Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 867616 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1840 dnia: Września 10, 2006, 14:04:29 pm »
Krwawy Romeo -  przed obczajeniem sądziłem ,że głownie chodzi o rowałke , zewsząd walące się mięso i smród gnijacych ciał .No i było ... więcej wątków erotycznych aniżeli przemocy (stąd ten czerwony znaczek  w prawym górnym rogu ekranu ) .Historyjka nie trzymająca się kupy ( momentami gubiłem się  kto jest dobry a kto zły ,kto zabił , gwałcił itp ).Oldman nie pasuje mi do takiej roli - miekkiego , płaczącego  detektywa , którego targają problemy natury egzystencjalnej . Nie warto było siedzieć do 23  :|
Buuuerrk .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Witos

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-12-2005
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1841 dnia: Września 10, 2006, 18:00:43 pm »
Cytat: "suli dia"
Ja polecam obejrzeć wzgórza Mają Oczy naprawde bardzo brutalny horror ,fajny klimat no i dużo akcji .


Eeee...żartujesz? Jeden z najgorszych filmów jakie widziałem, coś na poziomie Alone in the dark.
Matka natura jest suką

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1842 dnia: Września 13, 2006, 19:02:55 pm »
Firewall - błaha opowieść o przebiegłym napadzie na bank .W wydaniu elektrycznym -o ja :P . Film nie nuży ani nie zachwyca . Ot taki standardowy filmik akcji dla małowymagajacych .

Pulp Fiction - nie rozumiem zupełnie zachwytów nad tym obrazem . Pierwsza godzina to flaki z olejem a dialog z Mia przekracza wszelkie granice >< ' .Dopiero 2 część pozwoliła mi uwierzyc w geniusza Tarantino-wraz z wyciągnieciem pierwszych sztachet i gnatów  :mrgreen:  .Historia w całości nie jest lekko strawna , słabe i nużące momenty przeplatają się z genilanymi co niegdzie textami i zwrotami akcji  . A i tak oglądał zobaczył go do końca głównie z powodu 2 starych znajomych z Wściekłych Psów- Tima Rotha i Herveya Keitela . Dla mnie najlepszym filmem autorstwa Tarantino jest nadal  Reservoir Dogs .

I zapewne Kill Bill tego też nie zmieni


Bad Company -myślałem ,że będzie cos na wzor Wroga Publicznego ( you know , satelity , kamerki wszedzie , a kazdy twoj rych jest dokladnie sprawdzany ) ale wyszlo tanie kino II kategorii .Potwornie przeszkadzały watki sensacyjne z glupawymi textami , ktore z zalozenia mialy byc zabawne . Hopkins to jedyna znaczaca postac w tym filmie i tylko on potrafil odegrac swoja role . Drugi aktorzyna nadaje sie raczej do niskobudzetwoych komedyjek anizeli do roli Jamesa Bowna . Wystep z Hopkinsem bedzie wspominal bo powatpiewam czy nadarzy mu sie okazja by ponownie stanac u boku takiego mistrza . Nie z takim zapleczem .

Inside Man - masakrycznie dobry filmik . Kazdy obejrzany przeze mnie film opowiadający o rabusiach napdajacych na bank zawsze był przynajmniej był dobry .Nie inaczej było i w tym przypadku . Scenarzysta zafundował nam takiego mixa ,że minie połowa ekranizacji zanim skojarzysz co i jak . Tajemnica krąży za nami cały czas . A sposób w jaki wychooiali policje jest tyle zaskakujacy co az nie realny . Nie ma mowy o drugim dnie , wyszukanych dialogach ( choć te i tak trzymają poziom ) czy fajerwerkach typu krew niewinnych leje sie strumieniami . To jest inny typ kina . Ambitnego i pomysłowego .

Equlibrum - ponura wizja świata po III wojnie światowej gdzie nikt nie może zapłakać czy zasmiać sie .Bez emocji .Orwell ze swoim 1984 zaprezentował wersje lite w porownaniu z tym co tu zobaczymy .Sam film ogląda się dośc przyjemnie choć niektorym może denerwowac te kamienne twarze , które wypowiadają wciąz te same kwestie . Nie starcisz wiele  jesli nie obejrzysz tego filmu .

