Autor Wątek: Starcraft 2  (Przeczytany 78628 razy)

0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #480 dnia: Sierpnia 10, 2010, 08:41:18 am »
Ten cały BattleNet 2.0 wkurza mnie coraz bardziej.

Dwie podstawowe rzeczy:
1. Quick Game - dobieranie przeciwników i inne wady
Po placementach trafiłem do ligi Gold. Pytanie co z tego, skoro nie grałem z ludźmi z mojej ligi, tylko każdy mecz grałem z graczami z Diamond i okazyjnie Platinum? Teraz przeskoczyłem do Platyny i podejrzewam, że non stop będę już grał z ligą Diamond, która w większości przypadków jest dla mnie za mocna w tej chwili.
Do tego dochodzi poczucie całkowitego wyobcowania w ladderze - tak naprawdę rywalizujesz z setką zupełnie anonimowych osób. Brakuje możliwości porównania wyników i rankingów z ludźmi z innych, równoległych dywizji.
Kolejna sprawa to statystyki - jest ich zdecydowanie za mało. Brak jest win ratio na poszczególnych mapach,   matchupach(TvZ, TvP, TvT - np), etc.

2. Brak chat rooms
Wkurza mnie w tej chwili najbardziej.
W tej chwili poprzez BN 2.0 w żaden sposób nie da się zbudować jakiejkolwiek społeczności. Poznawanie nowych graczy, wzajemne dyskusje - wszystko to jest maksymalnie utrudnione. W zamian dostaliśmy integrację z fejsbukiem  :(

Do tego dochodzi masa większych lub mniejszych błędów i zaniechań ze strony Blizza(cross region play, edycja skrótów na klawiaturze, itd).

Na dodatek mam dziwne przeczucie, że w październiku na BlizzConie ekipa odpowiedzialna za SC2 zapowie implementacje czatu i innych potrzebnych rozwiązań wraz z pierwszym PŁATNYM dodatkiem. Jestem prawie pewien, że nie dostaniemy tego w patchu, bo Blizzard projektując grę tak to pewnie wymyślił - muszą mieć jakiś sposób na przekonanie graczy do wydania kolejnej kasy.

Podsumowując - mam wrażenie, że w tej chwili SC2 dalej jest w fazie Beta. Pełny produkt otrzymamy wraz z drugim dodatkiem(płacąc za niego łącznie ok 450PLN).








maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #481 dnia: Sierpnia 10, 2010, 09:22:05 am »
Jeszcze się okaże, że LANa dadzą nam w 2 dodatku XD

Podział na regiony i brak możliwości pozostawianie komuś wiadomości, a także brak "wiszących" zaproszeń uważam za absurd.
Do tego jeżeli ktoś napisze do mnie ze swojego bn.id, to de facto nie dostaje możliwości kliknięcia na tego kogoś i dodania do listy. Co jest bez sensu, jeżeli nie zdążyłem odpisać, a ta osoba już jest offline.
Dodatkowo nie można osobom offline zostawiać wiadomości.

Właśnie piszę na forum battle.net co myślę o tym serwisie. Jest już 20 parę stron opinii.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2010, 09:24:54 am wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 995
  • Reputacja: 132
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #482 dnia: Sierpnia 10, 2010, 10:01:20 am »
Już w becie wiedziałem że BN2.0 będzie gorszą wersją od tego zza czasów Warcrafta 3, dla mnie kompletną żenadą jest brak chata.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #483 dnia: Sierpnia 11, 2010, 10:20:25 am »



Ach te futurystyczne toy-toye, a Diablo to wszędzie się wciśnie (te plecy), nieistotne czy to w WoW, czy w SCII.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #484 dnia: Sierpnia 12, 2010, 08:22:05 am »
Rusza Global StarCraft II League!

Cytuj
Po licznych (chociaż skromnych jeśli chodzi o nagrody) turniejach StarCrafta II mamy przyjemność poinformować Was o starcie wydarzenia, na który wszyscy czekali. Rozpoczęły się zapisy na Global StarCraft II League (GSL), czyli ogólnoświatową ligę StarCrafta II, której pula nagród na ten rok to pół miliona dolarów! Całe przedsięwzięcie organizowane jest przez nikogo innego jak samego Blizzarda, któremu pomaga jego oficjalny, eSportowy partner - firma Gretech, właściciel GomTV.



