Autor Wątek: Oceny gier [NDS]  (Przeczytany 10014 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Oceny gier [NDS]
« dnia: Marca 24, 2008, 15:59:24 pm »
Nie znalazłem takiego tematu, a myślę, że kilka osób z DSami mogłoby tu coś napisac. Wklepujecie same oceny czy coś więcej- obojętne. Komentarze także mile widziane, bo trzeba by jakoś rozkręcic dział DSowy na forum.

New Super Mario Bros
Grafika: 8+
Dźwięk: 9
Grywalnosc: 10

Ogólnie: 10-

Phoenix Wright: Ace Attorney
Grafika: 7+
Dźwięk: 7
Grywalnosc: 9

Ogólnie: 8+ [+ za humor]

Pokemon Diamond
Grafika: 6
Dźwięk: 5+
Grywalnosc: 9

Ogólnie: 8+ [długi czas gry]

Osu! Takakae! Ouendan! 2/ Elite Beat Agents 2
Grafika: 8
Dźwięk: 9
Grywalnosc: 9

Ogólnie: 8

TLoZ: Phantom Hourglass
Grafika: 10
Dźwięk: 9+
Grywalnosc: 10

Ogólnie: 10
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2008, 17:31:33 pm wysłana przez LesiuGR »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 02, 2008, 23:51:46 pm »
Seria Phoenix Wright

+ humor czyli zabawne teksty, zabawne miny, zabawne postacie. Może nie zawsze na tym samym poziomie (Appollo jest troszkę nijaki w porównaniu do Wrighta) ale  ogólnie to jedna z najlepszych cech serii.
+ mimo powtarzalności wciąż tego samego schematu jakoś kolejne sprawy nie nudzą.

- konieczność stosowania metody prób i błędów, kiedy się utknęło, pojawiają sie pewne nielogiczności.

Ogólnie jedna z najlepszych serii na NDS-a.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2008, 09:33:59 am »
Ninja Gaiden DS - 9/10
New Super Mario Bros - 10/10
Hotel Dusk - 8+/10
Zelda : 8+/10
Elite Beat agents - 9/10
Phoenix Wright (seria) 7+/10
Pokemon Diamond - 6+/10

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 05, 2008, 10:27:03 am »
Jak jest z single w New Super Mario Bros? Bo w multi to jest kosmos totalny (brat przywiózł na wakację), ale właśnie trochę się boję, że single player będzie nudnawy (mam super mario bros na wii classics (wii shop) i powiem że gra odstrasza). Jakby ktoś wypowiedział się o grywalności, czy nie nudzi się za szybko i może w ile godzin przeszliście to bym był wdzięczny.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 05, 2008, 13:00:33 pm »
Ja właśnie zacząłem grać w Super Mario Borthers teraz i wcale mi się nudzi - za to doprowadza do białej gorączki...

Co za palant wymyślił tutaj system zapisu gry?  :mad: Wie może ktoś co trzeba zrobić żeby zapisać stan gry?

svonston

  • Gość
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 05, 2008, 13:02:23 pm »
Sa takie punkty, w ktorych za te duze monety (?) mozna 'kupic' save.
Nie pamietam juz dokladnie, bo w ta gre gralem dosc dawno temu. :?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 05, 2008, 13:43:38 pm »
Dobra, dzięki. Spróbuję chociaż mocno to wkurza. Gra wciąga maksymalnie a tu taki babol...  :???:

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 05, 2008, 16:47:23 pm »
Dobra, dzięki. Spróbuję chociaż mocno to wkurza. Gra wciąga maksymalnie a tu taki babol...  :???:

Zostają Ci monety, ale jak już przejdziesz grę, będziesz mógł sejwowac w dowolnym momencie.

