Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1277746 razy)

0 użytkowników i 43 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12160 dnia: Grudnia 26, 2010, 13:40:28 pm »
To nie tragiczne przyspieszenie tylko zbyt szybka i zbyt duża kontra. Próbowałem padem driftować i miałem dokładnie ten sam efekt. Trudno jest precyzyjnie założyć kontrę padem i stąd takie dziwne zachowanie. Na moim filmiku powyżej w 48sek robię tan błąd na kierownicy. Zbyt wcześnie założyłem za mocną kontrę.
Możliwe że masz racje, musze sprawdzic GT5 na kierownicy :).

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12161 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:10:23 pm »
HAHA boban prosze cie ford scorpio to jeszcze co innego... mialem do tej pory z 8 aut... zreszta widac jak sie znasz na samochodach skoro scorpio to amerykanska fura... jedyne co scorpio mam amerykanskie to logo.. Auto zrobione na rynek EU i tylko na nim sprzedawane...

Widzisz Boban tym sie roznimy, ty slyszysz cos w ISR i juz to jest twoja wyznacznia co i jak, ja mam wlasny rozum i sam oceniam ty tylko powielasz to co ktos ci powiedzial... W dodatku gloryfikujesz GT5 na kazdym kroku, dla ciebie to jest gra idealna i nie mozna zlego slowa o niej powiedziec...

Co z tego ze sie uzywa sie kierownic ? Wiadomo ze na kierownicy gra sie lepiej, ale to nie zminia modelu jazdy!!!!!!!!!!!!!!!!! I tak GT5 nie jest simem, jedyne w miare dobre simy sa na PC.. PS w LFS ludzie z niezlymi efektami graja na combo klawiatura +myszka jak i na padzie tak ze twoj argument nie jest zbyt adekwatny... Wiadomo ze na keirownicy najlepiej ale model jazdy jest ten sam bez znaczenia na czym grasz...

Ja gram na padzie i na padzie oceniam model jazdy bo jest to ten sam model jak na kierownicy zreszta jakos w FM3 mozna bylo zrobic zeby sie na padzie fajnie gralo wiec argument ze trzeba miec kierownice bo inaczej sie nie da grac swiadczy tylko o tym ze GT5 tu nie domaga...

Boban to nakrec jak robisz tak stockowym chargerem premium... np spal nim gume na prostej.... i co sie stanie ? nic sie nie stanie obroci kolem przez chwile i odjedzie...

@Mrocz gdzie ja napisalem ze muslce cary sie dobze prowadzi ? napisalem ze w GT5 nie zachowuja sie jak powinny, miedzy innymi przez to ze sa super stabilne na zakretach i w wiekszosci sa podsterowne, nie maja jaj i specyfiki muscle carow czyli skrajnej nieprzewidywalnosci zmuszajacej do ciaglej walki z autem...

Clarkson nie jest jakim kolwiek wyznacznikiem czegokolwiek, bo wszystko co mowia i robia w TG jest dla jaj i zeby sie posmiac...w dodatku wszystko tam jest ustawione, np Veyron vs Mclaren F1 w TV Veyron byl szybszy itd a jak mozna przeczytac w magazynie TG Veyron potrzebowal ponad 6 podejsc zeby pokonac maclarena...

@Kyokushinman - na padzie mozna bez problemow driftowac, pamietaj tylko ze "wspanialy sim" jakim jest GT5 automatycznie robi kontre, jedynie jesli auto jest bardzo mocno wychylone mozesz samemu kontrowac... Samochody po poslizgu normalnie przyspieszaja tylko im odpusc na chwile inaczej gra nadal bedzie myslala ze jestes w poslizgu choc auto juz wyprostowales...



« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 14:16:43 pm wysłana przez grimkenshiro »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12162 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:23:13 pm »
O losie co za stek bzdur.

Clarkson nie jest jakimkolwiek wyznacznikiem, ISR też sa do dupy i się nie znają, w simy na PC można grać klawiaturą i osiąga się takie same wyniki. Chłopie nie wiem skąd się urwałeś, ale to co piszesz już nawet śmieszne przestaje być.

GT5 nie uważam za grę idealną czego przykładem jest wiele moich narzekań w tym temacie. No ale Ty widzisz to co chcesz widzieć.

Nakręciłem filmik z Muscle Carem jak stawiam go bokiem, to okazuje się, że dla ciebie to nie ten Musce Car o którego ci chodziło. Wymyślasz sobie jakieś bzdury a jak ktoś je sprostuje niepodważalnym argumentem to piszesz, że nie o to ci chodziło. Kolejny bzdet to twoje twierdzenie, że Musce cary są super stabilne na zakrętach. Yeah right! Nawet widać to na moim filmiku. Może pod padem są super stabilne, ale na kierownicy już nie. To tez świadczy o tym, że pod kierownicą zupełnie inaczej odczuwa się prowadzenie auta.

