Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2140248 razy)

0 użytkowników i 32 Gości przegląda ten wątek.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4640 dnia: Lipca 11, 2014, 14:00:28 pm »
neoniewolnictwo to masz w katarze, przy budowie projektów energetycznych, albo stadionów na mundial. byłem i widziałem ludzi śpiących po 20 osób w niewielkich salkach bez klimy, bo ktoś im powiedział, że zarobią 500 dolców miesięcznie. zapomniał tylko wspomnieć, że 150 odciągnie za nocleg, wyżywienie i bilety lotnicze z nepalu/bangladeszu. także siedzą i robią na kontrakcie dwa, trzy lata, bo wcześniej nikt im biletu do domu nie kupi. mało tego, po każdej wypłacie kolejka przy western union sięga kilometra, bo niemal całą wypłatę wysyłają do chaty i żywią wielopokoleniową rodzinę. jak byłem w algierii, to jeden hindus popełnił samobójstwo, bo mu nie chcieli kupić biletu do indii na pogrzeb żony. z taką hańbą nie mógłby pokazać się z powrotem we wsi, więc wolał skończyć ze sobą.

do kredytu nikt cię nie zmusza. chcesz, to bierz, nie, to nie.
kapitalizm charakteryzuje się tym, że rządzi w nim, uwaga teraz będzie hit, kapitał.
masz kapitał, bierzesz kredyt hipoteczny, oprocentowany zazwyczaj niżej/bardzo blisko jak lokaty, i masz wygraną. z odsetek spłacasz raty, a siano jest na koncie, tak w razie czego złego. mieszkasz niemal za darmo.
nie masz kapitału, to go budujesz. jak? przez pożyczkę jeżeli jesteś niecierpliwy, albo latami odkładając. ludzie są chciwi, chcą mieć wszystko na teraz, dlatego wpadają w pułapki zadłużenia. jak mnie nie stać, to nie kupuję. proste.
że o tym w szkołach nie uczą, to nie wina bankierów, a polityków.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4642 dnia: Lipca 11, 2014, 14:30:44 pm »
neoniewolnictwo to masz w katarze, przy budowie projektów energetycznych, albo stadionów na mundial. byłem i widziałem ludzi śpiących po 20 osób w niewielkich salkach bez klimy, bo ktoś im powiedział, że zarobią 500 dolców miesięcznie. zapomniał tylko wspomnieć, że 150 odciągnie za nocleg, wyżywienie i bilety lotnicze z nepalu/bangladeszu. także siedzą i robią na kontrakcie dwa, trzy lata, bo wcześniej nikt im biletu do domu nie kupi. mało tego, po każdej wypłacie kolejka przy western union sięga kilometra, bo niemal całą wypłatę wysyłają do chaty i żywią wielopokoleniową rodzinę. jak byłem w algierii, to jeden hindus popełnił samobójstwo, bo mu nie chcieli kupić biletu do indii na pogrzeb żony. z taką hańbą nie mógłby pokazać się z powrotem we wsi, więc wolał skończyć ze sobą.
I co Cie od nich odróżnia? To że masz dłuższy łańcuch, bo tam coś dałeś rade sobie odłożyć i uciułać swoimi sposobami. I tobie i im powiedzieli by to samo - nie chcesz to sobie możesz iść, nikt Cie nie trzyma. Ich wina w sumie bo są biedni i nie mieli żadnego kapitału to niewolnictwo ich bardziej dotyka niż Ciebie.

do kredytu nikt cię nie zmusza. chcesz, to bierz, nie, to nie.
I nie biorę bo nie chcę. A kredyty zwiększające dług publiczny to wróżki na wiejskiej zaciągają.

