Autor Wątek: Prince of Persia 4  (Przeczytany 55288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Prince of Persia 4
« dnia: Marca 08, 2008, 16:18:17 pm »
W styczniu za sprawą finansowego sprawozdania UbiSoftu dowiedzieliśmy się o fakcie powstawania kolejnej części Księcia Persji ( http://xbox360.ign.com/articles/847/847112p1.html ). Pełny tytuł gry ma podobno brzmieć "PoP: Ghosts of the Past". Już od dawna wiadomo było, że coś wisi w powietrzu, a to za sprawą wycieku materiałów z serwera Ubi. Dla przypomnienia wrzucam wspomniane arty -





Z kolei dzisiaj pojawił się nowy materiał (prawdopodobnie nagrany telefonem, także jakość nie jest powalająca) ukazujący projekt Księcia. Nie trudno znaleźć podobieństwo pomiędzy tym Księciem, a jego wersją z artworków.
http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=26478&r=top

Wygląda na to, że nasz bohater znów sposępnieje, co zaliczam na plus, bo według mnie swoje najlepsze oblicze pokazał w najmroczniejszej części drugiej - zdeterminowany i wkurzony, nie to co w Piaskach Czasu czy Dwóch Tronach (które złymi grami nie są, broń boże!).

Już w maju UbiDays, zapewne pojawią się konkrety :) .
PSN ID: WojtqGO

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 08, 2008, 16:33:58 pm »
No ja liczę na klimacik jak w WW. Te poczucie bezsilności wobec swojego losu.
Ciekawe jak to rozwiążą fabularnie. Księciu rzuciłby Farę czy może to ich syn czy coś?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 08, 2008, 16:44:55 pm »
Baznadziejne te arty. Mam nadzieję, że gra bedzie w klimatach pierwszej części, a nie bedzie probowała być coraz mroczniejsza i poważniejsza jak 2 i 3 część.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 08, 2008, 16:46:04 pm »
Czekam z wielką niecierpliwością na następne przygody księcia. Jedna z moich ulubionych serii na poprzednią generację. Moje oczekiwania to przede wszystkim niesamowita oprawa (w pamięci cudowne pejzaże po naciśnięciu w Sands Of Time przycisku odpowiadającego za "Landscape"), doszlifowany gameplay (do tej pory sprawdzał się wyśmienicie), co najmniej tak samo intuicyjne i niosące frajdę sterowanie oraz więcej zastosowań piasków. Mniej walki (za to jakościowo lepiej i niecodzienne potyczki z wielkimi bossami), więcej eksploracji, zagadek, elementów platformowych.
Projekt księcia (na podstawie filmiku) taki sobie, o wiele lepszy był w "The Two Thrones". Ja posępne oblicze zaliczam jako minus, bo dla mnie wzorem był bajkowy, rzucający śmieszne i cięte teksty zawadiaka z części pierwszej, wg mnie najlepszej. Przeżyłem zawód, jak na początku "Warrior Within" podczas walki z czarnulką książę rzuca mięsem "You bitch!" Sztuczne. Otoczka części drugiej była bardzo fajna, podobało mi się przedstawienie tych samych lokacji w dwóch różnych przedziałach czasowych, ale samego prince'a miałem w głębokim poważaniu bo zrobili z niego na siłę bydlaka.
Art dziewczyny całkiem całkiem (z twarzy jak Natalie Portman).
Czekamy do maja.

pawel_k

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 08, 2008, 21:33:33 pm »
Baznadziejne te arty. Mam nadzieję, że gra bedzie w klimatach pierwszej części, a nie bedzie probowała być coraz mroczniejsza i poważniejsza jak 2 i 3 część.
całkowicie się zgadzam, mam co prawda za sobą całe piaski czasu i tylko 30 minut drugiej części księcia to jednak uważam że generalnie styl w jakim rozwijały się przyjemne gry w bardziej mroczne klimaty nie jest tym właściwym (nie tylko książe, ale tak samo Jak2, Crash: Wrath of Cortex itd..).

