Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 867615 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1880 dnia: Listopada 25, 2006, 21:03:38 pm »
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to za 7 minut powinien być Piękny umysł na TVNie

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Filmy
« Odpowiedź #1881 dnia: Listopada 25, 2006, 21:10:04 pm »
Oglądał ktoś film o tym dziennikarzu z Kazachstanu co pojechał do USA i sobie jaja różne robi?

Jak tak to co o nim sądzicie?

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Filmy
« Odpowiedź #1882 dnia: Listopada 25, 2006, 21:33:10 pm »
Jesli ktos ma cyfre plus to rekomenduje obejrzec sobie o godzinie 22 na Canal + 'Wiernego Ogrodnika'. Genialne, bardzo dojrzałe i dosyc trudne kino. Polecam.
Fryty tyty dotknij pyty

klausa

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-08-2005
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
  • Panczandragon FTW!
Filmy
« Odpowiedź #1883 dnia: Listopada 25, 2006, 21:59:57 pm »
Cytat: "Master_666"
Oglądał ktoś film o tym dziennikarzu z Kazachstanu co pojechał do USA i sobie jaja różne robi?

Jak tak to co o nim sądzicie?

Ja widziałem ocinek showu Jay'a Leno z Boratem, to mi na razie wystarczyło :>

Sascha (tak to się pisze) Cohen w roli kazachstańskiego dziennikarza Borata jest naprawdę kapitalny :>

oscyp

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1884 dnia: Listopada 25, 2006, 22:21:13 pm »
Cytat: "Master_666"
Oglądał ktoś film o tym dziennikarzu z Kazachstanu co pojechał do USA i sobie jaja różne robi?

Jak tak to co o nim sądzicie?


Borat - Podpatrzono w Ameryce, by Kazachstan rósł siłę...

oglądałem go na WFF w październiku i film mnie zniszczył. Najlepsza komedia EVER. Mówię to jako psychol podniecający się Boratem od maja mniej więcej, kiedy to na youtube zaczęły się pojawiać zrzuty z epizodów w Da Ali G Show. Te materiały z youtube polecam obejrzeć przed seansem, żeby lepiej wczuć się w klimat. Sam seans psują trochę napisy(wolałbym nieskazitelną wersję w oryginalnym języku), ale da się je przełknąć. generalnie, za te 15 zł w kinie otrzymujesz 1,5 godziny śmiertelnej dawki śmiechu, brudnego humoru (anysemityzm, anty..cyganizm?, szowinizm, czysta głupota, etc..), zapewne znajdą się ludzie którzy film zrozumieją zbyt dosłownie... Trudno:D Juto idę jeszcze raz, a potem jeszcze raz, i jeszcze raz <echo echo echo>...

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1885 dnia: Grudnia 16, 2006, 21:59:51 pm »
Ostatnio oglądane:

Amadeusz Niesamowity film - reżyserki majstersztyk i doskonałe aktorsko. Mniam. 10/10

Gniazdo os Ciekawy dramat więzienny w innym stylu niż inne, reżyserem jest Steve Buscemi, głównie aktor, pewnie stąd świeże spojrzenie na sprawę. 7/10

Ciemna strona miasta Pan Scorsese uderze mocno i zastanawiająco. Zmęczony ryj Nicholasa Cage'a pasuje tu idealnie. 8/10

Historia przemocy Ostatni film Cronenberga, świetny, zadający masę pytań (istotnych). Plus dobre aktorstwo (Aragorn:D, Ed Harris) 7/10

Drabina Jakubowa Mocno atakujący wojnę film, z niepokojącym klimatem i ciekawą zagadką. 8/10

Dług Mocne polskie kino, dobrze zagrane i świetnie wyreżyserowane. 8/10

The Doors Świetny film, szkoda tylko, że nie mający wiele wspólnego z prawdą. 7/10

Good Night And Good Luck George Clooney atakuje: dobry film ze świetnym klimatem medialnej misji (:P) 8/10

Happiness Przerażający i obrzydliwy film opowiadający kilka luźno powiązanych historii o ludzkich problemach. Ochydne, ale prawdziwe. 8/10

Amorres Perros Film z dużą ilością metafor, świetny debiut Innaritu (ostatnio Babel). 8/10

Wstręt Geniusz Polańskiego w postaci horroru psychologicznego. Autentycznie przerażające! 8/10

Absolwent Piękny, choć tak naprawdę smutny komediodramat. Hello darkness my old friend. 7/10

Cytat: "jay jay"
Zakochany bez Pamięci - bełkot , którego nikt nie pojmie .

