Autor Wątek: Splinter Cell : Conviction  (Przeczytany 55216 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #360 dnia: Kwietnia 11, 2010, 00:37:18 am »
Lepiej im powiedz że mają zrobić kolejne Naruto tym razem shippudena ;] Sorry za offtop :P

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #361 dnia: Kwietnia 11, 2010, 23:52:08 pm »
Splinter Cell otrzymał 8/10 od EDGE.

Cytuj
Conviction is in reach of greatness. It's flaws stand out in the short singleplayer campaign, and it's tail end relies too much on the gunplay that the game otherwise relegates to a begrudging last resort. But when it hits it's stride, the enviroments unlock the player's tactical ambitions in a way that's truly empowering, launching you between shadow and light, discretion and aggression. In some ways it's sad to say goodbye to old, subtle Fisher, but as Splinter Cell goes from covert to overt, a new found dynamism emerges, happily driving players to return to it's vicious little sandbox battles, tempting them to obliterate enemies in ever slicker, quicker ways. And that's surely the hallmark of any true conviction: it bears repeating.
Minęli się z powołaniem. 5/10 dla FF XIII, Kz2 - 7/10.... Jasne, mogą wystawić takie, a nie inne oceny, ale ta fatalna argumentacja....

lupinator

  • Gość
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #362 dnia: Kwietnia 12, 2010, 00:09:15 am »
Ocena to kwestia subiektywna i jeden mały element może u kogoś obniżyć prywatną ocenę o kilka oczek. No i zawsze na plus jest używanie pełnej skali 1-10, a nie 7-10, jak reszta.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #363 dnia: Kwietnia 12, 2010, 00:15:20 am »
Minęli się z powołaniem. 5/10 dla FF XIII, Kz2 - 7/10.... Jasne, mogą wystawić takie, a nie inne oceny, ale ta fatalna argumentacja....

A może po prostu osobie, która recenzowała FF XIII gra się nie spodobała (patrząc na ostatnie wpisy w temacie o FF XIII, to nie był sam), dla tego, który recenzował KZ2, gra była po prostu dobra, zaś temu, kto grał w SC:C gra się cholernie podobała?

Nie wiem, ale naprawdę tak trudno ludziom jest pojąć, że:
1) pomimo, iż jest to jeden magazyn/serwis, to gry oceniają różni ludzie
2) ocena to kwestia subiektywna

Ludzie przywiązują za dużą wagę do numerka dostawionego do recenzji (i cierpią na jakąś manię porównywania tego numerka z numerkiem leżącym obok recenzji kompletnie innej gry), a za mało do samej treści recenzji :/.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 00:17:09 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #364 dnia: Kwietnia 12, 2010, 00:24:06 am »
Mr_Zombie - z ciekawości - 6/10 dla DoA Paradise też wytłumaczysz i usprawiedliwisz?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #365 dnia: Kwietnia 12, 2010, 00:32:09 am »
Ale co mam tłumaczyć/usprawiedliwiać, bo nie rozumiem? o_O
Przeczytaj recenzję, to będziesz wiedział, czemu recenzent wystawił taką, a nie inną ocenę.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ohtar

  • Gość
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #366 dnia: Kwietnia 12, 2010, 00:48:22 am »
Ludzie przywiązują za dużą wagę do numerka dostawionego do recenzji (i cierpią na jakąś manię porównywania tego numerka z numerkiem leżącym obok recenzji kompletnie innej gry), a za mało do samej treści recenzji :/.


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #367 dnia: Kwietnia 12, 2010, 00:50:27 am »
Minęli się z powołaniem. 5/10 dla FF XIII, Kz2 - 7/10.... Jasne, mogą wystawić takie, a nie inne oceny, ale ta fatalna argumentacja....

A może po prostu osobie, która recenzowała FF XIII gra się nie spodobała (patrząc na ostatnie wpisy w temacie o FF XIII, to nie był sam), dla tego, który recenzował KZ2, gra była po prostu dobra, zaś temu, kto grał w SC:C gra się cholernie podobała?

Nie wiem, ale naprawdę tak trudno ludziom jest pojąć, że:
1) pomimo, iż jest to jeden magazyn/serwis, to gry oceniają różni ludzie
2) ocena to kwestia subiektywna

Ludzie przywiązują za dużą wagę do numerka dostawionego do recenzji (i cierpią na jakąś manię porównywania tego numerka z numerkiem leżącym obok recenzji kompletnie innej gry), a za mało do samej treści recenzji :/.

Ależ ja to dokładnie rozumiem Mr_Zombie. Sam powtarzam, że każdy ma inny gust i tym samym ma prawo do własnej, subiektywnej oceny.
Tylko co innego, jak ktoś powie "GoW III to gra na 4/10" (ma do tego prawo, a co innego jak napisze "GoW III graficznie to 4/10".

Dali Kz2 7/10. Ich sprawa. Nie muszą ocenić jak Snake Plissken. Jednak argumentacja "zero świeżych pomysłów", trafna nie jest, bowiem z takim podejściem niemal każdej kontynuacji (i nie tylko) mozna relatywnie niską ocenę wystawić.

