Autor Wątek: Wasze oceny gier na Ps3.  (Przeczytany 72362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwca 20, 2008, 10:58:05 am »
Cytuj
Sorry nie chce się Ciebie czepiać, ale po prostu to bzdury są a rewolucyjną grą to można nazwać pierwsze części tych serii (wyżej opisywanych, chociaż IMHO CoD nie był żadną rewolucją, był po prostu świetną grą ale za to GTA czy tak genialna gra jak tak grająca na emocjach gracza - rewolucja jak nic Very Happy).
P.S. chyba pisałeś, że od niedawna jesteś graczem i powiem Ci, że to widać, bo wygląda to tak jak byś oceniał gry i nazywał rewolucyjnymi tylko te które wyszły na przełomie ok 2 lat.
pozdro  Cool
Nie chcesz sie czepiac ale to robisz... do tego przeinaczasz moje wypowiedzi... pokaż mi w mojej wypowiedzi gdzie ja na pisałem słowo REWOLUCJA?
Co do moich doświadczeń z grami... człowieku ja mam 27 lat i pamietam jak w KOLE FORTUNY mozna było "kupić" PEGAZUSA :D. Nie interesowałem się BRANZA... tzn nie siedziałem na forach, nie przeglądałem servisów, nie ogladałem trailerów. Ale ps2 kupiłem z premierą FFX hehe. Chocią zwisa mi bycie "graczem". Nie zbieram figurek, nie przechodze gry 20 razy itd... Grać lubie... ale niewiele więcej.
Powinieneś czytać wypowiedzi INNYCH ze zrozumieniem.

Juz to pisałem... historie piszą zwycięscy... Branża robi swoje małe kroki od samego poczatku... dla kogoś FF7 mógł być rewolucją ale poza grafiką 3d na UPARTEGO nie wnosił nic nowego. Dla wielu jednak był czymś nowym i niespotykanym. W nextgenach jak do tej pory na pewno dwie gry w istotny sposób wpłyneły na kierunek rozwoju gier. GEARS i COD4. Powszechnie uzywa się tych gier jako synonimów... w przypadku GEARS np. systemu osłon. Znowu COD4 bardzo filmowy i intensywny sposób pokazania akcji. I to nie jest pole do dyskusji TAK POPROSTU JEST czy sie to komus podoba czy nie.
A takie gry jak GTA z perspektywy czasu okazywały się istonymi krokami dla brańzy chociaż w dniu premiery nie wydawało się aby takie GTA SA było czymś wiecej niż kolejna cześcia. Do tego trzeba czasu. Teraz poprostu recenzenci są wyrobieni/maja nosa. Stąd tak wysokie oceny.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #121 dnia: Lipca 09, 2008, 19:56:28 pm »
Podsumuje wsyzstko w co do tej pory grałem:

MGS 4 - 10/10 :) A jak inaczej
Heavenly Sword - 8/10  (nieskonczona)
Resistence - 7+ (bliska konca)
Ratchet - 8/10 (caly czas ten sam ratchet bez jakis wiekszych zmian, ale caly czas tak samo fajnie sie gra)
Oblivion GOTY  - 9/10
COD 4 - 9+/10
GT 5:P  7/10   - nie jestem fanem symulacji i Forza tez mnie zbytnio nie porwala wiec moja ocena ni jak sie ma dla fanow gatunku.

Chyba wsio

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #122 dnia: Lipca 10, 2008, 20:47:56 pm »
Metal Gear Solid 4 dla mnie ma 11/10 wiem że nie ma takiej oceny jak 11, ale mimo to zaryzykuje wystawiając takową ;) A ludzie którzy mają ps3 a nie zagrają w tą grę są największymi kretynami pod słońcem tego też się nie boję ;)

deepcry

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-07-2008
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #123 dnia: Lipca 11, 2008, 12:50:32 pm »
Wybacz, że zmienię skalę, ale nie potrafię oceniać w 10 stopnowej.
Weźmy szkole odpowiedniki: 1 - tragedia, 2 - mizerna, 3 - przeciętna, 4 dobra ...

