Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1265198 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7120 dnia: Czerwca 27, 2010, 10:35:25 am »
A ciężarówki będą?

No dobra, szkoda pieska
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2010, 10:39:53 am wysłana przez aphelion »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7121 dnia: Czerwca 27, 2010, 10:37:42 am »


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7122 dnia: Czerwca 27, 2010, 11:26:02 am »
...i sejwy w 24-godzinnych wyścigach wytrzymałościowych ;) :D

O tak, najlepiej zarżnijmy cały sens endurance.

No jeśli usiedzisz 24 godziny przed konsolą , albo znajdziesz zmiennika , to powodzenia... możesz nie korzystać z sejwów.
Dla mnie jednak by się przydały.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7123 dnia: Czerwca 27, 2010, 11:46:12 am »
Są ludzie, którzy usiedzą (raz mi się nawet zdarzyło), a możliwość sejwowania zrównałaby ich z leszczykami, którzy endurance biorą na dziesięć razy. NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Głupszego pomysłu dawno tu nie widziałem.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7124 dnia: Czerwca 27, 2010, 12:05:33 pm »
Są ludzie, którzy usiedzą (raz mi się nawet zdarzyło), a możliwość sejwowania zrównałaby ich z leszczykami, którzy endurance biorą na dziesięć razy. NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Głupszego pomysłu dawno tu nie widziałem.

Wpis...

Dla ludzi co nie umieją usiedzieć 24 godziny przed konsolą (dodam, że mi się nigdy nie udało) jest "skompresowany" Le-Mans na 24 minuty, lub nawet do 4 godzin...

Rozwiązanie z Grid'a było świetne... był do wyboru LeMans - 15 minut, 24 minuty, 48 minut, 1 godzina, 4 godziny, 12 godzin i 24 godziny... Tak to powinno wyglądać... :)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7125 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:03:33 pm »
Nie zgadzam się.

Iras , skoro taki z Ciebie hardkorowiec  , to siedź sobie te 24 godziny przed konsolą. Ja mam też inne zajęcia i obowiązki no i na pewno nie wytrzymał bym tyle czasu siedząc przed TV.
Przerwy maja nawet prawdziwi kierowcy na Le Mans, ale to też pewnie leszcze są :P
Ja pojeździł bym te 4-6 godzinek i zrobił bym sobie przerwę , zasejwował - i tutaj możecie przyjąć , ze zmienił mnie kolega drużyny :D
Później bym wrócił do gry , ale zaczął bym jazdę od momentu w którym ją skończyłem.

Ewentualnie mogli by też wprowadzić AI , które po zasejwowaniu niby jeździ swoje kilka godzin , gdy wczytuję sejwa , gra robi symulację poczynań tego AI i przenosi mnie kilka godzinek do przodu. To już by było bardziej realistyczne życiowe rozwiązanie - drugi kierowca , podczas gdy ja "spałem" rozbił nasz bolid i spadliśmy z 1 na 6 pozycję :P

Rozwiązanie ze skróconym Le Mans raczej odpada , bo to też psuje klimat całego wyścigu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2010, 13:13:58 pm wysłana przez andryush »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7126 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:08:21 pm »
Całkowicie się z wami nie zgadzam.
Skoro tacy z was hardkorowcy , to siedźcie sobie te 24 godziny przed konsolą. Ja mam też inne zajęcia no i na pewno nie wytrzymał bym tyle czasu siedząc przed TV.
Przerwy maja nawet prawdziwi kierowcy na Le Mans, ale to też pewnie leszcze są :P
Ja pojeździł bym te 4-6 godzinek i zrobił bym sobie przerwę , zasejwował - i tutaj możecie przyjąć , ze zmienił mnie kolega drużyny :D
Później bym wrócił do gry , ale zaczął bym jazdę od momentu w którym ją skończyłem.