kapitalizm charakteryzuje się tym, że rządzi w nim, uwaga teraz będzie hit, kapitał.
masz kapitał, bierzesz kredyt hipoteczny, oprocentowany zazwyczaj niżej/bardzo blisko jak lokaty, i masz wygraną. z odsetek spłacasz raty, a siano jest na koncie, tak w razie czego złego. mieszkasz niemal za darmo.
nie masz kapitału, to go budujesz. jak? przez pożyczkę jeżeli jesteś niecierpliwy, albo latami odkładając. ludzie są chciwi, chcą mieć wszystko na teraz, dlatego wpadają w pułapki zadłużenia. jak mnie nie stać, to nie kupuję. proste.
że o tym w szkołach nie uczą, to nie wina bankierów, a polityków.
i o nich sie tu rozchodzi - polityków. Bo tam normalny człowiek to jak sam napisałeś jak ma kase to sobie nią obraca jak mu sie podoba i robi takie myki jakie opisujesz. Politycy to są dopiero niecierpliwi i potrafią nabrać tych pożyczek na poczet podatników ;)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4643 dnia: Lipca 11, 2014, 14:45:15 pm »
morfi, w katarze, żeby wyjechać trzeba mieć wizę wyjazdową. jak ci nie ogarnie jej pracodawca, to kraju nie opuścisz. to nie jest tak, że "nie chcesz, to możesz sobie iść, nikt cię nie trzyma". ja pracuję dla normalnej firmy, nie niewolniczej. to mnie właśnie odróżnia.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4644 dnia: Lipca 11, 2014, 14:49:40 pm »
Soosu jest poganiaczem niewolników i ma wyje**ne. zajebista robota  :angel:

Ps: Janusz sprzedał placka boniemu a ten go do sądu zaraz bedzie pozywał  :lol: Co za zjeby na tą szuje ubecką głosowały? chory kraj.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4645 dnia: Lipca 11, 2014, 14:56:09 pm »
msz poda do sądu, nie boni.

cancer, z niewolnika nie ma pracownika. ci ludzie się do roboty nie nadają. co z tego, że przydzielą ci 6 takich, jak oni nawet dobrze śrubek nie potrafią wyczyścić, o przykręceniu nie wspominam. kończy się na tym, że stoisz nad nimi cały dzień, a na końcu najważniejsze rzeczy i tak robisz samemu :(
« Ostatnia zmiana: Lipca 11, 2014, 14:59:48 pm wysłana przez s00s »

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4646 dnia: Lipca 11, 2014, 15:05:20 pm »
Z tymi niewolnikami s00s to też tak, że pracodawca chciał przyoszczędzić na sile roboczej, a oni coś jeść musieli. To że Ty cierpisz to efekt uboczny bo musiz ich tam poganiać do tego :lol:. No i zgadzam się, że z niewolnika nie ma robotnika.

Co do Boniego to niezły lol. Teraz to Korwin dostanie nową łatke - SŁOWNY :angel:

EDIT:
Od teraz proponuję że jak będziecie pisać o Krulu to z wszystkimi przydomkami - Janusz Korwin-Mikke pierwszy Słowny

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4647 dnia: Lipca 11, 2014, 15:46:47 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16304499,Nowy_sondaz__Platforma_gubi_poparcie__ale_jest_na.html
dla PO zmniejszyło się o 3 punkty proc., dla PiS - nie zmieniło się, a dla SLD wzrosło o 3 punkty[...] a dla Nowej Prawicy - wzrosło o 1 punkt proc.

Byli wyborcy PO głosuja na KNP albo SLD. Leming nie zagłosuje na pis, bo jest za bardzo na lewo od platformy.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4648 dnia: Lipca 11, 2014, 21:02:36 pm »
do tego, co by nie mówić, obecny system jest najlepszy jaki kiedykolwiek udało się ludzkości stworzyć, każdy z nas czerpie z niego korzyści. jasne, nie jest doskonały, ale nie jest też tak demoniczny, jak ludzie w maskach z "v" chcą wszystkich wmówić.
Zgadzam się.

Istniały różne próby przełamania obecnego systemu, czego przykładem jest komunizm, faszyzm, czy powrót do tradycji w wykonaniu Pol Pota. Wszyscy wiemy do czego te próby doprowadziły. Dobrze chociaż, że anarchiści ponieśli klęskę, choć to chyba marna pociecha.

Obecny system i tak jest wiele wiele lepszy od dawnych ustrojów społecznych. Nie da się w prosty sposób zreformować świata, czy nawet jednego dużego państwa. Wiara w nagłą przemianę jest równie prawdopodobna, jak gadki new age'owców o uniwersalnej świadomości, która oświeci umysły wszystkich ludzi. Jest tak dlatego, bo problemem są właśnie ludzie, a dokładnie natura ludzka, której nie da się tak po prostu przeskoczyć wprowadzeniem w życie kilku ustaw.