Napewno nie nazwałbym Zakochanego bez pamięci bełkotem. Oglądałem ten film niedawno i bardzo mnie zaszkoczył. No bo czego się spodziewać po takim tytule i twarzą Carreya na okładce? Głupia komedia romantyczna. Nie tym razem. Carrey bardzo dobrze zagrał, bez ani jednej głupiej miny. Film jest bardzo nietuzinkowy, porozrzucany, ale moim zdaniem jest świetnie skonstruowany, całość trzyma się kupy. To zasługa genialnego scenarzysty Charliego Kauffmana (m.in. Być jak John Malkovich, Adaptacja). Wydaje mi się, że film ma dużo do powiedzenia i mimo strasznych poplątań w fabule, da się go zrozumieć. A jeśli się nie da, to może w tym tkwi jego siła i metaforyczność?

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1886 dnia: Grudnia 16, 2006, 22:39:52 pm »
No cóż. Moja filmoteka już mi się nigdzie nie mieści i ulubione filmy mogłabym wymieniać w nieskończoność...
Amelia - za wszystko. Moge ogladać w nieskonczoność.
Amadeusz - Mozart ponad wszystko.
V jak Vendetta - kocham V. Kocham wszystko, komiks też.
STARE Gwiezdne Wojny... Zero Hydena, to duża zaleta starych części.
Fellini - zawsze i wszystko. Mistrz.
Zezowate szczęście, Seksmisja i Miś - czyli obowiązkowe wielkie trio kina polskiego.
Piraci z Karaibów vol.1 - Z miłosci do Depp'a i kiczowatych efektów.
Wszystkie filmy Burton'a jakie udało mi sie zobaczyć.
Z klasyki: Nosferatu: Symfonia cienia (grozy), Dyktator, Portier z hotelu Atlantic.
Lot nad kukułczym gniazdem, Mechaniczna pomarańcza, Lsnienie (Kubrick)... Miłość do Jack'a Nicholson'a + Kubrick sam w sobie.
Horrory azjatyckie (głównie koreańskie i japońskie).
Anime: Jin-Roh, Grobowiec świetlików, Miyazaki ogólnie...

Wszystkiego jest cała masa, ale nie zamierzam was zanudzać ;)
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Filmy
« Odpowiedź #1887 dnia: Grudnia 17, 2006, 01:00:07 am »
Cytat: "mrpiki"

Drabina Jakubowa Mocno atakujący wojnę film, z niepokojącym klimatem i ciekawą zagadką. 8/10


Ja daje 9.5/10 - fenomenalny film:)

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1888 dnia: Grudnia 17, 2006, 13:01:49 pm »
8 to bardzo dobry, wspaniały. 9.5 to już prawie arcydzieło, a bez przesady, Drabina Jakubowa to żadne arcydzieło.

Oglądałem wczoraj Maria łaski pełna film o siedemnastoletniej dziewczynie, która mieszka w małym kolumbijskim miasteczku. Rzuca kiepsko płatną pracę na plantacji róż i decyduje się na krok w nieznane: przyjmuje propozycje pracy polegającej na przemycaniu narkotyków do Ameryki. Wynagrodzenie jest dla niej ogromne. Okazuje się, że nie wszystko jest takie piękne...

Prosto opowiedziany, szokujący film. Co gorsza, nie jest to żadna fikcja - pokazane w filmie wydarzenia mają miejsce naprawdę, niemal codziennie. Polecam. 8/10

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Filmy
« Odpowiedź #1889 dnia: Grudnia 17, 2006, 16:23:25 pm »
Trailer Spider-Man 3, jesli nie widzieliscie to warto bo szykuje sie kolejna rewelacyjna czesc, no i Evil Spider-Man :

Tu macie link do trailera:
http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=28011

A tu do innego trailera:
http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=6273

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Filmy
« Odpowiedź #1890 dnia: Grudnia 17, 2006, 19:06:42 pm »
nie evil tylko spidey z symbiotem :roll: do księgarni i czytać! :mrgreen:
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1891 dnia: Grudnia 17, 2006, 21:42:39 pm »
Cytat: "mrpiki"
8 to bardzo dobry, wspaniały. 9.5 to już prawie arcydzieło, a bez przesady, Drabina Jakubowa to żadne arcydzieło.