Cytuj
Dzięki ich wspólnemu wysiłkowi każdy z graczy na całym świecie będzie mógł spróbować swoich sił w walce o wielkie pieniądze podczas comiesięcznych rozgrywek oraz jednego, głównego turnieju, który wraz z mistrzostwami świata podsumowywać będzie każdy rok ligi. Dodatkowo wszyscy będziemy mieć możliwość oglądać relacje z gier przez 5 dni w tygodniu za pośrednictwem właśnie GomTV - to daje w sumie więcej gier w ciągu tygodnia na żywo niż nawet w dotychczasowych, Koreańskich ligach Starcrafta.

Turnieje w ramach GSL odbywać się będą co miesiąc - zapisy na eliminacje do pierwszego już wystartowały! Pula nagród wynosić będzie 170.000$ na jeden taki turniej, z czego dla zwycięzcy przypadnie 85,500$, a za samo zakwalifikowanie się do turnieju każdy z graczy otrzymuje 260$. Do końca tego roku planowane są trzy takie wydarzenia, co daje nam w sumie największą ilość gotówki w póli nagród w historii eSportu: pół miliona dolarów!

Problemem jest fakt, że zarówno eliminacje, jak i sam turniej odbędą się w Seulu w Korei Południowej, co niestety dla większości z nas jest barierą nie do pokonania i ogranicza ilość graczy spoza Korei. Mamy jednak nadzieje, że kolejne edycje, a przynajmniej eliminacje do nich, odbędą się także w innych częściach świata.

http://www.starcraft2.net.pl/portal/sc2/1/1301/Rusza_Global_StarCraft_II_League.html

Jeżeli Koreańczycy się skuszą i przejdą na SC2 to EU i US ma pograne...


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #485 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:13:36 am »
wiadomo, że się skuszą. polecam zobaczyć epizod day9tv z relacją tastelessa z korei. reklamy sc2 w seulu są na niemal każdym kroku. jak do tego dorzucimy kompletnie nową ligę z kosmicznymi pieniędzmi i niesmak jaki pozostał po sprzedawaniu meczy w sc1, to odpowiedz jest jasna.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #486 dnia: Sierpnia 12, 2010, 09:18:02 am »
Mam nadzieję, że tak będzie i Koreańczycy pokażą światu jak w to się gra. Podejrzewam, że zostanie wtedy wywrócone do góry nogami wszystko, co w tej chwili jest uznawane za standard.
W tej chwili większość meczy jest potwornie nudna i przewidywalna. Koreańczycy rozruszają tą imprezę  8)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #487 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:08:25 pm »
Mam nadzieję, że tak będzie i Koreańczycy pokażą światu jak w to się gra. Podejrzewam, że zostanie wtedy wywrócone do góry nogami wszystko, co w tej chwili jest uznawane za standard.
W tej chwili większość meczy jest potwornie nudna i przewidywalna. Koreańczycy rozruszają tą imprezę  8)

Owszem, na dodatek Koreańczycy grają w Starcrafta inaczej, i można fajne nowinki podpatrzeć. Day9 miał o tym jeden ze swoich Daily.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #488 dnia: Sierpnia 12, 2010, 20:33:32 pm »
Może zaczniemy jakieś poważniejsze dyskusje nt. systemu gry?

Co sądzicie o ostatnio modnym narzekaniu Zergów, że Terran jest imba w MU między tymi rasami?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #489 dnia: Sierpnia 12, 2010, 21:53:16 pm »
Powiem tak, ja widzę poważny problem jeżeli chodzi o kontrę MMM. Bez odpowiedniego przemasowania, jedyną nadzieją pozostają chyba infestory.

Zanim zerg zdąży przygotować odpowiednią ilość mutków hydr zerglingów i roachy, aby naprawdę skutecznie skontrować MMM, to terran ma już gotową armię by zerga rozwalić.
Z drugiej strony zerg powinien starać się oto, aby nie pozwolić terranowi na taki rozwój. Pytanie, czy to jest wystarczający argument przemawiający przeciw braku balansu między tymi rasami.

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #490 dnia: Sierpnia 13, 2010, 00:15:33 am »
Może zaczniemy jakieś poważniejsze dyskusje nt. systemu gry?

Co sądzicie o ostatnio modnym narzekaniu Zergów, że Terran jest imba w MU między tymi rasami?