Grandmas Boy - typowa maerykańska komedyjka z nastawieniem sex, drugs and rock and roll . Dowcipy są tu prymitywne poziomem zbliżone do Scary Movie czy American Pie , a sama historia jest głupia i banalna . Nie smieszna .Smieszne sa w tym filmie tylko fragmenty a tych jest niewiele (choć babunie po wypiciu odpowiedniej ''herbatki '' nie powiem , prezntowaly się komicznie ) . Poza tym mam wrażenie ,że całą piecze nad filmem sprawowal Microsft bowiem tylko ich maszyne mozna było zobaczyć .  
Można obejrzeć ,ale tylko z uwagi na growe podłoże
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Filmy
« Odpowiedź #1843 dnia: Października 11, 2006, 17:32:41 pm »
Cytuj
Equlibrum


Film jest dobry w wersji z napisami. widziałem go kilka alt temu z napisami, wydał mi się świetny, ostatnio był na TVP2 z lektorem który kompletnie z*ebał ten film ;/


Lot 93 Byłem na tym w kinie, lekko się zawiodłem. Po pierwsze lekka nuda, do połowy filmu właściwie nic sie nie dzieje(dialogi kontroalerów, uderzenie w WTC, start lotu 93 i tak w kołko) dopiero potem się rozkrąca. 2 rzecz t poziom aktorstwa. O ile ludzi w samolocie i terroryści wypadli bardzo dobrze tak kontrolerzy i spółka wyapadli słabo. Uderzenie w WTC, "oł maaj gad" i olanie tematu O_o

Pozatym film bardzo dobry, swietnie pokazana postawa terrorystów, strach pasazerów i bezradna próba przejęcia samolotu przez pasażerów(zadźganie widelcami terrorysty kiedy nie było innej broni). (Mały spoiler) Mało wiedziałem o tym locie, myślałem ze udało im się przezyc przez co miałem małego zonka. Ostatnie 15 minut filmu go ratuje, tak by było trochę nudawo. Mimo wszytsko polecam

lupinator

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1844 dnia: Października 11, 2006, 17:38:27 pm »
Nie wiem czy była już o tym mowa ale widział ktoś trailer "300"?
Zapowiada sie troche przekoloryzowana opowieść ale za to jak wykonana!  :shock: Już nie moge sie doczekać :D

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Filmy
« Odpowiedź #1845 dnia: Października 11, 2006, 18:31:43 pm »
Nie wiem czy był już step up ale musze powiedzieć ze ten film to najwiekszy fabularny szjas jaki widziałem. już po 15 min znamy zakończenie. a na filmie nie można zasnąc bo ci muzyka przeszkada. Padaka. Fabuła jest bardzo przewidywalna. A jedyne co może przykuć do obrazu to bohaterka. Nawet niezła z niej panna. Odradzam. oczywiscie to jest moje zdanie. Jeśli lubicie taniec hip hopowy(ale nie breakdance) połączony z baletem to możecie iść. Jedyny ciekawy moment to jak dzieciak gra na PS2. a potem idzie okraść bryke niggasom którzy potem go zabijają. Morał jest taki: graj na PS2 to moze ci życie uratować :)

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Filmy
« Odpowiedź #1846 dnia: Października 11, 2006, 23:08:30 pm »
Co wybrac- ww. "Step up" czy "Diabel ubiera sie u Prady"? Jutra z klasa jade na ktorys z nich. O pierwszym slyszalem swietne recenzje (w przeciwiestwie do tej wyzej :)).

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Filmy
« Odpowiedź #1847 dnia: Października 14, 2006, 13:25:31 pm »
I co Hubi na jakim filmie byliscie?

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Filmy
« Odpowiedź #1848 dnia: Października 14, 2006, 16:54:27 pm »
Jednak na "Diabel ubiera sie u Prady". Taka naciagana bajeczka, nie potrzebnie przedluzana. Sredni film.

