki i spokojna jazda do mety żeby na ostatnim okrążeniu nie zabrakło nam opon - powinniśmy i tak być blisko podium, a w dwóch na trzy wyścigach które jechałem czołówka przed ostatnim okrążeniem zjeżdża na zmianę więc mamy wolną drogę do mety (aby tylko uspokajać kierowce żeby nie zniszczył opon)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2011, 11:42:42 am wysłana przez pawel_k »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14111 dnia: Grudnia 30, 2011, 13:32:51 pm »
Chapp 2J startujesz na sportowych miękkich i od początku do końca ciśniesz. Nie potrzebujesz żadnego pitu, nawet jednego. Przeciwnicy pitują zawsze dwa razy. Efekt jest taki, że z potężną przewagą wygrywasz za każdym razem, nawet totalnym ćwokiem, bez żadnego problemu - nie trzeba kontrolować pitów (nie będzie chciał zjeżdżać przez cały wyścig więc nie ma problemu z koniecznością anulowania komendy pit in), stanu opon, zastanawiać się nad momentem zjazdu, denerwować ruchem na torze czy zmieniać wydawane komendy. Easy money.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14112 dnia: Grudnia 30, 2011, 13:34:58 pm »
w tym wyścigu kasę zdobywa się tylko raz czy można nabijać sobie kasę?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14113 dnia: Grudnia 30, 2011, 13:39:40 pm »
Można nabijać.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14114 dnia: Grudnia 30, 2011, 14:08:22 pm »
puściłem ten wyścig tak jak mówiłeś - Chaparal 2J, opony sportowe miękkie, teraz patrzę jest trzecie okrążenie, koleś daaaaleko z tyłu na ostatnim miejscu, najlepszy czas 4:01, a opony wyglądają jakby miały się skończyć gdzieś na 7-8 okrążeniu ;) ale poczekam do końca :)

[edit]
po pit-stopach czołówki trafił na 6 miejsce, ale teraz spada niżej ;) za to opony w deszczu cały czas są chłodne ale nie zużywają się już...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2011, 14:14:09 pm wysłana przez pawel_k »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14115 dnia: Grudnia 30, 2011, 14:34:35 pm »
A dopakowałeś Chappa na maxa? Dowal co tam tylko w niego można, koniecznie turbo dla wysokich obrotów (trójkę), skrzynię na 400km/h i sportowe miękkie (wystarczą na cały wyścig). 100% gwarancja wygranej.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14116 dnia: Grudnia 30, 2011, 14:37:43 pm »
cały dopakowany, skrzynia chyba 410, ale może jeszcze zmniejszę docisk bo widzę że na prostej max 340-350 jedzie... trochę go pogoniłem i zyskał parę pozycji, ale zaczął też wypadać z drogi... generalnie na mojego kierowcę ta taktyka nie sprawdza się, cienias z niego straszny...
ostatnie okrążenie - wyjechał na 3 pozycji, zaraz go pewnie reszta dogoni :)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14117 dnia: Grudnia 30, 2011, 14:42:24 pm »
Ja swojego smagałem batem (tzn. krzyżykiem) niemal nieustannie - ponad 30 sekund przewagi nad drugim na mecie z takim setupem. Bardziej popędzaj swojego i wygra.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14118 dnia: Grudnia 30, 2011, 14:45:34 pm »
popędzałem to opony zniszczył ze zużycia 1/8 na 3/4 w 2 okrążenia ;) i przy takim stanie opon wypadał z trasy i raz się obrócił... skończył ostatecznie na 2 pozycji bo ostatnie okrążenie pilnowałem go mocno ;)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #14119 dnia: Grudnia 31, 2011, 13:24:28 pm »
Dobra mam zonka jak ch**. Podczas sejwowania GT5 jakiś ch** gdzieś wyłączył prąd i co za tym idzie zjebało mi cały zapis gry :cry: Czy jest jakaś możliwość aby to naprawić? Ostatni zapisany mój save na pendrivie to...20 listopad, niby nie dawno ale z 20h poszło sie je**ć i w ch** kupionych samochodów, o sezonówkach nawet nie chce mi sie mysleć.