Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2140794 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5000 dnia: Sierpnia 02, 2014, 15:44:06 pm »
Bezprecedensowe inwestycje w polskich portach
Cytuj

To swoisty fenomen, skala rozwoju jest zupełnie niespotykana – mówi prof. Henryk Ćwikliński z Uniwersytetu Gdańskiego w wypowiedzi dla "Gazety Wyborczej".

Jak dodaje, ogromne wrażenie robią prowadzone i planowane inwestycje – polskie porty na naszych oczach stają się najważniejszymi na Bałtyku.

W Świnoujściu buduje się nowe nabrzeże o długości 242,15 m za 152,7 mln zł. W Gdańsku założono modernizację toru wodnego i przebudowę nabrzeży w tzw. porcie wewnętrznym za 362 mln złotych. Gdynia myśli o rozbudowie tzw. obrotnicy, czyli miejsca w porcie gdzie statki mogą zawracać - koszty szacuje się na 100 mln zł, a port do końca 2016 roku chce wydać na inwestycje 700 mln zł. Do tego powstają nowe magazyny i infrastruktura transportowa.

Profesor Ćwikliński zauważa, że od lat w portach jest stabilizacja personalna, nie ma rozgrywek politycznych, stanowiska obejmują wybitni specjaliści, a nie menedżerowie z politycznego nadania. Jak widać taka polityka przynosi świetne efekty - zaznacza.

Aneta Szreder-Piernicka, dyrektor ds. handlowych zespołu portów Szczecin - Świnoujście, podkreśla, że dzięki unijnym środkom prowadzone są w polskich portach największe inwestycje. Zarządy portów inwestują także własne środki, ale to pieniądze z Unii pozwalają na realizację największych projektów.
http://www.forbes.pl/bezprecedensowe-inwestycje-w-polskich-portach,artykuly,181028,1,1.html

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5001 dnia: Sierpnia 04, 2014, 17:50:08 pm »


Patrzcie jaka propaganda wolnorynkowców. Na przykładzie Hongkongu wciskają nam, że zmniejszenie podatków i zmniejszenie wpływu rządu na gospodarke daje w istocie więcej wpływów z podatków i boom gospodarczy. Niezła ściema co nie?

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5002 dnia: Sierpnia 04, 2014, 17:53:45 pm »


#rajnaziemi

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5003 dnia: Sierpnia 04, 2014, 21:10:05 pm »
Patrzcie jaka propaganda wolnorynkowców. Na przykładzie Hongkongu wciskają nam, że zmniejszenie podatków i zmniejszenie wpływu rządu na gospodarke daje w istocie więcej wpływów z podatków i boom gospodarczy. Niezła ściema co nie?
Hongkong to jedno miasto, nie cały kraj. W dodatku jest to jeden z najważniejszych portów na świecie. Nawet już 150 lat temu miał spore znaczenie w handlu światowym. Równie dobrze można powiedzieć, że Nowy York też ma się świetnie. Tylko co z tego? Tu się rozchodzi nie tyle o sam Hongkong, tylko o cały potencjał, który za nim stoi. Potencjał w postaci rynku chińskiego. Obniżenie podatków sprawiło, że to właśnie tam zaczęły ciągnąć inwestycje, zamiast w inne miejsca. Ta receptura na sukces jednak niekoniecznie mogłaby się sprawdzić w innych zakątkach globu. Gdzieniegdzie pewnie doprowadziłaby nawet do katastrofy, gdyby się nagle okazało, że państwo nie ma z czego płacić emerytur.

(Filmik postaram się obejrzeć później, jeśli mnie zaciekawi, to dam znać.)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5004 dnia: Sierpnia 05, 2014, 02:08:00 am »


#rajnaziemi
a co? zyjesz inaczej?