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1849 dnia: Października 15, 2006, 10:59:18 am »
A mnie dane wczoraj było zobaczyć Volver. Dość feministyczny film, o solidarności kobiet, ukazujący babski świat w ujęciu groteskowo-obyczajowym. Nawet w swojej naiwności i bajkowości, film urzeka. Na dobrą sprawę jedyny mężczyzna odgrywający tam większą rolę szybko kończy żywot :). Myślę, że choć film specyficzny, o kobietach, dla kobiet to i tak zaskarbi sobie serca męskiej publiki. Absolutnie urzekający w kategorii filmu obyczajowego. 9-/10

frioniel

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-07-2005
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1850 dnia: Października 17, 2006, 16:56:14 pm »
Nie tak dawno obejrzałem pewien film (azjatycki, a dokładniej japoński). Pozwolę zacytować swoją wypowiedź z innego forum:
Cytuj
Wiedziony przychylną recenzją, postanowiłem obejrzeć Kamikaze Girls. I tak przyszło mi śledzić losy różowej lolity ubierającej się w koronkowe sukienki rodem z produkcji DISNEYa, której droga zeszła się z pewną dziewczyną o zupełnie odmiennym charakterze.

Ogółem- słabo. Gagi w tej pseudo-komedii powodowały w paru miejscach zaledwie lekki uśmiech na twarzy, bynajmniej nie dlatego, że są śmieszne, ale z głupoty i nadmiernej infantylności tegoż filmu. Opowiadana historia wydaje się nie zawierać jakiegokolwiek ładu, że o wiejącej nudzie nie wspomnę- o ile początek zapowiada się jako tako, tak dobrnąć do środka nie ziewając graniczy z cudem. Jedynie pod koniec wraca początkowy poziom.

Gdybym miał wystawić temu filmowi ocenę to wahałbym się między oceną 4-5/10

Gdy teraz wspominam ten film, sądzę, iż dałbym jeszcze niższą ocenę :/
Ogólnie nie polecam ;P

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1851 dnia: Października 30, 2006, 08:49:57 am »
21 gramów - nastawiałem na ciężko strawne kino a otrzymałem całkiem przystępny dramat . Fabula niejest zbytnio skomplikowana (3 ludzi prowadzi zwyczajne życie  do momentu wypadku , pózniej wszystko się zmienia obracając o 360 stopni ),ale z czasem coraz bardziej wciągajaca kinomana . Świetne zdjęcia , spokojna muzyka i dramaty ludzi , ktorych słabość jest tu dobitnie pokazana .  Mimo ogólnego pesymizmu nie wczułem się zbytnio w nostalgie i dalej miałem dobry humor  po obejrzeniu tego filmu .A podobno miał byc dołujący .

8/10

Memento - w przeciagu paru dni 2 razy zaliczyłem ten film i nadal mam chętke na więcej .To już o czymś świadczy . Ten film to taki zimnej wody dla fanów strzelanek i innych mordobić jakich dziś pełno w kinach bowiem tu nie uświadczysz rozlewu krwi , mordu i sexu . Tu moi mili trzeba mysleć .Bez pełnego zaangażowania widza ten film bardzo duzo traci . Historia jest porozrzucana jak puzzle , ktore my sami musimy poukładać .Osobiście delektuje się  każdym ujęciem , każdą sentencją , każdym motywem muzycznym .Ten film się nie ogląda .Jego się przeżywa .
Jesli mialbym w najkrótszy sposób opisać to dzieło to napisałbym PIĘKNO.Inne słowo nie oddaje nawet w połowie rzeczywistej wartości tego obrazu .  

9/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Filmy
« Odpowiedź #1852 dnia: Października 30, 2006, 13:44:43 pm »
Cytat: "jay jay"
Memento - w przeciagu paru dni 2 razy zaliczyłem ten film i nadal mam chętke na więcej .To już o czymś świadczy . Ten film to taki zimnej wody dla fanów strzelanek i innych mordobić jakich dziś pełno w kinach bowiem tu nie uświadczysz rozlewu krwi , mordu i sexu . Tu moi mili trzeba mysleć .Bez pełnego zaangażowania widza ten film bardzo duzo traci . Historia jest porozrzucana jak puzzle , ktore my sami musimy poukładać .Osobiście delektuje się każdym ujęciem , każdą sentencją , każdym motywem muzycznym .Ten film się nie ogląda .Jego się przeżywa .
Jesli mialbym w najkrótszy sposób opisać to dzieło to napisałbym PIĘKNO.Inne słowo nie oddaje nawet w połowie rzeczywistej wartości tego obrazu .

Ktoś kto oczekuje naprawde rasowego kina, ze świetnym scenariuszem i zrobiony z "jajem" koniecznie musi obejrzeć ten film.

