Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1264862 razy)

0 użytkowników i 37 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6720 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:21:47 pm »
Zgadzam się z WAMI że Standard Cars póki co nie zachwycają, ale w tej grze będzie ponad 200 MODELI PREMIUM(I najważniejsze że dotyczy to samochodów WRC/NASCAR/GT, a więc tymi gdzie wyścigi długodystansowe mają sens, a co za tym idzie cykl dnia i nocy). Dodajmy do tego takie ficzery jak światła długie i krótkie, podświetlana deska rozdzielcza przy jeździe o zmroku, pitstopy i pewnie niezłą i wymagającą fizykę jazdy i robi się klimat jak cholera. HALO :o

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6721 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:24:35 pm »
A do tego wszystkiego gratis dostaniem obszerne Gran Turismo Collection z 800 autami z poprzednich odsłon serii :D

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6722 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:26:19 pm »
:P Taką mają dziwną promocję(dla mnie to też dziwne zagranie), ciekawe czy da się w opcjach zablokować te pojazdy, no chyba że do premiery gry zaskoczą Nas ich wykonaniem. ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 21:28:03 pm wysłana przez Unlimited »

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6723 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:27:24 pm »
:P Taką mają dziwną promocję(dla mnie to też dziwne zagranie), ciekawe czy da się w opcjach zablokować te pojazdy, no chyba że do premiery gry zaskoczą Nas ich wykonaniem. ;)

Taką własnie nadzieje mam ja,że coś w tej kwesti zrobia jeszcze,oby :o

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6724 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:28:35 pm »
Swoją drogą ciekawe czy PD i SONY zdawało sobie sprawę że taką "bzdetom" rozpętają tak zażartą  debatę na wszystkich forach świata dotyczących serii Gran Turismo :grin:

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6725 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:34:25 pm »
Swoją drogą ciekawe czy PD i SONY zdawało sobie sprawę że taką "bzdetom" rozpętają tak zażartą  debatę na wszystkich forach świata dotyczących serii Gran Turismo :grin:

Moim zdaniem to nie bzdet tylko powazna wtopa,podejżewam że dobrze o tym wiedzieli i dlatego tak pózno to wszystko wyszło na jaw przy okazji E3.
Musimy Dawido zadać sobie pytanie czy warto było zostawiać Forze3 w którą tak dobrze nam sie grało i ufać zapowiedzią że nadjezdza nowy król.Oby było warto.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 21:37:16 pm wysłana przez MrArt-PL »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6726 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:40:27 pm »
ciekawe czy da się w opcjach zablokować te pojazdy

Gwarantuje ci, że jakbyś zasymulował sobie wyścig "Le Mans" i taka Corvetta z GT 4 prowadzona przez AI mignęłaby ci koło nosa, to byś nawet nie zwrócił uwagę na te szczegóły...

Powiem wam, że od tej grafiki, mnie bardziej zaczął martwić fakt, że te samochody z GT 4 są... OutDated... Fajnie, że mogę pojeździć sobie Corvettą C5R... Ale czy zobaczę nawet w formie auta Standart Corvette C6R ?? To jest to, co mnie bardziej martwi z GT 4... :/ Że te wszystkie auta będą wiekowe, żadnego nowszego i bardziej aktualnego modelu nie zobaczymy :/

PS. Super GT na 16 osób w pełnym sezonie i jestem ustawiony :P

PS2. MrArt-PL - Zabrzmię jak fanboy, ale w wyższość GT 5 nad Forzą 3 nie wątpię... Nawet jeśli najgorsza opcja się okaże, i auta standart będą konwersją z GT4... Zwróć uwagę na to co JUŻ oferuje GT 5... Model jazdy już, w GT5 Academy miażdży to co widziałem w samochodówkach do tej pory, do tego cykl dnia i nocy, pełny sezon NASCAR i SUPER GT... Kurde, sam fakt, że mogę wziąć udział w pełnowymiarowym wyścigu Super GT jeszcze z autami Premium robi na mnie super wrażenie :) I Online do 16 osób... GT 5 na pewno będzie świetną grą, co do tego nie mam wątpliwości...