Wytwórca chce sprzedawać jak najwięcej towaru, z jak największym zyskiem dla siebie. Pracodawca chce zatrudniać dobrych pracowników, którzy dużo pracują, lecz do płacenia nie jest już taki skory. Pracownik z kolei chce zarabiać dobrze, kupować tanio i nie zapier**lać nie wiadomo ile. Łatwo dostrzec tutaj konflikt interesów, tym bardziej, że zawsze najwięcej będzie właśnie pracowników. Sprzedającemu towar zależy żeby ludzie dużo zarabiali, bo wtedy kupią od niego więcej jego wyrobów i nie będą tak narzekać na cenę. Sam jednak nie zamierza podwyższać płac pracownikom, a skoro on nie podwyższa płac, to nie ma konkurencji i inni też tego nie robią. No i tak to się kręci. Wiecznie źle.

Każdy człowiek patrzy na świat z własnej perspektywy, mniej lub bardziej przejmując się pozostałymi ludźmi. Poza tym człowiek ma tendencję do porównywania się raczej z tymi wyżej, niż z tymi niżej, dlatego ciągle mu mało. Marks dobrze zauważył, że aby ludzkość była szczęśliwa, musi być równo wynagradzana - hierarchia pozioma, zamiast pionowej, drabinowej. Oczywiście myślał w sposób, lekko mówiąc, naiwny. Ludzie nawet w potencjalnie dążącym do równości systemie będą chcieli się w ten czy inny sposób wybić. Tak samo trudno, aby tyle samo zarabiał ten, co zapier**la, jak i ten, co się opierdala. Człowiek ma zawsze większą motywację pracując na własny rachunek niż dla dobra ogółu. Mamy więc kolejny konflikt. Równość kontra wydajność. Jak już kiedyś mówiłem, złotym środkiem nie jest żadna z tych skrajności.

Jesteśmy więc skazani na powolną ewolucję systemu, nagłe zmiany mogą wywołać tylko efekt odwrotny od zamierzonego. System bankowy jest ostro popieprzony, lecz jego zawalenie spowodowałoby niemożliwy syf. Nawet dość przecież drobne kryzysy cholernie wstrząsają całym rynkiem. A nawet jeśli udałoby się obalić system złych banków, to co potem? Ludzkiej natury się nie oszuka, więc ludzie wciąż będą dążyć za tym, co zawsze, czyli dobrem własnym (przynajmniej w pierwszej kolejności).

Obecnie można dość łatwo żyć na całkiem niezłym poziome, nawet pomimo wad systemu. Jest to zasługą przede wszystkim spuścizny technologicznej, naukowej i filozoficzno-humanistycznej. Warto doceniać co się ma. Naprawdę. Z wiecznego narzekania nic dobrego nie wynika.

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4649 dnia: Lipca 11, 2014, 21:48:36 pm »

 :lol:

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4650 dnia: Lipca 11, 2014, 23:18:06 pm »
Leming nie zagłosuje na pis, bo jest za bardzo na lewo od platformy.
xD

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4651 dnia: Lipca 12, 2014, 12:46:48 pm »

Lewacka bzdura. Po przekroczeniu pojemności środowiska populacje zwykle się stabilizują(wzrost logistyczny). Lewacy tyle pieprzą o ekologii a nie wiedzą o dynamice populacji.
Tak jak pisałem, wyobraź sobie, że Europejczycy nagle przestają używać kondomów i pigułek i będą płodzić po trójkę i więcej dzieci na rodzinę, jak radzi Kościół. Kiedy się sytuacja ustabilizuje? Jak będą wojny i zginą miliony ludzi? Jak będzie głód? W naturze się sytuacja stabilizuje, to prawda, jak nie ma np. dość pożywienia na danym terenie. Ludzie jednak potrafią przekraczać wiele granic, które są nie do przekroczenia dla zwierząt.
Nie wierze żeby do tego doszło. Polska jest jednym z najbardziej jeśli nie najbardziej religijnym krajem w europie, a liczba ludności od kilku-kilkunastu lat stoi w miejscu. Wyhamowanie jest już teraz widoczne we wszystkich krajach rozwiniętych na całym świecie bez względu jaka religia tam panuje. W europie i innych krajach rozwiniętych współczynnik dzietności jest mniejszy niż 2,1. Ale i w krajach muzułmańskiej dziczy ilość urodzeń mimo że wyższa niż w europie i tak jest niższa niż  kiedyś.

