Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1266047 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2640 dnia: Maja 13, 2008, 23:23:33 pm »
Cytuj
Spoko ale wiesz, 800 zł za grę z kierownicą to jednak sporo,
   http://www.pixmania.com/pl/pl/421073/art/logitech/kierownica-peda-y-i-d-wig.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui
O lol, nie wiedzialem, ze mozna wylapac g25 w takiej cenie.
Z tego co pamiętam ten sklep dość sprytnymi metodami dolicza sporo przy potwierdzaniu przesyłki i cena w praktyce jest dużo wyższa.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2641 dnia: Maja 13, 2008, 23:24:04 pm »
Czekam aż spadnie na 500zł a jak nie wytrzymam to DFP. Na padzie się tragicznie gra już w klasie a  8)

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2642 dnia: Maja 15, 2008, 00:52:01 am »
Można w GT5 w jakiś sposób odtwarzać muzykę z dysku lub wrzucić do gry etc.?

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2643 dnia: Maja 15, 2008, 01:13:19 am »
I'm afraid that's not possible. Mowilem, ps3 ma wady :>
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2644 dnia: Maja 15, 2008, 01:36:13 am »
no na razie brakuje mi tego okienka z dashboardu w x0 gdzie mozna bylo sprawdzic friendsow , pw i wrzucic muze. gt5p zamowione. o ile stopni w gt5 kreci sie kierownica? :D

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2645 dnia: Maja 15, 2008, 01:41:56 am »
To zalezy od sprzetu, na ktorym bedziesz gral. Max to 900.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2646 dnia: Maja 15, 2008, 10:22:36 am »
Witam. na wstępie pozdrawiam kilku zawodników, których nicki widziałem w rankingach. to po pierwsze.
po drugie puszczam do obiegu tekst który został stworzony na inną okazję (dlatego jest taki "nieforumowy" :) ), ale skoro nie wypaliło, to po co ma leżeć na dysku. niech dostarczy rozrywki i natchnie kogoś.miłej lektury!
a po trzecie, miło było przez ostatni miesiąc gościć na tym wątku, za co dzięki. i do zobaczenia za rok z okazji gt5. pewnie sobie pogadamy o nowej odsłonie. no chyba że jesienny update zryje nam berety i będzie to wymagało podzielenia się emocjami :)
............................................................................... ....