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 08, 2008, 21:34:56 pm »
...więcej zastosowań piasków.
Chyba zawsze przy okazji plotek na temat kolejnej części powtarzano, że otworzy ona nową, poprzedzającą tę o Piaskach Czasu, trylogię, czyli wszystko wskazuje na prequel (więc o Piaskach można zapomnieć). Oczywiście póki nie dostaniemy potwierdzonej informacji to możemy sobie gdybać do woli.
Ja z kolei widziałbym jakieś nowe rozwiązanie stanowiące trzon rozgrywki na miejsce manipulacji czasem, wyeksploatowanej w trzech częściach. Nie wiem na czym miałoby to polegać, ale trzymam kciuki za pomysłowość developera :D .
Chciałbym także dostać bardziej otwarty, spójny świat. Już jego namiastkę mieliśmy w Warrior Within, gdzie byliśmy uwięzieni na jednej ogromnej wyspie i w każdej chwili mogliśmy cofnąć się w dowolne miejsce, wszystko się ze sobą ładnie zazębiało (takie przynajmniej odniosłem wrażenie).
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 09, 2008, 00:02:22 am »
Hmm, nie wiedziałem o tym, że to ma być prequel, dzięki za info. Z jednej strony:
Pełny tytuł gry ma podobno brzmieć "PoP: Ghosts of the Past".
a z drugiej:
Chyba zawsze przy okazji plotek na temat kolejnej części powtarzano, że otworzy ona nową, poprzedzającą tę o Piaskach Czasu, trylogię, czyli wszystko wskazuje na prequel (więc o Piaskach można zapomnieć).
Wiem, że tytuł gry o niczym nie przesądza, ale bardziej wskazuje na wydarzenia po trzeciej części,
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
, o tym że jednak przeznaczenie i echa przeszłości (niezwykle bujnej zresztą) będą chciały księcia dosięgnąć.
Osobiście nie wyobrażam sobie nowego PoP'a bez manipulacji czasem, ale to pewnie dlatego, że po 3 częściach popadłem w rutynę, a ten element jest wizytówką serii. Liczę na to, że pewnie piaski i tak go jakoś "znajdą".
Jednakże jeśli twórcy znajdą równie udany substytut, jestem jak najbardziej za.
całkowicie się zgadzam, mam co prawda za sobą całe piaski czasu i tylko 30 minut drugiej części księcia to jednak uważam że generalnie styl w jakim rozwijały się przyjemne gry w bardziej mroczne klimaty nie jest tym właściwym (nie tylko książe, ale tak samo Jak2, Crash: Wrath of Cortex itd..).
Wpis. Możecie tego nie zrozumieć ale dla mnie seria z Jakiem zakończyła się na pierwotnej, najbardziej przystępnej, platformowej formie w pierwszej części. Ja wiem, że Jak2 to masa frajdy, mini gierek, epizodów, świetnego gameplay'u, ale dla mnie Jak&Daxter był spadkobiercą Crash Bandicoot (nawet muzykę stworzyło Mutato Musica). Zawiodłem się, że nie znalazłem tego klimatu w drugiej części, nawet Daxter był mniej zabawny.

Cielo

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 0
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 09, 2008, 02:42:22 am »
To z tej gry był ten screen co wyglądał jak Ico? Była chyba taka akcja niedawno, czy mi się coś porąbało...
I do not comprehend.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 09, 2008, 09:17:44 am »
Nic Ci się nie porąbało. Screeny prawdopodobnie ukazują wersję roboczą wersji roboczej, także cudów się nie spodziewajcie (o ile to w ogóle są screeny z PoP'a).



@Kert - Twoja teoria jest też bardzo prawdopodobna, bo faktycznie "Duchy przeszłości" bardziej pasują do przedstawienia akcji po znanej nam trylogii. Znów coś miałoby gnębić Księcia? Sam już nie wiem co ;) . Sam tytuł jednak pozostaje w sferze plotek, więc też można sobie gdybać :D .
Liczę na to, że pewnie piaski i tak go jakoś "znajdą".
Jednakże jeśli twórcy znajdą równie udany substytut, jestem jak najbardziej za.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Ciekawa jest sprawa z tą metalową rękawicą widoczną na artach i podanym przeze mnie filmiku. Może to z nią będzie związana jakaś nowa ciekawa funkcja? Coś a'la Devil Bringer z DMC4? Chociaż wolałbym bardziej innowacyjne zastosowanie.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2008, 11:20:03 am wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

mateo

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 09, 2008, 16:06:55 pm »
No ja liczę na klimacik jak w WW. Te poczucie bezsilności wobec swojego losu.
Ciekawe jak to rozwiążą fabularnie. Księciu rzuciłby Farę czy może to ich syn czy coś?
jeżeli te arty mają coś spólnego z PoP 4, to nie ma co liczyc na namiastke Warrior Within. ;/

MuSic475

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-03-2008
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: 0
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 09, 2008, 19:22:20 pm »
słabiutko...