Oceny, plusy i minusy (przyznane przeze mnie)

Gry Ekskluzywne (tylko na PS3):


Lair 3/6 - Plusy: można polatać smokiem, ładna grafika, interesująco przedstawione pole walki. Minusy: niewykorzystany potencjał, słaba fabuła, momentami bardzo sztuczna rozgrywka.
Metal Gear Solid 5+/6 - Plusy: bardzo ciekawa i rozbudowana fabuła na skalę światową, grafika, postacie, walki z niektórymi bosami Minusy: gra sypiącym się staruchem jakoś mnie denerwuje
Motor Storm :4/6 - Plusy: grafika, fajnie się jeździ, fajnie zrobione uszkodzenia, każda trasa jest nieliniowa (można jeździć swoimi "ścieżkami"). Minusy: zbyt mało urozmaicona, pojazdy za bardzo skaczą i latają (na nierównościach terenu).
Heavenly Sword: 4/6 - Plusy: grafika, grywalność, ogólna wielka przyjemność z rozgrywki. Minusa: króóóóótkaaaa i za to - 1 pkt!
Gran Turismo 5 Prologue: 4/6 - Plusy: , model jazdy i subtelność, gra się naprawdę przyjemnie, tryb split screen, płynność animacji, co tu dużo mówić (to jest po prostu bardzo dobra samochodówka/wyścigówka, a nie dynamiczna arkadówka, gdzie nie ma chwili na zastanowienie bo ciągle zakręty z dużą prędkością, czyhająca aby cię zepchnąć z toru AI... itp itd). Minusy: Jest to prolog, czyli jeszcze niedopracowany przedsmak tego co nas czeka. (nie chcę zapeszać, ale coś mi się wydaje, że jeżeli w pełnym GT5 dodadzą to co mają dodać, to będzie 6/6)
Drake's Fortune: 4-/6 - Plusy: fajna grafika, Minusy: niektórzy tą grą się zachwycają, mi jakoś nie podpasowała: za dużo strzelanki, za mało ciekawej przygody, z pistoletu gościa zabije 3 strzałami, a z karabinu maszynowego np. AK47 aż 6... OCB???!!!, jak dla mnie to ta gra jest nudnawa :) (gra naprawdę zaczyna się świetnie, ale im dalej tym nudniej, niby jakaś tam fabuła jest ale... jak już mówiłem, za dużo strzelania, za mało przygody)