Jak dla mnie Drabina Jakubowa jest niemniejszym arcydziełem niźli Amadeusz, któremu dałeś dychę. :roll:

gala

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-07-2006
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1892 dnia: Grudnia 17, 2006, 21:56:04 pm »
Polecam obejrzeć sobie zwiastun filmu "300"(najlepiej w HD) lub któryś z zwiastunów Piły 3. Macie tu linki:

300:
http://www.filmweb.pl/300tu+Spartan+%282007%29,zwiastuny,Trailers,id=163597

Piła 3:
http://3.pila.filmweb.pl/Pi%C5%82a+III+%282006%29,zwiastuny,Trailers,id=271498

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Filmy
« Odpowiedź #1893 dnia: Grudnia 17, 2006, 22:34:41 pm »
Miami Vice (2006) - film na 6.5, najwyżej siedem, ale dla mnie ma coś w sobie + niesamowita muza w kilku kawałkach m.in. taniec w Havanie, końcowe minuty. Daję 9/10, ale jest to ocena MOCNO subiektywna.

mrpiki

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 895
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1894 dnia: Grudnia 17, 2006, 22:47:58 pm »
Tarniak: Acha rozumiem. Mniejsza z tym.

Castor Krieg: Widziałeś poprzednie filmy Michaela Manna? Gorączkę, Informatora albo Zakładnika? Miami Vice przy nich to pryszcz, choć przyznam, że do mnie też przemówił klimat i muza, w końcu co Audioslave to Audioslave :). Tylko po co ten Linkin Park? Dobrze że jest tylko na początku i potem już sam dobry mjuzik.

Listen you fuckers, you screwheads, here's a man who would not take it anymore.

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1895 dnia: Grudnia 19, 2006, 18:49:11 pm »
Cytat: "mrpiki"
Tarniak: Acha rozumiem. Mniejsza z tym.

Prawie tak twardy jak De Niro...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1896 dnia: Stycznia 12, 2007, 22:18:24 pm »
uff , a juz myslałem ,że jakis chochlik skasował taki piekny topic .

American Beauty - ''ah jak to wspaniale by było sobie mieszkać - wszystko tam w nadmiarze '' -tak mysli większośc ludzi ( w tym i ja ) a tu obraz Mendesa pokazuje nam cos zupełnie innego . Strasznie podoba mi się to ,że w tym filmie każda postac ma coś na sumieniu .Nie ma podzialy dobry tamten zły , tylko wszyscy tj . to bywa w rzeczywistości -szarzy . I ten luzacki Spacey , kto go nie lubi  :wink:  
Małe arcydzieło

9/10

Red Eye - sztraszny nie wypał . W kinie rozrywkowym mamy przynajmniej piekne panie i niebrzydzsze kraksy/mordy/efekty. Tu nie ma nawet tego .

4+/10

Full Metal Jacket -  do połowy (czyt. do konca wystepu szefa oddziału ) wszystko ok .Schody się zaczynają gdy ''glizdy '' awansują i pojda we własnym kierunku . Bywa wtedy różnie  .Z gatunku wosjkowych bardziej preferuje trochę poetyckie Cienką Czerwoną Linię . Ciutkę się zawiodłem , niemniej film warty obejrzenia .

Smak Życia - na poczatku smieszny motyw . Pani Torbicka w swym programie Kocham Kino zapowiedziała ten film jako komedię .CoO ?? Co w tym badziewiu jest takiego komicznego ja się pytam ?Moim laickim zdaniem wygląda to bardziej na obyczajowkę , mniej dramat ale juz napewno nie humorystyczną opowieśc o bandzie studentów , którzy spotykają się w jednym miejscu .Wow  , normalnie iskry lecą .
Nie ma tu absolutnie nic wartego naszej uwagi a tym bradzie wyczekiwania do tej 23 na tvp2 .

5/10

Borat - absurdalna komedia o Kazachskim korespondencie , ktora naśmiewa się z głupich przywyczajeń i uprzedzeń mieszkańców US i A . swietny humor poparty niezłym zonkiem na finisz programu pana Aliego G ( blond pięknośc nie wytoczyła jeszcze procesu ? .. hmm ) .Trzeba sprawdzić .