PS. Po co ciągle wyskakujesz z FM3. Co mnie to gó**o obchodzi, że tam padem gra się lepiej. Może gra się lepiej, bo tamten tytuł to arcade. Przyzwyczaiłeś się do prostego modelu jazdy z Forzy i oczekujesz tego od GT5, a że nie dostałeś takiej łatwizny to zaczynasz pisać jakieś bzdury o grze PD. Zamontuj sobie pada w swoim amerykańskim aucie i jedź w drogę...powodzenia. Czemu nie zapytasz Prarta o model jazdy na kierownicy w GT5? On Ci może napisać jak potężne są różnice.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12163 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:23:37 pm »
Widzisz Boban tym sie roznimy, ty slyszysz cos w ISR i juz to jest twoja wyznacznia co i jak, ja mam wlasny rozum i sam oceniam ty tylko powielasz to co ktos ci powiedzial... W dodatku gloryfikujesz GT5 na kazdym kroku, dla ciebie to jest gra idealna i nie mozna zlego slowa o niej powiedziec...
O kur** :lol: Dodam tylko jeszcze że teraz ISR się znają i gre oceniali sami fachowcy, jeśli Ci sami ludzie będą chwalić F4 to wtedy już nie będą mieli zielonego pojęcia o wyścigach. :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12164 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:29:48 pm »
Widzisz Boban tym sie roznimy, ty slyszysz cos w ISR i juz to jest twoja wyznacznia co i jak, ja mam wlasny rozum i sam oceniam ty tylko powielasz to co ktos ci powiedzial... W dodatku gloryfikujesz GT5 na kazdym kroku, dla ciebie to jest gra idealna i nie mozna zlego slowa o niej powiedziec...
O kur** :lol: Dodam tylko jeszcze że teraz ISR się znają i gre oceniali sami fachowcy, jeśli Ci sami ludzie będą chwalić F4 to wtedy już nie będą mieli zielonego pojęcia o wyścigach. :lol:

No tak, bo goście którzy testują GT5 na wszelakim sprzęcie dostępnym na rynku w dodatku są wysoko w rankingach w sim'ach na PC, nie mają zielonego pojęcia o takich grach. Ku**a brawo. :lol: :lol: :lol:

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12165 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:31:08 pm »
Jak już napisałem, jeśli wysoko ocenią Forze 4 już mieć nie będą. 8)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12166 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:31:24 pm »
Odbiegnę trochę od tematu dyskusji, i zapytam, gdzie w GT5 wybiera się poziom trudności? Czy tyczy się to również Gt Life? Jak narazie nie widziałem nigdzie takiej opcji, jak i opcji wyboru poziomu symulacji jak w Prologue.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12167 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:35:31 pm »
Odbiegnę trochę od tematu dyskusji, i zapytam, gdzie w GT5 wybiera się poziom trudności? Czy tyczy się to również Gt Life? Jak narazie nie widziałem nigdzie takiej opcji, jak i opcji wyboru poziomu symulacji jak w Prologue.

Nie ma czegos takiego, zamiast silnika standard masz opcje zmniejszenia poslizgu [skid recovery mode] w silniku pro.

Mrocz

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12168 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:39:59 pm »
Widzisz Boban tym sie roznimy, ty slyszysz cos w ISR i juz to jest twoja wyznacznia co i jak, ja mam wlasny rozum i sam oceniam ty tylko powielasz to co ktos ci powiedzial... W dodatku gloryfikujesz GT5 na kazdym kroku, dla ciebie to jest gra idealna i nie mozna zlego slowa o niej powiedziec...
O kur** :lol: Dodam tylko jeszcze że teraz ISR się znają i gre oceniali sami fachowcy, jeśli Ci sami ludzie będą chwalić F4 to wtedy już nie będą mieli zielonego pojęcia o wyścigach. :lol:

Przypomnę, że ISR bardzo wysoko ocenił Forze 3 i twierdzą, że są lepsze symulatory od GT5 i jakoś nie przeszkadza to nam twierdzić, że ci kolesie się znają na rzeczy...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12169 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:40:44 pm »
Jak już napisałem, jeśli wysoko ocenią Forze 4 już mieć nie będą. 8)

No chyba, że wysoko ocenią F1 od CM i Dirta 3, to wtedy dla Ciebie na pewno będą mieć najwyższą wartość jako serwis.

