Autor Wątek: Gran Turismo 5  (Przeczytany 1277752 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12240 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:20:35 pm »
grim Ty też grasz na padzie, prawda?

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12241 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:24:51 pm »
No niestety, mialem w tym tygodniu kupic kierke ale jak mam byc szczery to powolutku mnie GT5 nudzi i chyba szkoda mi kasy na ta zabawke ;)

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12242 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:28:19 pm »
kupisz to odkryjesz granie na nowo ;)

grimkenshiro

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-12-2010
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12243 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:31:34 pm »
watpie  ;) w sumie to teraz GT5 wlaczam tylko zeby sobie pare kolek na ringu zrobic i tyle, nic innego nie ma do roboty ;) Mogli by czesciej te eventy sezonowe dawac...

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12244 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:41:24 pm »
Ja mam 20 lvl i dopiero zacząłem robić Amatora w A-Spec. Połowa licencji przede mną i chyba większość misji specjalnych. Nie wiem jak Wam to granie tak szybko idzie :P Może dałem się za bardzo w online wciągnąć, ale jazda z "żywymi" przeciwnikami sprawia masę frajdy.

spy_

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 19-09-2006
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12245 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:42:32 pm »
mam pytanko ktorego nascara najlepiej kupic roznia sie czyms ? chcialem to tego nowego eventu

arturk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-09-2010
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12246 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:50:09 pm »
zrób eventy specjalne nascar to dostaniesz za free.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12247 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:54:33 pm »
@spy_ niczym sie nie roznia, jakiego nie kupisz to bedzie dobrze, nie zmieniaj tylko oleju bo ilosc koni pojdzie do gory i nie bedziesz mogl go uzyc :)

@pawel_k ja ciagle gram na padzie i na takich ustawieniach w sumie to mi sie dobrze jezdzi, byc moze nie spisuja sie one za specjalnie na kierownicy ale na gre na padzie sa ok. Ciagle czekam na recke MrArta w sprawie tej Carrery Fanateca, jesli okaze sie tak dobra jak mowili w ISR to ja wezme od razu bo maja na stanie i nie trzeba czekac, jesli jednak okaze sie inaczej to zamowie 911 GT3 RS V2 z normalnymi pedalami na razie, tyle ze na ta trzeba troch czekac ale az tak mi sie nie spieszy i chce juz kupic raz a dobrze :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12248 dnia: Grudnia 28, 2010, 23:15:33 pm »
Świństwo z tymi darmowymi samochodami na święta. Uzbierać dwadzieścia mln na Jaguara.... No cóż to będzie wyzwanie. Oby przeskok z standard do premium, również nie odbył się tylko na terenie KKW  :-?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12249 dnia: Grudnia 28, 2010, 23:49:22 pm »
Coś ostatnio cicho o tym przeskoku. I updateow jakos nie widac. Mieli dodać opcje przewijania replayów >_>

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12250 dnia: Grudnia 29, 2010, 00:14:04 am »
@spy_ niczym sie nie roznia, jakiego nie kupisz to bedzie dobrze, nie zmieniaj tylko oleju bo ilosc koni pojdzie do gory i nie bedziesz mogl go uzyc :)

@pawel_k ja ciagle gram na padzie i na takich ustawieniach w sumie to mi sie dobrze jezdzi, byc moze nie spisuja sie one za specjalnie na kierownicy ale na gre na padzie sa ok. Ciagle czekam na recke MrArta w sprawie tej Carrery Fanateca, jesli okaze sie tak dobra jak mowili w ISR to ja wezme od razu bo maja na stanie i nie trzeba czekac, jesli jednak okaze sie inaczej to zamowie 911 GT3 RS V2 z normalnymi pedalami na razie, tyle ze na ta trzeba troch czekac ale az tak mi sie nie spieszy i chce juz kupic raz a dobrze :)
Red krótką recka dam juz jutro bo jutro dostanę kierownice,dzisiaj męczyłem GT5 na 911 Turbo i gra się pięknie,dostałem RF Dongla juz po 4 dniach zamówiłem w 1 święto a dzisiaj dostałem z nowym firmwarem i wszystko śmiga bezbłędnie,kierownice zamówiłem w 2 święto i dzisiaj dostałem maila od UPS że jutro dostarczą kierownice,zajebiście szybko działają w tym Fanatecu,bardzo miło mnie zaskoczyli :grin:

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12251 dnia: Grudnia 29, 2010, 00:18:40 am »
Wg ISR kierownica, która nie ma dead zone w GT5?
Btw, wlasnie to mnie w DFGT irytowało, dosyc spory dead zone... gdy po raz pierwszy zasiadlem za kołkiem, cyrklowanie poszło na marne własnie z tego powodu, kręcę kółkiem, a samochód nie skręca. Odniosłem wrażenie jakby sterowanie odbywało sie ze sporym lagiem.