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6727 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:43:57 pm »
Ciekawe kiedy chcieli nam to oficjalnie ogłosić , pokazać , na dużej scenie. Jeśli w ogóle mieli takie zamiary :P I ciekaw jestem jak widownia by zareagowała na takie obrazki :D

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6728 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:46:44 pm »
Ja chyba rozumiem zamysł PD. Postanowili teraz wymodelować idealnie auta po to by już przy GT6 i GT7 na PS4 nie musieli tego od nowa robić. Tak naprawdę to już nie jest potrzebna większa ilość polygonów i lepsze tekstury (chociaż te napewno podciągną na PS4). Lepsza grafika na next genach będzie opierała się na ray-tracing, ambient occlusion HD, prawdziwy HDR, blednące z odległością miękkie cienie o rozmywających się krawędziach itp..

Przy GT7 na PS4 wystarczy, ze lekko poprawią tekstury (skorzystają ze zdjęć, które już mają) dodadzą nowe efekty i gotowe. Nie będą musieli całej roboty od początku robić, jeździć po całym świecie, robić miliony zdjęć, tysiące pomiarów itp.

To auto składa się tylko z 200tyś polygonów:

jędnak dzięki efektom i teksturom wygląda photorealistycznie.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6729 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:49:23 pm »
Zły opis to nie z gt5 (domyślam się że wiesz  ;))

Dobra nuta w tle. Na takiej powinno się opierć gt5
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 21:51:25 pm wysłana przez sieq »

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6730 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:56:49 pm »
@ MR ART

Obecna lista Premium Cars zadowala mnie w pełni, ficzery i model jazdy w GT5 również, a właśnie szczególnie dla nich zrobiłem przesiadkę z konsoli M$ na konsolę Sony. Myślę że na pewno nie będziemy zawiedzeni, i co lepsze pojeździmy na lepszych kierownicach. Zobaczysz że jak już dostaniemy w ręce pełną wersję gry to będziemy ostro w nią grać zarówno na multi jak i w singu. :)

@ Mrocz

Pojedynek Lambo vs Ferarri na Top Gear Track się odbędzie :P

@ Andryush

To ich czeka na GC. Także wszystko przed PD. ;)

@ Piter_Neo

Zgadzam się. 8)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6731 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:02:32 pm »
Zły opis to nie z gt5 (domyślam się że wiesz  ;))
Dobrze się domyślasz  :D

Hmmm... skoro są premium cars, które sa wymodelowane na potrzeby GT5 i standard cars, HD modele z GT4, to podobnie może być z trasami. Pamiętajmy, że jak się wybiera trasę to pod nazwą widzieliśmy napis Premium, więc może się okazać, ze będą trasy standard, które będą trasami z GT4 w wyższej rozdziałce.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 22:07:50 pm wysłana przez Piter_neo »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6732 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:08:06 pm »
Pojedynek Lambo vs Ferarri na Top Gear Track się odbędzie :P

Jak ogarniemy wozy i trasę, to może być epicko :D Jeszcze przy zachodzącym słońcu, po prostu czad :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6733 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:09:41 pm »


A teraz sobie to wyobraźcie że to Wy jedziecie w takich warunkach w GT5. Dla mnie to coś wspaniałego :D

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6734 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:21:19 pm »
Mam nadzieję , że wśród samochodów Premium znajdą się najnowsze modele Audi i Mercedesa. Chętnie bym pośmigał najnowszymi modelami.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6735 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:23:43 pm »
Na chwilę obecną z Audi to R8 R-Tronic ('07), R10 TDI (Le Mans, '06), TT 3.2 Quattro ('03), TT 3.2 Quattro ('07), a z Merca to 300SL Coupe ('54), C63 AMG (W204-gen, '08), SL55 AMG ('02), SLR McLaren ('03), SLS AMG ('10). Być może coś tu jeszcze dojdzie. ;)