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 10, 2008, 10:13:06 am »
Najważniejsze ,ze książe powróci w szatach nowej generacji i to mnie cieszy .Licze na tą gre i mam nadzieje , że wprowadzą konkretne zmiany.
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 22, 2008, 10:05:59 am »
Next-gen Prince of Persia to be called Prodigy?
http://www.videogamer.com/news/22-04-2008-8090.html

Cytuj
Trademark application suggests name for next-gen Sands of Time trilogy sequel.
Video game designer Jordan Mechner, the creator and owner of the Ubisoft published Prince of Persia game franchise, has filed to protect the trademark Prince of Persia Prodigy in relation to "game software and electronic game programs; electronic game software for mobile phones, personal digital assistants, and handheld computers".

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 26, 2008, 14:36:39 pm »
Mam mieszane uczucie wobec tego tytułu, chyba z powodu bliskich skojarzeń z zespołem o takiej nazwie (nie żebym go nie cierpiał, "Firestarter" wymiata). Przyzwyczaiłem się też do przynajmniej dwuczłonowych tytułów poprzedników, to pewnie też ma wpływ na odbiór :D . Trzeba przyznać, że tytuł ten nieźle pobudza wyobraźnię:
prodigy
1 cud
2 cudowność
3 osoba niezwykle uzdolniona

Zapewne w jakiś sposób odnosi się to do osoby Księcia. Jakie więc cudowne zdolności nabędzie tym razem ? ;)
Zakładam, że pierwszych konkretnych informacji doczekamy się 28-29 maja (UbiDays).
Opublikowane: Kwiecień 22, 2008, 21:55:37
Oficjalna strona gry, na której widać tyle...
http://prince-of-persia.us.ubi.com/home.php

Ciekawe czy ta czarna maź będzie w jakiś sposób związana z samą grą ? ;)
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 26, 2008, 14:53:23 pm »
Od razu kojarzy się z Venomem ze Spidermana, pewnie Książę zostanie opanowany przez tą maź. Widać, że źle się będzie działo, Persja opanowana przez czarny glut, przed którym główny bohater będzie uciekał jak przed Dahaką (żarcik).

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 28, 2008, 19:59:20 pm »
Prince of Persia Set For Holiday Release
http://xbox360.ign.com/articles/869/869896p1.html

Patrząc na obsuwy, jakie zaliczają gry UbiSoftu jakoś nie mogę w to uwierzyć.

- ukaże się na PS3/XO/PC
- gra tworzona jest przez studio odpowiedzialne za PoP:SoT i Assassyna, czyli powrót do bardziej baśniowych klimatów raczej gwarantowany (wystarczy zresztą spojrzeć na art z oficjalnej stronki)
- nowa część ma odmłodzić gatunek gier action-adventure i wprowadzić nowy styl artystyczny
Cytuj
Details are still thin, but in a news release Ubisoft said the new Prince of Persia title "is opening a new chapter in the Prince of Persia universe, featuring a new breed of gameplay. The game is poised to rejuvenate the action-adventure genre in addition to introducing a brand-new illustrative art style."
PSN ID: WojtqGO

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 28, 2008, 20:21:19 pm »
klimat SoT + interakcja z otoczeniem (chodzenie po ścianach, oknach itp) z AC = miód!! :D
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 28, 2008, 20:37:49 pm »
To mi się podoba, liczę na powrót Księcia zawadiaki, sypiącego śmiesznymi tekstami (przydałaby się jakaś kobietka u boku przez całą przygodę, bo najlepsze to te skierowane w stronę Farrah). Mogą być otwarte przestrzenie, chociaż nie wyobrażam sobie na dłuższą metę konwencji free roam w tej grze (mam nadzieję, że jeśli się na to zdecydują to nie wpadną w rutynę jak w AC). Wolałbym też, aby główny bohater stosował więcej akrobatyki niż Assassin, który poruszał się wg mnie troszkę sztywno. Ciekawe co mieli na myśli o tym nowym podejściu do action-adventure i stylu artystycznym (hmmm, cell shading?).