Ewentualnie mogli by też wprowadzić AI , które po zasejwowaniu niby jeździ swoje kilka godzin , gdy wczytuję sejwa , gra robi symulację poczynań tego AI i przenosi mnie kilka godzinek do przodu. To już by było bardziej realistyczne - drugi kierowca , podczas gdy ja spałem rozbił nasz bolid i spadliśmy z 1 na 6 pozycję :P
1. Nikt nie każe Ci przechodzić wyścigów Endurance.
2. Chcesz przejść całość/odblokować super auto, itd - musisz się wysilić. Na tym polegają gry wideo.
3. W grze z pewnością będą wyścigi na 4-6 godzin.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7127 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:10:04 pm »
Nie rozumiem , w czym Wam by przeszkodziła opcja sejwa w pit stopie?
Przecież nie musicie z niej korzystać i możecie jeździć całą dobę :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2010, 13:12:06 pm wysłana przez andryush »

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7128 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:14:34 pm »
Oni chyba z góry zakładają, że wprowadzenie danej opcji sprawi, że dane wyścigi staną się rozrywką dla cieniasów  ;)
Bo jest kolosalna różnica, czy grę się zapisze, czy zastopuje, żeby pójść do pracy... ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7129 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:16:12 pm »
Nie rozumiem , w czym Wam by przeszkodziła opcja sejwa w pit stopie?
Przecież nie musicie z niej korzystać i możecie jeździć całą dobę :)

W tym, że to zabija cały sens Endurace... I każdy koleś by się chwalił na lewo i prawo "przeszedłem LeMans/Nurburgring 24 godziny"! Nie tędy droga :) Zresztą o czym my gadamy? Takiego save'a na całe szczęście nie będzie w GT5 ;) ;)

Cytat: andryush
Rozwiązanie ze skróconym Le Mans raczej odpada , bo to też psuje klimat całego wyścigu.

Mniej psuje, niż opcja Save'a ;)

Oni chyba z góry zakładają, że wprowadzenie danej opcji sprawi, że dane wyścigi staną się rozrywką dla cieniasów  ;)
Bo jest kolosalna różnica, czy grę się zapisze, czy zastopuje, żeby pójść do pracy... ;)

Taki Endurace robiłbym tylko wtedy kiedy mam na to czas i napewno ze zmiennikiem jak w prawdziwym wyścigu... I tak, danie save'a w Endurace sprawi, że taki najbardziej elitarny wyścig, będzie mega casualowy...

Jak opcja z cofaniem czasu w Forzie 3... Niby opcja, ale i tak większość z tego korzysta i zabija to prawdziwe masterowanie czasów na torze...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2010, 13:18:08 pm wysłana przez Mrocz »

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7130 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:16:39 pm »
Takie z was pro skurwiele, a przecież wystarczy włączyć pauzę i zostawić konsolę na jakiś czas i potem wrócić, ha i co.

już ja widze jak 24/h na dobe jedziecie, pożal się boże konsolowe grajki lepsi od kierowców wyścigowych ]:<

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7131 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:20:06 pm »
Takie z was pro skurwiele, a przecież wystarczy włączyć pauzę i zostawić konsolę na jakiś czas i potem wrócić, ha i co.

już ja widze jak 24/h na dobe jedziecie, pożal się boże konsolowe grajki lepsi od kierowców wyścigowych ]:<

Hah... nikt nie mówi, że jesteśmy lepsi od kierowców wyścigowych... Pewnie sam może raz przejade pełen endurace...

Nie mniej, wprowadzenie save'a w wyścigach LeMans, to tak jakby dodać tryb SUPER EASY w Deamon Souls... Gra czy w przypadku GT5 ten jeden Event traci na całej swojej elitarności... Staje się zwykłym eventem którego każdy cienias może przejść... Może jeszcze cofanie czasu wprowadzimy?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7132 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:24:19 pm »
LOL przeciez nawet w rzeczywistosci kierowcy sie w czasie tego wyscigu zmieniaja chyba tylko jednemu kierowcy sie udalo caly wyscig ukonczyc samemu.