   "Kur#a! jak można było zepsuć tak ładny przejazd  na ostatnim zakręcie!" W ciszy zastanawiam się, wyładowując frustrację na biednym padzie. Niczemu niewinny kawałek plastiku zaczyna już trzeszczeć po wpływem siły dłoni. Najchętniej zrobiłbym z niego małą kulkę,ale trochę mi szkoda. Te nocki w pracy, nie po to tak harowałem, żeby teraz psuć sobie sprzęt... Głeboki wdech. Emocje opadły, no dobra, do roboty! Może teraz sie uda. Restart, krzyżyk, jedziemy!
   Nie wiem jak Wy, ale ja się szybko nudzę. Minęło raptem kilka tygodni, a wiele elementów Gran Turismo 5 Prologue, które wcześniej tak bardzo mi się podobało, zdążyło już mi spowszednieć. Owszem, nadal mi się podobają. Nadal doceniam kunszt projektantów z Polyphony. Nadal po włączeniu Gt5:P jakimś dziwnym trafem pokój wypełnia się zapachem benzyny i palonej gumy. Ale pomimo tej całej pięknej formy nie umiem wykrzesać z siebie tyle entuzjazmu ile można by oczekiwać. Garaż zapełniony, wszystkie klasy przejechane (nie wszystko na złoto - przyznaję się), filmiki obejrzane, muzyczka przesłuchana. Każda inna gra wyścigowa w takim stadium rozkładu kończyła swój żywot definitywnie. I nie było do tej pory wyjątków. Najdłużej przy życiu utrzymywało się kiedyś GT4, ale też nie trudno zgadnąć dlaczego. Tamta gra była ogromna jak USS Nimitz, a i tak znudziła mi się pewnego dnia na tyle, że już nigdy więcej jej nie odpaliłem na mojej ps2.
    Jednak Prolog sie broni. Broni się wyjątkowo skutecznie, bo na ciasnych uliczkach jakiejś arabskiej dziury zabitej dechami bywam ostatnio bardzo rzadko. Ostre wymiany ognia na opuszczonym osiedlu w Pripyat'cie też ustąpiły miejsca wypadom na górską serpentynę u stóp monstrualnego Eiger. Musiałem chyba przez nieuwage połknąć jakiś haczyk, który trzyma mnie teraz na uwięzi i nie pozwala odejść za daleko od GT5:P.
    I wiecie co, moi drodzy, chyba wiem co to za haczyk. Nowy model jazdy (only PRO), piękne fury i świetna grafika to tylko przyprawy sprawiające,że całość smakuje tak wyśmienicie. Są to ważne elementy, niemal kluczowe. Jednak na drugie życie Prologa największy wpływ ma sieć! To własnie połączenie online i ogólnoświatowe rankingi wywołują we mnie tą potrzebę prędkości. Pierwszy raz (GTHD świadomie pomijam) mam realną możliwość skonfrontować swoje umiejętności w drifcie z japońskimi mistrzami i bądźmy szczerzy, wspinanie się po światowych rankingach dostarcza masę frajdy! Jak dla mnie w serii GT pojawił się nowy element, który dostarcza zupełnie nowych doznań. Do marca (GTHD znowu pomijam świadomie) Gran Turismo kojarzyło się graczom ( mam na mysli raczej Graczy, a nie graczy) głównie z pracą, ciężką pracą i jeszcze cięższą pracą. Samodoskonalenie czy też dążenie do doskonałości było w tej grze wszechobecne (pamiętacie co powiedział Tyler Durden o samodoskonaleniu?). Jednak patrząc na to z boku, można stwierdzić, że była to raczej sztuka dla sztuki. Pozamykani w swoich pokojach, trzymając w spoconych dłoniach pady lub kierownice (hardcorowcy mieli całe kokpity samochodowe!), bardziej przypominali mistrzów wschodnich sztuk walki ćwiczących samotnie gdzieś wysoko w górach. W skali globalnej tylko nieliczni mieli możliwość stanięcia do walki o miano "boga prędkości". Owszem, istniały i nadal istnieją strony internetowe z rankingami... ale nikt chyba nie ma złudzeń,że są to raczej zjawiska niszowe i wielu graczy nawet nie miało świadomości ich istnienia.
   Teraz to już wszystko nie ważne. Było - minęło. Teraz nasze konsole są standardowo podłączone do internetu i najlepszy przejazd automatycznie umieszczany jest na tablicy wyników. I własnie to jest kluczowym elementem, który wprowadza nową jakość do Gran Turismo. W tej grze pojawiło się coś czego wcześniej nie doświadczałem grając w GT. Poczułem sportowe emocje i dziką chęć rywalizacji. Tak! W końcu wszyscy możemy sprawdzić te nasze combosy i tajne techniki wypracowane tam wysoko w górach. Wystarczy tylko wybrać samochód z garażu, trasę, kilka dupereli i już możemy kopać tyłki japońskich maniaków driftingu lub najszybszych kierowców świata w time trial'u. Brakuje tylko opcji odgrywania hymnu narodowego. Żartuję. Ale faktem jest, że na nowo odżyły jakieś głęboko zakorzenione patriotyczne odruchy, bo mam ochotę umieścić biało-czerwoną flagę jak najwyżej. Niech te cieniasy zobaczą jak się gra w Polsce! Wiecie co, olać Pekin. Właśnie nastały czasy motoryzacyjnej olimpiady, która odbywa się non stop , 24 godziny na dobę, na całym świecie.
   Poziom trudności jest wyśrubowany. Albo jesteś cholernie dobry, albo regularnie trenujesz  (najlepiej jedno i drugie oczywiście!) - kanty i oszustwa nie wchodzą w grę. Raz,że reszta świata zobaczy twój przejazd. Dwa, że Polyphony stara się trzymać ręke na pulsie. Jeszcze przed updatem widziałem w rankingu (drift trial) kolesia, który wykosił ponad 34000 jeśli dobrze pamiętam. Zastanawiałem się jak to możliwe, skoro ja w porywach wyciągałem 6000. No i na replayu widać wszystko jak na dłoni. Pan oszust driftował na prawdę kiepsko, ale pod koniec trasy przejazdu hamował, zawracał i jechał jeszcze raz... aż się uzbierało 34000. Po updatecie takie zagrywki już są niemożliwe. I bardzo dobrze!
   Cieszy mnie, że Gran Turismo przestało być już tylko taką hantlą, którą wyciskasz w pocie czoła w swoim pokoju. Zyskalismy cenną możliwość porównania się z innymi i wiedzcie, że są w Polsce prawdziwi wymiatacze, którzy zdobywają pierwsze miejsca (np.Boban). Ale najlepsze jest to, że może dokonać tego każdy, kto tylko zechce, w imię zasady: "dla chcącego nic trudnego". Wystarczy odpalić swoje Playstation 3 w wolnej chwili. Potem wcisnąć się np. do pierwszej setki i pomysleć przez chwilę: "WOW! Jestem jednym z tych 100 najlepszych na całym świecie, a przecież Prolog kupiło ponad milion osób!", a potem z tym słodkim poczuciem dumy iść grzecznie spać. Niewiele gier jest w stanie dać to uczucie. Wiem, że 90% z was po przeczytaniu tego pomyśli, że piszę jakieś bzdury, bo sukces GT5:P to głównie grafika, nowy model jazdy, mega oprawa dźwiękowa itd. Ale omówmy się, że kieruję te słowa do tych 10%, które trzymają w sobie ambicję, aby z dziką radością udowadniać reszcie świata, że w Polsce to nie tylko Kubica jeździ.
   Nie jestem głupi, dobrze wiem, że przytłaczająca większość z was zakończy(ła) przygodę z Prologiem po dwóch, trzech tygodniach grania. Ale dla tych, którzy ograli poprzednie części Gran Turismo i spędzili nawet setki godzin podnosząc swoje umiejętności, nowy Prolog stał się egzaminem weryfikującym to wszystko czego się do tej pory nauczyli. Czy już przypomnieliście sobie co Tyler Durden mówił o samodoskonaleniu? No właśnie. Dzięki Prologowi to wszysto nabrało jakiegoś większego sensu. Od teraz gdy żona, dziewczyna lub wasza mama, woła was na kolację, możecie śmiało krzyczeć z drugiego pokoju: "Za chwilę przyjdę, teraz biję rekord świata!".
   Celowo nie piszę słowa o trybie wyścigów grupowych online. Według mnie to zupełnie inna bajka cechująca się swoimi odmiennymi prawami. Zresztą każdy kto spróbował ten wie, że ta opcja debiutując w Prologu wymaga jeszcze wielu udoskonaleń. Póki co te wyścigi stanowią świetną rozrywkę, ale nie dają aż takiej możliwości sprawdzenia siebie i swojej maszynki. Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby trafić na wyścig w którym pozostali kierowcy respektują zasadę fair play, inaczej staje się to tylko dziką jazdą bez trzymanki. Zabawną i relaksującą, ale raczej nie dającą się traktować poważnie. Przynajmniej w obecnej formie.
    Wiecie, jak to jest gdy napotyka się na granicę swoich możliwości? Gdy wydaje ci się, że już szybciej nie pojedziesz, a z drugiej strony masz świadomość, że są na tym świecie tacy którym się to udało. Już który raz próbujesz zrobić to lepiej i ciągle gdzieś popełniasz błąd, który niweczy twoje wysiłki. Aż w końcu trafia się TEN przejazd, gdzie wszystko idzie idealnie. Nagle za oknem robi się cicho, cały świat zamiera, a twój wzrok skupiony jest na dziesięciu centymetrach kwadratowych twojego wielkiego telewizora. Zmysły się wyostrzają, rośnie napięcie. Nagle to przestaje być tylko beztroską zabawą. Twoje tętno przyspiesza. Zaczyna się prawdziwy sport, a ty masz szansę zostać mistrzem świata! Przynajmniej na jeden dzień, do czasu, aż ktoś inny postanowi udowodnić, że da się to zrobić jeszcze lepiej.