http://wyborcza.pl/1,75476,16299469,Nie_panikuj__Grozba_przeludnienia_swiata_to_mit.html

Trzeba tylko uwierzyć w przyrodę. Lewicowcy  szukają problemów tam gdzie ich nie ma, raz wymyślając sposoby walki z przeludnieniem,  a za chwilę  widzą problem  malej ilości urodzeń dając np becikowe czy pomysły pis i sp żeby ludzie płacili alimenty na nie swoje dzieci myśląc że dzięki temu zwiększy się liczba urodzeń  :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4652 dnia: Lipca 12, 2014, 15:33:06 pm »
Ludzie w Polsce są religijni na swój sposób. Względnie mało jest takich, którzy bez żadnych zastrzeżeń postępują tak, jak radzi Kościół. Chodziło mi o sytuację hipotetyczną, gdyby państwowo zakazać wszelkich środków antykoncepcyjnych i gdyby ludzie powszechnie wzięli sobie do serca, że na każdą normalną, zdrową rodzinę musi przypadać przynajmniej trójka dzieci. Taki stan utrzymywany przez dłuższy czas z dużym prawdopodobieństwem doprowadziłby do tragicznych skutków.

Osobiście też nie sądzę, aby Ziemi groziła katastrofa przeludnienia. Populacja dojdzie do max kilkunastu miliardów, i na tym się zatrzyma. Ludzie w końcu po coś wymyślili środki antykoncepcyjne. Kto chce mieć dzieci, niech je ma, kto nie chce, temu nie powinniśmy narzucać tego na siłę.

Nie jestem też nastawiony przeciwko polityce prorodzinnej. Uważam jednak, że z posiadaniem większej ilości dzieci powinny wiązać się nie z socjale (czyli zapomogi pieniężne), ale zniżki podatkowe i inne ulgi. Niech rodzice pracują, ale niech mają trochę lżej.

Nie jestem też przeciwnikiem rodzin wielodzietnych. Zdaję sobie jednak sprawę, że mało która rodzina jest w stanie zadbać o wychowanie np. piątki dzieci, skoro często już z jednym czy dwoma bywa problem. Wychowywanie dzieci wymaga wiele odpowiedzialności, pracy i poświęconego czasu.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4653 dnia: Lipca 12, 2014, 21:56:18 pm »
Najnowszy sondaż. Świat coraz bardziej nie lubi Rosji
Cytuj
Po przeprowadzeniu badań w 44 państwach wszystkich pięciu kontynentów okazało się, że przeciętnie w świecie 43 proc. ludzi ma o Rosji złe mniemanie, a 34 proc. - opinię pozytywną. Przy czym opinia ta wyraźnie się pogorszyła w ciągu ostatniego roku.

Ponad sześciu na dziesięciu obywateli Polski, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Francji, USA i Wielkiej Brytanii ma negatywne zdanie o Rosji. Analitycy zauważają, że z jednym wyjątkiem (Francja) we wszystkich tych krajach negatywne opinie wzrosły w ciągu roku dwucyfrowo, np. w USA o 29 proc., w Polsce - o 27 proc., w W.Brytanii o 24 proc. i o 23 proc. w Hiszpanii.

Sondaż przeprowadzano od 17 marca do 5 czerwca br. wśród 48 643 respondentów.
http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/opinie/news-najnowszy-sondaz-swiat-coraz-bardziej-nie-lubi-rosji,nId,1467463

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4654 dnia: Lipca 12, 2014, 22:15:20 pm »
A Putin ma na takie opinie wyje**ne, aktualnie jeździ po świecie i utrwala sojusze. Był już na Kubie, potwierdzając sztamę z braćmi Castro i krytykując ostro politykę USA, a także złożył nieoczekiwaną wizytę w Nikaragui. Ja wam mówię, obawiam się, że doświadczymy za naszego życia kolejnego, globalnego konfliktu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4655 dnia: Lipca 12, 2014, 23:26:13 pm »
Konflikt w ciągu maksymalnie dwóch dekad jest więcej niż pewny. Mam tylko nadzieję, że zaatakujemy (my = NATO) Rosję prewencyjnie, a nie będziemy czekać na ruch Putina  8)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4656 dnia: Lipca 13, 2014, 01:36:56 am »
Mam tylko nadzieję, że zaatakujemy (my = NATO) Rosję prewencyjnie, a nie będziemy czekać na ruch Putina 

