Autor Wątek: Rage  (Przeczytany 65878 razy)

0 użytkowników i 16 Gości przegląda ten wątek.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Rage
« Odpowiedź #360 dnia: Listopada 09, 2011, 08:32:47 am »
Mam za sobą 10 godzin grania. Osobiście gra dla mnie jest rewelacyjna. Takiego AI i zachowania wrogów żadna gra nie miała. Czołgają się, rzucają za zasłony, ranni kuśtykają do najbliższyej zasłony, uciekają z pola walki jak się zrobi za gorąco. REWELACJA! DO tego świetnie się strzela, przeciwnicy mają podobna fizykę jak w Killzone, czy po śmierci nie włącza się zwykły ragdoll tylko naturalnie łączona jest animacja z fizyką.

Grafika to mistrzostwo świata. Ze świeczką szukać gry wyglądającej podobnie dobrze (no może U3 - ale to w 30 klatkach). Dla mnie to jest zdecydowanie najładniejsza gra tej generacji.

Poza tym to gra ma świetny klimat, wspaniały design, bardzo klimatyczną ścieżkę dźwiękową.

Gra jest różnorodna, gameplay urozmaicony, jest zawsze co robić.

Jak na razie dla mnie 9/10.

Spidey^

  • Gość
Odp: Rage
« Odpowiedź #361 dnia: Grudnia 27, 2011, 15:13:08 pm »
Pograłem w demo i stałe 60 FPS robi OGROMNE wrażenie, jest to rzecz wręcz niespotykana w tej generacji. Za to sama gra jest niesamowicie nudna i bezpłciowa, nawet tego dema mi się nie chciało kończyć a co dopiero pełną wersję. Dobrze, że dali to demo bo teraz wiem żeby nie kupować tej gry nawet jak będzie za grosze chodziła na allegro.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Rage
« Odpowiedź #362 dnia: Stycznia 16, 2012, 11:10:57 am »
Graliście w to na PC? :D Giera chodzi superpłynnie, ale korwa takiego nachalnego doczytywania tekstur przy każdym obrocie kamery nigdy w życiu w pełnoprawnym produkcie nie widziałem. Toż to jakaś kpina jest. Nawet się nie postarali o ruchome niebo. Niezła jazda, już wiem skąd te oceny 0/10 na metacriticach czy tam innych podobnych serwisach od userów.



Lol to samo mam na 200x gorszym sprzęcie.
Ciekawe czy na XO bez instalki podobnie to wygląda. Może ktoś sprawdzić?

na iksie jest jeszcze gorzej, nie da się w ogóle grać, za to na ps3 wszystko elegancko. możesz spać spokojnie.
Da się grać nie przesadzaj ;). Za to po instalacji pierwszej płyty, która zajmuje 7,6 GB, doczytywanie tekstur, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach praktycznie nie istnieje. Nawet Ci co posiadają dysk 10 GB mogą grać prawie bez problemu z doczytywaniem się tekstur. Przechodzisz pierwszą płytę, wywalasz z dysku i instalujesz drugą. Żaden problem, a tak przy okazji giera jest świetna a przyjemność ze strzelania lepsza niż w jakiejkolwiek strzelance :).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 11:13:15 am wysłana przez Kyokushinman »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Rage
« Odpowiedź #363 dnia: Stycznia 16, 2012, 11:16:44 am »
da się grać na iksie? niemożliwe ;)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Rage
« Odpowiedź #364 dnia: Stycznia 16, 2012, 11:53:36 am »
Jak już ktoś odświeżył ten wątek to napisze swoją opinię o grze.

IMO jest to jeden z najlepszych Fpp-ów w jakie grałem od lat. Rewolucyjna grafika, świetny design i klimat, długa rozgrywka, brak skryptów i liniowości, niesomowite AI i zachowanie przeciwników, wspaniała fizyka i animacja, dużo zadań, dużo rzeczy do robienia, fajne bronie (bumerang RULEZ).

