Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1265170 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4200 dnia: Grudnia 18, 2009, 13:57:40 pm »
Jakby co, w rankingu są czasy samego Yamauchiego. Niestety jestem słabszy od niego.  :(

Spyro

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 14-12-2008
  • Wiadomości: 490
  • Reputacja: 3
  • PS3 ID---->Sqero
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4201 dnia: Grudnia 18, 2009, 14:41:52 pm »
Widziałem, wczoraj wieczorem to był chyba na drugim miejscu :lol: cwaniak umie jezdzic :roll:

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4202 dnia: Grudnia 18, 2009, 16:32:17 pm »
Mam niezły ubaw czytając wypowiedzi fanbojów Forzy (Unlimited, Wulfen i el becetol). Wypowiadają się o grze, której na oczy nie widzieli. Poza tym wykazują totalny brak wiedzy na tematy wyścigów, gdyż tor Indianapolis dokładnie tak wygląda w rzeczywistości. Nudny, szary z dużymi połaciami trawy. Jeżeli ktoś oczekuje że Polyphony pójdzie w stronę bajkowego światu jak zrobiło to Forza, to się grubo myli. GT ma być fotorealistyczne a nie kolorowe jak klocki lego.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4203 dnia: Grudnia 18, 2009, 16:32:40 pm »
I nie tylko zero jedynkowym pojazdem. Jako jeden z nielicznym miał sposobność testować m. in. koncepcyjnego , nowego Lexusa.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4204 dnia: Grudnia 18, 2009, 17:53:22 pm »
Mam niezły ubaw czytając wypowiedzi fanbojów Forzy (Unlimited, Wulfen i el becetol). Wypowiadają się o grze, której na oczy nie widzieli. Poza tym wykazują totalny brak wiedzy na tematy wyścigów, gdyż tor Indianapolis dokładnie tak wygląda w rzeczywistości. Nudny, szary z dużymi połaciami trawy. Jeżeli ktoś oczekuje że Polyphony pójdzie w stronę bajkowego światu jak zrobiło to Forza, to się grubo myli. GT ma być fotorealistyczne a nie kolorowe jak klocki lego.

Moim zdaniem, do oceny GRAFIKI należy czekać do pełnej wersji... Nie wierzę, że nic nie wycieli by wycisnąć te 212 Mb... Przecież tyle to waży nie jedno DLC z jednym znacznie brzydszym samochodem do innych gier a tu mamy całe demko.

Mimo wszystko, jeżeli grafika w GT 5 będzie conajmniej tak dobra jak w GT5P, z TĄ FIZYKĄ JAZDY! to gra i tak idealna będzie... Naprawdę, jazda tym Nissanem daje więcej radochy niż wszystkie samochody z GT5 Prolouge... Jestem ciekawy jak takim Ferrari, Lamborghini czy Pagani Zondą będzie się jeździło w GT 5 :D :D


el becetol

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4205 dnia: Grudnia 18, 2009, 19:32:02 pm »
Mam niezły ubaw czytając wypowiedzi fanbojów Forzy (Unlimited, Wulfen i el becetol). Wypowiadają się o grze, której na oczy nie widzieli. Poza tym wykazują totalny brak wiedzy na tematy wyścigów, gdyż tor Indianapolis dokładnie tak wygląda w rzeczywistości. Nudny, szary z dużymi połaciami trawy. Jeżeli ktoś oczekuje że Polyphony pójdzie w stronę bajkowego światu jak zrobiło to Forza, to się grubo myli. GT ma być fotorealistyczne a nie kolorowe jak klocki lego.


Fanboyow? Litości. Mam obie konsole i moge sobie porównac. Możesz to samo powiedzieć o sobie? Zreszta ostatnio jak powiedzialem kilka slow o xboxie, posiadacze tej konsoli nazwali mnie fanboyem ps3. Widocznie taką macie linie obrony, kazdy kto smie krytykować posiadaną konsolę, ten musi być fanboyem konkurencji. Sprytne. Hint: każdy produkt ma wady. Nie dostrzeganie tego to właśnie fanboystwo.