Ukraina pewnie na to samo czekała z Krymem :lol:

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4657 dnia: Lipca 13, 2014, 01:49:00 am »
o tak, ten widok maszerujących na Moskwę plutonów żydo-germanów, murzyno-islamu, mężczyzn w spódniczkach, a u ich boku dzielni słowiańscy bracia z Polski, prawdziwy freak show  :lol: a na koniec powtórka z rozrywki...



i znów przyjdzie nam czekać pół wieku na okrągły stół  :lol:

 

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4658 dnia: Lipca 13, 2014, 11:15:58 am »
Ja wam mówię, obawiam się, że doświadczymy za naszego życia kolejnego, globalnego konfliktu.
Konflikt w ciągu maksymalnie dwóch dekad jest więcej niż pewny.
Obyście się mylili.

Przy obecnej sytuacji geopolitycznej żadnej ze stron nie opłaca się globalny konflikt. Za kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat to oczywiście może się zmienić. Prędzej powtórzy się jednak scenariusz kolejnej zimnej wojny, w której wszyscy więksi gracze będą się nawzajem straszyć swoją potęgą militarną oraz atakami na sieci informacyjne. Rosja na pewno nie zaatakuje UE, nie ma tej potęgi, co za czasów ZSRR. Gdyby zaś Unia się rozpadła, no to już może być różnie. Chiny przez najbliższe 50 lat raczej będą zajęte własnymi problemami, choć mogą właśnie dlatego sprowokować konflikt w okolicach swojego terytorium (aby skierować napięcia społeczne na co innego), a to może w konsekwencji popchnąć cały świat do globalnego konfliktu, jeśli do walki (np. o Tajwan) włączyłyby się USA i Japonia.

Globalizacja sprawia, że wojny światowe stają się coraz mniej opłacalne. Z drugiej strony ich ryzyko w sytuacji kryzysowej jest chyba większe, ze względu na ilość powiązań i zależności pomiędzy państwami.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4659 dnia: Lipca 13, 2014, 14:37:25 pm »
Właśnie przeczytałem świetny artykuł w Najwyższym Czasie Komu naprawdę zabiera NP Marcina Adamczyka. Polecam poczytać wszystkim pisowcom, a także tym którzy wątpią w pisopalikotyzm.
Autor przedstawił niezbite dowody na wspólnych wyborców PIS i Palikota.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4660 dnia: Lipca 13, 2014, 15:07:37 pm »
Ty jesteś największym niezbitym dowodem. Niezbitych dowodów na to nie ma i nie będzie, chyba, że wybory będą jawne i każdy będzie miał ewidencje na kogo głosował.

Na deser śmieszny artykuł
http://jacektabisz.natemat.pl/109587,po-co-nam-sady-mamy-przeciez-wyborcow-korwina

Ja już idę na miasto masakrować lewaków maczetą.
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2014, 15:10:06 pm wysłana przez Master_666 »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4661 dnia: Lipca 13, 2014, 18:38:21 pm »
hehe
Jak idol lewaków Ikonowicz jednego gościa popchnąl i groził śmiercią było ok, jak szczuka uderzyła piescia dziennikarza nikt nic nie mówił. A jak janusz walnał liscia to teraz beda w mediach pzez miesiac mowic że jest barbarzynca.


VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4663 dnia: Lipca 15, 2014, 11:54:35 am »
Jak widać reszta oszukuje w zeznaniach. :)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4664 dnia: Lipca 15, 2014, 12:06:56 pm »
Jak widać reszta oszukuje w zeznaniach. :)
Najbardziej rozbawiło mnie 100 dolarów Rosatiego :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4665 dnia: Lipca 15, 2014, 12:21:05 pm »
Gdzie krul ukradł te miliony?

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4666 dnia: Lipca 15, 2014, 13:03:16 pm »
Podobno dostał od samego cara Putina.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4667 dnia: Lipca 15, 2014, 14:21:57 pm »
To jest ponoć spadek po matce.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4668 dnia: Lipca 15, 2014, 18:05:18 pm »

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4669 dnia: Lipca 15, 2014, 22:23:28 pm »
Korwin chcę sojuszu z PiS, a Tuska chcę wsadzać do więzienia - sam Mikke co rusz obala schizofreniczne teorie wulfena :lol:

JKM już dość dawno temu pisał w NCz  że wejdzie w koalicje z kimkolwiek kto akurat będzie u władzy.