Wiadomość scalona: Czerwca 27, 2010, 13:25:43 pm
Wiec jesli oddac by realizm tak do konca, to powinna byc kilku godzinna przerwa co kilka godzin.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7133 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:26:06 pm »
i co ci z tej olaboga elitarności jak wystarczy włączyć pauzę i odpocząć jakiś czas, przecież o tym pisze.

albo wyrzućmy tez pauzy żeby byle piz** nie miały złotego trofeum za ten wyczyn, o!

svonston

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7134 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:26:27 pm »
A czasem w GT4 nie było tak, że można było włączyć autokierowcę? Może i tutaj będzie taka opcja.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7135 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:27:03 pm »
Wyścigi Endurance mają sens tylko wtedy kiedy mamy równie hardcorowych qumpli i wtedy można pojeździć w 4 osoby robiąc sobie zmiany na sen(a także odpoczynek dla oczu). Każdy jedzie po 4-5 godz. i gra gitara. Innej opcji dla wyścigów Endurance dłuższych niż 4-5 godz. nie widzę. :)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7136 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:27:37 pm »
@Mrocz

W Forzie nikt kto chce mieć dobry czas nie korzysta z "cofacza czasu". Z bardzo prostej przyczyny - taki czas nie jest zaliczany do leaderbordów (tzn jest , ale ma swoja oddzielną rubrykę).

Czyli rozumiem , że dla Ciebie lepszy był by 24-minutowy Le Mans , niż 24-godzinny z opcją zapisu w pit-stopie? Co z klimatem , "elitarnością" ? o_O

Sejw przecież nie przyspieszył by czasu , przejechał byś wyścig w tyle czasu ile jest do tego potrzebne.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7137 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:29:19 pm »
LOL przeciez nawet w rzeczywistosci kierowcy sie w czasie tego wyscigu zmieniaja chyba tylko jednemu kierowcy sie udalo caly wyscig ukonczyc samemu.

Wiadomość scalona: [time]Czerwiec 27, 2010, 13:25:43 pm[/time]
Wiec jesli oddac by realizm tak do konca, to powinna byc kilku godzinna przerwa co kilka godzin.

Od tego można się umówić z kolegą i zmieniać w czasie wyścigu... Nikt tu nie planuje 24 godziny non stop cisnąć... Ja taką "nockę" planuje jak GT 5 wyjdzie...

i co ci z tej olaboga elitarności jak wystarczy włączyć pauzę i odpocząć jakiś czas, przecież o tym pisze.

albo wyrzućmy tez pauzy żeby byle piz** nie miały złotego trofeum za ten wyczyn, o!

To po cholerę wstawiać endurace w pełnym formacie? Jak można go skrócić do 4 godzin lub 24 minut?

Zresztą dla mnie pauzowanie gry i zostawianie jej na kilka godzin, nawet w PS3 (który nie jest sprzętem bardzo awaryjnym) to po prostu katowanie konsoli... Zwłaszcza przy grach które trochę ją "wysilają".

Czyli rozumiem , że dla Ciebie lepszy był by 24-minutowy Le Mans , niż 24-godzinny z opcją zapisu w pit-stopie? Co z klimatem , "elitarnością" ? o_O

A jaka dla ciebie jest różnica, skoro i tak nie ciśniesz pełnego LeMans tylko sobie robisz przerwy? :P

Co do elitarności, to musisz non stop jechać 24 minuty... A nie save'a co 15 minut robić i cofać się do niego, jak coś ci źle pójdzie... Tu chodzi o przejechanie całego wyścigu z KONSEKWENCJAMI naszych błędów a nie... "ups skopałem... I load..." Na tym polega endurace...

PS. Zresztą o czym my tu gadamy? Na bank opcji zapisu w pit-stopie nie będzie... xD To jest pewne, jedyna opcja jaka się pojawi to "kompresja czasu"


Wyścigi Endurance mają sens tylko wtedy kiedy mamy równie hardcorowych qumpli i wtedy można pojeździć w 4 osoby robiąc sobie zmiany na sen(a także odpoczynek dla oczu). Każdy jedzie po 4-5 godz. i gra gitara. Innej opcji dla wyścigów Endurance dłuższych niż 4-5 godz. nie widzę. :)

Święte słowa... Endurace z Save'ami jest po prostu bez sensu... Nie można tego nazwać endurace...