Gry na oczy nie widzialem? To skad moj login w rankingu GT?  Masz zagadke na wieczór. :)

Jezeli tor w Indianapolis faktycznie zamiast trawy ma rozmytą cerate, a drzewa zrobione sa z dwoch kartonow - to brawo dla PD faktycznie doskonale oddali rzeczywistość. Fotorealizm.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4206 dnia: Grudnia 18, 2009, 19:33:57 pm »
Mam niezły ubaw czytając wypowiedzi fanbojów Forzy (Unlimited, Wulfen i el becetol). Wypowiadają się o grze, której na oczy nie widzieli. Poza tym wykazują totalny brak wiedzy na tematy wyścigów, gdyż tor Indianapolis dokładnie tak wygląda w rzeczywistości. Nudny, szary z dużymi połaciami trawy. Jeżeli ktoś oczekuje że Polyphony pójdzie w stronę bajkowego światu jak zrobiło to Forza, to się grubo myli. GT ma być fotorealistyczne a nie kolorowe jak klocki lego.

Zmartwię Cię, Grałem w Gt od pierwszej części, a skończyłem na Gt4. Gt5P grałem sporadycznie(bo u qumpla), W GT5A zamierzam w najbliższym czasie zagrać. Jeśli mówisz o braku wiedzy motoryzacyjnej to hmhmhm...zapraszam do ścigania w FM3. W dziale FM3 dałem link do społeczności, zapewniam że 3/4 tym osobą wąchał byś wydech w trakcie wyścigu. 8)

Zobacz sobie Nurburgring, Twin Motegi, Suzukę, Catalunye w FM3..rzeczywiście wyglądają "bajkowo" :P

Ps. Poza tym jak chcesz się wypowiadać o obu grach to zapraszam do SW, bo tak robisz tu niepotrzebny syf(obgadując za plecami, czyli nie w docelowym wątku).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2009, 19:38:37 pm wysłana przez Unlimited »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4207 dnia: Grudnia 18, 2009, 19:53:53 pm »
el becetol, napisz dokładnie co jest nie tak w modelu jazdy GT Academy - teksty o kartonach sobie daruj, bo to żaden argument.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4208 dnia: Grudnia 18, 2009, 19:58:51 pm »
Ale przecież GT5P ma ładniejszą grafikę otoczenia niż to demo wiec przestańcie pisać pierdoły jakie to GT5 bedzie zrypane. To chyba normalne ze przy tak małym demie [219MB] grafika nie będzie powalała.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4209 dnia: Grudnia 18, 2009, 20:18:49 pm »
Mam niezły ubaw czytając wypowiedzi fanbojów Forzy (Unlimited, Wulfen i el becetol). Wypowiadają się o grze, której na oczy nie widzieli. Poza tym wykazują totalny brak wiedzy na tematy wyścigów, gdyż tor Indianapolis dokładnie tak wygląda w rzeczywistości. Nudny, szary z dużymi połaciami trawy. Jeżeli ktoś oczekuje że Polyphony pójdzie w stronę bajkowego światu jak zrobiło to Forza, to się grubo myli. GT ma być fotorealistyczne a nie kolorowe jak klocki lego.
ależ widziałem i grałem i poza samochodami i niebem cała reszta wygląda tragicznie. wiem ze to jest tor, ale takie tory jak ten dużo lepiej wyglądały w starusieńkiej forzie 2. wiem tez ze tory sa zazwyczaj puste ale te obiekty które już są wypadało by już dopracować a nie zamiast drzew robić rozpixelowane bitmapy jak za czasów psx. kibiców tez by mogli chociaż zrobić w 3d a nie tak jak drzewa- bitmapy. nawet tekstury  straszą jakością max ps2. faktem jest, że tak jak już powiedziałem poza porządnym samochodem(który tez mnie jakoś nie powalił) gra wygląda biednie.
a oto fotki które porobiłem:
rozpixelowane czterowymiarowe drzewa


kolejne pixele


ilość detali i tektury powalają...(przy okazji widać tez pixeloze :lol:)


Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4210 dnia: Grudnia 18, 2009, 20:25:19 pm »
Jakim to trzeba być upośledzonym człowiekiem zeby grać w gre samochodową i lizać tekstury drzewa. No tak zapomniałem, najważniejsze w tym wszystkim są drzewa  :lol:

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4211 dnia: Grudnia 18, 2009, 20:25:39 pm »
Cytuj
Fanboyow? Litości. Mam obie konsole i moge sobie porównac. Możesz to samo powiedzieć o sobie? Zreszta ostatnio jak powiedzialem kilka slow o xboxie, posiadacze tej konsoli nazwali mnie fanboyem ps3. Widocznie taką macie linie obrony, kazdy kto smie krytykować posiadaną konsolę, ten musi być fanboyem konkurencji. Sprytne. Hint: każdy produkt ma wady. Nie dostrzeganie tego to właśnie fanboystwo.

dokładnie to samo zauważyłem. tez mam obie konsole i kiedy tylko coś powiem o jakiejś grze na ps3
 to od razu leci 10 minusów, wyzwiska i zostaje nazwany fanboyem .

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4212 dnia: Grudnia 18, 2009, 20:27:48 pm »
Nie chodzi tyle o treść ale formę. Gdybyś zrobił to umiejętnie nie było by problemu.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4213 dnia: Grudnia 18, 2009, 20:33:36 pm »
sry ale jestem trochę zdenerwowany kupuje konsole z nadzieja, że zobaczę jak to wszyscy mówią fotorealistyczna grafikę a dostaje... (aż ciężko słów znaleźć) z grafika jak w gt3
a najgorsze jest to, że niektórzy dalej się upierają jak to super nie wygląda
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2009, 20:36:54 pm wysłana przez Wulfen »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4214 dnia: Grudnia 18, 2009, 20:51:40 pm »
To teraz odpal GT5P i zobaczysz różnice. A poza tym to demo ma tylko kiepskie drzewa, bo tor i auto to najwyższa klasa.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4215 dnia: Grudnia 18, 2009, 20:58:45 pm »
Eee..samochody może i tak ale tor. Trochę mu brakuję do FM3, a co dopiero do najwyższa klasa. ;)

OK, spory przenieśmy do SW, a tu skupmy się na serii GT.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4216 dnia: Grudnia 18, 2009, 21:16:41 pm »
El becetol, który w rankingu Nissanem Tuned jesteś?

Wiadomość scalona: [time]Grudzień 18, 2009, 22:17:53 pm[/time]
W dziale FM3 dałem link do społeczności, zapewniam że 3/4 tym osobą wąchał byś wydech w trakcie wyścigu. 8)

Podejrzewam że jednak nie. Skąd to wiem? To niech pozostanie tajemnicą. Wiem że Ty np. nie miałbyś żadnych szans ze mną.

PS. El becetol nie widzę takiego nicku w pierwszej 250 czasów.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2009, 21:24:41 pm wysłana przez Kaszkietowy »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4217 dnia: Grudnia 18, 2009, 21:30:09 pm »
Proszę o zdradzenie tajemnicy na PW :P

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4218 dnia: Grudnia 18, 2009, 21:34:22 pm »
Proste Ci co widzieli obie gry na żywo (demka wystarczą) widzą gołym okiem, że Forza 3 wygląda hmmm lepiej. Nie twierdze, że końcowy werdykt będzie taki sam, do wakacji jeszcze kupa czasu, w Japonii gra kiedy wychodzi ? Marzec ? Kwiecień ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2009, 21:37:15 pm wysłana przez Soul »

el becetol

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4219 dnia: Grudnia 18, 2009, 21:42:58 pm »
El becetol, który w rankingu Nissanem Tuned jesteś?

Wiadomość scalona: [time]Grudzień 18, 2009, 22:17:53 pm[/time]
W dziale FM3 dałem link do społeczności, zapewniam że 3/4 tym osobą wąchał byś wydech w trakcie wyścigu. 8)

Podejrzewam że jednak nie. Skąd to wiem? To niech pozostanie tajemnicą. Wiem że Ty np. nie miałbyś żadnych szans ze mną.