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Filmy
« Odpowiedź #1853 dnia: Października 30, 2006, 17:20:53 pm »
Plac Zbawiciela - w zasadzie to nie wiem co powiedziec na ten temat, film jest wstrząsający i zagrany okropnie "prawdziwie" (rewelacyjna gra aktorska Ewy Wencel) Film pokazuje życie młodego małżeństwa z dwójką dzieci, które z dnia na dzień popada w ogromne długi, co zmusza ich do podjęcia różnych decyzji, które negatywnie wpływają na ich życie. Jak ktoś szuka czegoś depresyjnego, to polecam.

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Filmy
« Odpowiedź #1854 dnia: Października 30, 2006, 17:45:47 pm »
Cytat: "jay jay"
dramaty ludzi , ktorych słabość jest tu dobitnie pokazana


IMO ten dramat nabiera takich rozmiarów że zaczyna przytłaczać, coś jak w "se7en"... przynajmniej ja mam takie skojarzenia, i oceniam ten film znacznie wyżej niż 'memento' i (znowu to napisze) nie rozumiem ochów i achów nad co prawda ciekawa historyjką, opowiedzianą od końca... kurka porpostu mnie memento nie ruszyło, czego o 21 gramach powiedziec nie mogę (szekspir mi przypominał jak to oglądałem :wink:  :lol: )
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1855 dnia: Października 30, 2006, 18:24:51 pm »
róznica polega na tym ,że  ''21 gramów'' jest wszystko podane jak na tacy a w ''Memento'' sklejasz całą historie w jakąś sensowną całość . Nie zczaisz wszystkich motywów za jednym razem ( no chyba , że jesteś prawdziwym kinomanem , który wciągna setke filmów na miesiąc a zakończenie każdego napoczętego znasz juz po obejrzeniu pierwszych 5 minut ) .To stawia go w moim prywatnym rankingu ciut wyżej niż ''21 gramów'' .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Filmy
« Odpowiedź #1856 dnia: Października 30, 2006, 19:29:59 pm »
Memento...
Pamiętam jak 5 lat temu poszliśmy ekipą do kina na ten film
Nieświadomi niczego
I po 20 minutach siedzieliśmy wszyscy z rozdziawionymi japami, w szoku po prostu
Od tamtej pory oglądałem ten film -kilkanaście jak nie paredziesiąt razy - nie wychwyciłem zadnej, ale to najmniejszej niespójności scenariusza, chociaż szukałem na siłę
Niesamowita konstrukcja fabuły
Genialny film po prostu
Do tej pory nic lepszego nie widziałem (może poza Teen movie  :wink: )

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Filmy
« Odpowiedź #1857 dnia: Października 30, 2006, 20:05:21 pm »
Cytat: "Szymku"
Do tej pory nic lepszego nie widziałem


czas Tom-Yun-Goong'a zobaczyć :mrgreen: może nie ta fabuła (delikatnie mówiąc), ale roxxxuje :wink:
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1858 dnia: Października 30, 2006, 20:50:14 pm »
Cytat: "Szymku"
Od tamtej pory oglądałem ten film -kilkanaście jak nie paredziesiąt razy - nie wychwyciłem zadnej, ale to najmniejszej niespójności scenariusza, chociaż szukałem na siłę
Niesamowita konstrukcja fabuły
Genialny film po prostu
Do tej pory nic lepszego nie widziałem (może poza Teen movie Wink )

Dokładnie. To wszystko po prostu mnie powaliło. Kupiłem specjalnie DVD (potem było w jakiejś gazecie ale jestem dumny z fajnego boxowego wydania :)) zeby móc to oglądać bez ograniczeń. Obok Fight Clubu, 12 małp i Snatcha, mój ulubieniec :).