Osobiście nie rozumiem dlaczego gra została tak chłodno przyjęta. W singlu to takie tytuły jak COD, Battlefield3, Crysis 2 to po prostu masakruje i nawet nie ma co porównywać.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #365 dnia: Stycznia 16, 2012, 13:12:04 pm »
Ślę plus, Piter_neo.  8)

Ludzie oczekiwali Sylvan wie czego. Dostali porządny tytuł i .... psioczą. Grafika jest znakomita. Fakt, z tymi teksturami nie wyszło najlepiej, ale wg mnie, jest to jedna z najlepiej prezentujących się pozycji. Ogrom detali, a poczęstuj kogoś serią z karabinu.  :o Zupełnie nowa jakość animacji. Jest staroszkolnie (mogli wrzucić więcej punktów kontrolnych, chyba, że za dużo w Demon's Souls się nagrali), jest miodnie.
Płaci się dwieście zł i gra się w główną oś znacznie dłużej niż w BF3/+MW3 co razem wzięte. Design kwestia gustu. Mnie klimaty post apokaliptyczne, na modłę Borderlands, się podobają.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Rage
« Odpowiedź #366 dnia: Stycznia 16, 2012, 14:27:39 pm »
Rewolucyjna grafika
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Grafika jest znakomita.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ta lepszejsza wersja z hdd.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #367 dnia: Stycznia 16, 2012, 15:19:38 pm »
Jak zwykle przesadzasz, Juras.





Zapraszam do siebie.  ;) Może jak pograsz na maksymalnych ustawieniach, na kosztownym PC z najnowszą kartą, jak i samym procesorem droższym niż konsole PS3/x0, zmienisz zdanie.  :roll:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rage
« Odpowiedź #368 dnia: Stycznia 16, 2012, 15:27:01 pm »
Zapraszam do siebie.  ;) Może jak pograsz na maksymalnych ustawieniach, na kosztownym PC z najnowszą kartą, jak i samym procesorem droższym niż konsole PS3/x0, zmienisz zdanie.  :roll:
I screenem zrobionym komorka ;

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #369 dnia: Stycznia 16, 2012, 15:44:06 pm »
Prt. scr. KKRT.



Generalnie tego typu spam możesz darować sobie. Jeśli nie masz nic ciekawego do przekazania innym, po prostu zamilcz  ;)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rage
« Odpowiedź #370 dnia: Stycznia 16, 2012, 15:47:25 pm »
Prt. scr. KKRT.
No to zrob i wklej potem do painta, zapisz jako PNG i wrzuc na min.us czy nawet imgshack, i pojedz Jurassa.


Generalnie tego typu spam możesz darować sobie. Jeśli nie masz nic ciekawego do przekazania innym, po prostu zamilcz  ;)
Jesli bys wierzyl w to co napisales, to bys musial 80% swoich postow skasowac ;
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 16:01:53 pm wysłana przez KKRT »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #371 dnia: Stycznia 16, 2012, 16:15:08 pm »
Pograłem w demo i stałe 60 FPS robi OGROMNE wrażenie, jest to rzecz wręcz niespotykana w tej generacji. Za to sama gra jest niesamowicie nudna i bezpłciowa, nawet tego dema mi się nie chciało kończyć a co dopiero pełną wersję. Dobrze, że dali to demo bo teraz wiem żeby nie kupować tej gry nawet jak będzie za grosze chodziła na allegro.
Z klimatem trzeba się wstrzelić (nie każdemu podejdzie). Natomiast grafika robi wrażenie na każdym. Oczywiście jeden da jej 9/10, inny nieco mniej, jednak ogólnie rzecz ujmując, prezentuje się zacnie.

nakimushi

  • Gość
Odp: Rage
« Odpowiedź #372 dnia: Stycznia 16, 2012, 16:38:01 pm »
cicho tu bo zrobie zdjecia z ps3 z telewizora  :lol:

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Rage
« Odpowiedź #373 dnia: Stycznia 16, 2012, 17:53:24 pm »
Zgadzam się z Sylvanem. Gra nabiera rumieńców na PC:

http://www.imagebam.com/gallery/p00r1uo4assk94e7b7dfe0ph18gyqst0

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #374 dnia: Stycznia 16, 2012, 18:25:18 pm »
Zgadzam się z Sylvanem. Gra nabiera rumieńców na PC:



Każdy się zgadza, ale nie każdy jest takim lizusem jak ty, by to przyznać. Z Iras'em macie po lodzie.


Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Rage
« Odpowiedź #375 dnia: Stycznia 16, 2012, 18:28:59 pm »
Liż komin.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #376 dnia: Stycznia 16, 2012, 18:35:43 pm »
Mam za sobą 10 godzin grania. Osobiście gra dla mnie jest rewelacyjna. Takiego AI i zachowania wrogów żadna gra nie miała. Czołgają się, rzucają za zasłony, ranni kuśtykają do najbliższyej zasłony, uciekają z pola walki jak się zrobi za gorąco. REWELACJA! DO tego świetnie się strzela, przeciwnicy mają podobna fizykę jak w Killzone, czy po śmierci nie włącza się zwykły ragdoll tylko naturalnie łączona jest animacja z fizyką.

Grafika to mistrzostwo świata. Ze świeczką szukać gry wyglądającej podobnie dobrze (no może U3 - ale to w 30 klatkach). Dla mnie to jest zdecydowanie najładniejsza gra tej generacji.

Poza tym to gra ma świetny klimat, wspaniały design, bardzo klimatyczną ścieżkę dźwiękową.

Gra jest różnorodna, gameplay urozmaicony, jest zawsze co robić.

Jak na razie dla mnie 9/10.

Otóż to. Wystarczy zapoznać się z recenzja na IGN:

by przekonać się z jakim graficznym majstersztykiem mamy do czynienia.

Ja dodam, iż od czasów GTA IV, żadna gra pod względem animacji przyjmowania razów, nie zrobiła na mnie takiego wrażenia (no, może Demon's Souls jeszcze).
Tak jak piszesz, pierwsza liga jeśli chodzi o oprawę graficzną.


Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Rage
« Odpowiedź #377 dnia: Stycznia 16, 2012, 18:42:49 pm »


























Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #378 dnia: Stycznia 16, 2012, 18:50:54 pm »
WTF!? Myślałem, że są 3 miasta. Gram sobie i nagle je*, koniec gry. Poza tym nie odwiedziłem wszystkich miejscówek z tego co widzę. W drugim mieście zaraz na prawo po wyjściu na zewnątrz jest ścieżka prowadząca przez jaskinie, która dochodzi do ciekawego miejsca (jakby fabryka wśród skał). W zadaniach pobocznych zagląda się z miejsca, w których nie bywało się podczas głównego wątku?

Brawo ukończyłeś jedną z najlepszych technologicznie(wg mnie najlepszą) z multiplatformowych strzelanin fps na tej generacji z najbardziej zjebanych zakończeniem tej generacji i najbardziej niewykorzystanym potencjałem na ponadczasowy hit tej generacji.

Głowa mnie boli na samą myśl ile twórcy włożyli wysiłku by projektować takie miejscówki jak chociażby Jackal Canyon nie okraszając tej gry choćby zalążkiem kumatej fabuły.
Dość rozsądne podsumowanie gry Rage.

O tak, lokacje mają swój klimat:




Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Rage
« Odpowiedź #379 dnia: Stycznia 16, 2012, 20:15:31 pm »


























Też Cie zaprosił i skorzystałeś O.o?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #380 dnia: Stycznia 16, 2012, 22:59:51 pm »


























Te zdjęcia nie wyglądają najlepiej.  :roll:

Dobrze, że zacytowałeś. Jeszcze ktoś mógłby przez niedopatrzenie nie zauważyć postu tytacz'a.