Nt. systemu to właśnie zrobiłem In Utter Darkness na Brutal'u robiąc mur z DT-ów. 8)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2010, 00:24:15 am wysłana przez Castor Krieg »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #491 dnia: Sierpnia 13, 2010, 07:40:57 am »
Powiem tak, ja widzę poważny problem jeżeli chodzi o kontrę MMM. Bez odpowiedniego przemasowania, jedyną nadzieją pozostają chyba infestory.

Zanim zerg zdąży przygotować odpowiednią ilość mutków hydr zerglingów i roachy, aby naprawdę skutecznie skontrować MMM, to terran ma już gotową armię by zerga rozwalić.
Z drugiej strony zerg powinien starać się oto, aby nie pozwolić terranowi na taki rozwój. Pytanie, czy to jest wystarczający argument przemawiający przeciw braku balansu między tymi rasami.

Hmm...
Na masę MMM Zerg ma Ultraliski, które koszą to towarzystwo aż miło. Ostatnio widzę, że najlepsi gracze używają tej jednostki coraz częściej - bo na początku była mocno niedoceniana(wysokie koszty). Dodajmy do tego Fungal Growth rzucane przez Infestory, który działa bardzo dobrze w tym MU oraz Banelingi. Jeżeli Zerg wyjdzie masą lingów, roachy i hydr na MMM - nic dziwnego, że przegrywa.

IMO problem Zerga nie leży w MMM Terrana. Problem Zerga leży w mechu Terrana.
Zestaw w stylu:
- kilka Hellionów z PI
- kilka tanków,
- kilka Thorów,
- marinsy/maraudery - w zależności czy Zerg gra lingi/roache/hydry
i Zerg ma ogromny problem, bo na taki zestaw nie ma żadnej oczywistej kontry(sprawdzają się Brood Lordy).

Mam nadzieję, że Blizzard nie znerfuje Terrana(matchup TvP jest w miarę zbalansowany) tylko da Zergowi jeszcze jedną, konkretną jednostkę, która rozwiąże część jego problemów. Tą jednostką będzie IMO Lurker. Ale na to poczekamy pewnie do pierwszego dodatku.
Zobaczymy co zmienią do tego czasu patche...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2010, 08:00:54 am wysłana przez adriano »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #492 dnia: Sierpnia 13, 2010, 08:43:07 am »
Zanim zerg dojdzie do odpowiedniej liczy Ultralisków, to Terran już go dawno jedzie. Ultraliski to już late game i jeżeli w tym momencie terran wciąż próbuje MMM, no to jest to już jego strata.
O Banelingach zapomniałem. Ale kiedy dochodzą do tego jeszcze Thory, to ja tego już nie widzę...

Muszę więcej poćwiczyć infestorem ^^

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #493 dnia: Sierpnia 13, 2010, 13:17:41 pm »
kupiłem właśnie gierkę. wyjeba, bo po polsku i jeszcze czeka mnie 7gb ściągania wersji angielskiej :/

jak już się ogarnę ze wszystkim to dam namiary na moje konto:)

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #494 dnia: Sierpnia 13, 2010, 13:55:58 pm »
To jest trochę nie teges .. Nie dość że jest kampania tylko Terran i płacisz za nią grubą kasę (na PC gry są dużo tańsze) to jeszcze jest tylko jedna wersja językowa...  :-?
Za tydzień jak wrócę to mam nadzieję że też już zacznę zabawę z SC2

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #495 dnia: Sierpnia 13, 2010, 13:58:02 pm »
Mam nadzieję, że będziecie Panowie mieli ochotę na jakieś PvP, bo inaczej jak tak każdy sobie rzepkę skrobie, to nawet nie ma się co wymieniać tymi danymi :)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #496 dnia: Sierpnia 13, 2010, 14:43:42 pm »
To jest trochę nie teges .. Nie dość że jest kampania tylko Terran i płacisz za nią grubą kasę (na PC gry są dużo tańsze) to jeszcze jest tylko jedna wersja językowa...  :-?
Za tydzień jak wrócę to mam nadzieję że też już zacznę zabawę z SC2
Za pomocą swojego konta Battle.net możesz ściągnąć grę za darmo w każdym języku w jakim gra została wydana w Europie - angielski, polskim, rosyjskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, itd.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #497 dnia: Sierpnia 13, 2010, 16:31:20 pm »
mój nick: sos
kod postaci: 435

na początek włączyłem sobie te 50 gier treningowych, na razie rozegrałem 3 i wszystkie do przodu. zobaczymy jak będzie dalej. singla zostawiam sobie na zimowe wieczory:)

Maertina już dodałem, jakby co to walcie śmiało. gram zergiem i jak tylko będę miał możliwość to chętnie rozegram meczyk.