Btw. Pożycz kryształową kulę. :lol:

Wiadomość scalona: Grudnia 26, 2010, 14:43:24 pm
Widzisz Boban tym sie roznimy, ty slyszysz cos w ISR i juz to jest twoja wyznacznia co i jak, ja mam wlasny rozum i sam oceniam ty tylko powielasz to co ktos ci powiedzial... W dodatku gloryfikujesz GT5 na kazdym kroku, dla ciebie to jest gra idealna i nie mozna zlego slowa o niej powiedziec...
O kur** :lol: Dodam tylko jeszcze że teraz ISR się znają i gre oceniali sami fachowcy, jeśli Ci sami ludzie będą chwalić F4 to wtedy już nie będą mieli zielonego pojęcia o wyścigach. :lol:

Przypomnę, że ISR bardzo wysoko ocenił Forze 3 i twierdzą, że są lepsze symulatory od GT5 i jakoś nie przeszkadza to nam twierdzić, że ci kolesie się znają na rzeczy...

Cicho Mrocz, bo burzysz teraz komuś teorie spiskowe.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 14:43:24 pm wysłana przez BoBaN »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12170 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:43:43 pm »
Jak już napisałem, jeśli wysoko ocenią Forze 4 już mieć nie będą. 8)

No chyba, że wysoko ocenią F1 od CM i Dirta 3, to wtedy dla Ciebie na pewno będą mieć najwyższą wartość jako serwis.

Btw. Pożycz kryształową kulę. :lol:
Jebią mnie te serwisy jak również opinie innych w przeciwieństwie do Ciebie.A wracając do Dirta to też się nim podniecałeś i chwaliłeś, a w F1 nawet nie grałeś, choć nie, czyżby w pracy?

Widzisz Boban tym sie roznimy, ty slyszysz cos w ISR i juz to jest twoja wyznacznia co i jak, ja mam wlasny rozum i sam oceniam ty tylko powielasz to co ktos ci powiedzial... W dodatku gloryfikujesz GT5 na kazdym kroku, dla ciebie to jest gra idealna i nie mozna zlego slowa o niej powiedziec...
O kur** :lol: Dodam tylko jeszcze że teraz ISR się znają i gre oceniali sami fachowcy, jeśli Ci sami ludzie będą chwalić F4 to wtedy już nie będą mieli zielonego pojęcia o wyścigach. :lol:

Przypomnę, że ISR bardzo wysoko ocenił Forze 3 i twierdzą, że są lepsze symulatory od GT5 i jakoś nie przeszkadza to nam twierdzić, że ci kolesie się znają na rzeczy...
Forza 3 to przeżytek o którym nikt tu nie mówi a co dopiero gra ;), poza tym mimo tego że jest grą bardzo dobrą, do GT5 jej brakuje, przynajmniej według ISR, a symulatorów na PC nikt tu nie porównuje.Poczekaj aż wyjdzie Forza 4 i nie daj boże okaże się lepszym simem od GT5, BoBaN chyba dostanie kociokwiku. 8)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 16:17:36 pm wysłana przez Wooyek »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12171 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:44:50 pm »
A czy ja mowie ze ISR nie maja pojecia ? dla mnie poprostu nie sa wyznacznikiem... Pozatym z tego co wiem to z uber realistycznego GT5 do top 50 aut z gier autka ledwo do top 50 daly rade wejsc... Co powiedzieli panowie z ISR o kirownicy thrustmastera ktora ma pawel_k a wczesniej mial art ? ze sie nie nadaje do GT5 a jakos ART ktory mial wiele kierownic bardzo ja chwalil...

Boban nie umiesz czytac to sie nie odzywan.. napisalem ze graja w LFS z NIEZLYMI efektami a nie idetycznymi jak na kierownicy ale no tak to trzeba umiec czytac ze zrozumieniem a to niestety za wiele...

Clarkson jest wyznacznikiem czegokolwiek dla ciebie ? No to brawo, TG to nie jest program motoryzacyjny tylko SHOW ROZRYWKOWY ale zapomnialem przeciez to w TV leci wiec to  w 100% prawda...

A Boban przymonij mi jak ISR ocenili FM3 ? oj chyba wysoko i nie plakali ze to arcade... Arcadowe FM3 tez zbieralo pochwaly od kierowcow wyscigowych za model jazdy no tak ale to ARCADE....

Po co mam pytac kogokolwiek jak sie gra na kierownicy skoro w prolog gralem na kierownicy, w FM3 gralem na kierownicy i na PC we wszystkie scigalki gram na kierownicy.. (no niestety z ps3 nie dziala)... wiem jakie sa roznice miedzy padem a kierownica...