GRAPHICS   The best part of the game. Rage runs at a silky smooth 60fps and looks fantastic throughout.   
92%

SOUND   Beefy sound effects, tension-building music and decent voice-acting.   
84%
GAMEPLAY   The mechanics are fine but it’s all a bit generic. No ‘wow’ moments or exciting new ideas here.   
72%
VALUE   Many shooters add incredible value via multiplayer, but that’s not the case here. The campaign has decent length but may not be exciting enough to get you to play through more than once.   
70%
OVERALL   A great looking game that can’t quite cover up the run of the mill gameplay. Not bad by any means, but there’s nothing new or exciting here either.   
74[/i]

A to z innego, niezwykle poczytnego serwisu:

7.5    Presentation
Incredibly high production values throughout. Storyline is weak, few memorable personalities, no satisfying ending, game starts to drag toward the end.
10    Graphics
One of the best looking games ever made.

8.5    Sound
Great gun sound effects and a high quality soundtrack and voice acting.
9.0    Gameplay
Excellent shooting sequences and a surprisingly good car combat mode.
8.5    Lasting Appeal
A lot of content in the single-player mode, plus co-op missions and a vehicle combat competitive multiplayer mode.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 23:02:23 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

nakimushi

  • Gość
Odp: Rage
« Odpowiedź #381 dnia: Stycznia 16, 2012, 23:19:20 pm »
az mam slinke zeby drugi raz ta gre przejsc  :grin:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #382 dnia: Stycznia 16, 2012, 23:23:57 pm »
Przejdź, platynuj, ciesz się klimatem, grafiką.  :angel:

nakimushi

  • Gość
Odp: Rage
« Odpowiedź #383 dnia: Stycznia 16, 2012, 23:55:31 pm »
ja nie zbieram zandych platyn czy innych dupereli  :D   gram dla przyjemnosci ...
a grafika napewno sie bede cieszyl bo jest czym

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #384 dnia: Stycznia 17, 2012, 00:53:54 am »
Oczywiście. Ale wiesz jaki jest Juras/tytacz i kilku innych. Cokolwiek bym nie napisał, i tak będą przeciw. Dla zasady. ;) Łącznie nie mają tyle gier na półce co ja. Niech podadzą tytuł, a zaraz znajdzie się jakiś nieciekawy moment - tekstura, et cetera. Już raz udowodniłem to im na przykładzie zachwycającego przecież graficznie Bioshock. Ale tak to jest, jak się jest e Jozinem i e Bazinem. Nie zasną aż nie znajdą jakiejś słabszej tekstury. Mało pokorne, niesubordynowane misie.

Aż postanowiłem sobie Rage na PS3 zakupić  8)

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Rage
« Odpowiedź #385 dnia: Stycznia 17, 2012, 07:14:21 am »
Giera na X360 wygląda kapitalnie, nie mówiąc już nawet o mega PCcie. Jurass po prostu jak zwykle robi burdel :P.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Rage
« Odpowiedź #386 dnia: Stycznia 17, 2012, 09:59:24 am »
Giera na X360 wygląda kapitalnie, nie mówiąc już nawet o mega PCcie. Jurass po prostu jak zwykle robi burdel :P.
No, rozdzielczości mniejsze od Alana, teksturki to może przemilczmy, cienie na poziomie girsów drugich, fioletowe filtry no ale wiadomo: Carmack, efpeeses i szczelanie do mutantów to od razu 10/10 za wszystko.
PS
Pozrowienia dla teksturki z drugiej strefy.

Oczywiście. Ale wiesz jaki jest Juras/tytacz i kilku innych. Cokolwiek bym nie napisał, i tak będą przeciw. Dla zasady. ;) Łącznie nie mają tyle gier na półce co ja. Niech podadzą tytuł, a zaraz znajdzie się jakiś nieciekawy moment - tekstura, et cetera. Już raz udowodniłem to im na przykładzie zachwycającego przecież graficznie Bioshock. Ale tak to jest, jak się jest e Jozinem i e Bazinem. Nie zasną aż nie znajdą jakiejś słabszej tekstury. Mało pokorne, niesubordynowane misie.