Wiadomość scalona: Sierpnia 13, 2010, 19:18:31 pm
rozegrałem łącznie 10 meczy (5 treningowych + sprawdzających). tak dobrze jeszcze w sc mi nie szło, wszystkie na plus. wrzuciło mnie do ligi platynowej. zobaczymy czy się utrzymam:)

co do samej gierki to zauważyłem, że mimo uproszczeń do ogarniania jest chyba jeszcze więcej rzeczy niż w pierwszej części. mechanika na razie mi odpowiada, nie mam jeszcze skilla żeby mówić czy coś jest zbalansowane czy nie. "czucie" gry niemal takie samo jak w jedynce. jak dla mnie blizzard wykonał kawałek świetnej roboty.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2010, 19:18:31 pm wysłana przez s00s »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #498 dnia: Sierpnia 14, 2010, 11:45:11 am »
Pytanie: Jeśli kupię i zainstaluję SC2 z płytki w wersji pl (no bo kupione u nas), to czy mogę np. po tygodniu go wykasowac i ściągnąc wersję angielską ze strony blizzarda? Czy też od razu przed użyciem kodu muszę docelową wersję miec na dysku?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #499 dnia: Sierpnia 14, 2010, 12:10:47 pm »
Pytanie: Jeśli kupię i zainstaluję SC2 z płytki w wersji pl (no bo kupione u nas), to czy mogę np. po tygodniu go wykasowac i ściągnąc wersję angielską ze strony blizzarda? Czy też od razu przed użyciem kodu muszę docelową wersję miec na dysku?

Możesz kasować i pobierać ile razy chcesz. Uważaj jedynie przy tworzeniu nazwy postaci - przysługuje ci jedynie jedna postać na każdą zakupioną grę/klucz CD. Dlatego nie nazwij go xXXSuXXx, ponieważ potem nie zmienisz. Ponieważ nazwa zawiera w sobie unikalny kod możesz wybrać dowolną nazwę jaką chcesz.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #500 dnia: Sierpnia 14, 2010, 14:51:33 pm »
Miałem zaszczyt poznać wczoraj na imprezie kolesia, co 10 lat młócił w SC1.
Tak sobie gawędziliśmy i w pewnym momencie dowiedziałem się, że kolo ma około 150 APM.

Spoko - "nice" myślę sobie. Szacun i te sprawy.

Ale potem była okazja by zagrać w SC2 i mogłem mu się przyjrzeć jak gra i na własne oczy zobaczyć jak wygląda około 100-120 SENSOWNEGO APM... SZOK panowie! Tyle wam powiem. Po prostu WOW.
Na filmikach z neta wygląda to jak wygląda, ale na żywo to dopiero robi wrażenie.
Zero spojrzeń na klawiaturę, wzrok cały czas wlepiony w ekran.
Jednoczesny rozwój w bazie, attack na wroga, i Bóg wie co jeszcze...

To jest granie :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 16:05:27 pm wysłana przez maertin »

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #501 dnia: Sierpnia 14, 2010, 15:16:24 pm »
SC2 zakupiony. Płyta nie chce wystartowac- super.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #502 dnia: Sierpnia 14, 2010, 15:25:52 pm »
Aha, miałem też okazje usłyszeć polską wersję.
Powiem tak - jest to zrobione co najmniej dobrze. Jeżeli ktoś nie ma porównania, to nawet bym powiedział, że jest świetnie.
Stąd jeżeli komuś zależy tylko na kampanii, to śmiało może instalować polską wersję. A Eng dossać później.

I jeszcze taka ciekawostka:
Można grać ze wszystkim na ultra na lapku za 3,4 tyś :)

Cytuj
SC2 zakupiony. Płyta nie chce wystartowac- super.
tzn?

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #503 dnia: Sierpnia 14, 2010, 15:29:41 pm »
Wkładam do napędu, płyta jest niewidoczna. Próbuje startowac, ale jak się rozkręca to staje.
Inne płyty działają bez problemu, więc napęd jest ok.