Czekoladowy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-03-2008
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 28, 2008, 20:53:56 pm »
eeee fajnie, fajnie ale co z sequelem AC ? :x

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 29, 2008, 14:45:47 pm »
Pierwsze skany!
http://s286.photobucket.com/albums/ll96/mahajir/





I jak podoba się Wam nowy styl graficzny? Pewnie taki cell-shade nie znajdzie poparcia u wszystkich fanów serii, ale jest on na tyle subtelny i ciekawie wykonany, że mi wcale nie przeszkadza. Na dwóch screenach widać "łapkę", z której Książę robi użytek biegając po wszelakich ścianach, w jaki sposób? Nie wiadomo :roll: .
Jeśli ktoś zna francuski, niech da znać, czy wiadomo coś o czasowym usytuowaniu nowego Prince'a - Prequel czy Sequel?

eeee fajnie, fajnie ale co z sequelem AC ? :x
Za PoP:WW i TTT też nie odpowiadało studio odpowiedzialne za SoT, więc prawdopodobnie "dwójka" przejdzie do rąk innego oddziału Ubi.
Opublikowane: Kwiecień 29, 2008, 07:06:00
hmmm, cell shading?
Trafiony, zatopiony ;)
PSN ID: WojtqGO

eVo|raven66633

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-04-2008
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 29, 2008, 14:52:20 pm »
Ja tam wierze w Ubisoft chlopaki na pewno dadzą rade zrobić co ciekawego. No ale jeszcze dużo czasu do premiery, wiec pozostaje nam tylko wyczekiwać nowych informacji itp.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 29, 2008, 15:05:33 pm »
Od tej pory zaczynam być spokojny o nowego Księcia, bo obrazki prezentują się świetnie - wiadomo PoP TSoT to jak baśń z tysiąca i jednej nocy, więc styl komiksowy jak najbardziej mi odpowiada, zresztą nie jest "przesłodzony", stonowane kolorki, miła tonacja, ciekawy "design".
Zastanawiam się (nie znam francuskiego), czy to jest sequel czy prequel. Z jednej strony (sequel) Książę ma szramę na twarzy (1 obrazek http://www.gameonly.pl/newsy/13980) a wcześniej tak zeszpecony nie był, a z drugiej (prequel) sam bohater wygląda na młodszego niż w poprzednich odsłonach. W ogóle się zastanawiam, czy to będzie ten sam osobnik, a nie jakaś zupełnie nowa historia nie związana w pierwszej linii z trylogią. Rękawica pewnie będzie "źródłem" nowych mocy. Pewnie nie będzie drabin w grze, bo teraz jak widać księciunio będzie elegancko się ześlizgiwał na tych szponach. Przypuszczam (po obrazkach), że nie będzie konwencji free roam, tylko przechodzenie z lokacji do lokacji.
Aha, czekam na większą ilość obrazków z pokazanymi dużymi przestrzeniami z zabudowaniami wkomponowanymi w piękny krajobraz, z czego pierwsza część słynie. Mając nawet taki styl graficzny, przy wielkiej ilości szczegółów oprawa pokaże pazur (mam nadzieję).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2008, 15:18:06 pm wysłana przez Kert »

mateo

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 29, 2008, 15:08:31 pm »
---nowa część ma odmłodzić gatunek gier action-adventure i wprowadzić nowy styl artystyczny--

Mimo iż liczyłem na podobieństwo oprawy do Assasin Creed, tak jestem mile zaskoczony artystyczną otoczką nowego Princa.
Zapewne do fanów omawianej serii jeszcze to nie dotarło. :smile:

Gra będzie świetna!

PS.Czuje, że to tylko małe przetracie Montreal Studio, gdyż zapewne głównym celem jest Assasin's Creed 2.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2008, 15:41:02 pm wysłana przez mateo »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 29, 2008, 15:48:43 pm »
Narazie mi sie nie podoba.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 29, 2008, 15:53:52 pm »
Mi rownież, myślałem ze pokaza power next genów, a oni poszli w taki se selszejding. Fuj.

mateo

  • Gość
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 29, 2008, 16:05:19 pm »
Otoczenie napewno nie będzie małe.Na jednym screenie widać w oddali oddali wiatrak i wielką przestrzeń.