Tango

  • Gość
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 07, 2008, 00:41:24 am »
New Super Mario Bros

Grafa 9
Dzwiek 9
Grywalnosc 10
Ocena 10-

Czuje sie jak dziecko wlaczajac ta gre, a to sie nazywa magia NINTENDO :grin:

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 07, 2008, 10:06:02 am »
Elite Beat Agents

10/10

Jedna z najlepszych gier na DSa, na moje (nie)szczęście zagrałem dopiero ostatnio mimo wieku tej gry :). Sprawdziłem również pierwowzór - Osu! Tatakae! Ouendan! i muszę przyznać że wolę EBA. W OTO nie do końca podpasowały mi japońskie kawałki.

puppet

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-10-2007
  • Wiadomości: 162
  • Reputacja: 0
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 07, 2008, 13:26:19 pm »
Elite Beat Agents i wszystkie jego japońskie odpowiedniki : 10/10
Wario Ware Touched! - 9/10

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 17, 2008, 20:21:57 pm »
Phoenix Wright 2: Justice for All
Grafika: 6+
Dźwięk: 7
Grywalność: 9

Ogólnie: 8

Generalnie dwójka jest, według mnie, słabsza od jedynki, głównie ze względu na mniej ciekawe sprawy i psycho-locki.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 25, 2008, 12:55:53 pm »
Widz że nie tylko mi nie podeszła Zelda na DSa.
Grafika: 10 (wiadomo - masakrator chociaż zbliżenia hmm...)
Dźwięk: 9 (porządnie ale bez ochów i achów)
Grywalność: 8-
Nie wiem po prostu mnie znudziła :/ Nawet jej nie przeszedłem odkryłem 2 mape tylko potem mi się odechciało grać. Ogólnie design, pomysły, zagadki kozackie ale mnie nie złapały za gardło. Ot moge jeszcze za design dać: 9 Chyba była za dziecinna :/

Ninja Gaiden Dragon Sword
Grafika: 10
Oczy me takich rzeczy na tej maszynce jeszcze nie widziały i pewnie nie zobaczą. Animacja obłędna, dużo ruchów itp. Płynność (potrójny wykrzyknik) i niezłe detale. Coś jeszcze ? :)
Dźwięk: 10
Nie spodziewałem się tak świetnie dobranych i wyraźnych dźwięków. Natomiast muza na ostatnim etapie (tam gdzie czachy leżały na podłogach i chór śpiewał) koiła mą duszę.
Grywalność: 10
Ciosałem, kroiłem, combosowałem, masterowałem, strzelałem, skakałem, kupowałem, zbierałem, naciskałem, nie pieprzyłem a w chwale  z Momiji wróciłem :)

Final Fantasy XII: RW
Grafika: 8
Zbliżenia raziły me oczy aż mi siatkówke przepalało no i te zwolnienia w ostrych chwilach. Walki spriteami i takie klatkowanie ? Nie przejdzie. Natomiast pare ochów i achów się zdarzyło na planszach. Ocene podnoszą także scenki (:shock:), które były znowóż krótkie :/
Dźwięk: 10
Kupa dźwięków, świetnych zresztą konwersji z ps2 i wspaniale dobrana muzyka do momentów.
Grywalność: 9
Porządny RPG, który mnie wzruszył na końcu. Fajna naprawde historia i rewolucyjny system hmm sterowania :D

THPS:AW (w skrócie)
Grafika: 9- (60fps i takie przestrzenie ? Bez jaj !)
Dźwięk: 9+ (prawdziwe piosenki w świetnej jakości. Tylko dlaczego skrócone :/)
Grywalność: 8+ (najeździłem się troche i powiem że było bardzo przyjemnie :))
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 12:58:09 pm wysłana przez szmajdzik »

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 09, 2008, 19:59:38 pm »
The world ends with you - jak dla mnie absolutnie najlepsza gra na DS-a. Swietne wykorzystanie stylusa, swietny gameplay, ciekawa historia, swietny soundtrack i wiele godzin grania. 10/10

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 22, 2008, 01:18:39 am »
Ninja Gaiden: Dragon Sword

Grafika: 8+
Dźwięk: 7
Grywalność: 8-

Ogólnie: 7+
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2008, 01:20:36 am wysłana przez LesiuGR »