8+/10

Tożsamośc Bournea - mocne uderzenie na początek przykuwa uwage i elektryzuje widza . Minuty uciekają a kinoman wyczywa w tym jakies tanie chwyty  i zagrywki , ktore juz gdzieś , kiedyś  widział . Można obejrzeć ale mądrzejsi od tego filmu nie będziecie .To pewne  :lol:

7/10

Psie Popoludnie - jedna z pierwszych ról Al Pacino mocno mnie nakręciła . Npad bank przez paru knypkow , którzy mieli problemi z samą obslugą kałacha a co mówić o zgarnięciu paru milonów baksów . Historia jak dla mnie zbyt rozwleczona a przez to nie co przynudzająca .Gdyby Pacino nikt by nawet nie zerknał .Szkoda

7/10

Kung Fu Hustle - sympatyczna komedia z Dalekiego Wschodu .Ciekawe pojedynki i przyzwoity humor daje obraz udanej acz nie genialnej historii .
Sympatyczne .

7+/10

Layer Cake - oj oj , brytyjskie .Duzo faków , jeszcze więcej bezpłciowych dialogów i mało kacji tak mógłbym pokrótce to scharakteryzować . 2 mocne scenki to ciut za malo by uznac ten eksperyment za udany .

7/10

Usual Suspects - Do niemalże ostatnich sekwencji uznalbym to za przywoity film akcji .Zakończenie jednak zweryfikowalo nieco moje poglądy .Jest niezle iz przytupem .Zagadka jest przednia a odpowiedzi szybko nie znajdziecie . Trzeba .

8/10

Babel - Niby wszystko ladnie pieknie ,acz brakuje mi tu czegoś .Takiej kropki nad i . Zwienczenia historii mocnym dramatycznym akcentem . Ciut zbyt płytko podszedł reżyser do problemu . Wszytsko kończy się zbyt optymistycznie .  

8=/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Filmy
« Odpowiedź #1897 dnia: Stycznia 13, 2007, 01:34:42 am »
Cytat: "GGY"
Amelia - za wszystko. Moge ogladać w nieskonczoność.
Heh, moja panna tez kocha ten film. Jak widze rzecz typowo kobieca. :D Fakt że film jest naprawdę dobry a moim zdaniem scenka z Amelią "pokazującą" ślepemu staruszkowi piękno otaczającego świata to jedna z najlepszych scen jakie w kinie widziałem...
Cytat: "GGY"
Amadeusz - Mozart ponad wszystko.
Sposób w jaki pokazano Mozarta w tym filmie rządzi. Podobnie jak postać Salieriego...
Cytat: "GGY"
STARE Gwiezdne Wojny... Zero Hydena, to duża zaleta starych części.
Revenge trochę się broni ale generalnie Hayden to pomyłka, podobnie jak i ogólnie cała ta druga "trylogia"...
Cytat: "GGY"
Lot nad kukułczym gniazdem
Nicholson tu nie grał on BYŁ SOBĄ w tym filmie! Podobnie jak w Lśnieniu.
Cytat: "GGY"
Mechaniczna pomarańcza
McDowell i ta cała popartowa stylistyka. Mniam!

Ostatnio byłem w kinie na Kopii Mistrza pani Holland. Film dobry choć błędem było chyba umieszczenie najbardziej emocjonującego momentu filmu mniej więcej w środku. Generalnie bardzo pozytywnie zaskoczony byłem świetnym Edem Harrisem w roli Bethovena. Idealnie oddał tego kompozytora jako genialnego choć chamskiego i grubiańskiego
aroganta.
No i  Apocalypto co do którego mam mieszane uczucia. Traktowanie tego filmu jako filmu z przesłaniem bądź filmu pokazującego rzeczywistość Majów jest raczej chybione. Jako film przygodowy sprawdził się przyzwoicie.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1898 dnia: Stycznia 13, 2007, 22:21:25 pm »
Przerwana lekcja muzyki - dziś na TVP leciało. Film niezgorszy, aczkolwiek lekko się zawiodłam, mógłby być trochę ostrzejszy, że tak powiem... Gdyby nie Angelina Jolie (btw najlepsza postać imo) zrobiłby się z tego kompletny obyczaj.