Chłopaki uznali, iż nowy SC jest bardzo dobrym tytułem - co sugeruje ocena - ich sprawa.
Jednak gracz i tak sam zadecyduje czy ją kupić, czy nie, i raczej nie ma znaczenia czy Edge lub inne Famitsu wystawiło maksymalną notę, czy słabą.

Jako gracz zapewne nie raz grałeś w pozycję, którą się zachwycałeś/która się nie spodobała, a średnia na GR była zgoła inna, stąd wiesz jak to bywa.
Czyż nie tak jest....

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #368 dnia: Kwietnia 12, 2010, 02:03:18 am »
Ale co mam tłumaczyć/usprawiedliwiać, bo nie rozumiem? o_O
Przeczytaj recenzję, to będziesz wiedział, czemu recenzent wystawił taką, a nie inną ocenę.

Po prostu przy każdej okazji bronisz EDGE, a oni często mają tak oderwane od rzeczywistości recenzje i oceny, że naprawdę trudno się sugerować ich opinią. Rozumiem gust recenzenta i prawo do własnego zdania, rozumiem taką czy inną skalę ocen, ale kiedy gry dobre lub bardzo dobrze - często hity z najwyższej półki, lądują tuż obok albo poniżej crapów, mogę się tylko uśmiechnąć z politowaniem nad poziomem magazynu.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #369 dnia: Kwietnia 12, 2010, 02:36:25 am »
Ale co mam tłumaczyć/usprawiedliwiać, bo nie rozumiem? o_O
Przeczytaj recenzję, to będziesz wiedział, czemu recenzent wystawił taką, a nie inną ocenę.

Po prostu przy każdej okazji bronisz EDGE, a oni często mają tak oderwane od rzeczywistości recenzje i oceny, że naprawdę trudno się sugerować ich opinią. Rozumiem gust recenzenta i prawo do własnego zdania, rozumiem taką czy inną skalę ocen, ale kiedy gry dobre lub bardzo dobrze - często hity z najwyższej półki, lądują tuż obok albo poniżej crapów, mogę się tylko uśmiechnąć z politowaniem nad poziomem magazynu.

Jakie gry z najwyższej półki lądowały razem z crapami ?

To chyba normalne, że dobra gra jest dobrze oceniana, a średniak niżej.

Widocznie nowy Splinter jest bardzo dobry i zdaniem recenzentów lepszy od takiego Killzone, nie wszyscy oceniają najpierw grafikę, a potem samą grę.
Niektórzy robią odwrotnie i chwała im za to.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 02:46:37 am wysłana przez Patosław »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #370 dnia: Kwietnia 12, 2010, 08:03:05 am »
Po prostu przy każdej okazji bronisz EDGE, a oni często mają tak oderwane od rzeczywistości recenzje i oceny, że naprawdę trudno się sugerować ich opinią. Rozumiem gust recenzenta i prawo do własnego zdania, rozumiem taką czy inną skalę ocen, ale kiedy gry dobre lub bardzo dobrze - często hity z najwyższej półki, lądują tuż obok albo poniżej crapów, mogę się tylko uśmiechnąć z politowaniem nad poziomem magazynu.

Widzisz, ostatnio taką rozmowę mieliśmy przy okazji Final Fantasy XIII, gdzie twierdziłeś, że 5/10 to za sroga ocena dla tej gry, a potem jeszcze przyznawałeś rację FAX'owi, że recenzenci uczepili się FFXIII by wzbudzić kontrowersje i takie tam. Zapraszam więc do tematu o FFXIII - przeczytaj sobie kilka ostatnich postów, jak to użytkownicy narzekają, że to najgorszy Final w jaki grali, że gra jest nudna, że wręcz zmuszają się do jej przejścia itp. Są oczywiście również osoby, które uważają grę za świetną, ale o to właśnie chodzi - różne osoby mają różne oczekiwania w stosunku do gier, różne podejście do gier i różnie je oceniają.

Patrząc na ciągłe kłótnie w przypadku różnych recenzji, porównywanie ocen (zarówno tej samej gry jak i ocen kompletnie różnych gier) i inne wydaje mi się, że ludzie chcieliby, by każda gra otrzymywała tylko jedną słuszną ocenę (najlepiej taką, jaką oni uważają za stosowną) i tyle,  bo każdy, kto ma choć odrobinę inne zdanie to od razu się nie zna, jest idiotą, fanbojem i inne wyrazy. W recenzji natomiast chodzi o to, że recenzent, osoba, która miała okazję pograć w daną grę (miała ją przed premierą bądź dostała ją za darmo od producenta), mogła podzielić się swoimi wrażeniami na temat gry, tak, by konsument na podstawie tych recenzji mógł zdecydować, czy dla niego dana gra to crap czy hit, i czy warto w nią inwestować. Niestety, ostatnimi czasy recenzje dla wielu sprowadziły się tylko do numerków i rankingowania: "hej, gra X jest lepsza, bo ma o 1% wiecej punktów na Metacritics!!!!11!" :/

Recenzję masz przeczytać i sam zdecydować, czy to, co napisał recenzent ci odpowiada czy też przeszkadza. Dla jednego zestaw minigierek z plastikowymi panienkami w bikini to chała, dla kogoś innego to świetna gra (kuzynka się świetnie bawiła przy DoA Xtreme 2), i to czytelnik powinien decydować, czy to, co podobało się recenzentowi spodoba się również i jemu, czy też dla niego to jest głupie. Jeżeli ktoś przy czytaniu recenzji wyłącza myślenie i ślepo wieży w tą ocenę na końcu, to w takim razie czytelnik robi coś źle, nie recenzent.