Wiadomość scalona: Sierpnia 14, 2010, 15:31:34 pm
W pudełku znalazłem jeszcze 2 kody na trail- czy jeśli pobiorę klienta używając tego kodu, to mogę grac jako ten gośc wtedy w całą kampanię? Bo jeśli tak, to w ten sposób bym zrobił, a jeśli by podeszło wszystko (plus sprawdzę jak mi działa na kompie), to mogę zmienic na ten kod do pełnej wersji? 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 15:31:34 pm wysłana przez _Music »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #504 dnia: Sierpnia 14, 2010, 15:50:31 pm »
kod na sc masz w pudełku z grą, taka mała nalepka poniżej płyty.
wklepujesz go na swoim koncie na battlenecie i ściągasz klienta.

co do grania na lapku to sam gram na toshibie za mniej niż 3 tyś. w multi grafa na wysokich ustawieniach i jest ok.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 15:52:15 pm wysłana przez s00s »

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #505 dnia: Sierpnia 14, 2010, 16:01:44 pm »
Wkładam do napędu, płyta jest niewidoczna. Próbuje startowac, ale jak się rozkręca to staje.
Inne płyty działają bez problemu, więc napęd jest ok.



Wiadomość scalona: Sierpnia 14, 2010, 15:31:34 pm
W pudełku znalazłem jeszcze 2 kody na trail- czy jeśli pobiorę klienta używając tego kodu, to mogę grac jako ten gośc wtedy w całą kampanię? Bo jeśli tak, to w ten sposób bym zrobił, a jeśli by podeszło wszystko (plus sprawdzę jak mi działa na kompie), to mogę zmienic na ten kod do pełnej wersji? 

Możliwe, że faktycznie płyta jest walnięta :/ Zwyczajnie pech :/


Tak, możesz, ale wtedy w istocie zmarnujesz kod. Ale ciekawe podejście to tematu :)
Jeżeli się rozczarujesz, to faktycznie odzyskasz większość poniesionych kosztów dzięki kluczowi do pełnej wersji.

Ja bym jednak polecał jeszcze lepsze wyjście:
Jeżeli masz znajomego z własną kopią, to po proś o dane i sciągnij sobie z konta tej osoby grę. Odopal, raz się zaloguj na te dane, a następnie korzystaj z konta Guest i sprawdź wszystkie opcje SP, łącznie z grą przeciwko AI.

Sprawdzisz grę, i nie zużyjesz żadnego kodu :)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #506 dnia: Sierpnia 14, 2010, 17:26:36 pm »
Wystarczy, że do konta Battle.net przypisze swój klucz CD i ściągnie wersje jaką chce, czy to polską czy angielską. Jako, że gra oparta jest o CD-Key nie podlega ona zwrotowi.

EDIT: Zrobiłem Supernova cheatem ze ścianą ognia, bardzo głupia misja. :-? Jeszcze tylko 7 misji i portrecik Kerrigan. :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2010, 23:36:25 pm wysłana przez Castor Krieg »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpnia 15, 2010, 01:55:35 am »
Coraz bardziej mnie to wszystko wkurza.
Jak mam ściągnąc tego klienta? Loguję się na koncie na BN, wpisuję kod na traila, mam do ściągniecia klienta na windowsa i maca, klikam na to pierwsze i ściąga mi 3mbajtowy plik w formacie jpg? O co chodzi?

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #508 dnia: Sierpnia 15, 2010, 08:03:01 am »
Ekipa Team Liquid - Nazgul, Jinro oraz TLO dorwali sponsora i przeprowadzają się do Korei!
 :grin:

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=143731

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #509 dnia: Sierpnia 15, 2010, 13:23:49 pm »
Coraz bardziej mnie to wszystko wkurza.
Jak mam ściągnąc tego klienta? Loguję się na koncie na BN, wpisuję kod na traila, mam do ściągniecia klienta na windowsa i maca, klikam na to pierwsze i ściąga mi 3mbajtowy plik w formacie jpg? O co chodzi?

Po kiego wpisujesz triala? I tak nie możesz zwrócić gry. Dopisz do konta BN pełną wersję gry po czym ściągnij Installer - 3MB. To on pobierze na dysk pełne 7GB gry.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #510 dnia: Sierpnia 15, 2010, 13:27:51 pm »
Okazuje się, że to wina przeglądarki- w operze nie mogło mi installera pobrac, w explorerze nareszcie się udało.