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Filmy
« Odpowiedź #1899 dnia: Stycznia 13, 2007, 22:34:28 pm »
Ja wreście obejrzałem Piraci z Karaibów :Skrzynka Umarlaka i musze powiedzieć ,że jestem pod wrażeniem tego dzieła z Deppem w roli głównej juz pierwsza część była hitem to druga część jest jeszcze lepsza świetne efekty specjalne masa humoru no i fabuła która wciąga od początku do końca filmu  .Film jest dla mnie rewelacyjny i polecam do obejrzenia .
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Filmy
« Odpowiedź #1900 dnia: Stycznia 13, 2007, 22:45:43 pm »
Cytat: "suli dia"
Ja wreście obejrzałem Piraci z Karaibów :Skrzynka Umarlaka i musze powiedzieć ,że jestem pod wrażeniem tego dzieła z Deppem w roli głównej juz pierwsza część była hitem to druga część jest jeszcze lepsza świetne efekty specjalne masa humoru no i fabuła która wciąga od początku do końca filmu .Film jest dla mnie rewelacyjny i polecam do obejrzenia .



Obejrzałem ale i tak bardizej polecam Przygody Muminków.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1901 dnia: Stycznia 13, 2007, 23:10:48 pm »
Kontrolerzy - obraz wegierskich kanarów w zasyfionym budapesztańskim metrze . Otoczenie nie jest zbyt sympatyczne , wokół tylko ponure mordy pasażerów i zewsząd otaczający burdel mówiąc krótko . Zawód kontroler przykra sprawa , ale w takich sceneriach nie trudno o lekkiego doła . Mimo wszyscy nasi dzielni bohaterowie  nie dają się utopić w marazmie otaczającego ich świata i dziarsko przemykają przez perony pełne cywilnych popaprańców z usmiechem na ustach wlepiając mandaciki  . Cały film łyka się jak młody pelikan (szybko i bezboleśnie) a tytułowych kontrolerów daje się nawet polubić . Mocny tytuł .

8+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Filmy
« Odpowiedź #1902 dnia: Stycznia 14, 2007, 00:57:59 am »
Cytat: "Leenk"
Cytat: "GGY"

Amelia - za wszystko. Moge ogladać w nieskonczoność.

Heh, moja panna tez kocha ten film. Jak widze rzecz typowo kobieca. Very Happy Fakt że film jest naprawdę dobry a moim zdaniem scenka z Amelią "pokazującą" ślepemu staruszkowi piękno otaczającego świata to jedna z najlepszych scen jakie w kinie widziałem...

Jakiś czas temy byłem u znajomej. Była też jej siostra i dwie inne koleżanki. Chcieliśmy sobie coś oglądnąć, a kiedy znalazłe wśród płytek "Amelię" i zajarany powiedziałem, że ma jeden z moich ulubionych filmów to zapadła cisza. Wszystkie wytrzeszczyły oczy i zdumione powiedziały, że jestem jedynym facetem, który lubi "Amelię" :D . Piękny film..
Cytat: "Leenk"
Cytat: "GGY"

Lot nad kukułczym gniazdem

Nicholson tu nie grał on BYŁ SOBĄ w tym filmie! Podobnie jak w Lśnieniu.

Sam film byłby genialny gdyby nie to, że... wcześniej przeczytałem, książkę. Jakoś inaczej sobie to wszystko wyobrażałem, a zwłaszcza samą postać McMurphy'ego. No i w filmie wycieli chore jazdy Indianina :|
No, ale rola Nicholsona świetna.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1903 dnia: Stycznia 14, 2007, 17:22:54 pm »
Przed chwila obejrzalem "Gnijąca panna młoda" - film nie za ciekawy, jednak animacja i wyglad postaci przypomina mi ten z Medievil'a(moj brat tez to potwierdził). Jest jakis zwiazek tworcami gry i filmu, czy tak jakos wyszlo?

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Filmy
« Odpowiedź #1904 dnia: Stycznia 14, 2007, 17:27:11 pm »
W sumie z tego co mi wiadomo to nie ma, ale możliwe, że Studio Cambridge przy tworzeniu MediEvila inspirowało się jednym z poprzednich filmów Tima Burtona pt. "Nightmare Before Christmas" (po polsku "Miasteczko Halloween" - co za kretynto tłumaczył), który jest w sumie w podobnej konwencji i klimacie...


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1905 dnia: Stycznia 14, 2007, 18:15:53 pm »
Cytat: "istredd"
children of men, prawdopodobnie najlepszy film roku 2006. Spokojnie wchodzi na listę moich ulubionych filmów...

Żeś się rozpisał, ze nie ma co.

Mi ten film średnio przypadł do gustu. O ile CLive był przystojny jak zwykle i fabuła całkiem ciekawa, to jakoś tak...hmm... nie wiem. Nie powalił mnie ten film i o.

