Autor Wątek: Dragon Age: Origins  (Przeczytany 64499 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

mateo

  • Gość
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #320 dnia: Listopada 22, 2009, 12:59:05 pm »
Panowie od czego mam zacząć!? Fallout 3, czy Dragon Age?

co bardziej przetrawi fan japońskich RPG..

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #321 dnia: Listopada 22, 2009, 13:05:17 pm »
Rozumiem, że zależy Ci na fabule. W takim razie Dragon Age będzie tutaj słusznym wyborem.

Mrocz

  • Gość
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #322 dnia: Listopada 22, 2009, 13:10:23 pm »
Panowie od czego mam zacząć!? Fallout 3, czy Dragon Age?

co bardziej przetrawi fan japońskich RPG..

Dragon Age.... Zdecydowanie :0 Oblivion był fajny, ale Fallout 3 jest po prostu nudnym RPGo-FPSem... :(

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #323 dnia: Listopada 22, 2009, 17:12:06 pm »
Po jakichś 20+ godzinach gry stwierdziłem, że mój bohater mi się nie podoba - jest za chudy, ma zbyt kościsty nos, za bardzo wysuniętą szczękę i po prostu jest brzydki. Bałem się, że tak jak w przypadku ME, nie ma sposobu na zmianę wyglądu bohatera w czasie gry. Na szczęście myliłem się :D. Za pomocą DA Toolset można (m.in) spokojnie stworzyć nową twarz i podpiąć ją do swojej postaci. Ba, możliwości, jakie daje toolset są o wiele większe niż to, co można zrobić za pomocą kreatora postaci w grze; opcji jest tyle, że nawet Simy przy tym wysiadają. Powiem tylko, że jest możliwość np. zdefiniowania długości rzęs czy ich "zakręcenia" ;) Powiem nawet więcej, jest tam nawet zakładka "Teeth" i suwaki pokroju TeethMissingLeft, TeethNoFront :lol:. Nie mam jednak pojęcia, jak zobaczyć efekt ich działania, bo nie udało mi się jeszcze rozpracować, jak wybrać animację do odtworzenia, wiec postać ma cały czas zamknięte usta.

Jeden z ciekawszych przykładów: można wybrać dwie tekstury skóry - podstawową i drugą, która będzie nachodzić na tą pierwszą. Bajer polega na tym, że można wybrać miejsca i stopień (dla każdego miejsca na twarzy) w jakim tekstury mają się wymieszać, w efekcie można mieć np. postać, która będzie miała twarz gładką jak u niemowlaka, ale np. z okolicami lewego oka pomarszczonymi, jak u staruszka :D.

W przypadku mężczyzny człowieka, w jednej z zakładek, są kształty twarzy 8 mężczyzn z gry (m.in. Duncana, Alistera, króla Cailina czy Loghaina). Toolset daje możliwość wymieszania tych kształtów w dowolnych proporcjach (np. 42% z Loghaina i 50% z Alistera) by w ten sposób stworzyć nowy kształt.

Dodatkowym plusem jest to, że można oczywiście głowę dowolnie obracać i przybliżać oraz, że można zmieniać oświetlenie (niestety, tylko kilka predefiniowanych), dzięki czemu nie ma już sytuacji, jaką np. ja właśnie miałem, że w kreatorze moja postać wydawała mi się ładna a w grze wyglądała już be.

Na razie bawię się tylko podstawowymi opcjami, ale na forum BioWare widziałem, że ludzie zmieniali kolory włosów na różne dziwne (niebieskie, różowe, czerwone), zmieniali tekstury twarzy itp. Sweet.
Widziałem też, jak ktoś przerobił Morrigan, czyli NPC'e chyba też można modyfikować. :D
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2009, 17:33:19 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #324 dnia: Listopada 22, 2009, 18:08:34 pm »
Cytuj
Widziałem też, jak ktoś przerobił Morrigan, czyli NPC'e chyba też można modyfikować.
Do kupienia DLC za miesiac za 10$ na konsolach :P