Wielo-platformowe:
GTA IV: 5/6 - Plusy: olbrzymie miasto, olbrzymia ilość dialogów, wielki żyjący świat, główny bohater i ogólnie wszystko fajnie, efekty pogodowe!. Minusy: zwalniaaaaa (płynność rozgrywki momentami jest tragiczna), samochody za bardzo wpadają w poślizgi, słabe hamulce w samochodach (lepiej bym hamował jakbym z samochodu wystawił nogę i szorował nią po ulicy), licznie mniejsze błędy
GRID: 4+/6 - Plusy: emocjonująca rozgrywka, ma swój świetny klimat (trochę dziwny jak na samochodówkę... ale ok), Formuła 1!!!, w miarę dopracowana, grafika. Minusy: zbyt emocjonująca rozgrywka trochę jednak męczy, przy formule 1 odczuwalny spadek animacji (ogólnie spadki animacji w niektórych momentach), kierowcy samobójcy!, jednak troszkę zbyt zręcznościowa
PES 2008 5-/6 - Plusy: realizm, wiele trybów, naprawdę przyjemna rozgrywka! Minusy: momentami spadki animacji, gra siecowa laaagiiii! (w wersji na PS3 przypominam), czasami strasznie wkurzające błędy (nietrafianie z metra w pustą bramkę? no prooooszę!), czasami dziwne zachowania piłkarzy (obrońców i napastników).
Dragon Ball Burst Limit 4+/6 Plusy: efektowne i fajne walki rodem z dragon balla, wiadomo Dragon Ball, tryb sagi, ciekawa rozgrywka. Minusy: mało efektywne kombosy, stosowanie kombosów jest za mało opłacalne, słabe wyważenie postaci.
Dark Sektor 3+/6:  Plusy: bardzo fajne walki, czujemy tą moc :) (główny bohater im dalej rozgrywki, tym ma więcej nadnaturalnych mocy do dyspozycji). Minusy: fabuła!, trochę się dłuży, jakoś mi wykonanie świata nie podpasowało (ten świat nie żyje, jest po prostu za bardzo ponury).
Colin Mcray Dirt: 4+/6: Plusy: grafika! przyjemnie się jeździ, zróżnicowane tryby wyścigów, grywalność!. Minusy: ciuteczkę za arkadowa i za dynamiczna.
NFS Pro Street: 3/6 (gra mi po prostu nie przypadła do gustu, to już nie jest mój kochany NFS, te walki uliczne, ten klimat): Plusy: Ładna grafika, wg. mnie to wszystko :) Minusy: Samochody za bardzo wpadają w poślizgi, nudnawe trasy, niezrozumiała kariera (nie wiadomo co trzeba robić aby robić dobrze i piąć się do góry), bardzo dziwnie pokazane statystyki samochodów w grze (w sklepie są pokazane normalnie, parametrami technicznymi, a w garażu jakimiś kropkami, których im więcej tym lepiej, ale jak jakieś kropki przełożyć na parametry techniczne?)
Devil May Cry (ten najnowszy): 5/6 - Plusy: walki, walki, walki! efektowne walki, kombosy! bohaterowie!!!, walki z bosami! niektórzy przeciwnicy bardzo ciekawie zrobieni. Jak znajdziemy czuły pkt. bosa to możemy go zabić znacznie prościej, niż jak tych pkt nie znamy, grając w tą grę, masz ochotę opanować te wszystkie kombosy bo wiesz, że bardzo ci się przydadzą, każdy może nauczyć się własnego stylu walki (wszystkie style będą dobre), wspomniałem już o walce? :) Minusy: mogła by być lepsza :) (troszkę bardziej rozbudowany świat i więcej RPG), ale i tak jest super
Tony Hawk Pro Skater Proving Grounds: W grę za dużo nie grałem (wymieniłem ją na grida), ale w ciągu tych paru godzinek wydawała się fajna, od taki Tony Hawk, jednak czegoś mi w niej brakowało, chyba tego luzu z serii, gdzie wykonywaliśmy przeróżne zadania, tutaj po prostu jesteśmy skaterem. Gra w innym stylu, ale również się podoba. Tak na 1 rzut oka to dałbym jej coś koło 4/6.

----------
Niektórzy mogą mi zarzucić, że w takich grach jak Devil May Cry podoba mi się dynamizm, a w samochodówkach już nie. Pamiętajcie to są wyłacznie moje oceny, kierowane moim gustem. Od samochodówek oczekuję czegoś innego niż od gier typu Devil May Cry. Mam ochotę fajnie i realistycznie się pościgać to włączam samochodówkę. Mam ochotę pobyć super gościem co wszystkich dookoła miecie, bo taki z niego mistrz walki to uruchamiam grę typu Devil May Cry, proste co nie? :)

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #124 dnia: Lipca 11, 2008, 13:06:29 pm »
Ocenie swoje gry

Heavenly Sword  9/10
Uncharted 10/10
Motor Storm  8/10
Lost Planet 9/10
GT5P 8/10
GTA4 9/10
COD4 11/10 hehehe

Mam zamiar zakupić Lair bo wyszedł jakiś czas temu patrz do sterowania gałkami ;)

deepcry

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 07-07-2008
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #125 dnia: Lipca 11, 2008, 13:12:29 pm »
Malutki offtop:

Kurdę, ale przecież sixaxisem steruje się genialnie. Przełączyłem na chwilę na gałki i wróciłem do sixaxisa!! (może patch też poprawił sterowanie sixaxisem).
Przecież to sama frajda, sterować smokiem "gibając" padem na boki (można się doskonale wczuć w grę). Przechylasz w lewo - smok skręca w lewo, przechylasz do przodu - smok pochyla się do przodu. Machniesz nerwowo padem w lewo i smok atakuje kogoś po swojej lewej stronie.