...

Dopiero teraz miałem przeczytać cały ten tekst i dosłownie zatkało mnie. Stanwojenny jesteś mistrzem w oddaniu tego co czuje Gracz bijąc te rekordy. Idealnie opisujesz to czym jest GT5:P. Zdecydowanie powinieneś zająć się redagowaniem takich gier lub sportów motorowych. Wielki szacunek dla Ciebie i pełne uznanie za to co robisz tutaj na forum.

PS. Miałem taka sytuację gdzie spartolony przejazd poszedł w świat gdy walczyłem z Niemcem GTRP_Wiese o pierwsze miejsce. Uderzyłem tyłem w bandę i dojechałem do mety ale chciałem kliknąć restart a kliknąłem quit i ten przejazd poszedł w świat. Było mi tak głupio że resztę kolejnego dnia próbowałem pobić ten mój niefortunny przejazd ale nie udało mi się to. Udało mi się za to pobić rekord Niemca, czyniąc to jak najbardziej czysto. Sumienie nie dawało mi spokoju i postanowiłem skontaktować się z tym Niemcem (pisaliśmy po ang.) i wyjaśnić mu tą sytuację oraz uraczyć go powtórką z mojego czystego przejazdu, którą niezwłocznie zapisałem. On jednak napisał że nie ma problemu i że wszystko jest OK. Podałem mu czas z tego czystego przejazdu i to mu wystarczyło. Replay ciągle mam na dysku w razie jego prośby o przesłanie powtórki do niego. Do tej pory widzę na stronie GTRP (to ich klan) że nie pobił tego czasu ale za to zepchnął mnie na Suzuce East na druga pozycję.