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #325 dnia: Listopada 23, 2009, 20:15:03 pm »
Jako zwolennik japońszczyzny też wybrałem Dragon Age'a. Co prawda poziom trudności na normalnym nie istnieje - postacie mają standardowo regen na HP i chyba MP, a że jest się z kimś, to praktycznie nie trzeba nic robić... Po prostu klimaty posapokaliptyczne jakoś mi nie pasują.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #326 dnia: Listopada 24, 2009, 10:29:27 am »
Panowie od czego mam zacząć!? Fallout 3, czy Dragon Age?

co bardziej przetrawi fan japońskich RPG..
Zdecydowanie DA. Choćby dla tego, że jest bardziej na topie.
No co .... Zawsze to jakiś argument.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #327 dnia: Listopada 30, 2009, 17:48:47 pm »
DA wreszcie zamówione :-D (wersja na Ps3). Miałem co prawda poczekać, aż gra trochę stanieje, no ale ile można czekać, a że teraz przypada mi wony weekend, to trzeba to jakoś wykorzystać :)

Pytanie początkowe: Jaką klasę polecacie, i co waszym zdaniem warto pakować?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #328 dnia: Grudnia 01, 2009, 13:59:53 pm »
DA wreszcie zamówione :-D (wersja na Ps3). Miałem co prawda poczekać, aż gra trochę stanieje, no ale ile można czekać, a że teraz przypada mi wony weekend, to trzeba to jakoś wykorzystać :)

Pytanie początkowe: Jaką klasę polecacie, i co waszym zdaniem warto pakować?

Bierz Maga, o ile w innych grach Bioware Magowie byli najlepsi w końcowej części gry (BG, Adept w ME, lolz) o tyle w DA jesteś koksem od początku. Ja nie dawałem prawie nic w czary ofensywne, grałem tak:

Wróg 1: Force Field (działa na bossów, nic nie zrobi przez 30 sekund, lol)
Wróg 2: Petrify (potem możesz Stone Fist na insta-kill)
Wróg 3: Crushing Prison (nic nie robi i w dodatku obrywa)

W tym momencie masz o 3. przeciwników mniej. W końcu boss wyjdzie z FF (wtedy już nikt inny nie żyje) - rzucam Hex i każdy cios jest Critical - Sten jechal za 120 :lol:

Jak chcesz mieć ciężko bierz Woja, gra Magiem jest EZ nawet na Koszmarze.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #329 dnia: Grudnia 01, 2009, 18:48:34 pm »
W sumie to zawsze na pierwszą grę biorę wojaka (albo coś podobnego), a maga dopiero za którymś tam podejściem i pewnie tak samo zrobię w DA.

Jakie są właściwie klasy do wyboru? Nie chcąc sobie spoilować gry, starałem się jak najmniej o niej czytać i dlatego jestem dosyć zielony w tych kwestiach.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #330 dnia: Grudnia 01, 2009, 20:05:45 pm »
Są trzy klasy: Wojownik, Mag oraz Szelma (Rouge).
Przy poziomie 7 i 14 możesz sobie jeszcze wybrać specjalizację (tyczy się to zarówno Twojej głównej postaci, jak i Twojego zespołu), która prócz umiejętności dawanych przez klasę dodaje następne 4 umiejętności. Specjalizacji trzeba się jednak najpierw nauczyć - albo kupujesz książkę od handlarza, albo ktoś Cię musi tego nauczyć (ktoś z drużyny, jeżeli on ma tą specjalizację, lub jakiś inny NPC).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #331 dnia: Grudnia 01, 2009, 20:19:01 pm »
Jest jeszcze mistyczny wojownik, ale nie wiem kompletnie nic na temat tej klasy. W ciągu całej gry zetknąłem się tylko z jednym mieczem dla tej klasy :P.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #332 dnia: Grudnia 01, 2009, 20:38:20 pm »
Chodzi zapewne o "Arcane Warrior" - jedna ze specjalizacji dla maga.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #333 dnia: Grudnia 02, 2009, 00:07:26 am »
Są trzy klasy: Wojownik, Mag oraz Szelma (Rouge).
Przy poziomie 7 i 14 możesz sobie jeszcze wybrać specjalizację (tyczy się to zarówno Twojej głównej postaci, jak i Twojego zespołu), która prócz umiejętności dawanych przez klasę dodaje następne 4 umiejętności. Specjalizacji trzeba się jednak najpierw nauczyć - albo kupujesz książkę od handlarza, albo ktoś Cię musi tego nauczyć (ktoś z drużyny, jeżeli on ma tą specjalizację, lub jakiś inny NPC).
No to w takim razie na bank biorę wojaka (człowieka) :D