I nie, jakbyś nie zauważył, nie bronię przy każdej okazji EDGE, ale bronię przy każdej okazji po prostu tego, co napisałem wyżej - że recenzent ma prawo do własnego zdania, bo to jego opinia jest przelewana na papier; to, że przy okazji recenzji z EDGE najczęściej pojawiają się rożnego rodzaju kontrowersje, oskarżenia o fanbojstwo (ciekawe, że tutaj tego nie ma, bo przecież tym razem to gra na konsolę Sony dostała ponoć wyższą ocenę, niż powinna :roll:), to już nie moja wina.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 08:08:08 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #371 dnia: Kwietnia 12, 2010, 10:12:35 am »
Pograłem sobie wczoraj w demko i nowy rodzaj rozgrywki sprawdza się imo bardzo dobrze. Sądząc po demie gra nie ma jakoś wiele wspólnego z poprzednimi częściami i widać, że twórcy postawili znacznie bardziej na akcję. Strasznie podoba mi się fakt, że zarówno nasi przeciwnicy jak i my sami jesteśmy bardzo podatni na wszelkie strzały i obrażenia, co wymusza pewien element skradankowy i taktyczny (choć znacznie mniejszy, niż w poprzednich częściach). W każdym razie gameplay daje radę, a graficzka też jest całkiem, całkiem (tak na 8 ). Ogólnie zapowiada się kawał dobrej gry :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 11:00:52 am wysłana przez POK »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #372 dnia: Kwietnia 12, 2010, 10:32:49 am »
@Mr_Zombie

Sęk w tym że wg Ciebie prawem do własnego zdania można usprawiedliwiać i tłumaczyć najbardziej absurdalne oceny (i recenzje). Jasne, mogę sobie wziąć Ojca Chrzestnego (film - jeden z najlepszych, klasyka kina) i zjechać go wg własnego widzimisię, ale ośmieszę się i będę wtedy zupełnie niewiarygodny. Z jednej strony recenzent musi mieć pełną autonomię w wyrażaniu opinii i dowolność w przyznawaniu ocen, z drugiej strony moralnie odpowiada przed czytelnikiem i powinien starać się robić to w sposób maksymalnie obiektywny. Jest pewna norma - w tym przypadku jest to średnia ocen, która nie kłamie i jest najbardziej obiektywna, i im więcej i większych odstępstw od normy, tym niższa wiarygodność serwisu/magazynu. Nie bez powodu przy sędziowaniu wielu dyscyplin sportowych odrzuca się skrajne oceny. Tak samo w przypadku recenzji skrajne oceny się nie liczą, a EDGE takich ma chyba najwięcej. I żebyśmy się dobrze zrozumieli - ocena = recenzja, bo cyferka na końcu musi być wypadkową opinii.

@Patosław

Jak zwykle nie w temacie i jak zwykle niezwiązane z tematem dopieprzanie się.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #373 dnia: Kwietnia 12, 2010, 10:55:14 am »
Sęk w tym że wg Ciebie prawem do własnego zdania można usprawiedliwiać i tłumaczyć najbardziej absurdalne oceny (i recenzje). Jasne, mogę sobie wziąć Ojca Chrzestnego (film - jeden z najlepszych, klasyka kina) i zjechać go wg własnego widzimisię, ale ośmieszę się i będę wtedy zupełnie niewiarygodny.
Masz do tego jak największe prawo. Jeżeli film Ci się nie podoba, to czemu masz komuś kłamać, że "tak, jest zajebisty", tylko dlatego, że powszechnie się uważa, że jest to klasyk kina? Jeżeli ktoś uzna, że ma podobny gust do Twojego to będzie wiedział, że prawdopodobnie ten film mu również nie podejdzie. I o to właśnie chodzi w recenzji.

Cytuj
z drugiej strony moralnie odpowiada przed czytelnikiem i powinien starać się robić to w sposób maksymalnie obiektywny. Jest pewna norma - w tym przypadku jest to średnia ocen, która nie kłamie i jest najbardziej obiektywna, i im więcej i większych odstępstw od normy, tym niższa wiarygodność serwisu/magazynu.
Ale jak opinia może być obiektywna? Sorki, ale fakt, że całe tłumy nastolatek podniecają się Zmierzchem, oznacza, że jeżeli uważam tą książkę za gówno to moja opinia jest "nieobiektywna" i nieprawidłowa, bo jest mnie mniej, i jestem odchyłkiem od średniej?