Sixaxis = bardzo emocjonująca rozgrywka.
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2008, 13:14:24 pm wysłana przez deepcry »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #126 dnia: Lipca 11, 2008, 13:21:55 pm »
Cytuj
Sixaxis = bardzo emocjonująca rozgrywka.
Może i emocjonująca, ale strasznie nieprecyzyjna. Do pojedynczych ruchów jak najbardziej się sprawdza, ale do dłuższego i dokładnego sterowania, to nie nadaje się zupełnie. No chyba, że albo ktoś ma wrodzony talent do takich rzeczy, albo poświęci parę godzin na trening.

PS3IDTomasz19

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 02-04-2008
  • Wiadomości: 506
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #127 dnia: Lipca 11, 2008, 13:48:56 pm »
Moze i dla niektórych jest to frajda machać padem ale ja chyba za stary jestem już na to, w ogóle mnie to nie kręci;)
Dla tego też nie cierpie Wii dla mnie to zabawka dla dzieci, oczywiście powtórzę ''dla mnie''

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #128 dnia: Lipca 11, 2008, 14:26:42 pm »
Cytuj
Sixaxis = bardzo emocjonująca rozgrywka.
Może i emocjonująca, ale strasznie nieprecyzyjna. Do pojedynczych ruchów jak najbardziej się sprawdza, ale do dłuższego i dokładnego sterowania, to nie nadaje się zupełnie. No chyba, że albo ktoś ma wrodzony talent do takich rzeczy, albo poświęci parę godzin na trening.

To włącz sobie w GRAW2 celowanie za pomocą wychyleń pada. Jeśli to nie jest precyzja to masz cholernie duże wymagania co do czujników ruchu i pewnie nawet Wiilot by Ci nie przypasował.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #129 dnia: Lipca 11, 2008, 17:20:27 pm »
W GRAW2 nie grałem (tylko w demo na Xie, a właściwie dwa dema), ale w pozostałych grach to była tragedia. Nagłe szarpnięcia sprawdzają się bardzo dobrze, jednak samo sterowanie porażka.

Grałem trochę Wii Sport (tenis) w MM i sterowanie było całkiem niezłe, a odbijanie piłeczki nie sprawiało mi problemów. Gdyby jednak do tego dodali poruszanie się ludkiem, to pewnie też byłaby masakra.

Maximmus80

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #130 dnia: Lipca 17, 2008, 01:40:11 am »
Sterowanie sixaxisem wszelkiego pojazdow latajacych jest wygodniejsze i bardziej intuicyjne - kazdy moze sie przekonac dzieki demu... probleme bylo CELOWANIE( a ci recenzenci co nie potrafili LATAC sa lewi)

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #131 dnia: Lipca 30, 2008, 00:59:42 am »
Battlefield:Bad Company 8.9/10 krotki single na jeden dzien za to multi super miodne wkurzajace lagi na serwerach.
Guitar Hero 3 :Legends of Rock 9.2/10 super sondtrack najlepsze zespoly ogromny miod ktory zepsulem grajac w wersje na Ps2 na padzie. Polecam obydwie gry.

Kundun

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2007
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 0
  • ID: TalkO
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpnia 15, 2008, 17:56:05 pm »
Resistance: Fall of Man 8+/10
MotorStorm 8/10
Guitar Hero 3: Legends of Rock 9/10
Unchardet: Drake's Fortune 9/10
Call of Duty 4 10/10
Burnout Paradise 9/10
Super Stardust HD 9+/10
PixelJunk@ Monsters 9/10
PixelJunk@ Eden 9/10
PAIN 8-/10
MGS4 10/10
GTA4 9/10
Ratchet & Clank Future 8-/10
Battlefield: Bad Company 7+/10

Maximmus80

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #133 dnia: Października 10, 2008, 18:10:39 pm »
W ostatnim czasie przełamałem złą passe i w końcu zaczołem grać coś lepszego niż CRAPy

GTA4 10/10
To moje pierwsze GTA 3d nad którym posiedziałem trochę dłużej... przejcie głównego wątku zajęło mi 30h - dla mnie to dużo. W tym momencie grywalność dla mnie padła ale nie ma pretensji gdyż i tak bawiłem się świetnie. Ciekawa historia która wciągnęła mnie znacznie bardziej niż MGS4. Pochwale też grafike... zmienne warunki pogodowe, słoneczko i takie smaczki jak wypadanie przez przednią szybę auta. Online mnie nie wciągnął poza trybem FREE - ale w sumie nie wiem co tam robić.