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5005 dnia: Sierpnia 05, 2014, 10:25:17 am »
Patrzcie jaka propaganda wolnorynkowców. Na przykładzie Hongkongu wciskają nam, że zmniejszenie podatków i zmniejszenie wpływu rządu na gospodarke daje w istocie więcej wpływów z podatków i boom gospodarczy. Niezła ściema co nie?
Hongkong to jedno miasto, nie cały kraj. W dodatku jest to jeden z najważniejszych portów na świecie. Nawet już 150 lat temu miał spore znaczenie w handlu światowym. Równie dobrze można powiedzieć, że Nowy York też ma się świetnie. Tylko co z tego? Tu się rozchodzi nie tyle o sam Hongkong, tylko o cały potencjał, który za nim stoi. Potencjał w postaci rynku chińskiego. Obniżenie podatków sprawiło, że to właśnie tam zaczęły ciągnąć inwestycje, zamiast w inne miejsca. Ta receptura na sukces jednak niekoniecznie mogłaby się sprawdzić w innych zakątkach globu. Gdzieniegdzie pewnie doprowadziłaby nawet do katastrofy, gdyby się nagle okazało, że państwo nie ma z czego płacić emerytur.

(Filmik postaram się obejrzeć później, jeśli mnie zaciekawi, to dam znać.)

POK, w filmiku przede wszystkim mowa o Hongkongu jeszcze za czasów, kiedy był kolonią brytyjską. Nie chodzi  tu o pojedyncze miasto w kontekście gospodarki chin. W filmiku jest cała historia rozktiwu tego miasta. Miało to miejsce właśnie w czasach, gdy chiny nie miały prawa do niego. I to od Hongkongu chiny podejrzały pomysł obniżenia podatków. Można mówić oczywiście, że ten pomysł nie jest idealny, bo nie wszędzie sie sprawdzi i co to będzie jak państwu zabraknie na wypłacanie emerytur. Chiny podgapiły pomysł na którym rozkwitł Hongkong i też można by zwalać bezmyślnie, że to jest właśnie wina tego, że tam ludzie za miske ryżu pracują. Tylko, że to sie zbytnio nie dodaje. Chiny mają problem z przeludnienem i stąd sie bierze problem niskich płac, bo ludzie szukają pracy i sprzedają swoją siłę roboczą za byle co bo mają ogromną konkurencję.

Poznałem raz chinkę z Hongkongu i opowiadała mi o tym mieście i mówiła, że jest to świetne miejsce gdzie ludzie prowadzą dostatnie życie, a kto tylko chce może sie dorobić. Opowiadała też o tym, jak to rodowici chińczycy z Hongkongu strasznie nie lubią się z chinolami z "mainlandu", bo od kiedyzostali dołączeni do chin, do ich miasta zaczeło napływać mnóstwo brudasów z głębi kraju. Tak czy siak polecam obejrzeć filmik zanim rozpocznie sie dyskusja, bo tam w sumie są odpowiedzi na wszystkie Twoje argumenty :)

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5006 dnia: Sierpnia 05, 2014, 10:55:47 am »
dla mnie zadziwiający jest fakt, że ktoś próbuje przenieść sytuację z państwa-miasta na obszar normalnych, wielkopowierzchniowych krajów.
chyba oczywistym jest, że to co się sprawdziło w singapurze, honhkongu, luksemubrgu, monako, san marino i innych nie ma prawa sprawdzić się u ich większych sąsiadów. w tych pierwszych nie ma rolnictwa, nierentownych kolei, problemu utrzymania ogromnej infrastruktury drogowej, ochrony przyrody itd. strefa budżetowa jest kilkanaście razy mniejsza, bo gałęzi gospodarki jest znacznie mniej.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5007 dnia: Sierpnia 05, 2014, 11:00:15 am »
Oglądałem wczoraj ten filmik. Ładnie sklecony, ale poza tym nic specjalnego.

Hongkong nie należał do Chin, ale otwierał możliwości ekspansji na rynek chiński (w tym mam na myśli szczególnie eksport produktów; import również). Na pewno dobre decyzje w zarządzaniu miały wielki wpływ na rozwój miasta. Ale to nie jest tak, że jeśli gdzieś coś poskutkowało, to na pewno poskutkuje też gdzie indziej.