Ursin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 02-01-2008
  • Wiadomości: 445
  • Reputacja: 0
  • ]:-> One Piece <-:[
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 22, 2008, 09:23:23 am »
Worms Open Warfare 2

Grafika: 8
Dźwięk: 8+
Grywalność: 9-

Ogólnie: 8+

Nie znam jeszcze możliwości DS'a pod kilkoma względami ale co do WOW2 mogę powiedzieć, że powinni byli popracować nad napisami bo trochę źle się je czyta...
Gra jest super: ma nowe bronie, można samemu sobie stworzyć flagę [ oprócz całej drużyny oczywiście ], dodano nawet sklep by kase za misję przeznaczać na zakupy :)
Tu jeszcze muszę dodać, że jest fajny tryb gry dla jednego gracza=- chodzi o "Eksperyment". W tym trybie można fajnie pobawić się możliwościami DS'a...
Są trzy różne tryby:
1. "Dmuchanie" [ pięknie epicko brzmi ;D ]=- Worms jest wyposażony tylko w spadochron, więc jak przeprawić go na wysokie, pionowe wzniesienie?!? Proste!!! W DS'a jest wbudowany mikrofon w który trzeba dmuchać by wiatr wiał i uniusł Robala :)
2. "Ekspolozje" =- podobnie jak wyżej- trzeba przeprawić Worms'a przez pewien teren [ robakiem nie można sterować na krzyżaku ]. Po prostu naciskamy Touchpen'em obok robala tworząc w ten sposób eksplozję która go przemieszcza.
3. "Rysowanie" =- tego trybu jeszcze nie testowałem. No ale jak mówi sama nazwa=- pewnie będzie trzeba używać bardzo dużo Touchpen'a :)
Szkoda, że nie ma tryby gry we dwóch na jednej konsoli ale znacie przecież to NOWE rozwiązanie...

POPRAWKA=- gapa ze mnie wielka. Dziś odkryłem, że można grać w kilku na jednej konsoli [ bagga ]
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2008, 23:29:04 pm wysłana przez Ursin »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 25, 2008, 11:13:48 am »
Donkey Kong Jungle Climber
Grafika: 7
Dźwięk: 8
Grywalność: 8

Ogólnie: 8

Professor Layton and the Curious Village
Grafika: 8
Dźwięk: 7
Grywalność: 7

Ogólnie: 7
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2009, 20:42:43 pm wysłana przez LesiuGR »

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 25, 2008, 16:22:54 pm »
Fajny ten Layton? Sporo dobrego o nim słyszałem, ale się boję że mi może nie podejść...
btw. ostatnio z zagranicy nabyłem Picross DS + Anno 1701 (których ni cholery nie mogłem u nas znaleźć):

Picross DS; fajna logiczna gierka, dużo trybów gry (ściąganie nowych plansz, robienie swoich, wymiana własnych puzzli ze znajomymi, gra przez sieć, itd.), sporo puzzli w tym podstawowym, najważniejszym trybie, ale 3/4 z nich są w wymiarach 15x15, który... nie miesci sie na ekranie. Można zoomować itd, ale jest to co najmniej uciążliwe.
4/6
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Anno 1701; boska, boska gra. Strategia z idealnym systemem przystosowanym do patyczka i tacz skrina. Grafika ładna, przejrzysta; sama gra rozbudowana i wciągająca. Co prawda tylko 2 tryby (fajny Story + gra w "nieskończoność"), ale miodność jest przednia. Póki co się nie nudzi. To jest moja pierwsza strategia na DSa, więc nie mam porównania z Civ 4 czy Age of Empires:
5/6
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

PS. byłbym wdzięczny gdyby ktos wypowiedzial sie o Sid Meier's Pirates!

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 25, 2008, 19:06:08 pm »
Fajny ten Layton? Sporo dobrego o nim słyszałem, ale się boję że mi może nie podejść...