PS. El becetol nie widzę takiego nicku w pierwszej 250 czasów.

Serio nie wierzysz ze gralem? :) Fajna wczute masz, przejrzeć  250 nickow żeby sprawdzić nieznajomego z forum... kudosy. Wczoraj po sciagnieciu bylem 377 na overall, dzis nie wiem bo demko skasowalem. psn id: becetbreak.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4220 dnia: Grudnia 18, 2009, 21:59:03 pm »
Eee to lipa. Szukałem gdzieś wyżej.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4221 dnia: Grudnia 18, 2009, 21:59:29 pm »
el becetol, napisz dokładnie co jest nie tak w modelu jazdy GT Academy - teksty o kartonach sobie daruj, bo to żaden argument.

Podbijam pytanie, bo nie doczekałem się odpowiedzi...

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4222 dnia: Grudnia 18, 2009, 22:02:05 pm »
Oto wypowiedź jednego z lepszych graczy w FM, jak i w GT.

"Hmm... fizyka naturalnie podobna do tej z GT5:P , jednak sa małe zmiany , bardziej widoczna jest praca zawieszenia , czuć każdy dołek na torze. W FM3 na pewno lepiej jest odczuwalny kontakt auta z podłożem.. przynajmniej tak mi się teraz wydaje. Ogólnie jeśli chodzi o porównanie do GT5:P , to demko jest trudniejsze , samochód mocniej reaguje na gaz.
Ciężar auta... albo ten Nissan jest dosyć lekki , albo ciężar jest słabo odwzorowany , raczej nie mogę ocenić , bo w demie nie ma innego auta do porównania.
Detekcja kolizji.. za bardzo nie ma z czym się zderzać w tym demie.

Ogólnie jazdę Nissanem z demka można porównać do jazdy którymś z BMW z FM3 , za dużo gazu w zakręcie i już masz spore kłopoty. "Ogumienie" na pewno jest gorsze niż to w FM3. Trudniej jest utrzymać auto na torze. Widok z kokpitu również bardzo wygodny , odległości całkiem podobne do tych z Forzy. "

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 331
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4223 dnia: Grudnia 18, 2009, 22:12:58 pm »
Proponuje większości wypowiadających sie tutaj, przeczytać nazwę tematu zanim coś napiszą. Innymi słowy wynocha z wojenkami do SW.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4224 dnia: Grudnia 18, 2009, 23:31:03 pm »
sry ale jestem trochę zdenerwowany kupuje konsole z nadzieja, że zobaczę jak to wszyscy mówią fotorealistyczna grafikę a dostaje... (aż ciężko słów znaleźć) z grafika jak w gt3
a najgorsze jest to, że niektórzy dalej się upierają jak to super nie wygląda
Jest wiele innych gier, które wyglądają bardzo ładnie a co do dema GT5 to się zgadzam. Dla mnie dysproporcja pomiędzy wykonaniem toru a samochodów jest tak duża, że psuje ogólny wygląd gry. Nie twierdzę, że F3 jest o wiele ładniejsza (widziałem tylko zdjęcia i filmiki) czy też gorsza ale w ogólnym rozrachunku wygląda atrakcyjniej. O modelu jazdy nie będę nic pisał bo nie lubię gier wyścigowych, które kładą duży nacisk na symulację.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4225 dnia: Grudnia 18, 2009, 23:42:16 pm »
To może ja zacytuję jednego z najlepszych graczy w te klocki.