Idźmy dalej, gdyby wierzyć temu, co mówisz, czyli że "średnia nie kłamie", to GTA4 powinno być jedną z najwspanialszych gier w historii gier (98/100 na MC do czegoś zobowiązuje), i każdy serwis, który ośmielił się postawić tej grze cokolwiek poniżej 9 czy 8 powinien się zakopać ze wstydu. Tymczasem, gdy już emocje opadły, gdy teraz przejdziesz się po różnych forach internetowych zobaczysz wiele opinii, że GTA4 było jedną z najbardziej przehypowanych gier tej generacji i do takiego San Andreas brakuje mu cholernie dużo, że w cale nie zasługiwał na te wszystkie 10, które dostawał od niemalże wszystkich serwisów.

Cytuj
I żebyśmy się dobrze zrozumieli - ocena = recenzja, bo cyferka na końcu musi być wypadkową opinii.
Powiedz więc proszę, jak obliczyć "wypadkową opinii"?
Jak obliczysz wypadkową: "grafika nie trzyma wprawdzie poziomu, jest bardzo oldschoolowa z dziwnym stylem, ale bawiłem się przy grze znakomicie do tego stopnia, że całkowicie zapomniałem o całym świecie"?
Albo inaczej, jak na podstawie jednej cyferki chciałbyś się dowiedzieć tego, na co autor recenzji musiał poświęcić nieraz nawet i kilka stron tekstu? Jak na podstawie jednej cyferki masz się dowiedzieć, co się autorowi nie podobało, czemu mu się to nie podobało, i czy akurat Tobie by to przeszkadzało? Dając przykład podany powyżej, czytając tekst widzisz, czego się spodziewać - świetnej zabawy przy takiej sobie grafice. Jak jednak zareagowałbyś na ocenę 8/10 (gdyby autor stawiał świetny gameplay ponad wszystko), albo ocenę 4/10 (gdyby był to jakiś graphic whore)?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 10:56:48 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Unlimited

  • Gość
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #374 dnia: Kwietnia 12, 2010, 11:25:51 am »
Na innym forum ktoś już grę ma a oto co napisał:
Cytuj
"Giera miażdzy jajca!

Można pobawić się w rambo i iść na pałę (przeskakując przez zamknięte okna - przelatując z hukiem przez szybę, albo można standardowo w 100 procentach przejść misję po cichaczu - otwierać wszystkie okna, gasić światła i cichutko eliminować wroga, co wcale nie jest łatwe, ale za to bardzo efektowne.

Za ciekawe akcje dostaje się punkty - za ciekawe akcje uważać należy np. ujawnienie się (kiedy przeciwnik nas zauważy Sam pozostawia po sobie świecący ślad - tak jakby swoje odbicie - do którego podąża przeciwnik), oddalenie się od miejsca ujawnienia, po czym eliminacja wroga - za takie np. akcje dostaje się punkty...punkty wymienia się na dodatki do broni (celowniki laserowe, lepsza amunicja, granaty,itp.).

Na ścianach są świecące podpowiedzi - nie wiem jak to nazwać, pierwszy raz widzę coś takiego, są to podpowiedzi typu: climb here, jump off, hide here - nie wiem czy na każdym poziomie trudności występują te podpowiedzi i czy przez całą grę czy tylko na początku

Bardzo klimatyczny tutorial, przywodzi na myśl Max Payne'a. Sam wchodzi do pokoju córki, która boi się ciemności, Sam tłumaczy córeczce jaką przewagę ma przebywając w ciemnym pokoju, a co traci zapalając światło - to tak naprawdę wskazówka dla gracza, pięknie pomyślane. Rozmowę z córką przerywają napastnicy, tutorial pokazuje nam sposób na ich eliminację i pokazuje namiastkę umiejętności Sam'a. Eliminacja w starciu (hand to hand), po której Sam otrzymuje możliwość jednorazowej Egzekucji - jest to możliwość oznaczenia więcej niż jednego celu i za pomocą klawiasza EGZEKUCJA efektowna eliminacja tych celów poprzez head-shot. W miarę rozwijania postaci, albo raczej broni, można w ten sposób oznaczać coraz większą liczbę wrogów (na początku max 2).

W trailerach nie raz widzieliśmy, że Sam biega w tłumie ludzi: "ale głupie, nie ma skradania" było słychać komentarze. Wyjmij broń w pobliżu cywila, a już po Tobie - cywil zasieje Panikę, zewsząd zbiegnie się wróg i game over. Obmyśl strategię, stań się niewidoczny dla wroga i nie wzbudzaj podejrzeń wśród cywili, a przeżyjesz - super smile.gif

Gra jest trudna, chyba najtrudniejsza ze wszystkich Splinterów - jeżeli chcemy działać cicho - wszędzie jest poprostu za jasno, a przejście gry w stylu Rambo mi nie leży - gasimy zatem światełka to wyłącznikiem, to strzałem i powoli, ale efektownie przechodzimy misje.