Samą grę polecam.

Rainbow Six Vegas 2 9/10

Pierwsze doświadczenie z serią i obrazu bardzo pozytywne. Przyjemnie przechodziło się SINGIEL ale tylko raz. Może by tak nie było gdyby nie genialny tryb HUNT w którym wraz z 3 innym graczami zmierzamy się z grupą terrorystów - wciągnął mnie maksymalnie. Przydają się wszystkie umiejętności z SINGLA takie jak chowanie za osłonami, wychylanie, granaty obezwładniające, współpraca - ma się mocne poczucie udziału w GRUPIE. Resztę trybów ONLINE mi nie podpasywało - nie czułem specyficznego klimatu gry. Gra jednak mi się bardzo podobała i polecam wszystkim.

GRID 9+/10
Absolutnie najlepszy racer na Ps3. Mam wspólną grupę POLAKÓW z słuchawkami i dajemy solidnego łupnia dla wszelkich Anglików, Niemców, Francuzów itd.
Model jazdy ustępuje temu z GT5p ale wykonanie torów, realność wyścigów, zniszczenia, emocje i fan biją wszytko co było do tej pory na PlayStation. Czemu więc nie dycha... brakuje mi możliwości zakładania klanów i podziału rozgrywek na wzór tego z MGS O gdzie gracze są kojarzeni skilem i nie musiałbym się ścigać z "amatorami". Oczywiście grę polecam...


above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #134 dnia: Października 10, 2008, 18:18:38 pm »
Heavenly Sword 9/10

+grafika zwłaszcza widoki, 2,000 przeciwników oraz twarze postaci !!
+muzyka
+nariko
+fabuła
+filmowość gry
+gameplay
+bohan
+profesjonalny dubbing
+kai i jej misję ;)
+dialogi

-/+ostatnia walka która może być trudna jednak przeszedłem za trzecim razem nie klnąc ani razu więc sukces !
-krótki czas trwania raptem 6 aktów i łączny czas gry z 6-7h
-czasami kamera i zbyt małe postacie oraz problemy z dostrzeżeniem bohaterki (ostatni akt)
-momentami zbyt agresywne doczytywanie z płyty i dziwne spadki klatek w momentach gdy nic się nie dzieję
-brak trofeów. Taka gra i zero trofeów szkoooodaaaa

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 857
  • Reputacja: 82
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #135 dnia: Października 10, 2008, 18:25:41 pm »
WipeOut HD - 9/10

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #136 dnia: Października 10, 2008, 18:54:23 pm »
Wipeout HD 9++/10

+grafika
+dynamika
+wciągający singiel, multi jeszcze bardziej
+muzyka
+ładne trasy chociaż zbyt mało pokręcone
+zero lagów grając po sieci

-można by rzec że troszku mało graczy obecnie gra w ten tytuł ;( więc chyba szybko umrze ;(

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #137 dnia: Października 11, 2008, 15:04:06 pm »
-można by rzec że troszku mało graczy obecnie gra w ten tytuł ;( więc chyba szybko umrze ;(

Być może jest to spowodowane problemami jakie były z online - zobaczmy jak będzie po patchu...