Aż postanowiłem sobie Rage na PS3 zakupić  8)
Tak się składa, że preordery z xo dość nieciekawie na widoku się prezentują a i nigdy nie miałem potrzeby wkładania płodów Verbatima za szyby, także przetrzymuje je w kartonach po markowych wodach pod pachy które znalazłem przy kontenerze z napisem SZKŁO i możesz wierzyć lub nie ale wagowo w kopertach zawstydzają Twoje stil bukowe kolekcje Estimated Trophy Difficulty: 3/10 // Estimated Time to Platinum 5hrs.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2012, 10:17:01 am wysłana przez Juras »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Rage
« Odpowiedź #387 dnia: Stycznia 17, 2012, 10:45:09 am »
Nie ma co ukrywać, że pod kątem tekstur, rozdzielczości (chociaż prawda jest taka, że zmianę rozdzielczości widziałem tylko raz podczas całej gry) itp. technicznych spraw (oprócz ultra płynnych 60 klatek) nie jest niczym niesamowitym. Cały urok RAGE, to miejscówki i design świata, który przemierzamy. Jak dla mnie to jedne z najlepszych lokacji jakie w ogóle w grach widziałem. Szkoda tylko, że kiedy gracz chce odkrywać ich coraz więcej, to nagle gra urywa się jak stary film.

Gremlin88

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2010
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 13
Odp: Rage
« Odpowiedź #388 dnia: Stycznia 17, 2012, 11:32:25 am »
Jeśli chodzi o miejsca, ich design i klimat to moim zdaniem Resistance 3 w tym aspekcie kładzie Rage na glebę ;) Polecam zagrać w tą grę  :yes_anim:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Rage
« Odpowiedź #389 dnia: Stycznia 17, 2012, 11:42:51 am »
Giera na X360 wygląda kapitalnie, nie mówiąc już nawet o mega PCcie. Jurass po prostu jak zwykle robi burdel :P.
No, rozdzielczości mniejsze od Alana, teksturki to może przemilczmy, cienie na poziomie girsów drugich, fioletowe filtry no ale wiadomo: Carmack, efpeeses i szczelanie do mutantów to od razu 10/10 za wszystko.
PS
Pozrowienia dla teksturki z drugiej strefy.
Też Cie pozdrawia :troll:.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Rage
« Odpowiedź #390 dnia: Stycznia 17, 2012, 15:13:17 pm »
Giera na X360 wygląda kapitalnie, nie mówiąc już nawet o mega PCcie. Jurass po prostu jak zwykle robi burdel :P.
Zacznijmy od tego, iż gra na PC i X360 wygląda niemal identycznie. Były porównania w sieci.

No, rozdzielczości mniejsze od Alana, teksturki to może przemilczmy, cienie na poziomie girsów drugich
Sorry Juras ale chyba nie masz pojęcia o czym mówisz. Nie wiem czy wiesz w ogole jak działa ten silnik. Wszystko wszędzie ma ambient occlusion, global illumination, soft shadows itd. To zostaje przerederowane wcześniej i wrzucane jest jako tekstury (inna sprawa odnośnie postaci).

Tekstury w tej grze to mistrzostwo swiata, a tylko nieznający sie ludzie oceniają ich jakoś po tym jak wyglądają jak się nosem podejdzie do obiektu.



Dla mnie gra wygląda jak z następnej generacji konsol. Czasami to ja poprostu nie wierzyłem własnym oczom. Wszystko dzieki genialnemu silnikowi, dzieki któremu można zrobić właściwie co się chce z designem, teksturami i przedwszystkim oświetleniem, renderuje się całość i ładuje jako tekstury. Ograniczenie tego ilnika to brak możliwości dynamicznych cieni, dynamicznego zmieniającego się oświetlenia itp. Ale dla wielu przypadków coś takiego nei jest wymagane.