Mnie osobiście jara Lotus Esprit V8, Lambo Murcielago LP640, NSX (Raybrig SuperGT, '06), Ferrari F430 ('06), Corvette Stingray Convertible (C3-gen, '69), Camaro Z28 ('69), M3 Coupe (E92-gen, '07), 8C Competizione ('09) :D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 22:28:12 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6736 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:26:08 pm »
Zły opis to nie z gt5 (domyślam się że wiesz  ;))
Dobrze się domyślasz  :D

Hmmm... skoro są premium cars, które sa wymodelowane na potrzeby GT5 i standard cars, HD modele z GT4, to podobnie może być z trasami. Pamiętajmy, że jak się wybiera trasę to pod nazwą widzieliśmy napis Premium, więc może się okazać, ze będą trasy standard, które będą trasami z GT4 w wyższej rozdziałce.

To byłaby już totalna porażka PD.

Wszyscy tutaj rozprawiają nad tym uber failem z autami, a ja się pytam co z modelem jazdy? Ma być całkowicie nowy. Wiem, że po filmikach nie powinno się tego oceniać, ale zauważam dziwne zachowania fur. Nienaturalne ślizganie się auta do zewnętrznej na zakrętach, nawet przy małych prędkościach i niewielkim przyspieszeniu.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6737 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:26:58 pm »
Zły opis to nie z gt5 (domyślam się że wiesz  ;))
Dobrze się domyślasz  :D

Hmmm... skoro są premium cars, które sa wymodelowane na potrzeby GT5 i standard cars, HD modele z GT4, to podobnie może być z trasami. Pamiętajmy, że jak się wybiera trasę to pod nazwą widzieliśmy napis Premium, więc może się okazać, ze będą trasy standard, które będą trasami z GT4 w wyższej rozdziałce.
Tylko na jednym filmiku byl taki opis.


LoL Boban z modelem jazdy? Przeciez grales w Academy Demo.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6738 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:32:19 pm »
Academy to nic w porównaniu z nowszym kodem gry.



Ten user Minimax wcześniej spokojnie radził sobie z trybem PRO(z Dema z CES), a tu widać że ma spore problemy, filmik z dema gry gdzie był wyścig 24H Nurburgring. ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6739 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:34:15 pm »
Egzakli! KKRT to co było w GT Academy już ponoć nie obowiązuje. Jest jakaś nowa fizyka i to mnie martwi.

Wiadomość scalona: Czerwca 18, 2010, 22:37:36 pm
BTW. Kierownica w kokpicie nadal nie robi pełnego obrotu jak w rzeczywistości. Nie ma przekładanki przy maksymalnym skręcie. To też należy zaliczyć to głupoty PD. Pomijam idiotyczną animację zmiany biegów na łopatkach.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 22:37:36 pm wysłana przez BoBaN »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6740 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:48:06 pm »
BTW. Kierownica w kokpicie nadal nie robi pełnego obrotu jak w rzeczywistości. Nie ma przekładanki przy maksymalnym skręcie. To też należy zaliczyć to głupoty PD. Pomijam idiotyczną animację zmiany biegów na łopatkach.

Boże BoBaN... Z Fanboya zmieniłeś się w totalnego Hatera, ciebie nie da sie już zadowolić... Założę, się, że Gran Turismo 36 nie zadowoli wszystkich twoich wymagań... Nie sądzisz, że łatwiej byłoby ci zrezygnować z tej gry, skoro tak bardzo cie denerwuje każda opcja... Nie wiem czepiasz się już wszystkiego, nawet rzeczy, które wcześniej lałeś ciepłym moczem twierdząc, że są nieistotne... Sam już nie wiem czego ty oczekujesz od tej gry...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6741 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:03:02 pm »
jest konsekwentny, ot co.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6742 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:09:23 pm »
jest konsekwentny, ot co.