Kierwa gra mi sie podoba.. marudzicie. ;]

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 29, 2008, 20:29:27 pm »
Twórcy zastosowali taki styl graficzny z jednego prostego powodu: nowy PoP musi się znacznie różnić od AC, które wzięło na siebie ciężar "gry realistycznej". Mi w każdym razie grafika się podoba i pasuje do tych klimatów :)

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 30, 2008, 21:46:22 pm »
Informacje w bardziej zrozumiałym języku ;)
http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=134937

- Twórcy nie kryją inspiracji genialnym Shadow of the Colossus, najnowszą Zeldą czy tez Okami
- Nowy Prince będzie stanowił całkowicie odrębną historię, bez jakichkolwiek powiązań z poprzednią trylogią
- Gra podąży w klimaty "Opowieści 1001 Nocy" dzięki czemu będzie bardziej baśniowo i kolorowo.
- Fabuła będzie związana ze starożytnymi perskimi wierzeniami o zwalczających się wspólnie bogach - dobrego (Ohrmazd) ze złym (Ahriman), z czego zwycięsko wyszedł ten pierwszy, zamykając swego złego brata bliźniaka w skrzynce, która zostaje otwarta przez nieświadomego złodziejaszka wieki później. Ahriman zmienia oblicze świata na swe podobieństwo, niszcząc przy tym wszystkie żywe istoty. Gracz wcieli się właśnie w tego złodzieja, który okazuje się być tytułowym Księciem (trudno powiedzieć, czy to TEN Prince), za zadanie mając przywrócenie światu blasku. Kolory świata będą uwalniane poprzez zabijanie bossów, którzy je przetrzymują (i w przeciwieństwie do znanych z Okami scenek ukazujących przemianę krajobrazu, tutaj wszystko będzie się działo w czasie rzeczywistym - :shock: )
- Wrogowie będą mniej liczebni, ale bardziej zaciekli. Nacisk został położony na pojedynki mieczami jeden na jednego w akompaniamencie dynamicznej kamery (walkom będzie bliżej do tych znanych z bijatyk, niż np. z GoW).
- Zrezygnowano z manipulacji czasem (i dobrze) wyczerpanej po jej eksploatacji w poprzedniej trylogii. Czymś nowym dla serii będzie specjalna rękawica, dzięki której Książę będzie mógł biegać (bez ograniczeń?) po pionowych powierzchniach (wzdłuż, w górę, w dół).
- Struktura gry będzie mieszanką otwartości z liniowością. Będzie można swobodnie przemieszczać się po mapce, dowolnie wybierając kolejność podejmowanych wyzwań. Każdy poziom (do którego prawdopodobnie dojedziemy z ogólnej mapki) będzie kończył się starciem z bossem. Twórcy mają nadzieję na stworzenie przeciwników, którzy pod względem portretów psychologicznych będą mogli być porównani z bossami znanymi z serii MGS (wysoko mierzą, jednak nawet jeśli im się to nie uda, nietuzinkowe postaci mamy zagwarantowane).

Powiem Wam, że nie mogę się doczekać UbiDays pod koniec maja! :D Nieźle się napaliłem na nowego PoP'a, który zapowiada się wręcz znakomicie :shock:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2008, 21:48:22 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

Mastu-son

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2006
  • Wiadomości: 256
  • Reputacja: 0
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 30, 2008, 22:23:26 pm »
Znów (jak przy okazji Assassina) obiecują "złote góry"  :lol:
Drugi raz się nie nabiorę! (nawiązanie do poziomu SotC czy Okami - wolne żarty!) :D
I jeszcze do tego fabularnie na poziomie MGS :D Nie no, co jak, co ale w marketingu to
"żabojady" jadą na całego!