Tak na twoim filmiku widac 1 auto z wielu.. czy moze chcesz mi powiedziec ze wszystkie idetycznie sie prowadza ? o to ladny sim... wroc sie do poczatku dyskusji i zobacz o jakim aucie pisalem , podpowiem CHARGER...

Czytac ze zrozumieniem to wy nie potraficie... slyszycie ale nie sluchacie...



BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12172 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:47:29 pm »
Jak już napisałem, jeśli wysoko ocenią Forze 4 już mieć nie będą. 8)

No chyba, że wysoko ocenią F1 od CM i Dirta 3, to wtedy dla Ciebie na pewno będą mieć najwyższą wartość jako serwis.

Btw. Pożycz kryształową kulę. :lol:
Jebią mnie te serwisy jak również opinie innych w przeciwieństwie do Ciebie.A wracając do Dirta to też się nim podniecałeś i chwaliłeś, a w F1 nawet nie grałeś, choć nie, czyżby w pracy?

Ja się Dirtem podniecałem? Dirtem 2 owszem, bo to bardzo dobra gra, ale o jedynce wielokrotnie pisałem, że ma zjebany model jazdy. I nadal twierdzę, że Dirt 2 to dobra gra, więc zupełnie nie wiem po co w ogóle z tym wyjechałeś (znaczy się wiem...żeby się po raz kolejny bezsensownie dojebać). Tak w pracy grałem, ale padem więc nie wypowiadam się o modelu jazdy w F1.

Wiadomość scalona: [time]Grudzień 26, 2010, 15:55:14 pm[/time]
A czy ja mowie ze ISR nie maja pojecia ? dla mnie poprostu nie sa wyznacznikiem... Pozatym z tego co wiem to z uber realistycznego GT5 do top 50 aut z gier autka ledwo do top 50 daly rade wejsc... Co powiedzieli panowie z ISR o kirownicy thrustmastera ktora ma pawel_k a wczesniej mial art ? ze sie nie nadaje do GT5 a jakos ART ktory mial wiele kierownic bardzo ja chwalil...

Boban nie umiesz czytac to sie nie odzywan.. napisalem ze graja w LFS z NIEZLYMI efektami a nie idetycznymi jak na kierownicy ale no tak to trzeba umiec czytac ze zrozumieniem a to niestety za wiele...

No tak tylko czekałem na ten "uber" argument, że my czytać nie potrafimy.

A Boban przymonij mi jak ISR ocenili FM3 ? oj chyba wysoko i nie plakali ze to arcade... Arcadowe FM3 tez zbieralo pochwaly od kierowcow wyscigowych za model jazdy no tak ale to ARCADE....

Owszem chwalili, ale GT5 uznali za grę, która nie ma konkurencji w kwestii modelu jazdy na konsolach. A grając padem w FM3 nie możesz powiedzieć czy to arcade czy sim. Steering assist na kierownicy trochę zabija ducha sim.

Po co mam pytac kogokolwiek jak sie gra na kierownicy skoro w prolog gralem na kierownicy, w FM3 gralem na kierownicy i na PC we wszystkie scigalki gram na kierownicy.. (no niestety z ps3 nie dziala)... wiem jakie sa roznice miedzy padem a kierownica...

No tak to w końcu jest? Stronę wcześniej pisałeś, że FM3 na padzie jest takie sim i w ogóle wypas, a teraz piszesz, że grałeś w to na kierownicy. Ku**a we wszystkie gry grasz na kierownicy, ale w GT5 już nie. Co za przypadek. Zresztą jeśli ty Subarką GT300 robisz o 5-6sek słabsze czasy od auta FM i MR , to juz świadczy o tym jak bardzo różni się granie na kółku i na padzie.

Tak na twoim filmiku widac 1 auto z wielu.. czy moze chcesz mi powiedziec ze wszystkie idetycznie sie prowadza ? o to ladny sim... wroc sie do poczatku dyskusji i zobacz o jakim aucie pisalem , podpowiem CHARGER...

No tak, bo Pontiac GTO to nie Muscle Car. Pisałeś, że Musce Cars mają zjebany model jazdy. Teraz nagle okazuje się, że tylko jeden ma popsuty model jazdy. Nas oskarżasz o to, że nie umiemy czytać ze zrozumienie, a ty nie umiesz wysławiać się ze zrozumieniem, bo poplątałeś się w swoich wypowiedziach.

Czytac ze zrozumieniem to wy nie potraficie... slyszycie ale nie sluchacie...