Ta gra na prawdę daje poczuć rywalizację sportową na najwyższym poziomie. W człowieku jest coś takiego że bardzo chce postawić tą polską flagę na szczycie. Przyznam że jest to bardzo trudne ale satysfakcja z tego jest nie do opisania.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2647 dnia: Maja 15, 2008, 16:08:18 pm »
No ten post StanWojennego czytałem już jakiś czas temu - mądrze napisane, logicznie - miło to się czytało.
Co do GT5:P to już się nie mogę doczekać swojej płytki - jutro może u mnie będzie:).

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2648 dnia: Maja 15, 2008, 18:20:59 pm »
Nie wiem czy to było ale miazga panowie.



Przejazd prawdziwą F1 Ferrari i tą z GT5:P. Trasa pokonana niemal w identycznym czasie a co najlepsze przełączany jest dźwięk z jednego obrazu na drugi i przekonać się możemy że F1 w GT5:P łudząco przypomina dźwiękiem swój prawdziwy odpowiednik.

Lekki szok panowie. Gra jest okrutnie realistyczna. Nieźle Polyphony się zabrało za robotę skoro tak idealnie potrafią odwzorować rzeczywistość.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2649 dnia: Maja 15, 2008, 18:23:07 pm »
Było  ; P Gt5p wygląda trochę lepiej niż ten real live w takiej rozdziałce 8)

Honorovy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-02-2008
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2650 dnia: Maja 15, 2008, 21:13:17 pm »
W człowieku jest coś takiego że bardzo chce postawić tą polską flagę na szczycie. Przyznam że jest to bardzo trudne ale satysfakcja z tego jest nie do opisania.

Dokladnie, ja jedynie moge sie pochwalic 6 miejsciem w locoroco w time attack:P. Ile sie nerwow sie przez to zjadlo :D. Bezcenne.

plaz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-08-2007
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 0
  • Master of disaster
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2651 dnia: Maja 17, 2008, 13:39:26 pm »
Takie pytanko.

Moge jakos zrobic patch'a manualnie? Tzn.Nie przez PSN?
Ale ten podpis jest poj**any...

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2652 dnia: Maja 20, 2008, 10:12:43 am »
Porsche to feature in GT5? "Probably", says Yamauchi
http://www.psu.com/Porsche-to-feature-in-GT5-+quot;Probably+quot;,-says-Yamauchi-News--a0003707-p0.php

Cytuj
Polyphony Digital’s Kazunori Yamauchi has hinted that the upcoming fifth instalment in the critically acclaimed Gran Turismo series will include cars manufactured by Porsche.
Speaking with the Official PlayStation Magazine, Yamauchi commented, “We’ll have most - no, all of the major manufacturers.”
When pushed to further clarify on the possibility of the Porsche brand appearing in Gran Turismo 5, he simply stated, “probably.”

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2653 dnia: Maja 20, 2008, 21:53:12 pm »
Już mam parę godzin z GT5P, powiem krótko IMHO najlepszy aktualnie racer a to już coś, bo dobrych racerów jest już sporo:). Nie będę wypisywał wszystkich wspaniałości :D jakie rzuciły mi się w oczy, bo sporo tego. A brak zniszczeń, stary pisk opon - w ogóle nie przeszkadza. Jedynie chętnie bym zobaczył wolną kamerę jak w FM2 to znaczy taką byśmy mogli dowolnie obracać w okół samochodu - fajna sprawa to jest:).

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2654 dnia: Maja 20, 2008, 22:10:22 pm »
mnie drazni ze samochody sa takie drogie bo nie mam czasu grac masy wyscigow i nie mam kasy nawet na f40  :(

online jest cienki wiec nie gram juz praktycznie w ta gre/
a szkoda bo gra jest piekna i fajnie sie prowadzi samochody

Honorovy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-02-2008
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2655 dnia: Maja 21, 2008, 18:22:18 pm »
noo nakimushi, ja dorobilem sie F1 :), i powiem Ci. Warto w c**j :D.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2656 dnia: Maja 21, 2008, 18:40:37 pm »
Ja na razie dorobiłem się tylko BMW M3 07', a miałem już parę aut i chyba najlepiej jeździ mi się Hondą Integrą - niby słabsza od M3jki ale bardziej elastyczna hehe, bmke muszę jeszcze bardziej wyczuć:)

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2657 dnia: Maja 23, 2008, 12:41:22 pm »
Dopiero teraz miałem przeczytać cały ten tekst i dosłownie zatkało mnie. Stanwojenny jesteś mistrzem w oddaniu tego co czuje Gracz bijąc te rekordy. Idealnie opisujesz to czym jest GT5:P. Zdecydowanie powinieneś zająć się redagowaniem takich gier lub sportów motorowych. Wielki szacunek dla Ciebie i pełne uznanie za to co robisz tutaj na forum.