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1859 dnia: Października 31, 2006, 01:51:06 am »
Cytat: "Tarniak"
A mnie dane wczoraj było zobaczyć Volver. Dość feministyczny film, o solidarności kobiet, ukazujący babski świat w ujęciu groteskowo-obyczajowym. Nawet w swojej naiwności i bajkowości, film urzeka. Na dobrą sprawę jedyny mężczyzna odgrywający tam większą rolę szybko kończy żywot :). Myślę, że choć film specyficzny, o kobietach, dla kobiet to i tak zaskarbi sobie serca męskiej publiki. Absolutnie urzekający w kategorii filmu obyczajowego. 9-/10


Unikać! Właśnie wróciłem, znajome mnie wyciągnęły. Tylko jeden trup, mało krwi, żadnych pościgów, wybuchów i strzelanin. Do tego byłem w kinie gdzie reklam przed seansem nie puszczali. Cruz trzyma się nieźle, ale ile ją można. I to Volver to niestety nie od revolver. Nie dajcie się swoim kobietom, lepiej iść na piwo.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1860 dnia: Października 31, 2006, 09:01:14 am »
V jak Vendetta - kolejny po Leonie Zawodowcu dobry film z udziałem Natalie Portman . Pnaiusia wielkie roli może nie odegrała ,ale zrobiła to co do niej nalezało . Ciekawszą postacią był dla mnie V . Taki filozof madafaka - fajnie . Mimo ,że film trwa 2 godziny , to mamy wrazenie jakby minęło tylko 15 . Ekspresowe tempo wydarzeń przeplatane z zyciowymi sentencjami czlowieka w masce przypadnie każdemu do gustu , tak myśle . Jedyną minusem jest wzmianka o lesbijkach .Dla mnie zupelnie niepotrzebne .

7+/10

Jackie Brown - kolejny obraz quiz Tarantina i koljny raz nie do końca mi się podobał .Gwiazdy oczywiście są ale nawet nie udzwignely cieżaru .Najlepiej z calego tria Jackson , Keaton i De Niro wypada ten ostatni . Chyba za dużo naoglądałem się filmów z jego udziałem  nomen omen prawie każdy z nich jest hitem .
Wracajac do .. cała historia jest jakby w powijakach .Nieskładne akcje , nudne dialogi , brak humoru i rozwleczona do granic możliwości historia to grzechy główne . Dla mnie niewypał .

6+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1861 dnia: Października 31, 2006, 16:06:56 pm »
Cytuj
Nie dajcie się swoim kobietom, lepiej iść na piwo.

No ja głównie tak trafiłem, ale naprawdę, przyjemnie się to oglądało :D.

mateo

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1862 dnia: Października 31, 2006, 20:38:42 pm »
Polecam dzisiaj oblukać na TVN'nie
Częstotliwość

Swietny film , poważnie !
Stary , ale wciąż jary
 :)


Naprawde P O L E C A M

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1863 dnia: Listopada 04, 2006, 18:38:46 pm »
Pianista -miały byc cuda na kiju a wyszedł tylko udany film . Spokojny , bez większych dawek brutalności ale dobrze skonstruowany bez widocznych pomyłek . Jak dla mnie opowieśc staje się nudnawa w chwili powstania , za dużo czasu rezyser temu watkowi poświecił czasu bowiem wiele się tu działo bo i chyba dziać nie mogło .
Polański tylko szczątkowo pokazał to co owego czasu działo się w Warszawie . Było ukazana bieda i rozpacz ale wojna w polskim wydaniu nie dosrasta do pięt do innych militarnych obrazów rodem z Ameryki . Może i zbyt dużo tych arcydzieł się naglądałem by teraz narzekać na jeden z lepszych poslkich filmów w ostatniej dekadzie .
Plusik leci za kostiumy i zdjęcia  .Typ odpowiedzialny za te robote zyskał najwięcej w moich oczach .

7+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

vorio

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-08-2005
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1864 dnia: Listopada 04, 2006, 20:03:36 pm »
Ostatni Samuraj- film staje sie przewidywalny, juz podczas pierwszej bitwy, na dodatek rezyser mnei osobiscie zanudzil, tak ze prawie usnalem;) Spodziewalem sie czegos wiecej.
6/10

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Filmy
« Odpowiedź #1865 dnia: Listopada 04, 2006, 20:17:28 pm »
Cytat: "istredd"
Tales of Two Sisters "Kolejny" horror made in japan ;)

Akurat, to made in Korea  :wink: tak w ogóle, imo to jeden z najlepszych filmów jakie w ogóle się ukazały. Jak dla mnie 10/10 (co rzadko się zdarza w zalewie głupich horrorków azjatyckich, usinilnie kopiujących RING - czarnowłose dziewczynki szukające zemsty za krzywdy jakich doznały za życia i te sprawy)

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1866 dnia: Listopada 06, 2006, 09:57:35 am »
8 mila - jedna wielka padaka . Eminem może i zaspokoił swoje aktorskie ambicje ,ale widzom zbyt wiele popisu nie dał . Pseudo rapowe texty wywierają wrażenie ale na amerykańskich nastoaltkach , nie na mnie . Nie ma mowy o fabule , grze aktorskiej czy ciekawych dialogach bo one tu autentycznie nie istnieją . Za Eminemem nie przepadam ale jego umiejetności aktorskie to po prostu smiecvh na sali .Omijać z daleka .