Zamiast opcji save'a widziałbym bardziej "tryb multi offline bądź online" gdzie zamiast ścigać się między sobą, można się "przesiadać" w samochodzie :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2010, 13:41:34 pm wysłana przez Mrocz »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7138 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:39:42 pm »

Czyli rozumiem , że dla Ciebie lepszy był by 24-minutowy Le Mans , niż 24-godzinny z opcją zapisu w pit-stopie? Co z klimatem , "elitarnością" ? o_O

A jaka dla ciebie jest różnica, skoro i tak nie ciśniesz pełnego LeMans tylko sobie robisz przerwy? :P

PS. Zresztą o czym my tu gadamy? Na bank opcji zapisu w pit-stopie nie będzie... xD



No różnicy nie ma. 24 minuty , czy 24 godziny , wszystko jedno... :-x
Cisnę tyle ile dam rady. Jaka różnica , czy zapiszę grę w pit-stopie , czy oddam pada koledze? Przyjmując taki tok rozumowania , to z zapisem w pit stopie przejechał bym więcej niż Ty , bo przecież część wyścigu pojedzie za ciebie kumpel...

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7139 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:43:31 pm »
No różnicy nie ma. 24 minuty , czy 24 godziny , wszystko jedno... :-x
Cisnę tyle ile dam rady. Jaka różnica , czy zapiszę grę w pit-stopie , czy oddam pada koledze? Przyjmując taki tok rozumowania , to z zapisem w pit stopie przejechał bym więcej niż Ty , bo przecież część wyścigu pojedzie za ciebie kumpel...

Wyedytowałem posta zanim napisałeś swojego...

Brak konsekwencji twoich błędów... Taka jest różnica... Jedziesz 24 godziny i pod sam koniec popełnisz błąd to masz przekichane, ale jedziesz dalej, ponosząc konsekwencje gorszego czasu czy też gorszej pozycji...

a nie "ups i ładujemy stan gry" .... Proste...

A łatwiej powtórzyć 4 godziny wyścigu, niż 24 godziny...

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7140 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:45:07 pm »
@Mrocz

W Forzie nikt kto chce mieć dobry czas nie korzysta z "cofacza czasu". Z bardzo prostej przyczyny - taki czas nie jest zaliczany do leaderbordów (tzn jest , ale ma swoja oddzielną rubrykę).

Czyli rozumiem , że dla Ciebie lepszy był by 24-minutowy Le Mans , niż 24-godzinny z opcją zapisu w pit-stopie? Co z klimatem , "elitarnością" ? o_O

Sejw przecież nie przyspieszył by czasu , przejechał byś wyścig w tyle czasu ile jest do tego potrzebne.
Ale uzywaja tego non stop w kampanii - jak np moj kumpel.
Rewind ssie palke.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7141 dnia: Czerwca 27, 2010, 13:52:05 pm »
ale to zapowiedziany juz jest 24/h wyścig w pełnym wymiarze że w ogóle o tym gadamy??? bo ja nie wiem, jestem troche z tyłu z informacjami.

Cytuj
To po cholerę wstawiać endurace w pełnym formacie? Jak można go skrócić do 4 godzin lub 24 minut?

Zresztą dla mnie pauzowanie gry i zostawianie jej na kilka godzin, nawet w PS3 (który nie jest sprzętem bardzo awaryjnym) to po prostu katowanie konsoli... Zwłaszcza przy grach które trochę ją "wysilają".

nie każdy entuzjasta le mans może mieć ochotę napierdalania przez paręnaście godzin, ciężko to strybić widzę.

ja bym zrobił tak jak to było chociażby w GTR i grach simbinu suwak który określa długość wyścigu, może trwać 24 minuty i 24 godziny, sejwy? jak kto chce może korzystać, to jest tak jak cofacz czasu w Forzie. nie kumam że ktoś moze miec potrzebe elitarności bo karrwa przejechał 24 godziny ale ok dobra, sa ludzie i ludzie o-O z reszta o jakiej elitarnosci to pitolenie skoro gt nigdy nawet koło prawdziwego sima nie stało, gt5 tez nie bedzie.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7142 dnia: Czerwca 27, 2010, 14:02:00 pm »
ale to zapowiedziany juz jest 24/h wyścig w pełnym wymiarze że w ogóle o tym gadamy??? bo ja nie wiem, jestem troche z tyłu z informacjami.