BBN jako fan serii ma prawo wymagac spelnienia niektorych swoich "zachcianek" przez developera, tym bardziej ze gra vyla tworzona przez dlugi czas... nie chodzi o to ze ze GT5 bedzie gra slaba - bo taka nie bedzie napewno, ale o to, ze PD przyzwyczailo do pewnego(wysokiego) poziomu, a z GT5 widac, ze developerzy poszli na pewien kompromis... i nie spelniaja (poki co) wymagan fanow... pomijam SDF dla ktorego jakiekolwiek GT by sie nie pojawilo zawsze bedzie uber... szacun za to, tym, ktorzy potrafia wypunktowac to co PD zrobilo zle, bez patrzenia przez klapki Sony.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6743 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:28:58 pm »
jest konsekwentny, ot co.


BBN jako fan serii ma prawo wymagac spelnienia niektorych swoich "zachcianek" przez developera, tym bardziej ze gra vyla tworzona przez dlugi czas... nie chodzi o to ze ze GT5 bedzie gra slaba - bo taka nie bedzie napewno, ale o to, ze PD przyzwyczailo do pewnego(wysokiego) poziomu, a z GT5 widac, ze developerzy poszli na pewien kompromis... i nie spelniaja (poki co) wymagan fanow... pomijam SDF dla ktorego jakiekolwiek GT by sie nie pojawilo zawsze bedzie uber... szacun za to, tym, ktorzy potrafia wypunktowac to co PD zrobilo zle, bez patrzenia przez klapki Sony.

Żadna osoba tutaj, nie stwierdziła "to fajnie, że będą modele z GT4", więc nie wiem po co ten tekst o SDF ... Wszyscy jesteśmy zawiedzeni, i nieusatysfakcjonowani tym co Polyphony odwaliło ze Standart Carami... nie mniej pieprzenie i marudzenie nic tu nie zmieni... I tak każdy zagra w GT 5 i znając życie będzie zachwycony... Co mnie wkurza, to czepianie się już absolutnie wszystkiego, nawet tego, co było wcześniej "nie istotne". Jednocześnie kompletnie olanie pozostałych zalet, które naprawdę zwalają z nóg a wręcz obracanie niektórych z nich w wady o_O (Jak kompletnie nowa Fizyka)...

Dla przykładu:
Taki BoBaN przy wojnach Forza 3 vs GT5Proluge na każdy filmik przedstawiający Glitche i Bugi z Prolouge'a reagował mówiąc "W każdej grze znajdzie się takie bzdury", a teraz z wielkim przekonaniem obrażony wypowiada się "Zobaczymy po premierze GT5 ile będzie filmików przedstawiających błędy i glitche" wyczuwasz tu pewną analogie i brak konsekwencji?

O Modelu jazdy nie wiemy dużo, ale jestem pewien, że Polyphony w tej materii nie zawiedzie, zwłaszcza, patrząc na filmiki podesłane na przykład przez Unlimited'a (to z Ferrari Enzo)... Zmiana fizyki wyszła tylko na lepsze, gdyż patrząc na filmy wreszcie nie ma kartonowych pudeł na torze!, a tu nagle obracane jest to w wadę... Dla mnie to jest zwyczajne nieuzasadnione bluzganie po grze a nie "konstruktywne wytykanie wad" ...