Wiesz co? Powiem Ci, że niby giera fajna, ale raczej na krótkie sesje. Zdecydowana większość zagadek fajna, ale, kurde, są też zupełnie nie przemyślane, jak pewna ze świeczkami, której rozwiązanie zwaliło mnie z nóg. Czasem też nie są podane dokładne warunki rozwiązania  (a ja tego w takim typie gier nie trawię). Odrzuca też trochę klimat- czasem już wkurzało mnie "gentle" zachowanie Laytona, bo BARDZO często używa zwrotów w stylu: "as a matter of fact", "nevertheless" itp. No, właśnie, nie obędzie się bez dobrej znajomości angielskiego. Muzyczek i tekstów jest stanowczo za mało. Już zacząłem wyłączać dźwięk, kiedy po raz kolejny usłyszałem: "Oh, I'm so embarassed", "I suppose I thought wrong". Na + zapisuję wstawki filmowe, bo na DSie to rzadkość. Tu wyglądają naprawdę bardzo ładnie. I- co więcej- są podłożone głosy, za co przyznałem "czwórkę". Tak czy siak, polecam obadać, szczególnie jeśli masz programator, choć to na pewno nie jest gra dla wszystkich.
Cytuj
PS. byłbym wdzięczny gdyby ktos wypowiedzial sie o Sid Meier's Pirates!

Ziom, o ile wiem, to Piratów nie ma w wersji na DSa. Jest za to Sid Meier's Civilization Revolution, którego wykazem ocen mogę Cię wspomóc: http://www.gamerankings.com/htmlpages2/941688.asp?q=sid%20meier
Cytuj
btw. ostatnio z zagranicy nabyłem Picross DS + Anno 1701 (których ni cholery nie mogłem u nas znaleźć):

Gdzie kupowałeś? Ja, niestety, nie mam jak kupować gier spoza kraju. :(
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2008, 19:08:05 pm wysłana przez LesiuGR »

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 26, 2008, 09:38:12 am »
IMO to nawet dobrze, że na krótkie sesje - pasuje do definicji DSa. Dzięki za opinię, będę miał ją w pamięci jak stanę przed możliwością kupna.

A z Sid Meier's Pirates! to dałem dupy - oczywiście chodziła mi po głowie wersja na PSP, która ukazała się ostatnio na PS Store. Dlatego chciałem poznać opinię. Zapomniałem się, że to temat o DS.

Kupywałem w Wiedniu, osobiście, bo tam przebywałem na wakacje. Konkretnie w sieci niedużych sklepów Libro, które znajdują się na co drugiej większej ulicy i mają spore stoiska z grami. Króluje DS z półką 'gry za 20 Euro'. Miodzio, znalazłem dużo gier które chciałem niegdyś kupić, ale wybrałem dwie powyższe, z racji (nie)dostępności w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2008, 09:47:07 am wysłana przez EXT »

BAZYL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-10-2007
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 1
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 26, 2008, 17:30:34 pm »
Tak tak, ja też byłem w Wiedniu na wakacjach i w Libro jest dużo ciekawych gier które trudno jest dostać, albo takie perełki po na prawdę nie dużej cenie, czasem też w Saturnie trafi się coś ciekawego, właśnie na następne wakacje planuje w Libro kupić NDS bo cena naprawdę kusi (150 ojro)  :D

mausy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 03-07-2008
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 31, 2008, 05:21:25 am »
New super mario bros  8+ (platformówki 2d z mario to klasyka, zawsze świetnie sie w to gra, fajnie wkomponowane patenty z wszystkich poprzednich mario brosów/łordów/landów, ale no właśnie... imo za mało nowych patentów)