Cytuj
Model Jazdy*

Rewelacja ! Rozwinięcie idei trybu Pro z GT5P. Teraz samochody zachowują się o wiele realistyczniej, szczególnie po utracie przyczepności, czyli w poślizgu. Wreszcie na hamowaniu może nam uciec tył podczas mocnego hamowania i skręcania. Po prostu super ! Jeszcze jakby poprawili force feedback. Wprawdzie jest on dość słaby, ale wreszcie czuć dość dobrze mniej więcej jaki mamy poziom przyczepności. Szkoda, że nie usunęli spowolnienia podczas jazdy w piachu i trawie. No i niestety nadal samochód zachowuje się na trawie jak niemal na lodzie, choć to może i dobrze bo nikt po trawie szybciej nie pojedzie. Jak pełne GT5 będzie miało tak udany model jazdy jak sugeruje ta namiastka to chyba seria GT u mnie powróci na szczyt i najnowszą część będę wielbił.

* - model jazdy oceniałem grając na kierownicy DFP

Tutaj zapytany o porównanie do gier z najlepszym modelem jazdy.

Cytuj
Właśnie te gry: Ferrari Challenge, SuperCar Challenge i nawet stara Enthusia według mnie miały lepszy model jazdy niż zachwalany Pro z GT5 Prologue. Teraz, gdy dość dokładnie przetestowałem nową fizykę professional z "namiastki GT5" sądzę, że pełne GT5 ma duże szanse nawet przeskoczyć te gry w temacie modelu jazdy czy jak kto woli fizyki jazdy. Póki co jechaliśmy tylko dwoma samochodami na jednej trasie z nową fizyką, więc mówienie, że Polyphony Digital już wszystkich przeskoczyło jest trochę nie fair bo w wyżej wymienionych grach są też lepiej i gorzej oddane samochody pod względem prowadzenia.

Z tego co mi wiadomo to jest on najwyżej notowanym Polakiem w grach wyścigowych, ale mogę się mylić. A na 100% mogę potwierdzić że jest najwyżej ze wszystkich Polaków w GT Academy. Wystarczy włączyć ranking. Ostatnio jak patrzyłem to był w pierwszej 10 zestawienia.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2009, 23:44:47 pm wysłana przez Kaszkietowy »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4226 dnia: Grudnia 19, 2009, 00:24:53 am »
Ciężar auta... albo ten Nissan jest dosyć lekki , albo ciężar jest słabo odwzorowany , raczej nie mogę ocenić , bo w demie nie ma innego auta do porównania.
A wszyscy na forach jak już narzekają to na to, że auta są za ciężkie.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4227 dnia: Grudnia 19, 2009, 08:43:54 am »
@ Kaszkietowy

Tylko czy ten gracz jeździł sporo w FM3 na kierownicy(bo gra na padzie ma się nijak do tej na kierze).

@ Piter-neo

Ilu z nich ma też x360 i zagrało w FM3 na kierze.


 To jest temat O GT5 a nie o Forza 3...

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4228 dnia: Grudnia 19, 2009, 09:14:43 am »
Nie wiem czy grał na kierownicy. Zapytaj go sam. Wiem że z Forzą miał bardzo dużo do czynienia.
 To samo co kolega wyżej...

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4229 dnia: Grudnia 19, 2009, 09:29:13 am »
Ok, pochwali się ktoś z Was filmikiem z najlepszego Waszego przejazdu ;D

Edit: Ojej ostrzeżenie, i znów za "nic" :o :-x
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2009, 10:56:15 am wysłana przez Unlimited »

el becetol

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4230 dnia: Grudnia 19, 2009, 12:25:07 pm »
el becetol, napisz dokładnie co jest nie tak w modelu jazdy GT Academy - teksty o kartonach sobie daruj, bo to żaden argument.

Podbijam pytanie, bo nie doczekałem się odpowiedzi...

Nie odpowiadam, bo pytanie chyba nie do mnie. Słowem nie mówiłem o samym modelu jazdy. Jak przeczytasz dokładnie do czego odnosiły się "kartony" to i znajdziesz dokładnie co jest w tej grze moim zdaniem nie tak. Albo odpal GT:A, weź rozpęd na najdłuższej prostej i uderz w opony przed zakrętem, żeby zobaczyć że w kwestii fizyki nie ma żadnego postępu od czasu ps one - dalej samochody reagują jak kartony, a nie samochody. "Symulator" :lol:

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4231 dnia: Grudnia 19, 2009, 12:38:50 pm »
el becetol, napisz dokładnie co jest nie tak w modelu jazdy GT Academy - teksty o kartonach sobie daruj, bo to żaden argument.