Rozumiem, że standart cars i prawdopodobne Standart Tracks (wole się przygotować na cios) to zawód... I czepiajmy się tego, a nie szukajmy dziury w całym na pozostałych elementach gry, nawet tych dobrych... Bo to przestaje być ciekawe, lecz męczące...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 23:32:28 pm wysłana przez Mrocz »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6744 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:32:03 pm »
Mrocz ja po prostu widzę, że seria podąża w złą stronę. Owszem chwali się zmienny cykl dnia i nocy, chwali się ogromne poprawki wyglądu tras, chwali się rozbudowany online (przynajmniej z zapowiedzi) czy nowy model jazdy PRO, ale litości nie można być ślepym na to co PD zrobiło źle. Seria GT zawsze była kojarzona w największym pietyzmem w świecie gier motoryzacyjnych. Gdy nagle dowiadujemy się, że przez 6 lat dewelopingu ponad 80% aut przeniesione będzie żywcem z GT4 to ręce same opadają. W dupie mam zniszczenia wizualnie, które potrzebne są tylko tym, którzy zamierzają z tej serii zrobić Destruction Derby. Uszkodzenia mechaniczne wystarczyłyby w zupełności. Zamiast wizualnych wolałbym dostać 950 aut premium i pewne 16 aut na każdej trasie ze startu stałego a nie lotnego. Przecież w tej serii zawsze chodziło o niepowtarzalne oddanie piękna motoryzacji. Mknące, piękne samochody grały pierwsze skrzypce w Gran Turismo. Teraz nagle zostaje to zepchnięte na drugi plan. Uwielbiam oglądać powtórki w tej grze. Zapisuje te najlepsze na dysku i czasem odpalam żeby podziwiać świat czterech kółek według Polyphony. Chciałbym móc wybrać takie auto jakim jeżdżę na co dzień i potem cieszyć oko jego najdokładniej dopieszczonym modelem, który ślicznie prezentuje się na wysublimowanej powtórce z wyścigu. Jednak nie dostanę tego, bo PD za dużo czasu poświęciło na gięcie blachy i innych pierdół.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6745 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:34:49 pm »
Problem w tym, że zaczynasz się czepiać, rzeczy, które są dobre... Nawet nie wiesz jaka jest fizyka w grze, a ty już z góry zakładasz, że jej zmiana jest niebezpieczna i że będzie źle... Więcej optymizmu...

PS. I powtórze po raz setny, mnie też sie nie podoba fakt, że 80% wozów to CTRL+C i CTRL+V z GT 4.... Ale na litość boską... Ile można na to narzekać? Myślisz, że ktoś z Polyphony wejdzie tutaj spojży... O! Obraziliśmy BoBaN'a... Czas pracować 24 godziny na dobę by poprawić te modele dodać im deski rozdzielcze i z każdego wozu zrobić wóż Premium! Oczywiście premiery nie możemy przełożyć, bo wszyscy tutaj się obrażą!

Darujcie... Co miało być powiedziane, to zostało... Po bluzgaliśmy, teraz tylko trzeba czekać... Ja tam szykuje się na cios z torami, bo mam złe przeczucia, przynajmniej nie będę mega zawiedziony... Dla mnie liczy się model jazdy i możliwość pośmigania ulubionymi wozami po ulubionych torach...

Nawet jeśli tylko 200 samochodów jest pięknie odwzorowanych i tylko 20 torów też... Patrze na to z innej strony... Taki NFS:Shift miał 80 wozów średnio odwzorowanych (poziom gorszy od Forzy 2 nawet chyba...) i tras znacznie mniej niż 20 także średnich... A tytuł dał mi tygodnie genialnej zabawy... Czyli gdybym nawet używał tylko 200 wozów premium i 20 tras premium to na ile tygodni starczy mi ta rozrywka? Do tego dodając cykl dnia i nocy, lepszy model jazdy, lepszy online, head tracking pełny sezon NASCAR i SuperGT? NO jasna cholera... te 20% zawartości jako osobna gra mogłaby być hitem... I to mnie nastawia pozytywnie...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 23:41:33 pm wysłana przez Mrocz »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6746 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:38:20 pm »
Ponieważ uważam, że fizyka PRO w GT5:P była bardzo dobra. To samo dotyczy fizyki w GT:Academy. Jeśli czytam więc, że teraz jest zupełnie nowy model jazdy, całkowicie zamieniony to mogę chyba mieć obawy. Ja liczyłem jedynie na poprawki modelu z GT5:P w niektórych autach a czytam, że całkiem ten model wywalili i stworzyli nowy. Po co poprawiać coś co jest dobre?