Polecam. smile.gif

edit: mała poprawka, nie da się każdej misji przejść w 100% na cichacza...bo jak to zrobić, gdy wybiegają zewsząd dziesiątki wrogów?


a parę postów niżej ta sama osoba piszę

Im dłużej gram, tym większy zawód - niestety. Za dużo gadania, za dużo filmików, za dużo wroga, którego trzeba rozwalać z karabinu maszynowego.

Niestety są misje gdzie wróg naciera falami, te fale odpieramy ogniem w oczekiwaniu na ratunek lub getaway car, szkoda.

Faktycznie mimo to, misje można przejść nie będąc wykrytym (gdy wróg chodzi parami, można zza rogu zdjąć kolesia, a drugi będąc zdziwiony nie wykryje nas...ale co z tego, skoro trup został wykryty,czyli również w zasadzie nasza obecność. W poprzednich częściach dało się misje przejść tak, że nikt nie znalazł zwłok, a nasza obecność nie była wykryta..tutaj się nie da.

Można powiedzieć, że gra nie jest już skradanką, a jedynie zawiera elementy skradania - to zupełnie inna gra.

Natomiast każda misja różni się od drugiej, możliwe (i taką mam nadzieję), że kolejne misje będą wykonywane całkowicie po ciemku."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #375 dnia: Kwietnia 12, 2010, 11:46:58 am »
@Mr_Zombie

No to może przyjmijmy, że bycie recenzentem wymaga specjalnych predyspozycji i nie każdy powinien brać się za skrobanie recek, a już na pewno nie dla każdego jest miejsce w poważnym magazynie, bo z mojej strony akceptacji dla radosnej twórczości i oderwanych od rzeczywistości opinii być nie może.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #376 dnia: Kwietnia 12, 2010, 12:41:45 pm »
bo z mojej strony akceptacji dla radosnej twórczości i oderwanych od rzeczywistości opinii być nie może.

Zdefiniuj proszę "radosna twórczość i oderwana od rzeczywistości opinia".

Jak pisałem wyżej, czy przypadek GTA4 jest dla Ciebie "oderwaną od rzeczywistości opinią"? Czy FFXIII, gdzie część ludzi grę pokochała, część nienawidzi, jest "oderwaną od rzeczywistości opinią"? Ba, idąc Twoim tokiem rozumowania musiałbyś przyznać, że Halo 3 to świetna gra (bo inaczej "ośmieszasz się" i "stajesz się niewiarygodny"), bo w końcu mnóstwo ocen 10/10 i ocena na MC 94/100 mówi samo za siebie, tymczasem wiem, że zarówno Tobie, jak i wielu innym, Halo całkowicie nie podchodzi.
Powiedz więc, jak tutaj "obiektywnie" traktować takie recenzje?

Ba, jeżeli chcesz, podam Ci kolejny przykład. Deadly Premonition - gra cholernie niskobudżetowa (graficznie nawet nie trzyma poziomu najładniejszych gier z PS2), kiczowata do bólu, i o ile IGN oceniło ją na 2.0 (nazywając jedną z najgorszych gier, w jakie przyszło recenzentowi zagrać), tak kilka serwisów wystawiło jej ocenę powyżej 7/10 (Destructoid nawet 10/10), a wielu graczy tą grę pokochało (info z NeoGAF oraz serwisu The Horror Is Alive). Gdzie w takim razie umieściłbyś tutaj granicę pomiędzy "radosną twórczością i oderwaną od rzeczywistości opinią", a po prostu tym, że komuś się gra cholernie podoba lub nie podoba?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2010, 12:45:25 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #377 dnia: Kwietnia 12, 2010, 13:12:55 pm »
Niech Ci będzie, ok, recenzent może napisać co mu się żywnie podoba - uprawnia go do tego stołek recenzenta, a czy pozwolisz mi mieć własną opinię na temat magazynu, czy przy każdej okazji, kiedy negatywnie wypowiem się o EDGE, będziesz starał się mnie prostować? Dla mnie są kompletnie niewiarygodni, mają zbyt dużo skrajnych ocen i nie mam ochoty przejechać się na ich wyalienowanych gustach. A pewnie, mają prawo do własnych opinii, a ja mam prawo, żeby zbiorowiska dziwaków nie traktować poważnie. Naprawdę nie sądzę, żeby pojedyncze, skrajne recenzje, pojawiające się w innych serwisach, taki twór jak EDGE tłumaczyły.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #378 dnia: Kwietnia 12, 2010, 22:32:41 pm »
Może napisać, a i owszem i kończy jak autor recenzji Kane & Lynch. W przypadku ocen , szczególnie głośnych pozycji, decydujący głos i tak ma naczelny. Przecież i na naszym rodzimym poletku tak jest. W jednym z magazynów nie może osoba oceniająca wystawić mordobiciom 2d oceny wyższej niż 8+.

Co do SC najnowszego, to mnie osobiście poprzednie części bardzo się podobały. Wszystkie. Stąd i ta znajdzie się na mojej półce. Czy okaże się równie wspaniała co przykładowo Teora Chaosu....
Zobaczymy.