4/10

Good bye Lenin - sympatyczny komediodramat prosto od naszych zachodnich znienawidzonych sąsiadów . Oto matka bohatera zapada w śpiączke i tak słodko śpi przez 8 miesiące . Podczas tej obecności w Niemczech nastepuja zmiany , socjazlim odchodzi w niepamięć . Gdy matula się budzi synalek za cene honoru stawia sobie aby o tym się nigdy nie dowiedziała .I zaczyna się kabareton , a to zbieranie starych ulotek ze śmietnika , a to nagrywanie po swojemu wiadomości .Śmiechu było bez liku . Jednakże nie tylko parodia miała tu miejsce . Historia to taki melancholijna nowela przypominająca nam ,że wszystko ma swój kres .Bardzo sprawnie to wyszło reżyserowi .
Pierwszy niemcki film ,który obejrzałem do końca  :mrgreen:  To mówi samo za siebie .

7+/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 743
  • Reputacja: 74
Filmy
« Odpowiedź #1867 dnia: Listopada 06, 2006, 11:00:47 am »
Cytuj
Pierwszy niemcki film ,który obejrzałem do końca Mr. Green To mówi samo za siebie .

To polecam Toma Tykwera...

Tarniak

  • Gość
Filmy
« Odpowiedź #1868 dnia: Listopada 06, 2006, 16:06:16 pm »
Cytat: "jay jay"
Pseudo rapowe texty wywierają wrażenie ale na amerykańskich nastoaltkach

Akurat ten element był dobrze zrobiony. Na tym właśnie polegają punche na freestyle'u. :roll:

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Filmy
« Odpowiedź #1869 dnia: Listopada 06, 2006, 17:09:06 pm »
Cytat: "vorio"
Ostatni Samuraj- film staje sie przewidywalny, juz podczas pierwszej bitwy, na dodatek rezyser mnei osobiscie zanudzil, tak ze prawie usnalem;) Spodziewalem sie czegos wiecej.
6/10


Cytat: "jay jay"
8 mila - jedna wielka padaka . Eminem może i zaspokoił swoje aktorskie ambicje ,ale widzom zbyt wiele popisu nie dał . Pseudo rapowe texty wywierają wrażenie ale na amerykańskich nastoaltkach , nie na mnie . Nie ma mowy o fabule , grze aktorskiej czy ciekawych dialogach bo one tu autentycznie nie istnieją . Za Eminemem nie przepadam ale jego umiejetności aktorskie to po prostu smiecvh na sali .Omijać z daleka .

A mi, na przekor, oba te filmy bardzo sie podobaly. Taki juz jestem :D

Nawiazujac do 8 mili- w telegeazecie bylo napisane, ze jest to film biograficzny. Tylko kogo zycie on ukazuje? Bo Eminem nie nazywa sie Jimmy Smith, a pod tym nazwiskiem znalazlem tylko muzyka jazzowego.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1870 dnia: Listopada 06, 2006, 18:22:55 pm »
jest to nawiazanie do zycia eminema, nie typowa biografia

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1871 dnia: Listopada 11, 2006, 22:03:00 pm »
Dzisiaj The Blow północy - jeden z moich ulubionych fimów, który oceniam 9+/10 bo aż tak przyjemnie się go ogląda.

Pako

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1872 dnia: Listopada 11, 2006, 22:34:35 pm »
jay jay- bez urazy ale IMO nie znasz się na filmach. Pianiasta tylko 7+, LOL, najgorsze, że tak samo oceniłeś beznadziejny(przesadzam- słaby) Good Bye Lenin. Chociaż- wszystko to przecież kwestia gustu.
Pamiętajcie, na GameOnly są zawsze równi i równiejsi... no nie Lewik?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1873 dnia: Listopada 12, 2006, 09:08:58 am »
To ,że wszyscy kochają Polańskiego za nakręcenie Pianisty  nie znaczy ,że ja też musze . Nie dziwi mnie Oscar bo ostatnio popluczyny z bishonenem także zgarnęły nagrode .Zgoda, Pianista to dobry film ale nic ponad to .