Zelda PH   8- (pod względem wykożystania ekranu dotykowego, oraz czysto grywalnościowym 10! walki z bosami niesamowite! zaagadki też ciekwe, ale pod względem designeu, klimatu i świata gry jest słabo! Grafika pod czysto technicznym względem na dyche! ale projekty lokacji i postaci słabe (jak na zelde bardzo słabe)! Otwrty świat jest całkiem spory, sliczny i kolorowy ale PUSTY, nie ma tu tych smaczków z których słynie saga, sidequestów tyle co kot napłakał, jakościowo też kiepsko. Dungeony pod względem wizualnym to parażka totalnie bezpłciowe, już te z MC były o wiele bardziej wyraziste. Muzyka to pare motywów na krzyż przewijających się przez całą gre, też słabo! Podsumowując mimo bezdyskusyjnych zalet jest to IMO zdecydowanie najsałbsza Zelda 2D)

Final Fantasy III   7 (Bardzo przyjemna i wciągająca, najbardziej podoba mi sie to, że mimo graficznego liftingu gra ma swój "archaiczny charekter". Czasem wnerwia system saveowania, ale cuż taki urok gier z tamtych czasów;) i tak jestem pod wrażeniem systemu rozwoju postaci i wyboru klas, nie wiedziałem, że na NESa tak złożone erpegi wychodziły...

piou

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-06-2008
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 0
  • BROTHER!!!
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #22 dnia: Września 02, 2008, 00:06:12 am »
Animal Crossing 7/10
Bomberman - 8/10
Diddy Kong Racing - 8/10
DK: Jungle Climber - 8/10
Freshly-Picked Tingle's Rosy Rupeeland - 8/10
Fullmetal Alchemist: Dual Sympathy - 8/10
Legend of Zelda: Phantom Hourglass - 10/10
Mario and Luigi: Partners in Time - 9/10
Mario and Sonic at the Olympic Games - 7/10
Mario Hoops 3on3 - 8/10
Mario Kart DS - 10/10
Mario Party DS - 8/10
New Super Mario Bros - 10/10
Ninja Gaiden: Dragon Sword - 9/10
Pokemon Diamond - 8/10
Rayman DS - 9/10
Resident Evil: Deadly Silence - 8/10
Spyro Shadow Legacy - 5/10
Super Mario 64 DS - 10/10
Sonic Rush Adventure 9/10
Tetris DS - 8/10
UMK3 - 7/10
Wario: Master of Disguise - 8/10
Warioware Touched! - 9/10
Yoshi Island DS - 8/10
Yoshi Touch&Go - 7/10

« Ostatnia zmiana: Września 02, 2008, 00:12:29 am wysłana przez piou »

oscyp

  • Gość
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #23 dnia: Września 02, 2008, 01:27:12 am »
Fajnie.

/nie spamuj, oscypie!/
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2008, 10:28:20 am wysłana przez tarniak »

hansatan

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2008
  • Wiadomości: 690
  • Reputacja: 0
  • Üßer Fuhrer
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #24 dnia: Września 04, 2008, 11:49:19 am »
@piou - skąd ściągasz (buehehehehehe)  8) 8) 8)

[takie komentarze proszę sobie darować. takie pytania to można na PW zadawać, a nie śmiecić w temacie] - t.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2008, 16:31:18 pm wysłana przez tarniak »

piou

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-06-2008
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 0
  • BROTHER!!!
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #25 dnia: Września 05, 2008, 01:14:41 am »
@piou - skąd ściągasz (buehehehehehe)  8) 8) 8)
Moje gry na DieSa to same oryginały. :cool:

EDIT:
Zzzzzzzzzzz...
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2008, 01:47:41 am wysłana przez piou »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #26 dnia: Września 28, 2008, 22:12:05 pm »
Trauma Center 2
Grafika: 8
Dźwięk: 6
Grywalność: 7

Ogólnie: 7
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2009, 20:41:44 pm wysłana przez LesiuGR »