Witam! i pozdrawiam szanownych graczy.

Dziękuje bardzo ci MarcePan. Ja normalnie zajmuje się innymi dziedzinami życia, odległymi od pisania. Ale czasami pojawia się taka gwiazda jak gt5p i od razu w głowie powstają pomysły na jakieś "tekściki". Staram sie pisać szczerze, bez pozy "stay cool" która zabija wszelkie emocje. Clarkson jest niedoścignionym wzorem :D POWEEERRRRRRRRR!!!!!!! ;)
Niestety NEO+ raczej mnie już olało. widocznie byłem potrzebny tylko na jeden miesiąc (czytałeś majowy motorsport w N+? :) ) jako zapachaj dziura. Trudno, tak bywa. I tak było fajnie zrobic to chociaż raz. A do Ps Extreme sie nie pcham bo w dziale gier wyścigowych nie mają miejsca na jakieś dłuższe dywagacje. tak więc sam widzisz, że rynek w Polsce jest skormny i trzeba się ograniczać raczej do forum.
Słuchaj, a o szacunku to by można napisać książke, bo to co odjebałeś w rankings to szok. Specjalnie umieściłem w tekscie twojego nicka licząc że pójdzie w n+ bo uważam, że należy ci się zasłużona "sława" w światku gt5. Ja sobie odpuściłem gnębienie czasów w time trial. poprzeczka tak wysoko, że życia by mi nie starczyło. za to w drift trialu (musze się pochwalić! a co!) w 350z skopałem tyłek kilku Japończykom i wisiałem(3 tygodnie temu) w kilku "pierwszych dziesiątkach", a nawet w pierwszej setce (55) w klasyfikacji ogólnej dla eiger norwald. Będąc jedynym polakiem w takim rankingu uczucie jest niesamowite i w pełni wynagradza trud włożony w osiągnięcie tego wyniku. zresztą sam to wiesz, bo robisz dokładnie to samo tylko, że w time'ie.
Na koniec muszę ci napisać, że tak jak ty miałeś kłopot z tym nieudanym przejazdem gdy zahaczyłeś o bandę i to się zapisało... to ja też miałem podobnie, gdy rankingi nie były jeszcze tak wyśrubowane i "wykaleczyłem" w brzydkim stylu awans do pierwszej 10, mój replay stał się dostępny dla kazdego, to pierwsze co zrobiłem to zacząłem poprawiać punktację, żeby przebić ten rekord i zapisac się w rankings, w ładniejszym stylu, z ładniejszym i bardziej technicznym driftem. Tak już mamy, że nie interesują nas półśrodki.

pozdrawiam!

ps. czy na forum istnieje realne zapotrzebowanie na tekst o ustawianiu parametrów samochodu do driftingu? ktoś sie tym zajmuje? kogoś to interesuje?

ps2. wyboraź sobie MarcePan, że nie potrafię driftować w GRID! WOGÓLE!!! aż mi wstyd, ale po kilku tygodniach jazdy w gt5p nie potrafię się przestawić i poślizgać się w tym gridzie.  :)  porażka.
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2658 dnia: Maja 24, 2008, 00:22:47 am »
Stanwojenny - fajnie piszesz, 100% racji :).

W GT5P zagrywam się dopiero parę dni, ale gra mnie niszczy. Jest na prawdę świetna i ładna. Oczywiście jest parę 'pierdółek/bugów' które można by wywalić ale myślę, że może jakieś paczyki albo w ostateczności finalna wersja GT5 nie powinna mieć już takich niedoróbek, chociaż i tak jest tego bardzo mało.

To co piszecie o rywalizacji w GT5P to najprawdziwsza prawda :D, te rankingi są po prostu genialne w swojej prostocie :) uwielbiam bić (albo chociaż starać się o to) coraz to inne rekordy na innych trasach lub też innym autkiem :-). Te całe rankings są na prawdę super, 100x lepsza sprawa od trybu Online który IMHO jest troszkę jeszcze nie dopracowany.
Opublikowane: Maj 24, 2008, 00:11:30
Aha mam taki maly problem, przy wlaczaniu gt5p pokazuje mi sie za kazdym razem, ze mam nie poprawna date i godzine - ale w ustawieniach gry nie ma opcji jej zmienienia a w konsoli mam ok, o co biega?:]

nakimushi

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2659 dnia: Maja 24, 2008, 12:00:12 pm »
GT 5 Prologue SPEC II : Nürburgring revealed




BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2660 dnia: Maja 24, 2008, 12:33:33 pm »
ps2. wyboraź sobie MarcePan, że nie potrafię driftować w GRID! WOGÓLE!!! aż mi wstyd, ale po kilku tygodniach jazdy w gt5p nie potrafię się przestawić i poślizgać się w tym gridzie.  :)  porażka.