Vice versa.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 14:56:44 pm wysłana przez BoBaN »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12173 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:55:12 pm »
Ale z czym wyjechałem? To Ty zacząłeś o Dircie pisać, sam nie wiem po co no i jeszcze F1 żeby się tylko dojebać. :lol: A w F1 model jazdy SIM jest dopiero od 20 lvl.Kup i sam się przekonaj. 8)

Aha, i pisząc o Dircie miałem oczywiście na myśli Dirt 2, bo to że Dirt miał zjebany model jazdy na kółku wiedzą wszyscy.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 14:57:41 pm wysłana przez Wooyek »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12174 dnia: Grudnia 26, 2010, 14:57:34 pm »
Ale z czym wyjechałem? To Ty zacząłeś o Dircie pisać, sam nie wiem po co no i jeszcze F1 żeby się tylko dojebać. :lol: A w F1 model jazdy SIM jest dopiero od 20 lvl.Kup i sam się przekonaj. 8)

Jeśli Ty piszesz, że jakiejś grze jest model jazdy sim, to wiem na 100%, że to musi być pure arcade. :D

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12175 dnia: Grudnia 26, 2010, 15:01:13 pm »
Ale ja nigdzie i nigdy nie pisałem że w Dircie 2 czy w F1 jest model jazdy sim, bardzo dobrze mi się w tych grach jeździ na kierownicy tak samo jak i w GT5, tyle.Sim czy nie sim, je**e mnie to, ma mi się grać przyjemnie a tak jest w/w tytułach.

A w F1 model jazdy SIM jest dopiero od 20 lvl.

A to jest tylko taka delikatna aluzja w formie żartu, do tych wszystkich waszych smutków, nie musisz go brać jako koronny argument, bo na pewno tak będziesz robił. 8)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 15:11:05 pm wysłana przez Wooyek »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12176 dnia: Grudnia 26, 2010, 15:03:21 pm »
Boban omfg...

Tak gram w FM3 na kierownicy ale tu niespodzianka mam PADA do xboxa !! na ktorym sobie gralem zanim kupilem keirownice...
TAk mam kierownice ktora dziala z xem i PC a nie PS3... wczesniej mialem do PC kierownice ktora ani z Xem ani ps3 nie dzialala...

Ty jechales GTO ale sa inne muscle cary jedene prtowadza sie lepiej inne gorzej, widzisz cos w tym dziwnego ? nie rozmuiesz mojej wypowiedzi to trudno, jak zawsze czytasz tylko to co chcesz...

Nie ma co z toba dyskutowac, opinia jaka masz i jaka mi zostala o tobie przekazana przez wiele osob jednak jest prawdziwa ;)
Zycze ci powodzenia, niskich not dla gier T10 i super realizmu w GT5... ale dyskusje juz koncze bo szkoda slow i tak przeczytasz co chcesz...

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12177 dnia: Grudnia 26, 2010, 15:20:16 pm »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12178 dnia: Grudnia 26, 2010, 15:32:52 pm »
Dobra widzę, że nie ma sensu. Dla ciebie granie na padzie jest tym samym co na kierownicy i niech to zostanie najlepszym podsumowaniem tej dyskusji. Jedyna różnica dla ciebie to auto kontra. Ja czekam tylko na wypowiedź Prarta, który dużo grał w GT5 padem, a teraz kupił kierownicę. Pewnie znowu napiszesz, że on się nie zna i to tabelki nieobeznanych w temacie motoryzacji dopiszemy Prarta zaraz obok Clarksona, ludzi z ISR i tych wszystkich recenzentów, którzy uważają GT5 za sim (na ich szczycie stoi Ural z PsxExtreme, który grając na G27 też potwierdza, że ta gra to sim). Jedyną i słuszną rację ma Grim. Alleluja!

W międzyczasie kupiłem tego cholernego Chargera i nagrałem filmik. Kurde patrzcie, ja tym autem stawiam boki! A ponoć się nie da. Na końcu filmiku widać jak na 2 biegu pali gumę i obie tylne opony są czerwone.



Z tego co zauważyłem i co może być przyczyną twoich niepowiedzeń w prowadzeniu tej fury, to jej dziwny moment obrotowy. Na oponach Sportowych Twardych zamula auto i obroty szybko spadają do pułapu gdzie moc nie jest w pełni dostarczana. Zapewne na komfortowych kapciach jeszcze łatwiej lata się bokami, ale skoro udowodniłem, że na sportowych można, to nie widzę sensu wałkowania tematu i pokazywania tego samego na komfortowych. Możesz dalej starać się udowadniać, że GT5 to nie jest sim, ale najpierw lepiej przemyśl sprawę bo zbyt dużo recenzji i opinii graczy można przedstawić kontrargumentując twoje wypowiedzi.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12179 dnia: Grudnia 26, 2010, 15:43:54 pm »
nie ma uja zeby tak bokiem mi chargera postawilo, jak bym sie nie staral jedzie jak po torach, gumy nie pali nawet na 1ce... nie mam pojecia czemu tak uciebie smiga :/ przyznaje zagioles mnie...