Chiny są teraz (jeszcze) konkurencyjne, ludzie zapier**lają po kilkanaście godzin dziennie i wciąż jeszcze pracują za dość niskie pieniądze (to samo tyczyło się także Hongkongu, tak jak i swego czasu Japonii i Korei Południowej. Dzięki tej wzmożonej pracy kraje te zaczęły się gwałtownie rozwijać. Tu rzeczywiście pomogło zmniejszenie barier ograniczających handel wolnorynkowy. A tania siła robocza i duża wydajność pracy zrobiły resztę. Chiny komunistyczne za czasów Mao, to już w ogóle były dławione i zamknięte na świat i poluźnienie granic bardzo ożywiło gospodarkę, bo potencjał Chin jest i zawsze był ogromny. Do tego doszło całkiem sprawne zarządzanie i Chiny zaczęły powtarzać sukces Japonii, tyle że na większą skalę.

Polska to zupełnie inny rynek. Ludzie tu nie pracują za 50 dolców miesięcznie, jak jeszcze niedawno w Chinach. Chiny teraz się super szybko rozwijają, ale za jakiś czas ten rozwój będzie coraz mniejszy, gdy praca zacznie być coraz lepiej wynagradzana. Wiele firm już wraca do USA z produkcją. Polska okres taniej (w domyśle niewolniczo taniej) siły roboczej ma już na szczęście za sobą. Wtedy też się u nas gospodarka się błyskawicznie rozwijała.

Poza tym jeszcze raz przypominam, Hongkong to miasto, nie państwo. Miasto bogate, które rozwinęło się tak szybko dlatego, że było wyjątkiem w swoim regionie. Nie można na przykładzie miast mówić, jaki system ekonomiczny jest dobry dla rozwoju państw. Świat nie składa się z samych wielkich metropolii. Nie powiemy, że gospodarka USA funkcjonuje znakomicie, bo Nowy York nadal rozwija się w gwałtownym tempie (w miejsce NY można wstawić każde większe, dobrze rokujące miasto). Hongkong jest przykładem, że minimalistyczne podejście do ekonomii może zdać egzamin, ale nie oznacza to, że zda go w każdych okolicznościach. W grę wchodzi znacznie więcej czynników, niż tylko wysokość podatków.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5008 dnia: Sierpnia 05, 2014, 11:11:42 am »
Czy wy w ogóle wiecie w jakich warunkach w H-K mieszka klasa średnia i niższa?

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5009 dnia: Sierpnia 05, 2014, 11:17:16 am »
Rozumiem te argumenty, chociaż dalej nie jestem przekonany w pełni że obniżenie podatków nie sprawdziło by sie w takim kraju jak Polska. Może spróbujmy i sie okaże co wyjdzie nam na dobre? Zgodzimy się przecież, że żaden z nas nie jest specem od ekonomii i współczynników wpływających na gospodarkę jest tyle, że nie jesteśmy powiedzieć stanowczo, że takie rozwiązanie jest złe albo i nie.

@Iras
W jakich?

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5010 dnia: Sierpnia 05, 2014, 11:38:08 am »
Zawsze zastanawiali mnie ludzie, którzy wojowali w obronie podatków, albo są częścią systemu mając z tego jakieś korzyści, albo są po po prostu pier**lnięci w główkę, nie widzę innego wytłumaczenia dla kogoś, kto ochoczo oddaje swoje pieniądze jakiejkolwiek instytucji.