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #138 dnia: Października 11, 2008, 20:55:40 pm »
-można by rzec że troszku mało graczy obecnie gra w ten tytuł ;( więc chyba szybko umrze ;(

Być może jest to spowodowane problemami jakie były z online - zobaczmy jak będzie po patchu...
Być może ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #139 dnia: Października 11, 2008, 22:03:47 pm »
Wipeout HD 9++/10

+grafika
+dynamika
+wciągający singiel, multi jeszcze bardziej
+muzyka
+ładne trasy chociaż zbyt mało pokręcone
+zero lagów grając po sieci

-można by rzec że troszku mało graczy obecnie gra w ten tytuł ;( więc chyba szybko umrze ;(
Dodalbym do tego, ze gra jest cholernie dluga i ciezka jako plusy oraz jeden istotny minus - brak replayi! Mam nadzieje, ze kiedys dorobia go w formie patcha, fajnie by bylo poogladac swoje przejazdy z single'a czy jeszcze bardziej z multi. Podsumowujac imho najlepsza gra na PS3 jaka dotad wyszla.

GILUPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 11-08-2007
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #140 dnia: Października 11, 2008, 22:22:07 pm »
LBP 10
UNCHARTED AMONG THIEVES!!!

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #141 dnia: Października 11, 2008, 22:24:42 pm »
LBP 10

Zgadzam się w 150 procentach.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #142 dnia: Października 11, 2008, 22:51:03 pm »
Jakoś nie miałem potrzeby wypowiadania się w tym temacie ale nadeszło LBP i to się zmieniło.

IMO pierwsza gra (tak wiem o istnieniu Uncharted), która faktycznie zasługuje na 10/10. Coś tak innowacyjnego w dobie tych tanich nabijaczy kasy po prostu jest miodem na serce gracza.

PS. WipEout HD 9/10 (dojdą trasy to będzie 9+). Ze względu na posuchę w temacie future racerów, tak dobry tytuł z tego gatunku zasługuje w pełni na 9. Może nawet więcej ale nie wystawiam 10 bo taka ocena zarezerwowana jest dla twórczości wyjątkowej (czyt. LBP).

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #143 dnia: Października 11, 2008, 23:08:46 pm »
LBP oceniacie na podstawie bety? Czyli co, już nic się nie zmieni w pełnej wersji gry? Czy jak dostaniecie płytke w ręce to zabraknie wam skali?

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #144 dnia: Października 11, 2008, 23:21:47 pm »
LBP oceniacie na podstawie bety? Czyli co, już nic się nie zmieni w pełnej wersji gry? Czy jak dostaniecie płytke w ręce to zabraknie wam skali?

W pełnej wersji będzie więcej rzeczy no i nie będzie mega lagów plus robienie map online. Murowane 12/10 8-)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #145 dnia: Października 11, 2008, 23:40:08 pm »
LBP oceniacie na podstawie bety? Czyli co, już nic się nie zmieni w pełnej wersji gry? Czy jak dostaniecie płytke w ręce to zabraknie wam skali?

Widzisz Bobi w tej grze nie chodzi o ilość a o jakość. Żeby zrozumieć fenomen LBP wystarczy pograć parę godzinek. Oczywistym jest że w pełnej wersji będzie wszystkiego więcej i lepiej ale sam pomysł gry i jej genialność poznajemy już w becie więc spokojnie można wystawić 10/10 nie grając w pełną wersję.

Emiel

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-01-2007
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #146 dnia: Października 12, 2008, 00:26:52 am »
Przyznam nieskromnie, że grałem w fulla LBP i sądzę, że jest to zdecydowanie gra z pogranicza 9 i 10. Za ten kreator zespolony z bardzo dobrym platformerem dałbym pewnie 10, ale są też takie małe drobnostki, które minimalnie przeszkadzają. Wydaje mi się jednak, że największym sukcesem tej gry będzie to, że oddana będzie ona w ręce graczy i to o od nich zależy czy zasłuży na 9, 10 czy na 11, a patrząc po becie możemy być spokojni jej sukcesu.