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 01, 2009, 20:44:10 pm »
Hotel Dusk: Room 215
Grafika: 8
Muzyka: 9
Mjut: 10 (jeśli ktoś uwielbia opowieści o detektywach ;))
Ogół: 9 - gra strasznie mnie wciągnęła i nie odpuściła dopóki nie ukończyłem. ciekawie opowiedziana historia, barwne postacie, niesamowity klimat i bardzo dobre wykorzystanie touchscreen'a. jeśli macie ochotę na troszkę spokojniejszą grę walcie smiało.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 07, 2009, 11:53:58 am »
Prof. Layton:
Mógłbym się tu trochę rozpisać ale w zdecydowanej większości powtórzył bym słowa Lesiu z poprzednich postów. Dodam, że klimat mi podszedł i niektóre postacie pozytywnie zwalają z nóg. Może nie genialna, ale całkiem zmyślna gierka fabularna z zagadkami.
Ogólnie: 4 / 6

Elite Beat Agents:
Gra genialna. Uwielbiam gry muzyczne, ale ta bije wszystkie inne na głowę. Klimat gry, tło fabularne w postaci osobnej historii do każdej piosenki, to wszystko utrzymane w pełnej humoru i komiksowej konwencji. Same historyjki są świetnie przedstawione (niepowtarzalna kreska). Wszystko byłoby pięknie gdyby nie.. długość gry. Najłatwiejszy poziom trudności w którym poznajemy już wszystkie 15 historyjek można spokojnie przejść w 2 godziny, na trudniejszym już jest ciekawiej ale cały czas gramy te same levele, tyle że na podwyższonym poziomie trudności. Gra piękna, ciekawa, wciągająca, wymagająca (na easy niektóre level powtarzałem po klikanaście razy!) - słowem stworzona dla DSa. Czemu nie ma drugiej części...? :sad:
5+ / 6

New SMB:
4- / 6

N+:
4 / 6

Niedługo zdam raport z Taiko no Tatsujin DS :P Już czuje że zostanę zmasakrowany.
: Styczeń 03, 2009, 12:02:06 pm
Taiko no Tatsujin...  :shock: . Gra, gdyby ktoś przeoczył link na górze, polega na uderzaniu w bęben z zasadami podobnymi do np. GH, tj. nutki lecą a ty musisz wyczuć timing. Zaczynamy od wybrania swego beczko-kota (którego później będziemy mogli ubierać i doczepiać mu różne rzeczy). Pomimo japońszczyzny tutorial już na wstępie pokazuje jak co robić, więc podczas całej gry nie będziemy mieć problemu (szczególnie, że menu też jest niezwykle czytelne i poruszasz się po nim intuicyjnie).

Soundtrack to j-pop, ale mamy też coś znanego jak theme z Mario bądź starszych gier od Namco (dig-dug etc.), jednak to co naprawdę rządzi, to utwory klasyczne. Są tu przeróbki znanych utworów (rozpoznałem Mozarta, znanego i lubianego kankana) które mają niesamowitego powera gdy uderzasz rytmicznie w bębenek w rytm dostojnej melodii Mozartowskiej symfonii. Piosnek jest 29 dostępnych w trzech poziomach trudności. Po każdym zagranym utworze mamy ilość nutek zagranych dobrze, idealnie i nietrafionych + ile % nutek trafiliśmy.

Gameplay jest naprawdę przech***, ale pod warunkiem że ktoś lubi pompować balon w przerwie między dwoma sekwencjami nutek lub nie będzie się uskarżał na piski swego beczko-kota (nazwa własna) po sekwencji płynnie zagranych uderzeń. Gra wykorzystuje dwa stylusy (ale użycie ołówka z gumką to nie problem). Tytuł raczej krótki, ale ma więcej utworów niż EBA toteż i ocena jest względnie wyższa. Ocenę maksymalną trzymam dla wersji w zrozumiałym języku.