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6747 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:42:26 pm »
Bo może być jeszcze lepsze

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6748 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:47:25 pm »
Wystarczyło więc nieco poprawić fizykę PRO z GT5:P czy GT:Academy. Tutaj czytamy, że będzie ona całkowicie nowa. Oby było tak jak piszecie, że będzie tylko lepiej. Tylko po co wtedy tracić czas na robienie czegoś zupełnie od nowa skoro wystarczyło poprawić to co istnieje.

Swoją droga to dziwne, że dają model jazdy PRO w GT5:P, potem symulację w GT:Academy aby wyłonić najlepszych kierowców i nagle wyskakują z info, że całkowicie zmieniają fizykę prowadzenia auta. WTF? Przecież to głupie do kwadratu.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6749 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:51:17 pm »
Swoją droga to dziwne, że dają model jazdy PRO w GT5:P, potem symulację w GT:Academy aby wyłonić najlepszych kierowców i nagle wyskakują z info, że całkowicie zmieniają fizykę prowadzenia auta. WTF? Przecież to głupie do kwadratu.

Z tego co pamiętam, napisali zmieniamy całkowicie fizykę, a nie fizykę jazdy... I obstawiam krate piwa, o to, że chodziło o implementacje fizyki wywrotek... Może stary silnik fizyczny nie dawał z tym rady?

Zwłaszcza, że ta wzmianka o nowej fizyce pojawiła się wraz z potwierdzeniem pełnego Roll Over... ;]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6750 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:55:26 pm »
Panowie ja naprawdę jestem wielkim fanem tej serii i stąd te wszystkie moje obawy gdyż widzę, że z GT dzieje się coś złego. Wiadomo, że grę i tak zakupie, będę katował ile się da, ale niesmak pozostanie. Liczyłem na super pojedynki online w zwykłych furach typu Civic, Golf, Mazda 3 itp. po których zapiszę sobie replay i będę oglądał po jakimś czasie jak wspólnie zmagaliśmy się na torze. Gdy sobie pomyślę, że na tych powtórkach będą auta prosto z GT4 to mi się odechciewa. Nic na to nie poradzę, że PD dało strasznie dupy w temacie, który dla serii jest najważniejszy czyli SAMOCHODY.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6751 dnia: Czerwca 18, 2010, 23:59:08 pm »
Ja się cieszę że niema problemu z mocą tylko z czasem. Tak to już jest z tą fotorealistyczną grafiką  :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2010, 00:04:24 am wysłana przez sieq »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6752 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:02:28 am »
I weź tu wprowadź nową generację... dostaniemy gry na 5 godzin zabawy , albo dostaniemy normalne , tyle , ze będą je robic bardzo długo...)))

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6753 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:06:12 am »
Jeśli chodzi o mnie to mają moje błogosławieństwo na kolejne 5 lat developingu, wtedy musi się udać :mad:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2010, 00:08:29 am wysłana przez Wooyek »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6754 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:07:01 am »
I weź tu wprowadź nową generację... dostaniemy gry na 5 godzin zabawy , albo dostaniemy normalne , tyle , ze będą je robic bardzo długo...)))

Stąd przyznam szczerze, że chciałbym by ta generacja jeszcze trwała trochę ;) Bo widać, że w PS 3 trochę mocy jeszcze jest :P

A przynajmniej mam nadzieje, że w GT6 będą TYLKO Premium auta i tory, i zobaczymy go jeszcze na tej generacji :D