Potestowalem i fakt przy ponad 100km/h lata bokiem jak sie go tak bujnie w zakret jak ty to robisz, jak oponki sie nagrzeja i sa rozowe tez stawia go postawi, tylko co z tego skoro jade 50 na 2 gaz do dechy skrecam kola i nic sie nie dzieje ?
Na prostej stoje sobie na 1 obroty na maksa i co ? pii i jedzie dalej a na 2 juz calkiem zamula :/ Pozatym wiekszosc czasu to auto nie dryftuje, tylne opony sa czerowne i sie dymi tylko ze ja nie czyje uslizgu tylnych kol jak to jest przy drifcie a auto reguje na ruch kierownica normalnie jak by sie swietnie drogi trzymalo :/  Bo swietnie sie drogi trzyma... jutro odpale easy capa i nagram jak to wyglada :/ cos ten charger w kulki leci...

Reszty nie komentuje bo nadal nie potrafisz czytac ze zrozumieniem... nigdzie nie napisalem ze ISR sie nie znaja
PS. sam powiedziales ze FM3 to g*wno i arcade a ISR uwazaja ze to sim hmm ciekawe czyzby isr sie mylio ?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 16:36:57 pm wysłana przez grimkenshiro »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12180 dnia: Grudnia 26, 2010, 16:24:58 pm »
nie ma uja zeby tak bokiem mi chargera postawilo, jak bym sie nie staral jedzie jak po torach, gumy nie pali nawet na 1ce... nie mam pojecia czemu tak uciebie smiga :/ przyznaje zagioles mnie...

To jest właśnie ta różnica między grą na padzie, a nie kierownicy. Tutaj mogę kontrolować precyzyjnie kąt skrętu i gaz. Pewnie dlatego ja mogę robić takie rzeczy Chargerem, podobnie jak podobne czasy Subarką GT300 względem FR i MR GT300.

Odnośnie Forzy3, to celowo przesadziłem z tym Arcade. Wiadomo, że Forza3 to nie pure arcade i jest grą celującą w symulację. ISR nazywa tą grę symulacją i to normalne, bo FM3 uderza w ten segment. Z całym swoim dużym zapleczem tuningu, ustawień itp. to gra bardziej sim i to oczywiste. Przecież w recenzji za główne zalety FM3, które powodują, że FM3 to sim wymienili przede wszystkim wykresy telemetrii, których żadna inna gra nie ma w taki sposób wyeksponowanych. Jednakże te wszystkie steering assists czy cofanie czasu, których nie da się wyłączyć nieco psują obraz gry sim. Poza tym auta z GT5 ISR oceniło wyżej (w FM3 coś około 7.75/10, a w GT5 po zmianie oceniania 17/20) w kwestii odwzorowania realizmu. Już pomijam wykonanie aut, kokpitów i FF, które w GT5 są bardzo wysoko oceniane. No i z tego co pamiętam to ISR wziął aż 2 auta do Top Sim Cars z GT5, a z Forzy 3 trafiło do tego grona jedynie Porsche 911 Turbo (chociaż mogę się tutaj mylić, bo nie pamiętam dokładnie). Poczekajmy na pełną ocenę GT5 od ISR, bo po nowym roku obiecali wystawić oceny. Fizyką w FM3 ocenili na 13/15. Nie wiem czy w tej kwestii zmieniła się skala ocen u nich (przy autach Top Sim zwiększyła się z 10 do 20, ale jak to jest z oceną gry to nie wiem), bo nie wiem czy oceny będzie można postawić obok siebie i porównać. Jeśli zostało po staremu to dobrze.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 16:28:02 pm wysłana przez BoBaN »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12181 dnia: Grudnia 26, 2010, 16:37:33 pm »
Grim, wyłącz Skid Recovery Force, Active Steering, TCS, ABS czy co ci się tam włączyło. Nie jestem fanem driftu, nigdy mnie ten rodzaj cyrku nie bawił i jestem słaby w te klocki, ale przed chwilą kupiłem sobie Chargera i trochę polatałem bokami (wypadając z trasy i obijając się o bandy, ale to szczegół). Ruszając na sportowych twardych trudno spalić gumę, ale w zakręcie na dwójce i trójce całkiem łatwo zrywa się przyczepność. Na padzie.