BTW dzięki za rady :)


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #334 dnia: Grudnia 02, 2009, 00:57:32 am »
Jest jeszcze mistyczny wojownik, ale nie wiem kompletnie nic na temat tej klasy. W ciągu całej gry zetknąłem się tylko z jednym mieczem dla tej klasy :P.

http://dragonage.com.pl/v...der=asc&start=0
http://dragonage.com.pl/v...tyczny+wojownik

To tak jak chcesz uzupełnić swą wiedzę Chris.



POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #335 dnia: Grudnia 15, 2009, 16:55:40 pm »
Gram wojakiem-człowiekiem i jestem na 15 poziomie. Co tu wiele gadać, DA jest dla mnie grą roku 8) Żałuję jednak, że nie ma wersji kinowej do wyboru na konsolach i mam nadzieję, że nie stanie się to standardem. Nie oznacza to jednak, że dubbing jest zły, bo jest dobry i niektóre głosy są nagrane znakomicie (np Morrigan, Wayne), ale do takich hitów jak BG2 i Torment jest mu bardzo daleko. Tam polonizacji nie można było nic zarzucić, a wręcz można było się nią zachwycać. Tutaj natomiast znajdzie się kilka "sztucznych" głosów.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #336 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:20:22 pm »
A ja trochę ponarzekam. Nie wiem, to może wina, że już powoli wymiękam z takich gier, ale DA nie spełnił moich oczekiwań. Za dużo walki, która dzięki konsolowemu interfejsowi jest chaotyczna przy większej liczbie wrogów. Czasami w tej samej walce możemy mieć fart i rozwalić wszystkich wrogów po 5 minutach, a po wczytaniu save'a ginie cała drużyna po 30 sekundach.

Na plus zaliczę dialogi, bo są rozbudowane, ale już wszelkie umiejętności percepcji to już niekiedy pic na wodę, bo i tak mamy taki sam wynik rozmowy niżbyśmy grali debilem albo mistrzem retoryki. Fabuła już dość oklepana, ale dzięki tym szarym wyborom potrafiła nieraz zaskoczyć. Oczywiście klimat LoTR towarzyszy nam chyba przez całą grę. Strasznie się zawiodłem na muzyce bo po kilku dniach od skończenia nie pamiętam już żadnego motywu, podczas gdy ze starych gier Black Isle/Bioware mogę rozpoznać każdą nutkę :P. O masakrycznych utworach z menu każdego z RPG tego duetu chyba wspominać nie muszę.

Muszę to niestety powiedzieć, ale przy Fallblivionie lepiej się bawiłem, ale to pewnie przez klimat, który uwielbiam i zawsze będę kochał :P.

Najbardziej żałuje tych 26zł wydanych na ten je**ny dodatek, bo myślałem, że będę maksował grę do upadłego, więc skrzynia na przedmioty by się przydała. Okazało się, że kończąc grę miałem chyba 10 zadań w dzienniku do zrobienia bo już tak mnie nużyło :P. Oczywiście ta skrzynia sterczy w jednym miejscu, więc trzeba do niej iść przez całą mapę aby coś włożyć/wyciągnąć. Pierwszy i ostatni raz kupiłem coś dodatkowego w dniu premiery.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2009, 18:29:08 pm wysłana przez Chris »

Gonzosław

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-01-2007
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 0
  • "Now matter how hard u try u can't stop us now!!!"
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #337 dnia: Grudnia 16, 2009, 10:08:47 am »
Takie jedno pytanie. Czy jest opcja new game +, taka jak chociażby w Mass Effect?


Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #338 dnia: Grudnia 16, 2009, 10:20:45 am »
Nie ma Jarku, google nie gryzie. 8)

Gonzosław

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-01-2007
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 0
  • "Now matter how hard u try u can't stop us now!!!"
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #339 dnia: Grudnia 16, 2009, 10:36:11 am »
Piotrze, czy nie przypadkiem chciałeś coś zasugerować?  :P

Wiadomość scalona: Grudnia 16, 2009, 10:50:17 am
Swoją drogą gierka wymiata. Chęć stworzenia maga o ponad przeciętnych umiejętnościach, skłoniła mnie do wybrania specjalizacji arcane warriora- mistycznego wojownika. Jego potęga przejawia się brakiem konieczności dodawania zbędnych punktów do siły, tylko po to by móc nosić cięższy rynsztunek, zbroje. Mistycznego wojownika cechuje zależność: siła=magia. Zatem im więcej puntów przypiszemy do magii tym silniejsze ciosy oraz cięższe pancerze będzie mogła nosić nasza postać.
Przykładowe statystyki:
Strength:    n/a
Dexterity:    20
Willpower:    30 or 40
Magic:       MAX
Cunning:    n/a
Constitution:    n/a or 20

« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2009, 10:50:17 am wysłana przez Gonzosław »


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #340 dnia: Grudnia 20, 2009, 14:18:23 pm »
W krótkim czasie zaliczyłem ostatnio kilka świetnych tytułów, a Dragon Age zostawiłem sobie na deser. Uwielbiany gatunek, jeden z ulubionych developerów i zdecydowanie moje klimaty - byłem bardzo pozytywnie nastawiony, a tymczasem przeżywam spore rozczarowanie.

Ogromna w tym zasługa tragicznej oprawy wizualnej. Poruszamy się wąskimi ścieżkami, a mimo to trzyletni Oblivion, który może pochwalić się ogromnym, otwartym światem, prezentuje się nieporównywalnie lepiej. Tutaj nie zauważyłem nic, co wywarłoby na mnie jakiekolwiek pozytywne wrażenie, nic ponad prostą geometrię, ogarniającą pustkę i kiepskiej jakości tekstury. Blur w pierwszym etapie gry magiem może przyprawić o mdłości. Nie jest to jakiś przyjemny motion blur, ale paskudne, statyczne rozmazanie otoczenia. Do tego gra na dzień dobry atakuję męczącą i nieprzyjemną kolorystyką - przepalonymi czerwieniami i fioletem.

Ponieważ mechanika rozgrywki również niczym się nie wyróżnia, gra w moich oczach może obronić się jedynie bardzo dobrą fabułą i wciągającą przygodą. Póki co zastanawiam się ile EA płaci recenzentom, bo jeśli TO może dostać 9/10, dla Mass Effect należałoby zwiększyć skalę o przynajmniej cztery oczka.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #341 dnia: Grudnia 20, 2009, 15:08:10 pm »
Jeżeli chodzi o grafikę to nie jest aż tak źle. Jasne, tekstury, które nie znajdują się na postaciach (chociaż ponoć w wersji na konsole tekstury postaci są gorsze jakościowo, niż w wersji na PC), są paskudnie rozmazane o otoczenie ubogie w geometrię, ale mimo wszystko grafika wg mnie jest przyjemna - może nie zadziwia pod względem technicznym, ale tworzy klimat i się sprawdza. Wieża magów (chociaż nie widziałem jeszcze, jak wygląda ona, gdy zaczyna się grać jako mag, tylko potem, gdy się do niej wraca) faktycznie jest straszliwie monotonna jeżeli chodzi o kolorystykę, później jednak pojawiają się dużo ciekawsze i ładniejsze lokacje (chociaż są też i dużo brzydsze - głównie las). Fakt faktem jednak, gra sporo zyskuje gdy się w nią gra z widokiem izometrycznym, gdy te wszystkie low-res tekstury i low-poly obiekty nie rzucają się tak w oczy.

Na pewno gra ma jednak dużo lepszy, ciekawszy i bardziej zróżnicowany design etapów niż ME.