Szkoda że na filmiku powyżej mówi wyraźnie coś zupełnie innego.


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4670 dnia: Lipca 15, 2014, 23:07:08 pm »
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16323789,Janusz_Korwin_Mikke_jednym_z_najbogatszych_europoslow_.html


Przynajmniej wiadomo, że nie dorobił się na wałkach jak reszta polityków przez te wszystkie swoje kadencje + pewnie nie ma rozdzielności majątkowej z żoną jak większość polityków by ukrywać dochody w różnych fundacjach itp. 100 dolców Rosatiego faktycznie zabawne :lol: O kant stołu rozbić te wszystkie oświadczenia innych polityków, jak niektórzy to mają oszczędności 2000zł.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4671 dnia: Lipca 16, 2014, 07:07:44 am »
Kolejny Amber Gold, dziwnym sposobem też z Gdańska miasta najwyższego premiera i platformy
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,130330,16329194,Ofiar_tysiace___a_winni_.html

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4672 dnia: Lipca 16, 2014, 07:42:29 am »
No jak się nie czyta umów przed ich podpisaniem, to później tak wychodzi.

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4673 dnia: Lipca 16, 2014, 07:56:08 am »
Dokładnie - najlepiej później zgonić winę na państwo, że ktoś stracił hajs. Inna sprawa, że takie praktyki powinny być ukrócone. Ale umowy czytać trzeba. Łatwej forsy nie ma.
Taka ciekawostka: znajomy prawnik mówił mi, że jest na 100% pewien, że wkrótce ten kolo od amber gold wyjdzie z aresztu i to jeszcze państwo wypłaci mu odszkodowanie. Czyli my.
Fryty tyty dotknij pyty

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4674 dnia: Lipca 16, 2014, 09:38:30 am »
Kolejny Amber Gold, dziwnym sposobem też z Gdańska miasta najwyższego premiera i platformy
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,130330,16329194,Ofiar_tysiace___a_winni_.html

Następny 150 milionów w wieku 25 lat, a podobno na zielonej wyspie nie można się dorobić ciężką i uczciwą pracą :troll:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4675 dnia: Lipca 16, 2014, 11:14:25 am »
Kolejny Amber Gold, dziwnym sposobem też z Gdańska miasta najwyższego premiera i platformy
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,130330,16329194,Ofiar_tysiace___a_winni_.html
Najsmutniejszy fragment artykułu:
Cytuj
Kilka dni później toruńskie "Nowości" opisały samobójstwo jednego z klientów spółki, który powiesił się na klamce od szafy. Zostawił list: "Odszedłem ze względu na Skarbiec, zostałem oszukany". Córka wspominała, że jej ojciec zapożyczył się, aby uiścić 1,5 tys. zł opłaty, ale firma nie oddała mu tych pieniędzy i nie przyznała pożyczki. Mężczyzna wstydził się utraty pieniędzy, załamał się. Jego ciało znalazła pięcioletnia wnuczka.
Na forumku kupują kierownice i konsole za 2 klocki, a chłop wiesza się na klamce za 1,5 kafla (i pewnie inne długi, na które miała pójść docelowa pożyczka) :(

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4676 dnia: Lipca 16, 2014, 11:45:33 am »
Jeżeli ktoś wiesza się z powodu 1500 zł... Albo ma nierówno pod sufitem, albo ma więcej za uszami, niż mówi.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4677 dnia: Lipca 16, 2014, 11:55:26 am »
Ja chyba otwieram parabank, skoro można na legalu oszukiwać ludzi. Chociaż tak jak Svon pisze - skoro podpisali umowę, w której jasno napisali, że ten hajs jest bezzwrotny w przypadku nie przyznania pożyczki to nie wiem czemu prokuratura się za to bierze.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4678 dnia: Lipca 16, 2014, 11:57:34 am »
Albo ma nierówno pod sufitem
Oczywisty argument, bo z założenia każdy samobójca musi mieć lekki bałagan na strychu. Może to też być impuls, ale przeraża czasem, jakie nagłe tragiczne powody mogą popchnąć pozornie przytomnego na umyśle człowieka do takiego czynu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #4679 dnia: Lipca 16, 2014, 13:56:23 pm »
1,5k to był pewnie tylko gwóźdź.