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 30, 2008, 22:39:32 pm »
Przy okazji Piasków Czasu goście udowodnili, że bardzo umiejętnie radzą sobie ze stworzeniem baśniowych klimatów, więc polecam nie patrzeć na nowego PoP'a przez pryzmat AC (jeśli się komuś nie podobał).
Nikt też nie powiedział, że fabularnie gra ma być zbliżona poziomem do MGS'a - postaci mają dostać tylko większej głębi.
Ciekaw jestem czy dostaniemy jakiś środek transportu, i jak wielki świat otrzymamy do eksploracji :roll: .
Cytuj
The move caused some consternation with Ubisoft management, he explained, although they never opposed it. "They knew we weren't going to make a second Assassin's Creed," he said. "However, they did raise their eyebrows a bit at the new, stylised artistic direction. They were worried the Americans wouldn't like it. There were many discussions, but they never said no to us."
:lol: jak ja kocham amerykanów :lol:
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 30, 2008, 22:45:10 pm »
Ha! Tak jak nieśmiało podejrzewałem, to będzie zupełnie nowa historia.
Może i rzeczywiście dużo "wodotrysków" w tej zapowiedzi, ale co jak co, na nowego PoP'a nakręcić potrafią. Jestem bardziej podekscytowany tą grą, niż po zapowiedziach The Sands Of Time na poprzednią generację. Cieszy fakt, że szukają nowych rozwiązań. Także bardzo pozytywnie nastraja myśl, że wszystko idzie w dobrym kierunku (baśniowy klimat), mniej walk (duża ich ilość w Warrior Within zaniżyła w moim przypadku ostateczną ocenę). Nawiązanie do SotC odczytuje jako wielkie starcia z jeszcze większymi Bossami (których to w WW i TTT nie brakowało).
Podoba mi się, że inspirację czerpią z SotC, Okami czy Zeldy. Jak już ściągać, to od najlepszych.
Czekamy na pierwsze teasery/trailery.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 01, 2008, 11:21:51 am »
Wiecie dlaczego mogli zrobić cel-shading? Aby pogodzić tych co woleli klimat SOT i ten z WW.
No ja czekam, choć trochę ta rękawica rewolucyjnie się nie zapowiada, chyba że jakoś w praniu coś wyjdzie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 01, 2008, 11:36:33 am »
Kolory świata będą uwalniane poprzez zabijanie bossów, którzy je przetrzymują

Ciekawe, jak to będize wyglądało. Byłoby fajnie, gdybyśmy zaczynali w czarno-białym świecie i z każdym kolejnym zabitym bossem dochodził jakiś nowy kolor do otoczenia (np. wsyzstko byłoby nadal szare i tylko doszłyby odcienie czerwonego) :)

Cytuj
- Zrezygnowano z manipulacji czasem (i dobrze) wyczerpanej po jej eksploatacji w poprzedniej trylogii. Czymś nowym dla serii będzie specjalna rękawica, dzięki której Książę będzie mógł biegać (bez ograniczeń?) po pionowych powierzchniach (wzdłuż, w górę, w dół).

I dobrze, że już nie będzie manipulacji czasem. Trzy gry z tym patentem wystarczą. Tylko ta rękawica jakoś nie robi wrażenia; ciekawe, co jeszcze będzie oferowała.

Cytuj
- Struktura gry będzie mieszanką otwartości z liniowością. Będzie można swobodnie przemieszczać się po mapce, dowolnie wybierając kolejność podejmowanych wyzwań.
Mam nadzieje, że zastosują otwartość terenu jak w AC - że nie będzie tylko jednej z góry wyznaczonej trasy, by dojść do celu, tylko każdy będzie mógł sobie znaleźć własną drogę.