Podbijam pytanie, bo nie doczekałem się odpowiedzi...

Nie odpowiadam, bo pytanie chyba nie do mnie. Słowem nie mówiłem o samym modelu jazdy. Jak przeczytasz dokładnie do czego odnosiły się "kartony" to i znajdziesz dokładnie co jest w tej grze moim zdaniem nie tak. Albo odpal GT:A, weź rozpęd na najdłuższej prostej i uderz w opony przed zakrętem, żeby zobaczyć że w kwestii fizyki nie ma żadnego postępu od czasu ps one - dalej samochody reagują jak kartony, a nie samochody. "Symulator" :lol:

Mam poważnie podejrzenie że nie grałeś w GT Academy, gdyż auto po uderzeniu w owe opony zachowuje się zupełnie inaczej niż w poprzednich częściach.

el becetol

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4232 dnia: Grudnia 19, 2009, 12:58:45 pm »
el becetol, napisz dokładnie co jest nie tak w modelu jazdy GT Academy - teksty o kartonach sobie daruj, bo to żaden argument.

Podbijam pytanie, bo nie doczekałem się odpowiedzi...

Nie odpowiadam, bo pytanie chyba nie do mnie. Słowem nie mówiłem o samym modelu jazdy. Jak przeczytasz dokładnie do czego odnosiły się "kartony" to i znajdziesz dokładnie co jest w tej grze moim zdaniem nie tak. Albo odpal GT:A, weź rozpęd na najdłuższej prostej i uderz w opony przed zakrętem, żeby zobaczyć że w kwestii fizyki nie ma żadnego postępu od czasu ps one - dalej samochody reagują jak kartony, a nie samochody. "Symulator" :lol:

Mam poważnie podejrzenie że nie grałeś w GT Academy, gdyż auto po uderzeniu w owe opony zachowuje się zupełnie inaczej niż w poprzednich częściach.

Tak nie grałem, to na bank to. To że moje id jest w rankingu, nic nie zmienia. Przeciez GT nie ma wad, żadnej, a jak ktoś chociaż jedna widzi to znaczy że nie grał albo jest fanboyem ms. 8)

Auto po uderzeniu w owe opony zachowało się jak karton, jak w poprzednich częściach. To że trochę inaczej, tzn. wcześniej był to pusty karton, a teraz wypełniony watą, to nie znaczy że można stawiać tą grę obok symulacji. Chyba, że symulacji kartonów. Na obecnej generacji nawet gry, które nie są wyścigami, ale występują w nich samochody, są w tej kwestii bardziej symulacyjne. Np. gta IV. Zrób test:

1. W GT:A rozpędź się i uderz w opony.
2. W GTA IV rozpędź się i uderz w opony.
3. Weź od taty samochód, rozpędź się i uderz w opony.

I która gra lepiej symuluje zachowanie samochodu w tej sytuacji? Przygodowa strzelanina GTAIV czy Real Driving Simulator?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4233 dnia: Grudnia 19, 2009, 13:49:45 pm »
Sorry becet, ale czy wyjeżdżając na ulicę również szukasz czegoś w co by można przypier*olić? Otarcie o bandę wyraźnie zwalnia samochód, może spowodować utratę przyczepności albo wręcz efektownego bączka i nie stwarza w zakręcie przewagi nad przeciwnikiem. I to jest postęp, bo tego w poprzednich częściach brakowało. Gra wymusza prawidłową jazdę i o to chodzi.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4234 dnia: Grudnia 19, 2009, 14:25:46 pm »
Sorry becet, ale czy wyjeżdżając na ulicę również szukasz czegoś w co by można przypier*olić? Otarcie o bandę wyraźnie zwalnia samochód, może spowodować utratę przyczepności albo wręcz efektownego bączka i nie stwarza w zakręcie przewagi nad przeciwnikiem. I to jest postęp, bo tego w poprzednich częściach brakowało. Gra wymusza prawidłową jazdę i o to chodzi.