Dla mnie gra równie ładna, a może nawet i ładniejsza od KZ3 tylko, ze dodatkowo chodzi w 60 klatkach.


Warto jeszcze wspomnieć o kolejnej rzeczy która jest Rage i wyprzedza konkurencje o lata swietlne: zachwanie, AI i fizyka przeciwników. Żadna gra w tym aspekcie nie wypada chociaz w połowie tak dobrze jak Rage. Nigdzie indziej nie widziałem, jak przeciwnik po dostaniu w nogę kuśtyka byle dostać się za zasłonę, albo jak dostanie mocniej po nogach to lezy i strzela do ciebie i czołga się do zasłony, lub gdy widzi że nei ma szans to wycofuje się biegnąc jak szalony by zabarykadowac się z innymi, albo goście nie stoją bezczynnie nawet jak pójdziesz schowasz się innym pomieszczeniu, tylko sledza ciebie i nie mozna od tak o wycofać się parę kroków do poprzedniego pomieszczenia i czekać aż się zregeneruje zycie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2012, 15:28:00 pm wysłana przez Piter_neo »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #391 dnia: Stycznia 17, 2012, 15:45:33 pm »
Popytałem kilku znajomych, którzy zaliczyli Rage, o jakosć oprawy graficznej.

- 9/10;
- 9.5/10;
- 10/10;
- 9/10;
- 9/10;
- 8.5/10;
- 9/10;
- 10/10;

Oceny samej gry były rożne - zdarzało się i 7/10 - ale nam chodzi o jej piękno.

I wszytko jasne.

Oczywiście ma swoje wady, ale zalety je zalewają. To troszkę, jakby piękną kobietę z av Lem'a krytykować za znamię na szyi i bliznę po wyrostku, a na forum powiększone zdjęcia tylko tych obszarów prezentować. Niby można, ale sensu w tym nie ma.

Giera na X360 wygląda kapitalnie, nie mówiąc już nawet o mega PCcie. Jurass po prostu jak zwykle robi burdel :P.
Zacznijmy od tego, iż gra na PC i X360 wygląda niemal identycznie. Były porównania w sieci.

No, rozdzielczości mniejsze od Alana, teksturki to może przemilczmy, cienie na poziomie girsów drugich
Sorry Juras ale chyba nie masz pojęcia o czym mówisz. Nie wiem czy wiesz w ogole jak działa ten silnik. Wszystko wszędzie ma ambient occlusion, global illumination, soft shadows itd. To zostaje przerederowane wcześniej i wrzucane jest jako tekstury (inna sprawa odnośnie postaci).

Tekstury w tej grze to mistrzostwo swiata, a tylko nieznający sie ludzie oceniają ich jakoś po tym jak wyglądają jak się nosem podejdzie do obiektu.



Dla mnie gra wygląda jak z następnej generacji konsol. Czasami to ja poprostu nie wierzyłem własnym oczom. Wszystko dzieki genialnemu silnikowi, dzieki któremu można zrobić właściwie co się chce z designem, teksturami i przedwszystkim oświetleniem, renderuje się całość i ładuje jako tekstury. Ograniczenie tego ilnika to brak możliwości dynamicznych cieni, dynamicznego zmieniającego się oświetlenia itp. Ale dla wielu przypadków coś takiego nei jest wymagane.


Dla mnie gra równie ładna, a może nawet i ładniejsza od KZ3 tylko, ze dodatkowo chodzi w 60 klatkach.