Przypomniała mi się od razu sytuacja z Messim, który rzekomo ukrył kilka milionów przed skarbówką, i te komentarze, że złodziej, że taki owaki, widać jak rządy  elegancko wyhodowały prymitywny plebs, ja natomiast zastanawiałem się jak można ukraść własne pieniądze  :lol:

Polska to zupełnie inny rynek. Ludzie tu nie pracują za 50 dolców miesięcznie, jak jeszcze niedawno w Chinach. Chiny teraz się super szybko rozwijają, ale za jakiś czas ten rozwój będzie coraz mniejszy, gdy praca zacznie być coraz lepiej wynagradzana. Wiele firm już wraca do USA z produkcją. Polska okres taniej (w domyśle niewolniczo taniej) siły roboczej ma już na szczęście za sobą. Wtedy też się u nas gospodarka się błyskawicznie rozwijała.

Niezłe, jakbym słuchał kłamstewek oszołoma Zalewskiego  :lol: Wystarczy przejechać się po większych zakładach produkcyjnych, i przekonać się jak są ludzie traktowani, i jakie pieniądze zarabiają, no chyba, że kasa na opłaty, i jedzenie, to wszystko czego powinien oczekiwać człowiek od życia.  Tuskom na pewno odpowiada, aby ludzie tak żyli, jeżeli wegetacje można uznać za życie...

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5011 dnia: Sierpnia 05, 2014, 17:14:36 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5013 dnia: Sierpnia 05, 2014, 19:10:45 pm »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5014 dnia: Sierpnia 05, 2014, 21:14:38 pm »
Rozumiem te argumenty, chociaż dalej nie jestem przekonany w pełni że obniżenie podatków nie sprawdziło by sie w takim kraju jak Polska. Może spróbujmy i sie okaże co wyjdzie nam na dobre? Zgodzimy się przecież, że żaden z nas nie jest specem od ekonomii i współczynników wpływających na gospodarkę jest tyle, że nie jesteśmy powiedzieć stanowczo, że takie rozwiązanie jest złe albo i nie.
Jak się bliżej przyjrzeć ekonomii to się okazuje, że nikt w tej dziedzinie nie jest specem ;) Co profesor to inna wersja.

Ja zawsze przede wszystkim patrzę na ludzi. Cyferki i procenty to sprawa drugorzędna. Co z tego, że PKB zacznie rosnąć, jeśli np. ludzie będą pracować o wiele dłużej, czy chociażby przestaną dostawać regularnie emerytury. (To że uwielbiam wykresy i inne takie to inna kwestia :troll:)

Czasem coś może zaskoczyć i obniżenie podatków napędzi koniunkturę i dzięki temu zyski dla państwa nawet się zwiększą (szczególnie w długofalowej perspektywie), a "ludziom będzie żyć się lepiej" (cytując znany slogan). Może się zdarzyć jednak i odwrotny scenariusz, a wtedy skarg i lamentów nie będzie końca. Trzeba realnie rozpatrywać potencjalne zyski i potencjalne straty, rozpatrując specyfikę danego regionu, w którym chcemy wprowadzić zmiany. Państwo powinno mieć przede wszystkim na względzie dobro ogółu (a nie np. tylko zdrowych i silnych).

Zawsze zastanawiali mnie ludzie, którzy wojowali w obronie podatków, albo są częścią systemu mając z tego jakieś korzyści, albo są po po prostu pier**lnięci w główkę, nie widzę innego wytłumaczenia dla kogoś, kto ochoczo oddaje swoje pieniądze jakiejkolwiek instytucji.
Nikt ochoczo nie oddaje swoich pieniędzy (no, może i są tacy, ale jest ich mało). Chcę jednak żeby moi rodzice otrzymywali emerytury. Chcę żeby ciężko chorzy dostawali renty (to że sam jestem zdrów jak ryba nie oznacza, że mam wyje**ne na innych). Chcę także żeby rząd dbał o infrastrukturę, edukację, służbę zdrowia, bezpieczeństwo. A to się nie zrobi samo i za darmo. Uważam też, że jeśli ktoś ma więcej, to powinien się w pewnej części dokładać do wspólnej puli. W końcu mało kto naprawdę sam zapracował na własny dobrobyt. Jeśli ktoś ma firmę, zatrudnia 1000 pracowników i sam ma rocznie do kieszeni 10 milionów zł przychodu, to nie może mówić, że sam na wszystko zapracował. Jego wkład jest z pewnością duży, ale bez tego tysiąca pracowników niewiele by zdziałał. Skoro warunki, w których żyje pozwoliły mu zarobić gruby hajs, to niech w pewnej części podzieli się z innymi i wniesie wkład w rozwój państwa (a nie tylko własnej firmy).