Ja padem coś tam wykręciłem bo około 2.500.000 pkt. ale kierownicą w GRID grać się nie da. Totalnie to skopali. Ta gra to czysty arcade więc nie ma się co dziwić.

Dzięki wielkie za to że mnie doceniasz ale naprawdę nie czuję że jest to warte wzmianki w N+ bo to nic wielkiego. Ostatnio wbiłem się bodajże na 3 miejsce NSX'em na Suzuka East Course. Pierwsze miejsca są niesamowicie trudne do wykręcenia. Gdybym miał tylko GT5:P na PS3 to może jakoś udałoby mi się utrzymać parę 1st miejsc ale gdy chce pograć w coś innego to czasu nie starcza. Wykręcenie 1st miejsca w zależności od trasy to średnio około od 3 do 5 godziny gry non stop, przejazd za przejazdem. Teraz Niemiec Hakru (czy jakoś tak) zdjął mnie z 1st miejsca na HSR jadąc 350Z ale zobaczcie jego replay bo koleś jedzie po bandach gdzie popadnie.

PS. Nakimushi to będzie jakaś łatka do GT5:P gdzie dodadzą trasę Nürburgring?

stanwojenny

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2661 dnia: Maja 24, 2008, 14:15:55 pm »
aż mi serce mocniej zabiło jak zobaczyłem te fotki od nakimushi ;)

niestety z tego co wyczytałem w necie, to są to zdjęcia specjalnej wersji demo GT przygotowanej z okazji wyścigu na Nurburgring. raczej nie dostaniemy pętli północnej w updatecie. do pogrania na stanowiskach gran turismo na tym wyścigu.

za to podobno pojawił się jakiś filmik w gt-tv o nurburgring. nie sprawdzałem jeszcze.

Stanwojenny - fajnie piszesz, 100% racji :).

Dzięki crasch, staram się. :)
Powodzenia dla panów "znawców tematu" którzy wiedzą najlepiej dlaczego gt to chłam, dlaczego kazunori się leniwi i dlaczego sony zrobiło taką słabą konsolę. :) jesteście boscy! :D :D :D

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2662 dnia: Maja 24, 2008, 14:21:03 pm »
W zapowiedziach były planowane jakieś dodatki do GT5:P więc może nie wszystko stracone...

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2663 dnia: Maja 24, 2008, 17:03:52 pm »
Pogralem w GT5:P i sprzedalem bo tracilo tylko na wartosci teraz na allegro nowe kosztuje 75zl. Pojezdzilem Formula 1 GT jak kazde GT super gra  :-D ale nie bylo w nim tego czego lubie najbardziej w GT czyli endurance lubie pojezdzic 200 okrazen jakas trase az mi sie znudzi :lol:

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 856
  • Reputacja: 82
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2664 dnia: Maja 24, 2008, 17:18:59 pm »
ale nie bylo w nim tego czego lubie najbardziej w GT czyli endurance lubie pojezdzic 200 okrazen jakas trase az mi sie znudzi :lol:

Ty z tym to tak serio? :lol:
Znam, może z 2, osoby, które ukończyły GT4 na 100%, a to oznacza, że przeszły 24h wyścigi. Może ty jesteś tą 3 osobą? :D

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2665 dnia: Maja 24, 2008, 17:21:19 pm »
Polecam zobaczyć ten nowy film w GT TV. Ta gra pokazuje piękno sportów motorowych jak żadna inna. Za to chwała Polyphony.

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2666 dnia: Maja 24, 2008, 17:23:05 pm »
Ten wyscig byl super zwlasza nurburing ale jak ktos nie chcial jechac to bral auto pilota i przyspieszal 3 razy to wtedy trwalo tylko 8 godzin wiec dalo sie wytrzymac najlepsza trasa z endurance byla monaco i nurburing

aLLy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-12-2007
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2667 dnia: Maja 25, 2008, 01:06:37 am »
aż mi serce mocniej zabiło jak zobaczyłem te fotki od nakimushi ;)

niestety z tego co wyczytałem w necie, to są to zdjęcia specjalnej wersji demo GT przygotowanej z okazji wyścigu na Nurburgring. raczej nie dostaniemy pętli północnej w updatecie. do pogrania na stanowiskach gran turismo na tym wyścigu.

za to podobno pojawił się jakiś filmik w gt-tv o nurburgring. nie sprawdzałem jeszcze.

Stanwojenny - fajnie piszesz, 100% racji :).