Z klimatów podobnych za to KOCHAM UBÓSTWIAM WIELBIĘ "V jak Vendetta". Zarówno komiks jaki i film. Hugo zagrał bosko, a i Natalie Portman u mnie splusowała, bo po roli Padme myślałam, ze skreśle ją na dobre. Fabuła, genialna, V kocham <3 - jego monologi i teksty w ogóle. Muzyka, efekty...wszystko...


Cytat: "kov4"
rzed chwila obejrzalem "Gnijąca panna młoda" - film nie za ciekawy

Dlaczego?
Wolę Nightmire Before Christmas, ale na Gnijącej w kinie też świetnie się bawiłam. Muzyka kapitalna, animacja także. Fabuła może nie powala, ale jest interesująca, no i głos Depp'a. Mi to wystarczyło, zeby film bardzo polubić.
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1906 dnia: Stycznia 14, 2007, 19:28:29 pm »
Cytat: "GGY"

Cytat: "kov4"
rzed chwila obejrzalem "Gnijąca panna młoda" - film nie za ciekawy

Dlaczego?
Wolę Nightmire Before Christmas, ale na Gnijącej w kinie też świetnie się bawiłam. Muzyka kapitalna, animacja także. Fabuła może nie powala, ale jest interesująca, no i głos Depp'a. Mi to wystarczyło, zeby film bardzo polubić.


Dla mnie fabula moze zejsc na dalszy plan tylko jesli jest ciekawa akcja (np. Transporter 2). Świetna animacja i muzyka to niestety dla mnie za malo  :P

darsyn

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 5
Filmy
« Odpowiedź #1907 dnia: Stycznia 15, 2007, 09:03:25 am »
Cytat: "kov4"
Cytat: "GGY"

Cytat: "kov4"
rzed chwila obejrzalem "Gnijąca panna młoda" - film nie za ciekawy

Dlaczego?
Wolę Nightmire Before Christmas, ale na Gnijącej w kinie też świetnie się bawiłam. Muzyka kapitalna, animacja także. Fabuła może nie powala, ale jest interesująca, no i głos Depp'a. Mi to wystarczyło, zeby film bardzo polubić.


Dla mnie fabula moze zejsc na dalszy plan tylko jesli jest ciekawa akcja (np. Transporter 2). Świetna animacja i muzyka to niestety dla mnie za malo  :P


Przecież Transporter 2 to kicz jakich mało!! Bajka dla dzieci do 8 roku życia...

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1908 dnia: Stycznia 15, 2007, 09:17:10 am »
Nie mowie, ze film jest swietny, jednak czasami po prostu nie mam ochoty ogladac filmu z pokrecona fabula, chce sie odprezyc przy kinie akcji, a to mniej czy wiecej zapewnil mi Transporter.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Filmy
« Odpowiedź #1909 dnia: Stycznia 18, 2007, 00:04:56 am »
Widzieliscie juz trailer drugiej czesci Fantastic Four? Moze film nie bedzie niczym ndzwyczajnym ale chce go zobaczyc przede wszystkim ze wzgledu na efekty no i ze wzgledu na pewna postac wystepujaca w tej czesci, ktorej jestem ogromnym fanem, moim zdaniem najwspanialsza postac ze wszystkich postaci z universum Marvela.

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer Trailer
http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=31768

No i czekam az w koncu ktos sie wezmie do roboty i nakreci jakis przynajmniej dobry film o Captain America i Lobo.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1910 dnia: Stycznia 18, 2007, 09:59:15 am »
Departed - z tria Nicholson , Damon i Di Caprio najlepiej wypadł ten ostatni . Typek nie ukończył szkoły , nie ma bliskich i nawet pracy nie może znalezc  .Naszczęscie dobrze odegrał swoją rolę i bardzo przekonywująco . Odnośnie samego filmu to takie amerykańskie Infernal Affairs dosłownie . Dużo bluzgów , rozmów o sexie i obijania mord .
Ocena tak niska ponieważ Scorcese nie do tej potrawy nie dodał praktycznie żadnej przyprawy .

7+/10

Le Heine - francuski film o hooligansach .I tyle powinno chyba wystarczyć za komentarz ponieważ , nie ma tu ani wartkiej akcji ani większych niedociągnięć . Na wieczór jak znalazł .