Niezłe, jakbym słuchał kłamstewek oszołoma Zalewskiego  :lol: Wystarczy przejechać się po większych zakładach produkcyjnych, i przekonać się jak są ludzie traktowani, i jakie pieniądze zarabiają, no chyba, że kasa na opłaty, i jedzenie, to wszystko czego powinien oczekiwać człowiek od życia.  Tuskom na pewno odpowiada, aby ludzie tak żyli, jeżeli wegetacje można uznać za życie...
Rzeczywiście w wielu, wielu miejscach w Polsce nie jest różowo. Jeśli jednak cofniemy się przykładowo sto lat wstecz, to ludziom żyło się znacznie, ale to znacznie gorzej (i to miałem właśnie na myśli). To Ty od razu dorabiasz ideologię, że twierdzę jakby nie wiadomo jak dobrze było. Ja nic takiego nie napisałem. Sporo jest jeszcze do zrobienie, co nie oznacza, że nie widać postępu.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5015 dnia: Sierpnia 05, 2014, 21:34:01 pm »
No i gdzie ta różnica? Że mniejsze czy co?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5016 dnia: Sierpnia 05, 2014, 22:30:57 pm »
KE interweniuje ws. rosyjskiego embarga na polskie owoce i warzywa
http://www.forbes.pl/ke-interweniuje-ws-rosyjskiego-embarga-na-polskie-owoce-i-warzywa,artykuly,181137,1,1.html

Resort gospodarki chce umożliwić reklamowanie cydru

http://www.forbes.pl/resort-gospodarki-chce-umozliwic-reklamowanie-cydru,artykuly,181101,1,1.html

Amerykańskie firmy obiecują miliardowe inwestycje w Afryce
http://www.forbes.pl/amerykanskie-firmy-obiecuja-miliardowe-inwestycje-w-afryce,artykuly,181127,1,1.html

Coś ostatnio coraz więcej państw chce położyć łapy na Afryce. Może i tam się coś wreszcie zmieni na lepsze w najbliższej przyszłości i zapanuje chociaż jako taki ład.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5017 dnia: Sierpnia 06, 2014, 01:38:47 am »
Pok co za dużo to nie zdrowo.
Svon dalej nie rozumiem jaką tam masz różnice :roll:

PS: Pan Putin ma niezła beke jak widzi filmiki z debilami jedzącymi jabłka w polszy :lol:   

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5018 dnia: Sierpnia 06, 2014, 02:32:51 am »
Raku, raku, a kliknąłeś w moje linki? Dalej nie ma różnicy?

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5019 dnia: Sierpnia 06, 2014, 08:32:31 am »
Svon dalej nie rozumiem jaką tam masz różnice

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5020 dnia: Sierpnia 06, 2014, 10:47:14 am »
Najnowszy raport GUS
Cytuj
Jak wynika z raportu GUS, w porównaniu z czołówką państw Europy mężczyźni w naszym kraju żyją aż o 8 lat krócej, a kobiety - o 4. To powoduje, że wśród 40 europejskich krajów Polska pod względem długości trwania życia jest na 28. miejscu, a jeśli chodzi o kobiety - na 24.

Potrzeba około dekady, by przeciętny czas trwania życia zbliżył się do średniej unijnej - ocenia dr Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego. A i to pod warunkiem, że spowolni tempo wydłużania się życia na Zachodzie - zastrzega.