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6755 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:07:59 am »
Mrocz ja po prostu widzę, że seria podąża w złą stronę.
Tu się zdecydowanie z tobą nie zgodzę, Też jestem rozczarowany niektórymi rzeczami, ale trzeba przyznać, ze ogólnie PD zaskoczyło nas wszystkich. Przez około 10 lat wychodziły kolejne części GT, od GT1 na PSX-a po GT4 na PS2. Seriia jednak stała praktycznie w miejscu, nic się nie zmieniało. Kolejne części różniły się praktycznie tylko oprawą, ilością aut i tras.
Ja byłem pewny, że GT5 na PS3 to będzie znowu 6 aut bez zniszczeń, z kartonowa fizyką tylko z super grafiką, a i tak byłbym zadowolony. Okazało się jednak, ze gra to rewolucja w serii, gigantyczny krok naprzód. Mamy tyle nowości, że nikt tego się nie spodziewałby jeszcze kilka lat temu. Mamy:
-16 aut na trasie
-kamere z kabiny
-online
-zniszczenia mechaniczne
-zniszczenia wizualne
-nowa fizyka kolizji
-dechowanie
-nowa fizyka jazdy
-zmienna pora dnia
-tuning wizualny
-dopracowane AI
-3D
-head tracking
-samochody Ferrari, Maseratti, Lamborgini, Bugatti
-licencje WRC, Nacar, Super GT, samochody F1

-możliwe, ze zmienne warunki atmosferyczne

Narazie wystarczy mi te 200+ aut i te 20-24 różne tory. W 2012, może 2013, wyjdzie GT6 i będzie 600 premium cars i 35 torów.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6756 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:10:47 am »
Również jestem za przedłużeniem życia obecnej generacji ;)

==========

Cytuj
Jeśli chodzi o mnie to mają moje pozwolenie na kolejne 5 lat developingu, wtedy musi się udać Mad

Ja również dał bym im takie przyzwolenie :D Oby tylko regularnie dawali jakieś nowinki z postępu w pracach i drobne apdejty do prologa :D

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6757 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:11:23 am »
Również jestem za przedłużeniem życia obecnej generacji ;)

==========

Cytuj
Jeśli chodzi o mnie to mają moje pozwolenie na kolejne 5 lat developingu, wtedy musi się udać Mad

Ja również dał bym im takie przyzwolenie :D Oby tylko regularnie dawali jakieś nowinki z postępu w pracach i drobne apdejty do prologa :D

A ja nie... Chce w końcu zagrać... Chyba, żeby wydali GT 5 Proluge 2 (w tedy to by było narzekanie i polew ludzi :lol:) ze wszystkimi Premium Cars jakie do tej pory się ukazały :D

Narazie wystarczy mi te 200+ aut i te 20-24 różne tory. W 2012, może 2013, wyjdzie GT6 i będzie 600 premium cars i 35 torów.

A potem na PS 4 wyjdzie GT 7 i będziemy narzekać, że Standart Cars to Kopiuj-Wklej z GT 6 :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2010, 00:13:00 am wysłana przez Mrocz »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6758 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:16:51 am »
A potem na PS 4 wyjdzie GT 7 i będziemy narzekać, że Standart Cars to Kopiuj-Wklej z GT 6 :lol: :lol:
Ale to właśnie jest sprytne posunięcie ze strony PD. Modele w GT5 już są tak dokładnie zrobione, że wystarczy nałożyć nowe efekty by auta wyglądały lepiej. Skupią się tylko na zniszczeniach, otoczeniu, nowych efektach i może zwiększą liczbę aut na trasie np. do 24

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #6759 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:19:52 am »
A potem na PS 4 wyjdzie GT 7 i będziemy narzekać, że Standart Cars to Kopiuj-Wklej z GT 6 :lol: :lol:
Ale to właśnie jest sprytne posunięcie ze strony PD. Modele w GT5 już są tak dokładnie zrobione, że wystarczy nałożyć nowe efekty by auta wyglądały lepiej. Skupią się tylko na zniszczeniach, otoczeniu, nowych efektach i może zwiększą liczbę aut na trasie np. do 24

Ja tam mażę, że kiedyś w przyszłości zobaczę grę w której odwzorują pełny wyścig LeMans 24h bądź Nurburgring 24h... Niby GT 5 daje rade z tym, ale jest pewien haczyk :D Chodzi mi o pełną stawkę na starcie ;) ;)