EDIT: zmieniam ocenę bo większość japońszczyzny okazała się niegrywalna  :???: ale to nadal świetna gra
Ocena: 5 / 6
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2009, 14:10:48 pm wysłana przez Bobi »

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 04, 2009, 10:52:11 am »
Castlevania: Dawn of Sorrow
Grafika: 7
Dźwięk: 7
Grywalność: 9

Ogólnie: 9

Castlevania: Portrait of Ruin
Grafika: 7
Dźwięk: 8
Grywalność: 9

Ogólnie: 9

Metroid Prime Hunters
Grafika: 9
Dźwięk: 8
Grywalność: 8

Ogólnie: 8

Mario Kart DS
Grafika: 9
Dźwięk: 8
Grywalność: 8

Ogólnie: 8
: Styczeń 18, 2009, 20:37:59 pm
Another Code: Two Memories
Grafika: 6
Dźwięk: 7
Grywalność: 9

Ogólnie: 8


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 13, 2009, 15:33:26 pm »
Jedną z mych ulubionych gier na DS jest FFTA2. Nie jest tak wyborna jak FFT na PSP/PSX, niemniej jednak jako kontynuacja FFTA z GBA (a ta bardzo lubiłem) spisuje się znakomicie.
Jest przy tym bardziej przystępna (dużo łatwiejsza, mniej brutalna i tematyka nie tak poważna) niż FFT na PSX , co też gro osób na plus może zaznaczyć. No i ta urocza bajkowa oprawa.

A najlepszą (jak dla mnie) grą na DS jest Castlevania : Dawn of Sorrow. Kontynuacja wspaniałej Aria os Sorrow z GBA. Jeśli tylko lubisz ową serię, musisz wręcz tą grę nabyć.
Oczywiście pozostałe również są świetnymi tytułami.

Polecić mogę również Phoenix Wright , jak i Mario Kart .

Oceny to kolejno - 5.0 (FFTA2), 5.5 (C:DoS), 4.0 (PR), 5.0 (MK). Oczywiście to tylko kilka wybranych tytułów.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 11, 2009, 14:12:15 pm »
Chłopaki, mam pytanie:
zastanawiam się nad kupnem DS-a lub ponownie PSP i do konsolki Nintendo przekonuje mnie np profesor Layton. W związku z tym mam pytanie: czy poza Japonią są/będą dostępne wszystkie części??

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 11, 2009, 18:15:29 pm »
DS to chłaaam. Tyle gier, same badziewia, gry na 5 minut ... to nie gry takie pokroju - grania
na poważnie, lecz gry jak na komorke, grac bo nuda ...

Diuk

  • Gość
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 11, 2009, 18:22:44 pm »
DS to chłaaam. Tyle gier, same badziewia, gry na 5 minut ... to nie gry takie pokroju - grania
na poważnie, lecz gry jak na komorke, grac bo nuda ...

Zamilcz...

Naprawdę.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2009, 18:25:46 pm wysłana przez Diuk »

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 11, 2009, 19:19:02 pm »
Hehe kolejny fanboy, DS to chłam ... kupiłem  tę konsolę przez graczy podobnych do Ciebie, którzy gadają konsola posiadająca wiele hitów ... A te hity to kity, gry na 5 minut.

Diuk

  • Gość
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 11, 2009, 22:59:47 pm »
Zamilcz...

Naprawdę.

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 11, 2009, 23:08:38 pm »
Mam podobne odczucia, wpierw kupilem DSa i bylo w co grac, pozniej nadeszla fala tych wszystkich crapow pokroju 'gotuj z nami', 'fuck training' itp. i przez to imo ta konsola jest do kitu.

Diuk

  • Gość
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 11, 2009, 23:29:52 pm »
Mam podobne odczucia, wpierw kupilem DSa i bylo w co grac, pozniej nadeszla fala tych wszystkich crapow pokroju 'gotuj z nami', 'fuck training' itp. i przez to imo ta konsola jest do kitu.

Daruj sobie Dawid.

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 11, 2009, 23:42:44 pm »
*Tomasz

kamiiru

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-05-2006
  • Wiadomości: 2 791
  • Reputacja: 7
  • PSN ID: kamiiru
Odp: Oceny gier [NDS]
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 12, 2009, 23:12:10 pm »
DS to chłaaam. Tyle gier, same badziewia, gry na 5 minut ... to nie gry takie pokroju - grania
na poważnie, lecz gry jak na komorke, grac bo nuda ...

To powiedz w co grałeś, może Ci doradzimy co warto sprawdzić.