Warto jeszcze wspomnieć o kolejnej rzeczy która jest Rage i wyprzedza konkurencje o lata swietlne: zachwanie, AI i fizyka przeciwników. Żadna gra w tym aspekcie nie wypada chociaz w połowie tak dobrze jak Rage. Nigdzie indziej nie widziałem, jak przeciwnik po dostaniu w nogę kuśtyka byle dostać się za zasłonę, albo jak dostanie mocniej po nogach to lezy i strzela do ciebie i czołga się do zasłony, lub gdy widzi że nei ma szans to wycofuje się biegnąc jak szalony by zabarykadowac się z innymi, albo goście nie stoją bezczynnie nawet jak pójdziesz schowasz się innym pomieszczeniu, tylko sledza ciebie i nie mozna od tak o wycofać się parę kroków do poprzedniego pomieszczenia i czekać aż się zregeneruje zycie.

Giera na X360 wygląda kapitalnie, nie mówiąc już nawet o mega PCcie. Jurass po prostu jak zwykle robi burdel :P.

Och, chłopaki. Dajmy spokój Juras'owi. Po prostu należy jego wypowiedzi brać na opak. Gloryfikuje grafikę Dark Souls, psioczy na tak piękna grę jak Rage, pisze, że Sylvan Wielki jest bee. Tak jak napisałem, na opak.  :angel:


Oczywiście. Ale wiesz jaki jest Juras/tytacz i kilku innych. Cokolwiek bym nie napisał, i tak będą przeciw. Dla zasady. ;) Łącznie nie mają tyle gier na półce co ja. Niech podadzą tytuł, a zaraz znajdzie się jakiś nieciekawy moment - tekstura, et cetera. Już raz udowodniłem to im na przykładzie zachwycającego przecież graficznie Bioshock. Ale tak to jest, jak się jest e Jozinem i e Bazinem. Nie zasną aż nie znajdą jakiejś słabszej tekstury. Mało pokorne, niesubordynowane misie.

Aż postanowiłem sobie Rage na PS3 zakupić  8)
Tak się składa, że preordery z xo dość nieciekawie na widoku się prezentują a i nigdy nie miałem potrzeby wkładania płodów Verbatima za szyby, także przetrzymuje je w kartonach po markowych wodach pod pachy które znalazłem przy kontenerze z napisem SZKŁO i możesz wierzyć lub nie ale wagowo w kopertach zawstydzają Twoje stil bukowe kolekcje Estimated Trophy Difficulty: 3/10 // Estimated Time to Platinum 5hrs.
O ty wuju. Lem. Lem, biegiem do mnie z tym batem :naughty:
BlazBlue - 40 g 8/10, Demon's Souls - 9/10 116 godz. (tak, wiem, dla mnie to mniej niż 40 i 4/10) :naughty: Dragon Age II 6/10 44 godz. N4S: Shift 6/10 40g. Tekken Hybrid 4/10 4 godz. O. Tu masz rację  :hahaha: Zresztą odezwał się, ten co ma w TW II platynę - 2/10  :hihi: a fritzma 9/10 i dziesiątki godzin, ale, jak ktoś bardzo dobrze gra w szachy, jak ja, to schodzi do 6/10 i kilkunastu, a to, że jakiś $#&* gra w grę, a na PC ma włączony program do szachów i 1/10 w 2 godz. Cóż....
Lem, no co z tym batem, ileż czekać można   xP

Spidey^

  • Gość
Odp: Rage
« Odpowiedź #392 dnia: Stycznia 17, 2012, 16:01:33 pm »
Popytałem kilku znajomych, którzy zaliczyli Rage, o jakosć oprawy graficznej.

- 9/10;
- 9.5/10;
- 10/10;
- 9/10;
- 9/10;
- 8.5/10;
- 9/10;
- 10/10;

Oceny samej gry były rożne - zdarzało się i 7/10 - ale nam chodzi o jej piękno.

I wszytko jasne.

Popytałem  kilku znajomych którzy zaliczyli Rage, o jakość oprawy graficznej.