Dzięki crasch, staram się. :)
Witam , ja jestem wielkim fanem driftingu, driftuje w lfs a teraz poboje swoje sily w GT5p . Z checia powymieniam sie setupami , jak narazie bawilem sie z m3 i calkiem fajnie sie prowadzi, mozemy powymieniac sie doswiadczeniami :) Widze ze tez jestes pasjonatem driftingu wnioskujac po avatarze ( s13 falken? :) )

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2668 dnia: Maja 25, 2008, 02:47:36 am »
aż mi serce mocniej zabiło jak zobaczyłem te fotki od nakimushi ;)

niestety z tego co wyczytałem w necie, to są to zdjęcia specjalnej wersji demo GT przygotowanej z okazji wyścigu na Nurburgring. raczej nie dostaniemy pętli północnej w updatecie. do pogrania na stanowiskach gran turismo na tym wyścigu.

za to podobno pojawił się jakiś filmik w gt-tv o nurburgring. nie sprawdzałem jeszcze.

Stanwojenny - fajnie piszesz, 100% racji :).

Dzięki crasch, staram się. :)
Spoooro czasu temu gdzies na necie był filmik również z takiej zamknietej impezy i była tam pokazana trasa z Le mans w GT5:P.

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2669 dnia: Maja 25, 2008, 08:23:57 am »
Ja padem coś tam wykręciłem bo około 2.500.000 pkt. ale kierownicą w GRID grać się nie da. Totalnie to skopali. Ta gra to czysty arcade więc nie ma się co dziwić.
Dokladnie. Nie ma w ogole sensu porownywanie tych dwoch gier, bo to zupelnie odmienne (pod)gatunki :)

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2670 dnia: Maja 25, 2008, 10:04:30 am »
Zakupilem PS 3 wraz z GT5, dla mnie niezla kupa :) chociaz graficzka niezla, ale jak widze samochody odbijajace sie od band to lipa straszna, a ze fanem poprzednich czesci nie jestem, GT 5 pelne skreslam z listy zakupow

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2671 dnia: Maja 25, 2008, 12:19:31 pm »
Potrafie to zrozumieć... choc podobno maja być zniszczenia... choc jeśli nie bedzie to poziom CONAJMNIEJ grid to też moejej kasy nie dostaną :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2672 dnia: Maja 25, 2008, 12:24:41 pm »
Zniszczenia to ja chce widzieć takie jak w Burnout albo GTA4 lub wcale ich nie widzieć. Jeśli już koniecznie Polyphony musi je dać w 5 części to niech zrobi to porządnie bo pseudo-zniszczeń nie chce widzieć.

PS. Można psioczyć na tą grę do woli ale żadna gra nie oddaje takich emocji i nie daje takiej radości jak w rankingach światowych po wielkich trudach zobaczymy swój nick i flagę państwa w pierwszej 10 że już nie wspomnę o pierwszej 5 i szczycie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2673 dnia: Maja 25, 2008, 12:27:48 pm »
Zniszczenia to ja chce widzieć takie jak w Burnout albo GTA4 lub wcale ich nie widzieć. Jeśli już koniecznie Polyphony musi je dać w 5 części to niech zrobi to porządnie bo pseudo-zniszczeń nie chce widzieć.

PS. Można psioczyć na tą grę do woli ale żadna gra nie oddaje takich emocji i nie daje takiej radości jak w rankingach światowych po wielkich trudach zobaczymy swój nick i flagę państwa w pierwszej 10 że już nie wspomnę o pierwszej 5 i szczycie.
Marcepan to już nie chodzi o zniszczenia, tu chodzi o DETEKCJE KOLIZJI z samochodami, otoczeniem, mówiąc krótko..otaczającym samochody virtualnym światem. Póki co ten element stoi na tym samym poziomie co w Gt1/2 na psx, Gt3/4 na ps2..chyba nie muszę kończyć wyliczanki. Co do emocji to się zgadzam że gra oddaje je w pełni. Jednak emocje po jakimś czasie opadają.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2674 dnia: Maja 25, 2008, 12:36:29 pm »
Można nad tym ubolewać albo można to przyjąć na klatę i pogodzić się z tym. Nie dziwię się że przy takiej liczbie tak dopieszczonych aut Polyphony nie robi bardziej zaawansowanych kolizji bo pisanie tej gry zajęło by dwa razy tyle czasu. Prawdą natomiast jest i ja tak osobiście twierdzę że przez to multi online jest słabe i niegrywalne.