Jest zapowiedziany i potwierdzony...

Cytuj
To po cholerę wstawiać endurace w pełnym formacie? Jak można go skrócić do 4 godzin lub 24 minut?

Zresztą dla mnie pauzowanie gry i zostawianie jej na kilka godzin, nawet w PS3 (który nie jest sprzętem bardzo awaryjnym) to po prostu katowanie konsoli... Zwłaszcza przy grach które trochę ją "wysilają".

nie każdy entuzjasta le mans może mieć ochotę napierdalania przez paręnaście godzin, ciężko to strybić widzę.

ja bym zrobił tak jak to było chociażby w GTR i grach simbinu suwak który określa długość wyścigu, może trwać 24 minuty i 24 godziny, sejwy? jak kto chce może korzystać, to jest tak jak cofacz czasu w Forzie. nie kumam że ktoś moze miec potrzebe elitarności bo karrwa przejechał 24 godziny ale ok dobra, sa ludzie i ludzie o-O z reszta o jakiej elitarnosci to pitolenie skoro gt nigdy nawet koło prawdziwego sima nie stało, gt5 tez nie bedzie.

O tym rozwiązaniu piszę od kilku postów, nawet pogrubiłem fragment mojej wypowiedzi zacytowany przez ciebie... Co więcej, to rozwiązanie na BANK się pojawi, jestem tego pewien...

I to rozwiązanie sprawia, że Save'y są bez sensu... Bo sprawiają, że nie odczuwamy konsekwencji naszych decyzji w czasie wyścigu...

Jak ktoś chce może korzystać? Ale tak jak napisał KKRT... w Kampanii korzystają z tego wszyscy, ale mało kto się przyznaje... Taka natura ludzka.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7143 dnia: Czerwca 27, 2010, 14:04:59 pm »
No różnicy nie ma. 24 minuty , czy 24 godziny , wszystko jedno... :-x
Cisnę tyle ile dam rady. Jaka różnica , czy zapiszę grę w pit-stopie , czy oddam pada koledze? Przyjmując taki tok rozumowania , to z zapisem w pit stopie przejechał bym więcej niż Ty , bo przecież część wyścigu pojedzie za ciebie kumpel...

Wyedytowałem posta zanim napisałeś swojego...

Brak konsekwencji twoich błędów... Taka jest różnica... Jedziesz 24 godziny i pod sam koniec popełnisz błąd to masz przekichane, ale jedziesz dalej, ponosząc konsekwencje gorszego czasu czy też gorszej pozycji...

a nie "ups i ładujemy stan gry" .... Proste...

A łatwiej powtórzyć 4 godziny wyścigu, niż 24 godziny...

No to tutaj zupełnie się nie zrozumieliśmy.
Oczywiście jest możliwość , że ludzie będą tak robić , ale chyba nikt poważny nie zachowywał by się w taki sposób.
Co z tego , ze popełniłem błąd , mam całe 24 godziny na wywalczenie pierwszej pozycji.
Ja zapisywał bym stan gry tylko wtedy , gdybym miał już dość siedzenia przed telewizorem.

Poza tym to wcale nie było by takie łatwe te zapisy i ładowanie sejwów co 15 minut , bo przecież pit-stop kosztuje nas cenne sekundy , i chyba więcej byśmy sobie szkody narobili tak kombinując jak napisałeś , niż korzyści.

Także uważam , że sejw był by przydatny i w wyścigu pełnej skali jednak nie pozwolił by cwaniakom chwalić się osiągnięciami zdobytymi niesprawiedliwym sposobem.