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #379 dnia: Kwietnia 13, 2010, 01:35:31 am »
Cytuj
@Patosław

Jak zwykle nie w temacie i jak zwykle niezwiązane z tematem dopieprzanie się.

Ty czytasz czasem to co piszesz?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #380 dnia: Kwietnia 13, 2010, 10:36:06 am »
Czytam. Zacznij jeszcze sam czytać i będzie ok. Nie komentowałem oceny Splintera i ani słowa o grafice nie pisałem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #381 dnia: Kwietnia 13, 2010, 14:36:01 pm »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #382 dnia: Kwietnia 13, 2010, 17:19:12 pm »
Powiem szczerze, ze nie spodziewalem sie az tylu wysokich ocen, ale jak widac Sam cos jednak w sobie ma co pozwala wszystkim tak wysoko go ocenic. No nic, dzis przekonam sie osobiscie czy warto bylo czekac czy nie, i jak uz wspominalem wczesniej to poza kotkim singlem bardzo interesuje mnie co-op, ktory jest podobno bardzo zajebisy.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #383 dnia: Kwietnia 13, 2010, 17:34:57 pm »
Dooobra giera. Rewelacyjnie zrobiony tutorial, jeden z najbardziej naturalnych jakie widziałem, swietny klimat i dobrze zapowiadająca sie fabuła i bardzo miodna rozgrywka. I można bić baby, fuck yeah!

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #384 dnia: Kwietnia 13, 2010, 19:47:06 pm »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #385 dnia: Kwietnia 14, 2010, 20:52:29 pm »
Jak narazie przeszedlem chyba z 7 misji i musze powiedziec ze jest zajebiscie. Podoba mi sie to, ze mimo tych wszystkich nowych bajerow jakie dodano do nowego SC to nadal mozna grac jak w stare Splintery. Narazie tylko jedna misja byla slaba, jakies tam wspomnienia Sama z Iraku, w sumie to moglo by tej misji wogole nie byc bo ssie strasznie, reszta byla naprawde zajebista. Wogole swietne sa miejscowki w Conviction, bardzo klimatyczne, oczywiscie poza tym Irakiem. Graficznie jest bardzo nierowno, momentami gra wyglada swietnie, jak chociazby misja w Washingtonie, miejscami bardzo ladnie czy tez ladnie, jak narazie mialem jedna misje, podczas ktorej gra wygladala bardzo slabo i znowu tyczy sie to tej slabej misji w Iraku. W grze jest naprawde co robic, poza singlem jest tez mozliwosc przejsca gry w co-op, calkiem inna historia niz w singelu, podobno sa to wydarzenia z przed Conviction. Masa innych trybow do grania samemu czy tez z druga osoba, sporo challenges i chyba jest tez jakies multi, ale nie wiem bo jeszcze nie sprawdzalem. Ogolnie to cholernie jestem zadowolony z nowych przygod sama i nie zaluje wydanej kasy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #386 dnia: Kwietnia 15, 2010, 11:54:40 am »
Znajomy redaktor pisał, że przeszedł grę w niewiele ponad .... 4 godziny. Choć zapewne bawił się w Rambo, bowiem wątpię czy przy typowym przechodzeniu SC uzyskał by taki czas.
Cóż, przekonam się o tym niebawem, choć liczę na długość porównywalną z CT.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #387 dnia: Kwietnia 15, 2010, 12:01:33 pm »
Znajomy redaktor pisał, że przeszedł grę w niewiele ponad .... 4 godziny. Choć zapewne bawił się w Rambo, bowiem wątpię czy przy typowym przechodzeniu SC uzyskał by taki czas.
Cóż, przekonam się o tym niebawem, choć liczę na długość porównywalną z CT.

Na necie krążą głosy o 5h, tak więc chyba to niestety prawda.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #388 dnia: Kwietnia 15, 2010, 13:20:44 pm »
Też nie widzę powodów by koloryzował. Poza tym, przechodził ją pierwszy raz, stąd taki czas tym bardziej zaskakuje. Chyba, że powtórzeń nie zlicza. Ale też ile by tego mogło być przecież.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #389 dnia: Kwietnia 15, 2010, 17:32:50 pm »
Te 5 godzin to jakas bajka jest. Sam nie wiem, ale to chyba trzeba grac na easy i biec na pale tak szybko jak sie tylko da zeby taki czas osiagnac lol. Z reszta pograsz sam to zobaczysz, pomijajac juz fakt ze kampania dla jednego gracza to dopiero poczatek wszystkiego.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 17:52:10 pm wysłana przez _ReD_ »

nakimushi

  • Gość
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #390 dnia: Kwietnia 15, 2010, 17:34:42 pm »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #391 dnia: Kwietnia 15, 2010, 17:59:33 pm »
Wczoraj pogralem troche co-op story i normalnie masakra, z reszta tak samo jak tryb Hunt. Jak masz dobrego partnera to co-op bije singla na glowe.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #392 dnia: Kwietnia 15, 2010, 18:02:38 pm »
5h wielkim przeciwnikiem nie jest więc nie ma się czemu dziwić.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #393 dnia: Kwietnia 15, 2010, 18:04:28 pm »
To nie chodzi o czas tylko o mozliwosci jakie daje co-op.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #394 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:24:23 pm »
Splinter Cell: Conviction’s First Free DLC Now Available
http://www.justpushstart.com/2010/04/15/splinter-cell-convictions-first-free-dlc-now-available/

Cytuj
The first downloadable content for Splinter Cell: Conviction is now available to be unlocked via the EXTRAS menu. The promised MP7A1 Machine Pistol can now be downloaded and used in the single player, co-op and multiplayer mode of the game.