Kundun

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2007
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 0
  • ID: TalkO
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #147 dnia: Października 12, 2008, 08:51:42 am »
WipeoutHD 9/10. Zabójcza grafika

lupinator

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #148 dnia: Października 12, 2008, 10:21:03 am »
Wstrzymajcie swoje ogiery z tymi dziesiątkami dla LBP. Brakuje jej kilku elementów np. zabawy z płynami, zniszczalnego otoczenia (tłuczone szkło, łamane drewno) czy choćby rozprzestrzeniającego się ognia. Może dodadzą to w dwójcie i co wtedy? 12/10? :eek:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #149 dnia: Października 12, 2008, 11:51:50 am »
mnie tam tych rzeczy co wymieniłeś nie brakuje, gra się bosko i to wystarczy  :-)

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #150 dnia: Października 12, 2008, 12:00:08 pm »
Wstrzymajcie swoje ogiery z tymi dziesiątkami dla LBP. Brakuje jej kilku elementów np. zabawy z płynami, zniszczalnego otoczenia (tłuczone szkło, łamane drewno) czy choćby rozprzestrzeniającego się ognia. Może dodadzą to w dwójcie i co wtedy? 12/10? :eek:
To w sumie żadnej grze by nie można by było dać 10, bo przecież w kontynuacji mogą coś dać, czego w jedynce nie było.

lupinator

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #151 dnia: Października 12, 2008, 13:02:44 pm »
Wstrzymajcie swoje ogiery z tymi dziesiątkami dla LBP. Brakuje jej kilku elementów np. zabawy z płynami, zniszczalnego otoczenia (tłuczone szkło, łamane drewno) czy choćby rozprzestrzeniającego się ognia. Może dodadzą to w dwójcie i co wtedy? 12/10? :eek:
To w sumie żadnej grze by nie można by było dać 10, bo przecież w kontynuacji mogą coś dać, czego w jedynce nie było.
Napisałem jakich elementów według mnie brakuje, a nie pierwsze lepsze rzeczy których nie ma. 

Maximmus80

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #152 dnia: Października 12, 2008, 13:18:18 pm »
Ja deje 10 jak gra jest jakimś przełomem i w wyraźny sposób odciska swoje piętno na branży ;)

ORANGE BOX 9/10

Half Life 2, episod 1, episod 2
9/10
Kolejna gra nie Crap którą miałem przyjemność ukończyć. Wciągająca historia, poszczególne części bardzo są ze sobą powiązane - każda kolejna zaczyna się w momencie końca poprzedniej. Znacznie mniej strzelania niż byłem przyzwyczajony w grach FPS - dużo zagadek i łamigłówek chodź niezbyt wymagających... głownie opierających się na fizyce gry.
Rozpoczynając rozgrywkę zastanawiałem się od której części zacząć... widziałem zachęcające filmik z Episod 2... zwłaszcza fenomenalna fizyka. Dla spójności fabuły zacząłem od początku i to była słuszna decyzja gdyż grafika praktycznie w wszystkich epizodach prezentuje zbliżony poziom... miłe jak na tak starą grę i rozczarowujące jak na ostatni epizod. g
Grając w tą grę zastanawiałem się jak mógł wyjść taki potworek graficzny(i Crap) jak HAZE i jak można mieć taki tupet aby twierdzić że gra wykorzystuje potencjał Ps3 - bezczelność producentów.
HL2 to graficznie ubogi brat Resistanse, jak się okazało obiecana fizyka z filmików(rozwalane na drobny mak budynki) to chyba skrypt bo graczu nie dane jest jej samemu  coś większego rozwalić(na jedno wychodzi).
Jednak i tak jest dobrze, gra dostarcza masę frajdy i polecam.

Portal i Team Fortes to miły dodatek ale ja potraktowałem je jako popierdółki.


kermit0093

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-09-2008
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
  • kermit093
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #153 dnia: Października 12, 2008, 16:15:42 pm »
Musze sobie kupic WE HD skoro sa takie oceny. Zobaczcie PURE bo gra jest kozacka 9/10. Gdyby wydawca byl EA to zrobila by furore ale Disnay choc zamrozony to dal rade
cod4 online, wkrótce wipeout online

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #154 dnia: Października 12, 2008, 16:57:18 pm »
DMC4 - 6/10 - tak zj.....go devila jeszcze nie widzialem, slaba grafa, 3/4 bosow do dupy (nie ma jak walczyc z szyba czy papiezem)...

HS - 8/10 - na poczatku bardzo negatywnie podchodzilem do tej gry bo strasznie irytowal mnie framerate, zmienilem jednak troche zdanie i polecam ze wzgledu na postac Nariko, Kai i na ostatnia walke z Bohanem.