Ogólnie, to jak na razie jestem na plus. Nowy książę może faktycznie okazać się bardzo dobrą grą :D.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 01, 2008, 11:39:07 am »
Cytuj
Ciekawe, jak to będize wyglądało. Byłoby fajnie, gdybyśmy zaczynali w czarno-białym świecie i z każdym kolejnym zabitym bossem dochodził jakiś nowy kolor do otoczenia (np. wsyzstko byłoby nadal szare i tylko doszłyby odcienie czerwonego)
+ do tego jakiś bajer np kolor czerwony pozwala coś tam, a niebieski coś tam.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 03, 2008, 21:19:21 pm »
Myślę, że nie ma co liczyć na wizję czarno-białego świata zyskującego dodatkowe odcienie po ubiciu bossa. Wystarczy popatrzeć na drzewa z dwóch screenów - zniszczone, wysuszone, i taką też wizję zakładam. Na początku gry wszystko będzie wyjałowione, surowe, będziemy otoczeni przez pustkę. Zakładam kilka typów takiego zdegradowanego środowiska - pustynia, wszechobecny lód, jakieś posępne jaskinie. Z czasem wszystko zacznie nabierać barw - pojawią się kwiatuszki, listeczki, motylki (w ogóle liczę na sporą obecność fauny), słoneczko :) . Obszar koloryzowania pewnie obejmie tylko pewną strefę od miejsca zabicia bossa.
Nawiązanie do SotC odczytuje jako wielkie starcia z jeszcze większymi Bossami (których to w WW i TTT nie brakowało).
Zastępstwo zamiast kolejnej części SotC zawsze mile widziane ;) . Wspinaczka po wielgachnym przeciwniku za pomocą rękawicy, w towarzystwie upływającego czasu (zamiast wytrzymałości znanej z Cenia Kolosa), co byłoby wyjaśnione oddziaływaniem mrocznej siły emanującej z bossa na Księcia (trzeba by go zlikwidować, zanim Prince cały stanie się, np. czarny :D ).

Nowy Prince wyrósł na jedną z najbardziej oczekiwanych gier w moim prywatnym rankingu :)

Opublikowane: Maj 01, 2008, 16:08:16
Zupełnie nowe arty z magazynu EDGE


Całe skany:


 
- Z tego co wyczytałem, to nie jest TEN Prince - "We introduce a new Prince, who won't start as a prince, more a drifter and adventurer...". A nawet jeśli jest to ta sama postać, nie będzie żadnych odwołań do poprzednich jego przygód.
- Gra korzysta z jeszcze bardziej dopasionego silnika Assassin's Creed, więc o wizualną stronę gry możemy być spokojni.
- Struktura gry będzie wyglądała tak: dostaniemy otwarty świat, z którego będziemy w dowolnej kolejności dochodzić do wybranych poziomów. W momencie, kiedy "uleczymy" jeden z terenów, pozostałe wzmocnią się w swoim zniszczeniu, co przejawi się np. w napotykaniu mocniejszych wrogów.
- KAŻDA walka będzie pojedynkiem jeden na jednego, z mocnym naciskiem na wykorzystanie otoczenia.
- Twórcy trzymają w tajemnicy pewien element, który będzie w znaczny sposób wpływał na cały gameplay ;)


« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2008, 21:26:20 pm wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 03, 2008, 21:36:33 pm »
Ciekawe wywody Wojtq, jakby zaimplementowali podane przez Ciebie patenty, byłoby ciekawie. Jak zwykle się postarałeś.
Pojedynki 1na1 to prawdziwy powrót do korzeni serii. Lubiłem jednak ten "balet" Księcia w TSoT siekającego po kolei wszystkich przeciwników.
Obawa, że oprawa nie pokaże mocy konsol jest bezpodstawna, wnioskując po podpisie zdjęcia na drugim skanie. Coś czuję, że animacja postaci spowoduje poluzowanie żuchwy niejednego gracza. Po pobieżnym obejrzeniu skanów jestem coraz bardziej podekscytowany nowymi przygodami nowego Księcia.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 03, 2008, 22:20:52 pm »
Jak dla mnie ta część PoP zapowiada się świetnie, postać księcia jest niezwykle fajnie zaprojektowana a powiew świeżości w postaci specyficznej grafiki dodaje klimatu.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 04, 2008, 11:17:26 am »
A mnie ta część jakoś nie grzeje, wolę poczekać do gameplaya. I tak pewnie z czasem kupię, ale te info o innowacyjności jest przy każdej zapowiedzi jakiejkolwiek gry, więc nie robi na mnie wrażenia.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 08, 2008, 06:59:34 am »
Żaden to trailer niestety - filmik pokazuje rysowanie postaci Prince'a (sam bym tak chciał rysować :roll: ).
http://www.gametrailers.com/player/33651.html
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Prince of Persia 4
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 14, 2008, 20:35:49 pm »
Może nieco nie na temat, ale takiej okazji nie wypuszcza się z ręki:
http://www.ultima.pl/Prince_of_Persia_Edycja_Kolekcjonerska/i4290/
Jest to wersja na PC, niezgodna z profilem tego forum, jednakże myślę, że każdy kto chce zapoznać się z przygodami Księcia, nie będzie miał większej szansy niż teraz.