To download the item, simply go to the EXTRAS under the MAIN MENU and it will automatically unlock the item. As we reported yesterday, we should expect another DLC next Thursday as the game will receive a weekly free DLC.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #395 dnia: Kwietnia 16, 2010, 13:13:41 pm »
Splinter Cell on PS3: “We’ll have to see”
http://www.vg247.com/2010/04/16/splinter-cell-on-ps3-we%E2%80%99ll-have-to-see/

Cytuj
Ubisoft’s Maxime Béland has told VG247 that as far as Splinter Cell on PlayStation 3 goes in the future, the company is taking a ‘wait and see’ approach.

In an exclusive interview published this morning, however, the creative director of Conviction said Microsoft “has been wonderful” in supporting the title for Xbox 360, which is exclusive to the platform on consoles.

“We’ll have to see what decisions are made by Ubisoft’s management in the future,” he said. “The decision for Conviction was purely a business move. Microsoft have been wonderful in their support for Conviction.”

He added: “It’s been an absolute pleasure working with them on Splinter Cell Conviction.”

Officially, Ubisoft’s said time after time that Splinter Cell: Conviction would be a 360-exclusive, despite numerous claims on the contrary.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #396 dnia: Kwietnia 16, 2010, 16:31:25 pm »
Splinter Cell: Conviction’s First Free DLC Now Available

Nie dla wszystkich.

Cytuj
Polska edycja Conviction - brak dodatków, brak Uplay

Halo! Miało już takich akcji nie być. Pisaliśmy o tym przy okazji tekstu Teraz Polska, pytaliśmy też wcześniej Ubisoft o UPlay i usłyszeliśmy, że dołożone zostaną wszelkie starania, by usługa została uruchomiona przy premierze kolejnych tytułów. Cóż, nie zostały.

W skrócie - polska wersja Conviction nie ma logowania do Uplay, nie pozwala pobierać rozszerzeń.

A przypomnijmy - co czwartek Ubi będzie rozdawać za darmo nowe gadżety, mapki i skórki postaci do swojej gry. Niestety, nie dla nas.

Na sam koniec ciekawostka - jeżeli macie ustawienia regionalne angielskie, a włożycie do napędu polską wersję, to Splinter Cell: Conviction, tak jak i AC2 uruchomi się po rosyjsku. Ot, lokalny koloryt.

W skrócie - nie powinno tak być. Super, że gry są po polsku, ale niesamowicie wkurzające jest wycinanie z nich zawartości i sprzedawanie nam gorszych wersji zwłaszcza, że przy nowych Settlersach jakoś się to Uplay dało wepchnąć - problem jest więc tylko z wersjami na Xboksa 360. Wygląda na to, że tak, jak przypadku AC2, polska wersja Conviction nie będzie wspierać rozszerzeń, również tych płatnych, które pewnie pojawią się później.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7778493,Polska_edycja_Conviction___brak_dodatkow__brak_Uplay.html

Wypnij się, polski posiadaczu Xboxa i uśmiechaj się szeroko, kiedy cię będą dymać  :-?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #397 dnia: Kwietnia 16, 2010, 21:36:38 pm »
W CDA dostała 8, 9, 7 - 7/10.

Plusy, to m.in. nowe patenty mark&execute, LKP. Minusy to głównie odcinanie się od trzech pierwszych części (brak termowizji jak i mapy, niemożność ogłuszania, nastawienie na akcję).

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #398 dnia: Kwietnia 16, 2010, 22:41:51 pm »
Splinter Cell: Conviction’s First Free DLC Now Available

Nie dla wszystkich.

Cytuj
Polska edycja Conviction - brak dodatków, brak Uplay

Halo! Miało już takich akcji nie być. Pisaliśmy o tym przy okazji tekstu Teraz Polska, pytaliśmy też wcześniej Ubisoft o UPlay i usłyszeliśmy, że dołożone zostaną wszelkie starania, by usługa została uruchomiona przy premierze kolejnych tytułów. Cóż, nie zostały.

W skrócie - polska wersja Conviction nie ma logowania do Uplay, nie pozwala pobierać rozszerzeń.

A przypomnijmy - co czwartek Ubi będzie rozdawać za darmo nowe gadżety, mapki i skórki postaci do swojej gry. Niestety, nie dla nas.