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12252 dnia: Grudnia 29, 2010, 00:30:16 am »
Wg ISR kierownica, która nie ma dead zone w GT5?
Btw, wlasnie to mnie w DFGT irytowało, dosyc spory dead zone... gdy po raz pierwszy zasiadlem za kołkiem, cyrklowanie poszło na marne własnie z tego powodu, kręcę kółkiem, a samochód nie skręca. Odniosłem wrażenie jakby sterowanie odbywało sie ze sporym lagiem.
W każdym Fanatecu DeadZone możesz ustawić z menu kierownicy,więc ten problem nie dotyczy tych kierownic,w logitechach tej opcji brak więc dlatego masz na początku takie dziwne uczucie jakby jakiś lag był.

Pożyczy ktoś Formułe GT do tych mistrzostw ???????? :lol:

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12253 dnia: Grudnia 29, 2010, 00:38:14 am »
a powiedzcie czy ten deadzone w Logitechach to jest problem sprzętowy czy softwerowy? można to jakoś naprawić patchem czy to już kwestia samego sprzętu i ten typ tak ma?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12254 dnia: Grudnia 29, 2010, 00:44:09 am »
a powiedzcie czy ten deadzone w Logitechach to jest problem sprzętowy czy softwerowy? można to jakoś naprawić patchem czy to już kwestia samego sprzętu i ten typ tak ma?
Trudno powiedzieć paweł,wydaje mi sie że to wina gry,bo w Fanatecu tez występuje,ale jak ustawisz w menu kierownicy to problem znika

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12255 dnia: Grudnia 29, 2010, 00:45:33 am »
Wg ISR kierownica, która nie ma dead zone w GT5?
Btw, wlasnie to mnie w DFGT irytowało, dosyc spory dead zone... gdy po raz pierwszy zasiadlem za kołkiem, cyrklowanie poszło na marne własnie z tego powodu, kręcę kółkiem, a samochód nie skręca. Odniosłem wrażenie jakby sterowanie odbywało sie ze sporym lagiem.
W każdym Fanatecu DeadZone możesz ustawić z menu kierownicy,więc ten problem nie dotyczy tych kierownic,w logitechach tej opcji brak więc dlatego masz na początku takie dziwne uczucie jakby jakiś lag był.

Pożyczy ktoś Formułe GT do tych mistrzostw ???????? :lol:

Ja ci moge podeslac Formule GT, niestety bedzie w bardzo ujowym niebieskim kolorze, jak chcesz to mozesz zatrzymac :) Wyslij mi zaproszenie do znajomych (H3rtZ_DoNuT_) to jak tylko ukoncze kolejne 1000KM na Suzuce (zostalo mi 80 okrazen i walsnie zaczyna deszcz kropic) to od razu wysle.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 989
  • Reputacja: 120
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12256 dnia: Grudnia 29, 2010, 00:51:38 am »
Wg ISR kierownica, która nie ma dead zone w GT5?
Btw, wlasnie to mnie w DFGT irytowało, dosyc spory dead zone... gdy po raz pierwszy zasiadlem za kołkiem, cyrklowanie poszło na marne własnie z tego powodu, kręcę kółkiem, a samochód nie skręca. Odniosłem wrażenie jakby sterowanie odbywało sie ze sporym lagiem.
W każdym Fanatecu DeadZone możesz ustawić z menu kierownicy,więc ten problem nie dotyczy tych kierownic,w logitechach tej opcji brak więc dlatego masz na początku takie dziwne uczucie jakby jakiś lag był.

Pożyczy ktoś Formułe GT do tych mistrzostw ???????? :lol:

Ile kosztuje najtańszy Fanatec z tą funkcją?

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12257 dnia: Grudnia 29, 2010, 00:53:13 am »
Wg ISR kierownica, która nie ma dead zone w GT5?
Btw, wlasnie to mnie w DFGT irytowało, dosyc spory dead zone... gdy po raz pierwszy zasiadlem za kołkiem, cyrklowanie poszło na marne własnie z tego powodu, kręcę kółkiem, a samochód nie skręca. Odniosłem wrażenie jakby sterowanie odbywało sie ze sporym lagiem.
W każdym Fanatecu DeadZone możesz ustawić z menu kierownicy,więc ten problem nie dotyczy tych kierownic,w logitechach tej opcji brak więc dlatego masz na początku takie dziwne uczucie jakby jakiś lag był.