W skróconym wyścigu owszem - szybsze zużywanie się opon , szybsze "spalanie" = częstsze zjazdy do boxu = częstsze sejwy = możliwość korygowania błędów wczytywaniem sejwów sprzed 10 minut.

Wyścig 24h + sejwy - wolniejsze zużywanie opon , realistyczne zużycie paliwa = rzadkie pit-stopy , a co za tym idzie , brak możliwości wczytywania sejwów sprzed 15 minut , co najwyżej sprzed godzinki , co chyba zbytnio nam sprawy nie załatwi , bo na własne zyczenie wydłużymy sobie czas wyścigu.

Dla mnie sejw był by bardzo dobrym rozwiązaniem , bo chce przejechać 24 godziny , jednak są ograniczenia , które nie pozwolą mi na taki wyczyn. Sejw otworzył by mi możliwość ukończenia tego wyścigu w pełni.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2010, 14:13:36 pm wysłana przez andryush »

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7144 dnia: Czerwca 27, 2010, 14:09:31 pm »
omfg a co cie obchodzi jak inni grają i co robią. jeździj sobie jak chcesz i nie wnikaj czy ktos uzywa save'ow/przesuwacza czasu bosh. ktos mógłby powiedzieć że ty profanujesz le mans bo kur** nie masz fanateca na chacie tylko jeździsz na jakims dupnym DFP.

dla mnie eot zyj ta swoja elitarnością

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7145 dnia: Czerwca 27, 2010, 14:09:45 pm »
Jeśli już ma być pełny cykl wyścigu LeMans to powinni dać taką opcję, że można save'ować co kilka godzin. To symulowałoby zmianę kierowcy. Obowiązkowo komunikaty o zjazdach do pit-stopu bo raczej mało kto ma pojęcie o tym kiedy należy to zrobić. W GT3 przechodziłem Endurace i szczerze powiem, że to bardziej męczy niż bawi. Jeden był o tyle ciekawy, że za przejechanie 100 okrążeń dostawało się F1 i za jego sprzedaż można było kupić dowolną furę.

Chociaż z punktu widzenia jakiegoś uber hardcorowca przydałaby się dla takich graczy opcja LeMans bez save'ów. Przecież nikt nikogo nie zmusza to startowania w tych eventach.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7146 dnia: Czerwca 27, 2010, 14:10:33 pm »
Poza tym to wcale nie było by takie łatwe te zapisy i ładowanie sejwów co 15 minut , bo przecież pit-stop kosztuje nas cenne sekundy , i chyba więcej byśmy sobie szkody narobili tak kombinując jak napisałeś , niż korzyści.

co 15 minut wiadomo, że nie...

Ale 4-6 godzin jest łatwiej powtórzyć niż 24 godziny... Nie uważasz?

omfg a co cie obchodzi jak inni grają i co robią. jeździj sobie jak chcesz i nie wnikaj czy ktos uzywa save'ow/przesuwacza czasu bosh. ktos mógłby powiedzieć że ty profanujesz le mans bo kur** nie masz fanateca na chacie tylko jeździsz na jakims dupnym DFP.

dla mnie eot zyj ta swoja elitarnością

Chyba, za bardzo bierzesz to do siebie...

Jak już pisałem... Opcji Save'a bankowo nie ma... Chyba nikt nigdy nie wprowadzał podobnej opcji do wyścigów EnduRace...  Więc nie wiem skąd to ciśnienie całe... Jak ktoś chce "zasmakować" endurace to niech odpali wersje ze "skompresowanym" czasem... EOT

« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2010, 14:14:43 pm wysłana przez Mrocz »

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7147 dnia: Czerwca 27, 2010, 14:16:57 pm »
Powtarzać 4-6 godzin wyścigu? To moim zdaniem już tylko strata czasu i nikt się nie porwie z motyką na słońce. Tyle czasu trwają inne , mniejsze wyścigi endurance , więc na prawdę wątpię , aby komukolwiek chciało się po kilka razy powtarzać cześć wyścigu , wtedy z 24 godzin zrobił by się wyścig 48 godzinny.