Najczęstszą przyczyną śmierci są choroby układu krążenia - z tego powodu kończy życie prawie co drugi Polak. Ale widać poprawę, bo przez ostatnie 20 lat liczba takich zgonów spadła aż o 6 pkt proc.

Zaś już co czwarty Polak umiera z powodu raka i według lekarzy takich zgonów będzie w najbliższych latach coraz więcej, co wiąże się ze starzeniem się społeczeństwa. Coraz mniej osób ginie w wyniku zatruć, wypadków i urazów - w porównaniu z 2012 r. ich liczba spadła aż o 30 proc.
http://fakty.interia.pl/polska/news-najnowszy-raport-gus-polska-w-europejskim-ogonie,nId,1480601

Według statystyk Banku Światowego za 2012 rok średnia długość życia w Polsce wynosi 76,8 lat.
Kilka innych przykładów porównawczych:

Hongkong - 83,48 lat
Rosja - 70,46 lat
Afryka subsaharyjska - 56,44 lat
USA - 78,74 lat

W każdym z tych regionów występuje tendencja rosnąca.

http://www.google.pl/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sp_dyn_le00_in&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=region:SSF&idim=country:HKG:POL:RUS:USA&ifdim=region&hl=pl&dl=pl&ind=false

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5021 dnia: Sierpnia 06, 2014, 10:53:07 am »
Ja kliknąłem Irasku - różnica sroga. Za dużo sie tych chinoli tam narobiło, stąd miejsca brakuje :P

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5022 dnia: Sierpnia 06, 2014, 11:07:17 am »
Svon dalej nie rozumiem jaką tam masz różnice

Ja kliknąłem Irasku - różnica sroga. Za dużo sie tych chinoli tam narobiło, stąd miejsca brakuje :P
NIe. Nie dałeś linku jak jest u Svona, wiec klikanie byłoby z mojej strony nie obiektywne. Mogłbym wyrobić sobie nieprawdziwe zdanie w tym temacie.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5023 dnia: Sierpnia 06, 2014, 11:29:57 am »
A czemu mój cytat dałeś? Co ja Ci zrobiłem?

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5024 dnia: Sierpnia 06, 2014, 12:49:45 pm »
Z Rakiem ogólnie ciężka jest rozmowa.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5025 dnia: Sierpnia 06, 2014, 14:45:20 pm »
Czego znowu nie rozumiesz? Mamy zdjecia jak jest u chinczyków ale nie mamy jak jest u Ciebie. Nie mamy dowodów( z wiarygodnych źródeł) gdzie jest lepiej. proste.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5026 dnia: Sierpnia 06, 2014, 14:53:21 pm »
A o to Ci chodzi, no to spójrz w jakich ja warunkach musze mieszkać:



Masz tu sklep w kamienicy obok mnie. Sparitańskie warunki, grzanie na prąd, w zimie zimno i w ogóle jak żyć?!

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5027 dnia: Sierpnia 06, 2014, 15:09:15 pm »
Cytuj

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5028 dnia: Sierpnia 06, 2014, 15:22:25 pm »
Oni to muszą być bogaci że takie wysokie budynki stawiają wszędzie :(

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5029 dnia: Sierpnia 06, 2014, 15:23:12 pm »
Raku jakie lole sadzi :D

+Centylion+

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2006
  • Wiadomości: 1 404
  • Reputacja: 12
  • Nałogowo wpierdalam cebule.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5030 dnia: Sierpnia 06, 2014, 15:28:24 pm »
Ale o co te niesnaski? No gęsto zaludnione, ale spokojnie da się żyć. W gorszych warunkach ludzie egzystują.
W grach wideo najbardziej realistyczną rzeczą jest niewidzialna ściana.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5031 dnia: Sierpnia 06, 2014, 15:36:11 pm »
Ja tam nie wiem nawet o co chodzi, to sobie przynajmniej potroluje troche :troll:

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5032 dnia: Sierpnia 06, 2014, 16:01:26 pm »
Ten temat teraz.


svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5033 dnia: Sierpnia 06, 2014, 16:05:06 pm »
Ja pier**lę, co za ludzie tu są. :lol:

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5034 dnia: Sierpnia 06, 2014, 22:46:36 pm »
Zdjęcia budynków z zewnątrz to nic. W środku jest znacznie ciekawiej.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114873,12648420,_Mieszkania_trumny__w_Hongkongu__2_metry_kwadratowe.html
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/klaustrofobiczne-mieszkania-w-hongkongu/tndnn
http://www.kciuk.pl/Musza-mieszkac-w-klatkach-Ciemna-strona-Hong-Kongu-a77969
To nic w porównaniu do tych 2 mln mieszkań jakie wybuduje pis. Przeciętne pisowskie mieszkanie będzie wyglądało tak:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

a tak będą wyglądały sklepy:


W końcu Kaczyński powiedział, że będzie jak za Gierka :roll:

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5035 dnia: Sierpnia 07, 2014, 08:10:10 am »
PiSomania. :lol:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5036 dnia: Sierpnia 07, 2014, 18:51:19 pm »
Ale o co te niesnaski? No gęsto zaludnione, ale spokojnie da się żyć. W gorszych warunkach ludzie egzystują.
O to mi chodzi, ze w naszych miastach czy wsiach ludzie zyją wtakich samych lub gorszych warunkach. A tu wyjeżdzają jaka tam bida :o Rozejrzyjcie sie troche.
PS:Tam przynajmniej mają prace  :roll:
PS2: Za gierka było lepiej jak za PO, taka smutna prawda wulfen i nic na to nie poradzisz. Nawet jakbyś cały PR Po na foruma zaprosił to i tak nikogo to tej złodziejskiej partii nie przekonasz. No może svona ale to jak ciastka przyniesiesz.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5037 dnia: Sierpnia 08, 2014, 10:27:23 am »
O to mi chodzi, ze w naszych miastach czy wsiach ludzie zyją wtakich samych lub gorszych warunkach.
Smutno tam macie na wschodzie ;(

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5038 dnia: Sierpnia 12, 2014, 20:05:31 pm »
Cytuj
Gdyby ustały dostawy ze Wschodu, ok. 70 proc. zapotrzebowania na gaz możemy zaspokajać importem z Zachodu - oceniają operatorzy gazowi, którzy podkreślają, że Polska jeśli chodzi o dostawy gazu jest dziś znacznie bezpieczniejsza niż kiedykolwiek.

Dla porównania jeszcze w roku 2011 roku import z Zachodu mógł pokryć ok. 10 proc. polskiego zapotrzebowania na gaz. Jak informował niedawno szef Gaz-Systemu Jan Chadam, po uruchomieniu terminalu LNG w Świnoujściu (co ma nastąpić w przyszłym roku) techniczne możliwości dostaw z Zachodu przekroczą 100 proc. zapotrzebowania na import gazu.
http://www.forbes.pl/polska-moze-importowac-wiekszosc-gazu-z-zachodu-,artykuly,181377,1,1.html

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #5039 dnia: Sierpnia 12, 2014, 20:22:51 pm »
A jaka byłaby reakcja Władimira, gdyby nagle Polska miała wyje**ne na jego gaz? Przypominam, że obowiązuje cyrograf podpisany przez Pawlaka i nagle ruskie wymyśliłyby sobie kary, których Polska nie dałaby rady spłacić (bo i dlaczego), Rosjanie poszliby na ugodę i "poprosili" o ścianę wschodnią naszego kraju a konto długu, nasz rząd się nie zgadza, Unia stwierdza "to wewnętrzna sprawa kraju członkowskiego", Władek ma w swoim mniemaniu argument do odebrania długu na podstawie łamania umowy przez Polskę, dogaduje się z kanclerzem Niemiec, żeby się nie wpie**alał i już mamy wojenkę załatwioną w białych rękawiczkach :troll:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2014, 20:24:24 pm wysłana przez Kert »