Pożyczy ktoś Formułe GT do tych mistrzostw ???????? :lol:

Ja ci moge podeslac Formule GT, niestety bedzie w bardzo ujowym niebieskim kolorze, jak chcesz to mozesz zatrzymac :) Wyslij mi zaproszenie do znajomych (H3rtZ_DoNuT_) to jak tylko ukoncze kolejne 1000KM na Suzuce (zostalo mi 80 okrazen i walsnie zaczyna deszcz kropic) to od razu wysle.
Dzięki ReD,zaproszenie poszło

Andry-Fanatec Porsche 911 Carrera-175 euro z wysyłką do Polski,przesyłka trwa 3-4 dni maks,jutro ja dostane to dam znać jak sie spisuje.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2010, 00:56:48 am wysłana przez MrArt-PL »

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12258 dnia: Grudnia 29, 2010, 01:16:30 am »
No niebieska Formuła GT jest ch**owa i jeszcze wystukana, ale i tak w ch** nią  przejechałem. W sklepie kolekcjonerskim jest taka fajna żółta jak Teamu Renault z F1, miałem ją kupować ale padło na Peugota 908 HDi FAP bardzo przyjemne autko :D

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12259 dnia: Grudnia 29, 2010, 04:32:46 am »
@MrArt-PL wlasnie przed chwila wyslalem ci Formule GT. Auto ma zrobiony juz setup na te mistrzostwa, dokladnie ten sam na ktorym ja jechalem i z ktorego korzystal Boban. Jesli nie bedzie ci on odpowiadal to oczywiscie mozesz sobie go zmienic ale jesli zdecydujesz sie na jego uzycie to ponizej daje ci ustawienia skrzyni na poszczegolne tory i pamietaj aby zmienic zawieszenie przed wyscigiem na Nurburgring na 10/10, po tym wyscigu znowu zmien na 5/5. Olej takze juz wymienilem, wiec autko mozesz od razu brac na tor.

Zalecana maxymalna predkosc na dany tor podana w kilometrach na godzine.
Race 1 Fuji Speedway: 390
Race 2 Road Course - Indy: 380
Race 3 Cote d'Azur: 330
Race 4 Nurburgring GP/F: 360
Race 5 Monza: 380
Race 6 Suzuka: 380
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2010, 04:39:24 am wysłana przez _ReD_ »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12260 dnia: Grudnia 29, 2010, 09:17:27 am »
Uffffffffffffffffffffffffffffffffff.
W końcu zrobiłem złoto NASCARem na Ringu. Można powiedzieć, że za pierwszym razem, bo złoto wpadło przy pierwszym ukończeniu wyścigu  :P. Zanim jednak do tego doszło, było wieeeeeele restartów po spinie. W tym "złotym" wyścigu też zrobiłem na początku drugiego okrążenia spina, ale byłem już tak wkur**ony, że nie dałem restart tylko jechałem dalej. I wygrałem! Także nie nastawiajcie się na idealny super szybki przejazd i nie róbcie restartu po błędzie (jak ja) tylko jedźcie dalej. Jest duża szansa, że nadal wygracie (po spinie musiałem wycofać z pobocza, jak już byłem na asfalcie to jeszcze strzała dostałem od innego NASCARa a mimo to się udało wygrać z 6 sek. przewagą - a ostatni sektor jechałem jak z dostawą jaj do piekarni). Wyścig na Ringu był kolejną zajebistą szkołą, bo jest bardzo intensywny (jest dużo kręcenia) - zauważyłem, że już się nie zastanawiam, jak mam kierownicę ułożoną, jak bardzo ją skręcić w następnym łuku, czy mam na wyjściu proste koła czy jeszcze nie itp itd robię to już automatycznie/odruchowo, nie myśląc o tym.
Mustanga na Lagunie też się udało ozłocić, także 4 złota w nowych zawodach sezonowych zrobione - tylko i wyłącznie na kierownicy, pad odpoczywa w szufladzie. I to mnie cholernie cieszy. Dziś podejdę ostro do Mazdy, już kupiłem tą z salonu sieciowego, dałem tunning i testowo wyjechałem na kilka kółek ale byłem już styrany, żeby walczyć więcej. Wykręciłem kilka 1:01:xxx ale nie potrafię jeszcze utrzymać tego tempa na długo - będzie mi cholernie ciężko zrobić tu złoto.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12261 dnia: Grudnia 29, 2010, 09:23:18 am »
a powiedzcie czy ten deadzone w Logitechach to jest problem sprzętowy czy softwerowy? można to jakoś naprawić patchem czy to już kwestia samego sprzętu i ten typ tak ma?