Na sam koniec ciekawostka - jeżeli macie ustawienia regionalne angielskie, a włożycie do napędu polską wersję, to Splinter Cell: Conviction, tak jak i AC2 uruchomi się po rosyjsku. Ot, lokalny koloryt.

W skrócie - nie powinno tak być. Super, że gry są po polsku, ale niesamowicie wkurzające jest wycinanie z nich zawartości i sprzedawanie nam gorszych wersji zwłaszcza, że przy nowych Settlersach jakoś się to Uplay dało wepchnąć - problem jest więc tylko z wersjami na Xboksa 360. Wygląda na to, że tak, jak przypadku AC2, polska wersja Conviction nie będzie wspierać rozszerzeń, również tych płatnych, które pewnie pojawią się później.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7778493,Polska_edycja_Conviction___brak_dodatkow__brak_Uplay.html

Wypnij się, polski posiadaczu Xboxa i uśmiechaj się szeroko, kiedy cię będą dymać  :-?

Ale to ze Polska wersja ma to wszystko co jest na UPlay odblokowane od samego poczatku to juz niewiesz prawda? Tak samo nie wiesz ze wcale nie potrzeba Uplay zeby dostawac te rzeczy z DLC, bo po odpaleniu gry w kazdy czwartek wszystko jest samo odblokowywane, nic nie trzeba nawet sciagac.

Wiadomość scalona: Kwietnia 16, 2010, 22:45:40 pm
W CDA dostała 8, 9, 7 - 7/10.

Plusy, to m.in. nowe patenty mark&execute, LKP. Minusy to głównie odcinanie się od trzech pierwszych części (brak termowizji jak i mapy, niemożność ogłuszania, nastawienie na akcję).

Co rozumiesz przez brak ogluszania? Sorry nie wiem kto dal takie minusy, ale jak mozna dac brak mapy jako minus skoro wogole nie jest potrzebna lol Tak samo brak termowizji nie jest zadnym minusem bo jest na to miejsce nowy o wiele bardziej przydatny gadzet. Jak wczesniej pisalem gre mozna przechodzic w stylu malego rambo ale tez spokojnie mozna grac jak w starego Sama, wszystko zalezy od gracza i jego preferencji.

Wlasnie skonczylem singla i musze powiedziec ze cholernie mi sie podobal, dwie ostatnie misje to masakra normalnie, klimatyczne jak cholera.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2010, 22:45:40 pm wysłana przez _ReD_ »

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Splinter Cell : Conviction
« Odpowiedź #399 dnia: Kwietnia 16, 2010, 22:47:05 pm »
Splinter Cell: Conviction’s First Free DLC Now Available

Nie dla wszystkich.

Cytuj
Polska edycja Conviction - brak dodatków, brak Uplay

Halo! Miało już takich akcji nie być. Pisaliśmy o tym przy okazji tekstu Teraz Polska, pytaliśmy też wcześniej Ubisoft o UPlay i usłyszeliśmy, że dołożone zostaną wszelkie starania, by usługa została uruchomiona przy premierze kolejnych tytułów. Cóż, nie zostały.

W skrócie - polska wersja Conviction nie ma logowania do Uplay, nie pozwala pobierać rozszerzeń.

A przypomnijmy - co czwartek Ubi będzie rozdawać za darmo nowe gadżety, mapki i skórki postaci do swojej gry. Niestety, nie dla nas.

Na sam koniec ciekawostka - jeżeli macie ustawienia regionalne angielskie, a włożycie do napędu polską wersję, to Splinter Cell: Conviction, tak jak i AC2 uruchomi się po rosyjsku. Ot, lokalny koloryt.

W skrócie - nie powinno tak być. Super, że gry są po polsku, ale niesamowicie wkurzające jest wycinanie z nich zawartości i sprzedawanie nam gorszych wersji zwłaszcza, że przy nowych Settlersach jakoś się to Uplay dało wepchnąć - problem jest więc tylko z wersjami na Xboksa 360. Wygląda na to, że tak, jak przypadku AC2, polska wersja Conviction nie będzie wspierać rozszerzeń, również tych płatnych, które pewnie pojawią się później.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7778493,Polska_edycja_Conviction___brak_dodatkow__brak_Uplay.html

Wypnij się, polski posiadaczu Xboxa i uśmiechaj się szeroko, kiedy cię będą dymać  :-?

Ale to ze Polska wersja ma to wszystko co jest na UPlay odblokowane od samego poczatku to juz niewiesz prawda? Tak samo nie wiesz ze wcale nie potrzeba Uplay zeby dostawac te rzeczy z DLC, bo po odpaleniu gry w kazdy czwartek wszystko jest samo odblokowywane, nic nie trzeba nawet sciagac.
O widzisz, dzięki za info Red. Przynajmniej Iras nie będzie miał radochy. Widzę że ma ostatnio swoje "dni" (miesiączkę Xboksową ?  :lol:). Po Splinterze wziął się za Alana. Za niedługo beta Reach więc się pewnie dowiemy że gra chodzi w 500p "bo ktoś tam gdzieś, coś wspomniał".