Jednak nic tak nie oddaje emocji jak ściganie sie z czasem. Setne sekundy, które przesądzają o wygranej lub przegranej powodują że pikawa chce wyskoczyć. To jest to co nadal przyciąga do GT5:P i mimo że w kolekcji mam takie gry jak COD4, GTA4 czy mocno grywalny po sieci Burnout:Paradise to nadal odpalam GT5:P próbując swoich sił innymi furami z garażu.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2675 dnia: Maja 25, 2008, 12:50:31 pm »
Cytuj
Można nad tym ubolewać albo można to przyjąć na klatę i pogodzić się z tym.
Ja w zyciu na nic się nie godze bez walki... tu moim polem manewru jest portfel i zamierzam nim "powalczyć".
Cytuj
Nie dziwię się że przy takiej liczbie tak dopieszczonych aut Polyphony nie robi bardziej zaawansowanych kolizji bo pisanie tej gry zajęło by dwa razy tyle czasu.
Do czasu premiery miną 4 lata więc czas się powinien znależć... to nie fundacja nonprofit
Cytuj
Prawdą natomiast jest i ja tak osobiście twierdzę że przez to multi online jest słabe i niegrywalne.
a szkoda bo to ostateczny sprawdzan... realności gry
Cytuj
Jednak nic tak nie oddaje emocji jak ściganie sie z czasem.
ooojj znajdzie się masa rzeczy...
Cytuj
Setne sekundy, które przesądzają o wygranej lub przegranej powodują że pikawa chce wyskoczyć.
Jesteś pewnien że wyścigi online z zaawansowana detekcja kolizji i zniszczeniami wsparte wyważonymi rankingami, turniejami nie przebije tych emocji? W realnym życiu jak jest?

Tak jak pisałem... popularność TIME TRIAL to najlepszy dowód ułomności seri którą robi postęp w pozorowany.
Przypominam że gra nazywa się GRAN TURISMO... i wprowadza w błąd bo na dzień dziejszy powinna się nazywać TIME TRIAL REAL DRIVING hehehehe

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2676 dnia: Maja 25, 2008, 13:31:29 pm »
Zniszczenia powinny wpływać na jazdę to jak wyglądają to już sprawa poboczna.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2677 dnia: Maja 25, 2008, 15:05:24 pm »
Jesteś pewnien że wyścigi online z zaawansowana detekcja kolizji i zniszczeniami wsparte wyważonymi rankingami, turniejami nie przebije tych emocji? W realnym życiu jak jest?

No właśnie Maximmus tutaj strzeliłeś sobie w stopę. W realny życiu najbardziej emocjonujące wyścigi to rajdy gdzie zawodnik ściga się tylko i wyłącznie z czasem. :cool:

Napiszę Ci tylko tyle. Gdybyś kiedyś zasmakował jak to jest być jednym z najszybszych daną furą w GT5:P to byś wiedział o czym piszę. Tak to możesz tylko teoretyzować ale takie Twoje prawo.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2678 dnia: Maja 25, 2008, 16:05:44 pm »
Cytuj
No właśnie Maximmus tutaj strzeliłeś sobie w stopę. W realny życiu najbardziej emocjonujące wyścigi to rajdy gdzie zawodnik ściga się tylko i wyłącznie z czasem.
MercePan... a słyszałeś kiedyś o wyścigach F1? A może obiło ci się o uszy czego skrótem jest GT... hahahhaa
Co jak co ale to nie JA w tym momencie strzeliłem gafe hehehehehe...

ps. tam wyscigi są nawet i po 60 aut... ;)

Gra się nei nazywa RALLY tylko GT a to zoobowiazuje... tak jak po grze FIFA oczekuje gry w piłke nozna a nie w koszykówke :P

ps. nie ukrywam że nie grałem w pełna wersje i każdą rozmowe można tak podsumować... "nie grałeś wiec co ty wiesz" ale sam podałes przykład że aktualnie na szczycie rankingu jest koleś który wykręcił czas OBIJAJĄC się o bandy - nie mam pytań... pełna zenada - to nie gra o autach a o poduszkowcach... :P
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2008, 16:12:47 pm wysłana przez Maximmus80 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #2679 dnia: Maja 25, 2008, 16:41:53 pm »
F1 nie dostarcza takich emocji jak rajdy. Często jest tak że stawka wyścigu nie zmienia się przez cały czas jego trwania. Rajd to wyścig z czasem gdzie emocje sięgają zenitu.

Co z tego że jakiś tam koleś obija się o bandy i ma 1st miejsce. To jego problem, jego wstyd. Każdy widzi że zlamił więc jego czasu nikt nie traktuje na poważnie.

Tu nie chodzi o to czy gra jest o klasie turystycznej aut czy o rasowych rajdówkach. Tu chodzi o że wyścig z czasem to wcale nie mniej emocjonujące wyzwanie. Poza tym jeśli jesteś taki kozak że wygrasz wyścigi na złoto z AI konsoli w klasie S w trybie PRO to masz moje ogromne słowa uznania. Tam dopiero są emocje. Kary za uderzenia są naliczane równo więc wygranie klasy S na PRO jest niezwykle trudne.