7/10

Tylko Mnie Kochaj - nie lękajcie , obejrzałem tylko to coś aby sprawdzić czy można oceniać filmy po samych migawkach w telewizjii .No i jak się okazało można  :twisted:  Błaha , wręcz banalna historyjka , muza rodem z kina familijnego , drętwe dialogii i ta ciągła monotonia wylewająca się z ekranu .  Do obejrzenia i szybkiego usunięcia .

5/10


Kiss Kiss Bang Bang - sympatyczna komedia kryminalna . Dosyć typowa opowieść przedstawiona w dosyć nietypowy sposób , lecz coś tu nie zagrało do końca . Może dlatego ,że wiekszość tekstów jakie tu usłyszymy są jakby takie naciągane , brak w nich pomysłu przez co zamiast bawić troszkę drażnią . Średniak z aspiracjami na więcej .


7/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Filmy
« Odpowiedź #1911 dnia: Stycznia 18, 2007, 11:00:19 am »
Ja ostatno obejrzałem film który już dawno wyszedł na DVD czy kasety Video Transporter Luca Besona i musze powiedzieć ,że film bardzo mi się spodobał a to za sprawą tego,że w filmie non stop coś się dzieje no i duzo w tym filmie fajnych efektów wkoncu to film Luca Besona .Film naprawde polecam zwłaszcza ,że Transporter 2 wyszedł pare miesięcy temu na DVD ale jeszcze go nie oglądałem.
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Filmy
« Odpowiedź #1912 dnia: Stycznia 18, 2007, 12:42:36 pm »
Według mnie Transporter to dno totalne :lol: Akcja jest ale wszystkie jego wyczyny takie 'banalne' i do przewidzenia są. (Autko ma niezłe :P )

Bardziej polecam serie "Taxi" taka komedia z taksówkarzem w roli głównej.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Filmy
« Odpowiedź #1913 dnia: Stycznia 18, 2007, 12:43:20 pm »
Nie wiem czy to było bo nie chce mi się przeglądać 128 stron tematu, ale obczajcie sobie co niedlugo zawita na nasze ekrany. Dla fanów Sin City i nie tylko. 300 u nas będzie pod nazwą "300tu Spartan". Wg. mnie będzie z tego hit na miarę boskiego Sin City (btw, jeden z moich ulubionych filmow)


hehe aż mnie ciarki przechodzą jak oglądam ten trailer :D :D

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Filmy
« Odpowiedź #1914 dnia: Stycznia 18, 2007, 13:15:11 pm »
gawi zdecydowanie jest się nad czym podniecać, i będzie to większy hicior niż sin city... '300' to widowisko, patos i jeszcze raz widowisko... DYS YS SPARTA
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Filmy
« Odpowiedź #1915 dnia: Stycznia 18, 2007, 17:18:13 pm »
Cytat: "<Aras>"
gawi zdecydowanie jest się nad czym podniecać, i będzie to większy hicior niż sin city... '300' to widowisko, patos i jeszcze raz widowisko... DYS YS SPARTA


nie oceniaj dnia przed zachodem :)

Sin City to nie Widowisko, Patos i jeszcze raz Widowisko ? To chyba nieuważnie oglądałeś ;). Zresztą to kwestia gustu, pamiętam jak przy okazji premiery SC, jak się spytało tych co oglądali jak się podobał film - opinie były 2: "super extra, zaje*****, dawno takiego nie widziałem" i drugi: "nie wiem komu sie to moze podobac, gniot jakich mało itp.".

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Filmy
« Odpowiedź #1916 dnia: Stycznia 18, 2007, 17:34:11 pm »
gawi chcesz to 'widowisko i patos' porównać do walki 300 półnagich kafarów z milionową armią złozoną z ludów całej Azjii? nie ten kaliber
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1917 dnia: Stycznia 18, 2007, 17:39:54 pm »
<Aras> ojjj 300 zarządzi i to ostro :D. Mój ojciec do mnie po zobaczeniu trailera omal sie nie rozpłakał ze dopiero zobaczy to pod koniec 2007 xD

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Filmy
« Odpowiedź #1918 dnia: Stycznia 18, 2007, 18:33:12 pm »
masz net? przeciez premiera to 16 marzec w polandii :roll:  :roll:  :roll:
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1919 dnia: Stycznia 18, 2007, 18:37:24 pm »
Wybacz ja jeszcze w średniowieczu jestem :P odczytałem date DD/MM/YY :P