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7148 dnia: Czerwca 27, 2010, 14:34:55 pm »
Panowie przystopujcie, bo zaczyna robić się nerwowo w tym wątku.

@ Pan Kracy

Jakbyś grał w serię GT od jej początków to byś wiedział że takie wyścigi w tej grze to standard. ;) Co do SIM'a, Gt5 ma to zmienić. Mówiąc krótko prawdopodobnie najwyższy poziom trudności czy fizyka PRO ma być głównie przeznaczona dla kierownic. :)

tninja

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 360
  • Reputacja: 11
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7149 dnia: Czerwca 27, 2010, 14:45:33 pm »
Kurde jak to jest na forach wielu pro graczy.Gram w FM3 przewaznie wyscigi klasa A expert czyli chyba wszystkie systemy wspomagania wylaczone a graczy jak na lekarstwo.A znalezienie graczy do moich ustawien czyli wszystko off+manual z sprzeglem+widok z kokpitu=chyba szybciej w lotto wygram

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7150 dnia: Czerwca 27, 2010, 15:08:35 pm »
Pogódźcie się z tym, że wyścigi 24-godzinne są dla tych, którzy mają czas, ochotę i równie zapalonych kumpli. Opcja zapisu w trakcie nie pojawi się na pewno i nie ma się nad czym rozwodzić. Ewentualnie przeszłaby możliwość przerzucenia sesji na kumpla online, ale wyścig powinien trwać nieprzerwanie. Ostatecznie nikt nigdy nikomu nie kazał wszystkich eventów przechodzić.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7151 dnia: Czerwca 27, 2010, 15:13:00 pm »
W GT4 był tryb b-spec , teraz też coś pewnie wymyślą , aby zrobić endurance bardziej osiągalnym.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7152 dnia: Czerwca 27, 2010, 15:33:33 pm »
W GT4 był tryb b-spec , teraz też coś pewnie wymyślą , aby zrobić endurance bardziej osiągalnym.

Nie mają czego wymyślać... Po prostu wstawią skompresowaną wersje Endurace... pewnie do 24 minut, albo maks 4 godzin...

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7153 dnia: Czerwca 27, 2010, 16:01:22 pm »
No np , ale ja to wiadomo na co liczę w tym przypadku :D

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7154 dnia: Czerwca 27, 2010, 19:37:44 pm »

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7155 dnia: Czerwca 27, 2010, 20:59:54 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Według nich Standard Cars = Poziom Gran Turismo 5 Prolouge ... Więc kto wie :)

A przyznać trzeba, koleś starał się wymęczyć przedstawiciela Sony :) Naprawdę zadawał sensowne pytania czasem... Szkoda, że w większości przypadków przedstawiciel Polyphony  odpowiadał "i can't discuss that right now"... Nie mniej, gra zapowiada się świetnie EOT :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7156 dnia: Czerwca 27, 2010, 21:15:50 pm »
Dokładnie, czasem pytania były bardzo konkretne..no cóż czekamy na GC, to już niedługo :D

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7157 dnia: Czerwca 27, 2010, 21:23:23 pm »
Cytuj
Według nich Standard Cars = Poziom Gran Turismo 5 Prolouge ... Więc kto wie
Oni widzieli te same screeny i filmiki co my, wiec po prostu im sie zdawalo. Nie wiedza wiecej od nas na temat Standard Cars i na pewno nie jest to poziom Gran Turismo 5: Prologue.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7158 dnia: Czerwca 27, 2010, 21:26:13 pm »
W sumie w GT5P było takie coś , że seryjny Fort GT i zmodyfikowany Ford GT miały taki sam kokpit , więc w sumie nie wiem czy takie coś się zalicza do "Premium".

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #7159 dnia: Czerwca 27, 2010, 21:50:19 pm »
Kokpit był taki sam poza kierownicą, oraz jeszcze parę detali wchodziło w grę, np. fotele. Przykład to zmodyfikowane Mitsubishi Evo. ;)