1/10
2/10
1,5/10
2,5/10
5/10
2/10
1/10
2/10

I wszystko jasne.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rage
« Odpowiedź #393 dnia: Stycznia 17, 2012, 16:21:24 pm »
Wszystko wszędzie ma ambient occlusion, global illumination, soft shadows itd.
Czyli to samo co w Resident Evil Zero na Gamecube ...

i przedwszystkim oświetleniem, renderuje się całość i ładuje jako tekstury. Ograniczenie tego ilnika to brak możliwości dynamicznych cieni, dynamicznego zmieniającego się oświetlenia itp. Ale dla wielu przypadków coś takiego nei jest wymagane.
No i jak oswietlenie moze byc dobre jak jest w calosci prerenderowane? Prerenderowac mozna bylo zawsze, bo to tylko stworzenie odpowiednio wygladajacej tekstury, jedyna zaleta tego silnika jest to, ze mozna miec tyle tekstur ile sie chce, bo wszystko sie streamuje, ale nawet jesli to jest lepszy system dla artystow, czy pozwala na wieksza kreatywnosc niektorych lokacji pod wzgledem roznorodnosci tekstur, to ma w wiekszosci przypadkow jest niepraktyczny i bardzo uciazliwy pod wzgledem developingu.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Rage
« Odpowiedź #394 dnia: Stycznia 17, 2012, 17:43:36 pm »
jedyna zaleta tego silnika jest to, ze mozna miec tyle tekstur ile sie chce, bo wszystko sie streamuje
No wiem, ale własnie to jest geniusz bo można dowalić sztucznie miękkie cienie, global illumination itp. a wszystko i tak nie ma znaczenia bo jest to tylko tekstura. To jest też super, ze dzięki temu nie ma powtarzających się tekstur skały, trawy, czy jakiegoś budynku. Wszystko może być inne bo tak samo obciąża sprzęt.


Ja wiem, ze ten silnik stwarza gigantyczne i bardzo restrykcyjne ograniczenia, alle dla wielu zastosowań by wystarczył.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Rage
« Odpowiedź #395 dnia: Stycznia 17, 2012, 19:13:55 pm »
przez to ze oswietlenie jest prerenderowane jest jeszcze jeden problem-brak interaktywnosci. Nie mozna poruszyc przez to prawie zadnego przedmiotu :(
A tak poza tym to nie jest nic nowego bo w takim mirrors edge tez oswietlenie bylo rownie ladnie wypalone jak w rageu
ale rage czy mirrors edge i tak chowaja sie do tego http://www.ronenbekerman.com/forums/finished-work/1139-loft-interactive-unity-3d.html

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rage
« Odpowiedź #396 dnia: Stycznia 17, 2012, 19:15:47 pm »
No wiem, ale własnie to jest geniusz bo można dowalić sztucznie miękkie cienie, global illumination itp. a wszystko i tak nie ma znaczenia bo jest to tylko tekstura.
Zawsze tak mozna bylo robic ... Miedzy innymi dlatego Mirrors Edge wyglada jak wyglada.

http://www.ronenbekerman.com/forums/finished-work/1139-loft-interactive-unity-3d.html
NICE!

W sumie ten 'titanic demo' na CE 3 tez daje konkretnie rade


Ale w sumie co sie dziwic, CryEngine 3 to obecnie najbardziej zaawansowany silnik graficzny.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2012, 19:24:39 pm wysłana przez KKRT »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rage
« Odpowiedź #397 dnia: Stycznia 17, 2012, 19:18:34 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2012, 19:24:32 pm wysłana przez KKRT »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 636
  • Reputacja: 252
Odp: Rage
« Odpowiedź #398 dnia: Stycznia 17, 2012, 19:30:14 pm »

Popytałem  kilku znajomych








którzy zaliczyli Rage, o jakość oprawy graficznej.

1/10
2/10
1,5/10
2,5/10
5/10
2/10
1/10
2/10

I wszystko jasne.

Tak. I wszytko jasne. Steve dość ostro oceniał, z tego co widzę.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Rage
« Odpowiedź #399 dnia: Stycznia 17, 2012, 19:42:22 pm »
Tak. I wszytko jasne. Steve dość ostro oceniał, z tego co widzę.
BTW gdzie te screeny print screenem robione?