PS: Błagam, nie zaśmiecajcie tego tematu Forzą. Przecież tam drift to komedia.

arturk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2010
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12182 dnia: Grudnia 26, 2010, 16:47:09 pm »
ten event z fordem focusem jest dla mnie mega trudny. Nie mogę uciąć czasów poniżej 1.45 na okrążenie a bez tego o zwycięstwie można zapomnieć.

spy_

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 19-09-2006
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12183 dnia: Grudnia 26, 2010, 16:49:28 pm »
dla mnie tez ciezki ustawilem wszystko tak jak podal RED i za przeproszeniem dupa nie moge dogonic tego pierwszego :/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 16:52:54 pm wysłana przez spy_ »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12184 dnia: Grudnia 26, 2010, 17:07:55 pm »
Z tych nowych zawodów rozwala mnie NASCAR na Nurburgringu. Przegięte mocno, ale spróbuję coś zdziałać. o_0

Wiadomość scalona: Grudnia 26, 2010, 17:13:32 pm
Btw. Co to jest to Skid Recover Force i jak ta opcja nazywa się w polskiej wersji językowej?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 17:13:32 pm wysłana przez BoBaN »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12185 dnia: Grudnia 26, 2010, 17:26:02 pm »
IRAS ja mam zawsze wszystko poza ABS wylaczone :) Ten charger leci ze mna w kulki :/

Nie wiaem jak to Skid Recovery Force jest po PL- ale jest pod kontrola trakcji...

Z tych nowych zawodów rozwala mnie NASCAR na Nurburgringu. Przegięte mocno, ale spróbuję coś zdziałać. o_0

To tylko swiadczy o mojej innosci bo to zrobilem bez problemu i jeszcze kilka sekund ich odstawilem a np focusa czy rx'a nadal nie ogarniam :/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 17:31:23 pm wysłana przez grimkenshiro »

1man1jar

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12186 dnia: Grudnia 26, 2010, 17:26:33 pm »
Jednakże te wszystkie steering assists czy cofanie czasu, których nie da się wyłączyć
To chyba słabo w tej pracy pogrywasz.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12187 dnia: Grudnia 26, 2010, 17:31:16 pm »
Jednakże te wszystkie steering assists czy cofanie czasu, których nie da się wyłączyć
To chyba słabo w tej pracy pogrywasz.

Chyba słabo się tym razem przypierdoliłeś do mnie, bo akurat acitive steering w Forzie 3 nie da się w żaden sposób wyłączyć.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)



Wiadomość scalona: Grudnia 26, 2010, 17:35:20 pm
Z tych nowych zawodów rozwala mnie NASCAR na Nurburgringu. Przegięte mocno, ale spróbuję coś zdziałać. o_0

To tylko swiadczy o mojej innosci bo to zrobilem bez problemu i jeszcze kilka sekund ich odstawilem a np focusa czy rx'a nadal nie ogarniam :/


Jeszcze nie jechałem żeby to ugrać. Odpaliłem na chwilkę i co pomiar czasu odrabiam do pierwszego średnio 3-4sek. Musiałem wyłączyć konsolę, ale potem spróbuję to ukończyć. Ile Ty odrabiasz przy pomiarach?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 17:35:20 pm wysłana przez BoBaN »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12188 dnia: Grudnia 26, 2010, 17:43:14 pm »
IRAS ja mam zawsze wszystko poza ABS wylaczone :) Ten charger leci ze mna w kulki :/

Nie wiaem jak to Skid Recovery Force jest po PL- ale jest pod kontrola trakcji...

Z tych nowych zawodów rozwala mnie NASCAR na Nurburgringu. Przegięte mocno, ale spróbuję coś zdziałać. o_0

To tylko swiadczy o mojej innosci bo to zrobilem bez problemu i jeszcze kilka sekund ich odstawilem a np focusa czy rx'a nadal nie ogarniam :/


W sumie to nie ma sie czemu dziwic bo Nascary na Ringu byly najlatwiejszym eventem z nowej paczki, wiec twoja innosc nie jest taka znowu inna :D

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12189 dnia: Grudnia 26, 2010, 17:46:04 pm »
W takim razie muszę sobie odpalić ten event, bo początkowo myślałem, że to jakiś hardcore. W końcu za 1mln spodziewałem się bardzo trudnego wyzwania. Skoro mówicie, że tak łatwo może wpaść bańka to zaraz odpalam PS3.

PS. Napiszcie tylko ile nadrabiacie przy pomiarach.

1man1jar

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12190 dnia: Grudnia 26, 2010, 17:46:07 pm »
Ok. Zawarłem ABS/TCS jako steering assists. Mój błąd.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12191 dnia: Grudnia 26, 2010, 17:47:20 pm »
W takim razie muszę sobie odpalić ten event, bo początkowo myślałem, że to jakiś hardcore. W końcu za 1mln spodziewałem się bardzo trudnego wyzwania. Skoro mówicie, że tak łatwo może wpaść bańka to zaraz odpalam PS3.