Traila, bo zobaczę jak mi to działa i czy nie ma problemów- jeśli wszystko będzie git, to wklepię gdzieś kod do pełnej wersji, nie wiem jeszcze tylko gdzie :]

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #511 dnia: Sierpnia 15, 2010, 13:30:46 pm »
Coraz bardziej mnie to wszystko wkurza.
Jak mam ściągnąc tego klienta? Loguję się na koncie na BN, wpisuję kod na traila, mam do ściągniecia klienta na windowsa i maca, klikam na to pierwsze i ściąga mi 3mbajtowy plik w formacie jpg? O co chodzi?

Po kiego wpisujesz triala? I tak nie możesz zwrócić gry. Dopisz do konta BN pełną wersję gry po czym ściągnij Installer - 3MB. To on pobierze na dysk pełne 7GB gry.

Moim zdaniem warto było pójść do sklepu i spróbować zwrócić. Sklep wciąż odpowiada za stan fizyczny tego, co się nabywa, nieważne czy jest serial, czy nie ma.

Cytuj
Traila, bo zobaczę jak mi to działa i czy nie ma problemów- jeśli wszystko będzie git, to wklepię gdzieś kod do pełnej wersji, nie wiem jeszcze tylko gdzie :]
Tam gdzie wklepałeś klucz do triala ;)

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #512 dnia: Sierpnia 15, 2010, 15:32:45 pm »
Tam gdzie wklepałeś klucz do triala

No to elegancko :]
Po wklepaniu kodu na pełną wersję, licznik i ograniczenia po prostu znikną jak przypuszczam z klienta którego będę używał?

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #513 dnia: Sierpnia 15, 2010, 15:52:51 pm »
Tam gdzie wklepałeś klucz do triala

No to elegancko :]
Po wklepaniu kodu na pełną wersję, licznik i ograniczenia po prostu znikną jak przypuszczam z klienta którego będę używał?

Dokładnie tak. Status twojej gry zmieni się na "Activated".

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #514 dnia: Sierpnia 15, 2010, 16:52:57 pm »
Dzięki :]

kilgort

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-11-2008
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #515 dnia: Sierpnia 15, 2010, 17:46:34 pm »
Kumpel już ma ale pała nie pożyczy bo gra  :evil: Napaliłem się na nią bardzo tylko, że mogą mnie w sumie cmoknąć jeśli mam wydać tyle na samych Terran. Niech jeszcze wydadzą Diablo za 240 i tylko 2-3 klasy, a następne za 2 lata znowu za 250zł i będzie cacy.  :mad: :mad:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #516 dnia: Sierpnia 16, 2010, 08:13:37 am »
Kumpel już ma ale pała nie pożyczy bo gra  :evil: Napaliłem się na nią bardzo tylko, że mogą mnie w sumie cmoknąć jeśli mam wydać tyle na samych Terran. Niech jeszcze wydadzą Diablo za 240 i tylko 2-3 klasy, a następne za 2 lata znowu za 250zł i będzie cacy.  :mad: :mad:
Kampania Terran w SC2 ma 26 misji, to tyle co cały Starcraft. Dodam, że misje są zwyczajnie lepsze, bardziej zróżnicowane. W multi masz wszystkie 3 rasy, więc nie wiem o co ludziom takim jak ty chodzi.


Wiadomość scalona: Sierpnia 16, 2010, 10:32:33 am


Zobaczcie co podczas gry Huk wypisuje na chacie. :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 10:32:33 am wysłana przez Castor Krieg »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #517 dnia: Sierpnia 18, 2010, 18:45:05 pm »
Brutal zrobiony  :grin: :grin: :grin:

Teraz tylko jakieś pojedyncze Achievementy i trzeba się na poważnie zabrać za Multi Zergami.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #518 dnia: Sierpnia 20, 2010, 13:30:27 pm »
Pytanie- klikam by grac jako gośc, ale wyskakuje mi komunikat że muszę autoryzowac klienta. Jak mam to zrobic?
Co ciekawe- udało mi się grac tak za pierwszym razem, za drugim uruchomieniem dopiero mam taki problem.

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Starcraft 2
« Odpowiedź #519 dnia: Sierpnia 20, 2010, 14:13:22 pm »
Może musisz się zalogować raz jeszcze. Albo nowy patch coś zmienił :/

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!