GTA 4 - 8/10 - Gta, w ktorym w zasadzie poza zastosowaniem nowych technologii nic sie nie zmienilo. In plus ladna grafika, bardzo ciekawa postac bohatera, fizyka w grze. O wiele lepiej gralo mi sie w Vice City.

MGS4 - 100/10 - bo mikes tak mowil...

« Ostatnia zmiana: Października 12, 2008, 17:02:26 pm wysłana przez aphelion »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #155 dnia: Października 12, 2008, 17:00:10 pm »
Burnout - 0/10, grałem tylko chwile u kumpla wiec nie oceniam

MotorStorm - 0/10, nie grałem, nie oceniam

HS - to samo, 0/10, nie oceniam, wydaje sie jednak fajne

svonston

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #156 dnia: Października 12, 2008, 17:02:56 pm »
 :lol:

Maximmus80

  • Gość
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #157 dnia: Października 12, 2008, 18:30:38 pm »
Chyba tego tu jeszce nie robiłem więc pora nadrobić... ocenie legende

MGS 4 8+/10

Z perspektywy czasu stwierdzam że podobno największy atut tej gry czyli fabuła jest najzwyczajniej słaba. Zagrałem w GTA4 i tam dla mnie postacie były głębsze i wiarygodniejsze a cel, rozterki i motywacje ciekawiej przedstawione. Szkoda że to nie jest poziom MGS3. Biorąc jednak ogólny infantylizm i płyciznę gier i tak jest niezłe. Kolejny przytyk to grafika.. wszyscy się podniecają modelami postaci(ja też) ale mając CELL to jak się już okazuje żadne osiągniecie bo na tej konsoli praktycznie każdy exclusiv powal wykonaniem postaci. Za to widać mnóstwo archaizmów takich jak loadingi czy małe plansze i winnych należy szukać w zespole. Czyli znowu jest dobrze ale nie idealnie. Fajnie się gra w MGS O, praktyczne opcje klanowe itd...

Można polecić ale i odpuścić bo to żaden przełom.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #158 dnia: Października 12, 2008, 20:02:07 pm »
GTA 4 9+/10

+grafika
+główna postać
+fabuła
+muzyka i radia
+animacja Niko
+model prowadzenia aut i motocykli
+urealnienie miasta i całej gry
+korki oraz tłoki na chodnikach
+wywalenie misji typu karetka, straż pożarna, siłownia, szkoły latania itp
+grywalność
+nieliniowość misji ;) (czasami)
+klimat -ruski itp
+intro ;)
+"wybór należy do Ciebie"
+piękny cykl dnia i nocy
+efekty atmosferyczne

-pierwsze miasto suuper, drugie średnie, trzecie kiepskie
-mało wciągający multiplayer
-zbyt mało możliwości wydawania kasy
-czasami zbyt agresywne i duże spadki klatek


MGS4 10-/10


+Solid Snake
+muzyka
+grafika zwłaszcza postacie !
+zakończenie serii
+kamera mimo wszystko
+nowe umiejetności i CQC
+przerywniki filmowe
+powrót na Shadow Moses !
+nowa animacja oraz możliwość chodzenia kucem
+Little Gray
+Naomi ;)
+MGO

-zbyt nachalne problemy Akiby
-Drebin i jego bekanie
-kiczowaty Raiden
-zbyt dużo komedii jak na zakończenie serii
-loadingi i słabe otoczenie
-wszelkie retrospekcje, modelki za bossów, iPod i inne {komercha}
-płytkie bossiki
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2008, 10:19:19 am wysłana przez above89 »

disneysecurity

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-08-2008
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 0
Odp: Wasze oceny gier na Ps3.
« Odpowiedź #159 dnia: Października 13, 2008, 16:17:47 pm »
uncharted - 8+

bbc - online 9, single - to w bbc jest single? nie używam
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2008, 17:07:04 pm wysłana przez disneysecurity »
moje montage:

1.  ( zaznacz wcześniej opcje HQ pod obrazem, lepsza jakość, czytelniejsze trzcionki, itd..)