Miałem właśnie pisać coś podobnego. Czekam więc na ripostę.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4235 dnia: Grudnia 19, 2009, 15:05:28 pm »
Piter neo dobry jesteś w GT5, widziałem cie na liście, byłeś wysoko

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4236 dnia: Grudnia 19, 2009, 15:29:32 pm »
Właśnie może ktoś napisać ile Polaków znajduje się w pierwszej setce. Dostęp do konsoli będę miał za parę dni a chciałbym wiedzieć jak stoją Polacy. Byłbym wdzięczni za jakieś info.

el becetol

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4237 dnia: Grudnia 19, 2009, 15:33:33 pm »
Sorry becet, ale czy wyjeżdżając na ulicę również szukasz czegoś w co by można przypier*olić? Otarcie o bandę wyraźnie zwalnia samochód, może spowodować utratę przyczepności albo wręcz efektownego bączka i nie stwarza w zakręcie przewagi nad przeciwnikiem. I to jest postęp, bo tego w poprzednich częściach brakowało. Gra wymusza prawidłową jazdę i o to chodzi.

Miałem właśnie pisać coś podobnego. Czekam więc na ripostę.

Ale wychodząc na ulice nie szukam okazji żeby dostać po mordzie - czy to znaczy że producenci bijatyk nie powinni w swoich grach tworzyć animacji przyjmowania ciosów? No bo żeby wygrywać prawidłowo nie należy przyjmować ciosów, tylko je zadawać? Co to za argument? Jak ta cała argumentacja ludzi ktorzy w GT nie chca zauważyć chociażby jednej wady:

1. Trasy wyglądają obleśnie - "Ja na trasy nie patrze, tylko na samochód"
2. Kolizje są umowne - "To w nic nie uderzaj"
3. Trawa jest beznadziejna - "nie jeździj po trawie"

Wygląda na to, że dla fanów GT było by grą na dyche, nawet gdyby w grze był tylko model samochodu unoszący sie w próżni - bo wszystko co nie jest samochodem i jego jazdą po trasie polacają ignorować. A ja chcę grę dopracowaną we wszystkich elementach, a nie tylko w dwóch. A jak któryś element jest biedny to trzeba to po prostu skrytykować. Chyba że za 10 lat chcecie dalej grać w GT8 z drzewami 4d i modelem kolizji jak piłeczka w pinballu.

(Z innego tematu, bo to pytanie juz nie dotyczy system wars)
Cytat: Iras
ja mam prawko, wiem jak zachowuje się samochód w czasie jazdy i żadna gra na konsole nie oddaje tego w lepszym lub nawet porównywalnym stopniu niż GT5.

Ale teraz mówimy o momencie, kiedy znajdujemy się na asfalcie (bo na trawie to gwiazdy tańcza na lodzie, a nie realizm, zobaczymy jak inne nawierzchnie) to co najmniej porównywalna jest stara Enthusia albo 10 letni F355 Challenge na Dreamcasta. Natomiast wszystko co poza tym elementem - bieda.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2009, 15:35:10 pm wysłana przez el becetol »

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4238 dnia: Grudnia 19, 2009, 15:56:50 pm »
Jak patrzyłem na wyniki wczoraj to 2 i 3 miejsce mieli Polacy ,a ogólnie w 100 było ich sporo :)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #4239 dnia: Grudnia 19, 2009, 15:58:31 pm »
Właśnie może ktoś napisać ile Polaków znajduje się w pierwszej setce. Dostęp do konsoli będę miał za parę dni a chciałbym wiedzieć jak stoją Polacy. Byłbym wdzięczni za jakieś info.
Ja ostatnio byłem 40 w ogólnym rankingu, ale wielu Polaków jest przede mną. Jeden ma bodajże 4 miejsce. Z tego co wiem Marcepan również nieźle daje i tuningowanym nissanem ma lepszy czas niż ja.

Dzisiaj znowu posiedzę chwilkę i postaram się wbic do top 20, ale nie będzie łatwo.