PS. Napiszcie tylko ile nadrabiacie przy pomiarach.

Ja to nie wiem, w sumie to na to nie patrze a juz na pewno nie na Ringu, po dwoch okrazeniach to nie ma szans zebym pamietal moj pierwszy punkt a co dopiero wszystkie :)

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12192 dnia: Grudnia 26, 2010, 18:03:07 pm »
Tez nie pamietam ile tam sie nadrabia :/ Ale pamietam ze dosc dlugo sie jedzie na 12 pozycji zanim sie zacznie wyprzedzac :)

Swoja droga nadal nie moge focusa zwlczyc, mialem naprawde swietny przejazd a i tak do 1 brakuje mi 9s :/ miejscami bylem nawet szybszy niz RED i wczesniej wyprzedzalem auta a i tak dogonic 1 nie mam szans :/

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12193 dnia: Grudnia 26, 2010, 18:08:58 pm »
W tym evencie twoja przewaga jest na zakretach i tam najwiecej nadrabiasz, na prostej prowadzacy bedzie cie odstawial, plus on jedzie na innych oponach niz reszta, nie wiem czy to jakis bug czy to bylo zamierzone. Staraj sie miec jak najszybsze i bardzo plynne zakrety i powinienes dogonic go bez problemu.

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12194 dnia: Grudnia 26, 2010, 18:20:26 pm »
no wlasnie nie moge :/ i to nie to ze brakuje mi 9s i jak by byly 3-4 kolka to bym nadrobil, od 3 kolka jade 2gi i mam te 9s straty do niego i jak bym nie jechal za nic nie moge newet sekundy nadrobic :/ Zreszta zauwazylem ze do pewnego mometu 1 i 2 jada bardzo blisko siebie az nagle 1 wystrzeliwuje jak rakieta i tyle go widzieli :/

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12195 dnia: Grudnia 26, 2010, 18:25:41 pm »
Faktycznie łatwy ten event z Nascarami. :P

Wiadomość scalona: Grudnia 26, 2010, 18:29:12 pm
Btw. Ukończył ktoś z Was mistrzostwa F1 Gran Turismo? Ja się poddałem. :-?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 18:29:12 pm wysłana przez BoBaN »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12196 dnia: Grudnia 26, 2010, 18:35:01 pm »
Ja zrobilem, nawet ustawienia podawalem do bolidu z tego co pamietam. Poza wyscigiem w Monaco reszta jest banalnie prosta. AI tylko na Monaco podejmuje walke i konczy wyscig ze strata max 5 sekund, na reszcie torow jest bezradny i mozna go odstawic na kilkanascie/kilkadziesiat sekund, nie wspominajac juz o wyscigach w deszczu, gdzie kazdy bolid lapuje sie po dwa razy :)

Ja mam wszystko zrobione poza paroma wytrzymalosciowymi wyscigami i RedBullemX2010. Na reszte wytrzymaosciowek musze nabijac poziom a X2010 bede robil dopiero na kierownicy bo na padzie jazda tym bolidem to zadna przyjemnosc. Co prawda zrobilem braz na Monzie ale zadnej przyjemnosci z tego nie mialem. Zloto na padzie jest zwyczajnie w swiecie nie mozliwe.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2010, 18:41:43 pm wysłana przez _ReD_ »

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12197 dnia: Grudnia 26, 2010, 18:43:24 pm »
A ja teraz te rx'y wlaczylem... 16s straty do 1go... nie ma uja tagiego zebym to przejechal.. oficjalnie sie poddaje :(

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12198 dnia: Grudnia 26, 2010, 18:44:31 pm »
Probowales jechac ta druga Mazda co ci podalem?

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12199 dnia: Grudnia 26, 2010, 18:51:04 pm »
Taa juz z 4 mazdy testowalem :/ najlepszy czas to 6s straty :/ ogolnie to w focusie i rxach jest to samo, na poczatku 1 i 2 jada blisko siebie az nagle cos sie dzieje i 1 dostaje skrzydel... tak jak w rx gdzie przez jakis czas nadrabiam straty az nagle typ zaczyna mnie odstawiac choc robie coraz szybsze kolka :/

Trudno musze sie srebrami zadowolic... swoja droga to glupie ze event za 1.000.000 jest banalny a inne niby latwiesze sa znacznie trudniejsze :/ Tak samo w poprzednim zestawie eventow - fiacura 500 nadal nie mam na zloto cala reszta zwlasza GT-R banal :/