Monster- babochłop i zniewieściała przyjaciółka bez kasy przy duszy . Zaczyna się zabijanie od tak bo to przecież facet i zacieranie śladów . Feminizm wale po oczach na odległość , dlatego końcową scenke uznaje jako happyend  :twisted: Sorry ,ale nie przekonuje mnie zbytnio codzienna (bo przecie ona tak zapewne wyglada także poza obiektywem ) Theron zachowująca się jak facet w przebraniu kobity . Za dużo tu sprzeczności z naturą , za mało polotu .Tytuł ma tyle do zaoferowania co główna bohaterka -czyli praktycznie nic .
6+/10

A dzisiaj obczaje Zakochany bez Pamięci i Drabine Jakubowa . Może być ciekawie
.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Filmy
« Odpowiedź #1874 dnia: Listopada 12, 2006, 09:48:50 am »
RPoint-co tu pisac. Po prostu nie liubię kina japońskiego(ogolnie mowiac żadnego kina :) ). nie trawię go. Oceny nie bede wystawiałbo się ni znam :)

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Filmy
« Odpowiedź #1875 dnia: Listopada 12, 2006, 12:12:42 pm »
A oglądał ktoś już Masakra Piłą Mechaniczną Początek .Myśle że to dobrze zapowiadający się horror .A ja moge polecić Efekt Motyla naprawde fajny i ciekawy .
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Filmy
« Odpowiedź #1876 dnia: Listopada 12, 2006, 17:22:23 pm »
Dzisiaj o pierwszej w nocy na jedynce 'drabina jakubowa'. Ogladac:)
Fryty tyty dotknij pyty

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Filmy
« Odpowiedź #1877 dnia: Listopada 13, 2006, 10:08:55 am »
Zakochany bez Pamięci - bełkot , którego nikt nie pojmie .  Carrey stara się stracic wszystkich wspomnień zwiazanaych z Klementyną , ot i cała fabuła . Historia dla starych dewot , ktorym Walentynki kojarzą się z kolejnym smutnem dniem bez ukochanej osoby . Ewwnetualne zalety zginęły w potoku wad i niedociągnieć . A może nie wczułem sie poprostu w klimat melancholii ?

7-/10 (ciut na wyrost )


Drabina Jakubowa - świetny dramat o żołnierzach , ktorych wojenna przeszłość przeplatała się z rzeczywistością . Psychoza strachu zupelnie jak teraz świetnie oddana , nie masz dokąd ucieć , nikt cię nie wysłucha ani nie pomoże .Brak nadziei przytłacza .Killka mocnych scenek , mrocznych miesjcówek (szpital z ludzkimi szczatakmi !? ) . Brakuje troszke do horroru ale widać dobitnie ,że reżyser nie chcial iść tą łatwiejszą drogą . Piętno Wietnamu czy teraz Iraku będzie dokuczało wszystkim , ktorym brali w tym udział .Cholernie niepokojące  :?

8/10
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Filmy
« Odpowiedź #1878 dnia: Listopada 18, 2006, 21:30:08 pm »
Obejrzalem wreszcie 'Miasto Aniołów'. Coz, nie chce mi sie recenzowac tego filmu, napisze tylko, ze jest wspaniały. Po prostu.


Dzisiaj o 23 30 na tvp1 leci 'Pulp Fiction'. Ogladac, bo warto(zwlaszcza ze wzgl na naprawde dobre tlumaczenie).
Fryty tyty dotknij pyty

homesickalien

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-06-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Filmy
« Odpowiedź #1879 dnia: Listopada 18, 2006, 23:18:04 pm »
Cytat: "szafa"
Dzisiaj o 23 30 na tvp1 leci 'Pulp Fiction'. Ogladac, bo warto(zwlaszcza ze wzgl na naprawde dobre tlumaczenie).


własnie czekam, jeszcze 10 min :D


Don't
try to tell us what is right for us
we don't give a fuck anyway...