Ja się pytam się pytam Was zapytuję o jakim Wy dead zone gadacie? Chyba nie graliście w Dirt'a i Grida. Tam dopiero jest dead zone (albo lag jak kto woli), który nie pozwala w tą grę grać. Na G27 auto reaguje mi dokładnie wtedy kiedy tego oczekuję. Jak miałem DFP to tam nie mogłem odpowiednio szybko kontry założyć i zazwyczaj jak przesadziłem z gazem to nie udawało mi się uratować. Na G27 jest z tym dużo lepiej i to jest jedna z większych różnic względem DFP (odnośnie samego kółka, bo pedały to wiadomo, że inna bajka).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2010, 09:26:13 am wysłana przez BoBaN »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12262 dnia: Grudnia 29, 2010, 09:26:34 am »
Sprawdzę u siebie na DFGT, ale szczerze to też nie kojarzę żadnego bezwładu kółka - reaguje na najmniejsze ruchy (egzemplarz wyprodukowany pod koniec października 2010).

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12263 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:01:29 am »
Sprawdzę u siebie na DFGT, ale szczerze to też nie kojarzę żadnego bezwładu kółka - reaguje na najmniejsze ruchy (egzemplarz wyprodukowany pod koniec października 2010).
Jedz prosto ze stałą prędkością i puść kierownice,kierownica zaczyna lekko się poruszać w lewo i prawo a samochód na te ruchy nie reaguje,o ten efekt chodzi,w czasie jazdy w zakrętach dla nas laików ten efekt jest praktycznie nie odczuwalny.Po prostu rozdmuchali ten temat żeby im się najnowsze dziecko Thrustmastera sprzedało i wszyscy co mają Logitechy przerzucili się na to kółko.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12264 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:06:15 am »
Ok, ale tak działa właśnie FF - kierownicę masz trzymać a wówczas ona się nie porusza i samochód się nie porusza, a czujesz opór. Tak to została zaprojektowane.
W Thrustmasterach w takiej sytuacji kierownica ani drgnie (gdy się ją puści) i tym samym nie stawia oporów (gdy się ją trzyma)?

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12265 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:10:33 am »
Jak jedziesz prosto to nie działa żadna siła na układ sterowania. Jechałaś kiedyś w rzeczywistości samochodem?  Puść kierownice na prostej obiecuje że nie znajdziesz się w rowie. Dead zone LAG albo inaczej LUZ na kierownicy o to chyba chodzi bobanowi. Zaczyna manewr ale dopiero po chwili kierownica załapuje.  Zarówno jak i Boban nie mam tego problemu w g27 a jak Twoim zdaniem ten TM ma napier**lać lewo prawo na prostej to ja podziękuje za taką kierownice wole iść na siłownie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2010, 10:12:08 am wysłana przez sieq »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12266 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:12:39 am »
U mnie jak na nierównościach puszczę kierownice to momentalnie zaczyna ruszać na boki i auto od razu reaguje (tak właśnie przegrałem F1 na Fuji). Da się też zrobić tak, że jak jadę prosto po idealnie równej nawierzchni to mogę puścić kierę i przez jakiś czas auto będzie jechać na wprost bez żadnych niespodzianek. Wystarczy jednak mała nierówność i kółko odbije po czym zaczyna się wspomniane juz wcześniej kołysanie. Jednak nie jest tak jak piszecie, że samochód na to nie reaguje. Od razu skręca raz w lewo raz w prawo aż go przełamie i wykręca bączka.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12267 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:18:14 am »
Na nierówności tak mi chodzi o długą prostą. Czasem puszczam na chwile kierownice żeby się napić albo wysmarkać :)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12268 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:20:12 am »
Więc piszemy o dwóch różnych sprawach - FF poruszającym kierownicą na prostej i opóźnieniu wynikającym z bezwładu kierownicy. Pierwsze jest w DFGT i G25 i G27, drugiego na DFGT nie zauważyłem.
Jadąc po prostej działają siły na układ kierowania, wynikające z nierówności drogi - jeśli nierówności są takie same dla obu kół (najczęściej), to zawieszenie reaguje identycznie dla każdego koła i jedziesz prosto, ale gdy tak nie jest, dochodzi do skrętu. FF w Logitechach symuluje właśnie nierówności na prostej i opory przy dużych predkościach - przesadzone to jest co prawda, ale jeśli grasz tak jak to powinno być (trzymając kierownicę), to opór kierownicy na prostej podbija wrażenia.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12269 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:30:05 am »
Rzeczywiście o 2 różnych. Lekkie poruszanie FF na prostej przy koleinie plus luz na kierownicy = brak samoistnego skręcania samochodu ... Już czaje tylko że logitechy nie mają tego luzu więc po co mam zmieniać na TM za 500 łojro bez sziftera  :lol:

MrArt-PL

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2010
  • Wiadomości: 567
  • Reputacja: 4
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12270 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:33:50 am »
Ok, ale tak działa właśnie FF - kierownicę masz trzymać a wówczas ona się nie porusza i samochód się nie porusza, a czujesz opór. Tak to została zaprojektowane.
W Thrustmasterach w takiej sytuacji kierownica ani drgnie (gdy się ją puści) i tym samym nie stawia oporów (gdy się ją trzyma)?
Nie kolego tu się mylisz,to nie jest efekt forcefeedback,to jest właśnie deadzone,strefa w której ruchy kierownicą nie mają wpływu na poruszanie się samochodu,w Fanatecach tez jest ten efekt ale po ustawieniu w menu kierownicy dead na 30 efekt znika,opór czujesz cały czas ale nie ma majtania kierownicą na lewo i prawo.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12271 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:40:16 am »
Dlatego też ja czekam na recenzje T500, bo jeśli okaże się kierownicą jedynie z mocniejszym FF i kosmetycznymi poprawkami to mam ich w dupie. G27 sobie chwalę i naprawdę, nie wiem co mogę więcej wymagać od kiery. Precyzja jest taka jak być powinna, pedały stawiają opór i da się je regulować, shifter też oki (chociaż mógłby być nieco twardszy). Kierownica odkręca na tyle szybko, że drifty spokojnie można robić i puszczając kółko wyprostuje je na czas. Kiera obszyta skórą, metalowa i ogólnie wykonana bardzo dobrze. Jedynie wkurzają te stuki na szutrach ale widzę, że T500 wcale cichsza nie jest. Jedynie Porsche 911 GT3 RS V2 jest kierownicą, która może mnie zainteresować. Bardzo dobry stosunek cena/jakość...tylko ten durny znaczek Porsche.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2010, 10:53:00 am wysłana przez BoBaN »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12272 dnia: Grudnia 29, 2010, 10:57:01 am »
A co ci znaczek przeszkadza? Zaklej go czyms i juz :) Na pewno wyjdzie jakas gra wyscigowa, w ktorej beda Porschaki to wtedy bedzie jak znalazl, chyba nawet w SHift 2 beda :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12273 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:04:02 am »
Ja też tego nie czaję, przecież to prawie jakbyś miał kierownice od Porsche w domu :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12274 dnia: Grudnia 29, 2010, 11:10:07 am »
A mnie to wkurza tym bardziej, że Porsche jakoś niespecjalnie darzę sympatią. :P Takie zboczenie.

pawel_k

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12275 dnia: Grudnia 29, 2010, 19:23:16 pm »
A mnie to wkurza tym bardziej, że Porsche jakoś niespecjalnie darzę sympatią. :P Takie zboczenie.
hehe, mam to samo ;) tylko włoszczyzna się liczy ;)

piękny bug z AI :) przewińcie do 2:20

Ohtar

  • Gość
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12276 dnia: Grudnia 29, 2010, 19:25:47 pm »
A mnie to wkurza tym bardziej, że Porsche jakoś niespecjalnie darzę sympatią. :P Takie zboczenie.
hehe, mam to samo ;) tylko włoszczyzna się liczy ;)

piękny bug z AI :) przewińcie do 2:20


 :lol:

spy_

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 19-09-2006
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 0
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12277 dnia: Grudnia 29, 2010, 20:36:15 pm »
panowie witam , jaka najlepsza fura do like the wind ?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12278 dnia: Grudnia 29, 2010, 20:38:03 pm »
Red Bull X2010  8)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Gran Turismo 5
« Odpowiedź #12279 dnia: Grudnia 29, 2010, 21:14:06 pm »
panowie witam , jaka najlepsza fura do like the wind ?

Do tego eventu to duzo samochodow dobrych jest, podam ci kilka a jest ich znacznie wiecej.
-Toyota MINOLTA Toyota 88C-V Race Car
-Mazda Furai Concept '08 (wymagany tuning, wszystkie mozliwe czesci oprocz LSD)
-Formula Gran Turismo
-Mazda 787B (wymagany tuning, wszystkie mozliwe czesci)
-Mercedes Sauber C9 Race Car
-Nissan R89C Race Car
-Corvette ZR1 (C6) (wymagany pelny tuning i race modification)