Jeżeli chodzi o fabułę - to mój pierwszy wRPG, nie licząc ME, więc nie wiem, jak porównywać ją z innymi tego typu tytułami - podobnie jak w ME sam wątek główny nie jest aż tak bardzo skomplikowany, chociaż kilka zwrotów akcji ma i wciąga; wszystkie misje związane z wątkiem głównym często skoncentrowane są wokół swojego własnego mini-wątku, który (luźno) łączy się z misją główną. Jednak sam świat jest bardzo bogaty jeżeli chodzi o historię (info w codeksie aż przytłacza, tyle tam tego jest), side-questy są dużo ciekawsze niż w ME, postacie (członkowie grupy) o wiele lepsze i bardziej zróżnicowane itp. No i wybory moralne, chociaż wciąż nie jest to to, czego się spodziewałem, wykonane są lepiej - chociaż większość wciąż sprowadza się do: jestem dobrym harcerzykiem i pomagam wszystkim/ jestem dupkiem i zabijam wszystko co się rusza, to jednak jest też sporo takich, gdzie miałem spore wątpliwości wybierając jedną z kilku opcji. Nie mówiąc juz o tym, że w kilku przypadkach któryś z wyborów może skończyć się zdobyciem bądź utratą jednego z członków załogi.

Sama przygoda zaś - czasami niektóre misje potrafią się straszliwie dłużyć (przeklęte Deep Roads) - ale ogólnie mnie przynajmniej wciągnęła. Na tyle, że, jak już wspomniałem wcześniej, jest to mój pierwszy klasyczny wRPG (ME to była raczej strzelanka TPP z licznymi elementami RPG i rozbudowanym systemem dialogów, którą przechodząc nawet na 100% za pierwszym razem można było ukończyć w jakieś 30 godzin), a mimo to już mam na liczniku jakieś 101 godzin gry (i przed sobą ostatnią misję).


EDIT: Może trochę przesadziłem z tymi dużo ciekawszymi side-questami, bo wciąż jest sporo, które polegają po prostu na przyniesieniu czegoś bądź udaniu się do punktu X i wybiciu kilku złych ludzi; jest jednak też sporo ciekawszych. Jednak przynajmniej tym razem nie odbywają się one w 3, 4 typach lokacji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2009, 17:19:58 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #342 dnia: Grudnia 20, 2009, 17:11:46 pm »
Ja osobiście byłem pozytywnie zaskoczony poziomem grafiki, bo po tych wszystkich filmikach i screenach spodziewałem się gorszej oprawy. Fakt, są ładniejsze gry, ale ogólnie jest bardzo dobrze.

Dragon Age nie wprowadza nowej jakości i jest głównie powielaniem pomysłów z poprzednich gier Bioware, ale mało która gra może mu dorównać rozbudowaniem i jakością rozgrywki.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #343 dnia: Grudnia 21, 2009, 10:55:32 am »
Jeżeli chodzi o fabułę - to mój pierwszy wRPG, nie licząc ME

Przepraszam, co to jest wRPG?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #344 dnia: Grudnia 21, 2009, 11:09:11 am »
West, western - wRPG to po prostu zachodni RPG. Trochę się dziwię, że Mr_Zombie jako pecetowiec nie grał w starsze produkcje tego typu, bo dla mnie PC właśnie takimi tytułami stoi. Ja tymczasem zacząłem jeszcze raz Dragon Age - tym razem wojownikiem i odbiór gry jest zupełnie inny. Graficznie nadal dość przeciętnie, ale nieporównywalnie lepiej. Kolorystyka i design zdecydowanie nie odpychają.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #345 dnia: Grudnia 21, 2009, 11:51:54 am »
Trochę się dziwię, że Mr_Zombie jako pecetowiec nie grał w starsze produkcje tego typu, bo dla mnie PC właśnie takimi tytułami stoi.

Szczerze,to sam się dziwię ;D

Po prostu przez długi czas, powiedzmy, "wmawiałem sobie", że tego typu gry są nie dla mnie, że nie lubię patrzeć i porównywać różnych statystyk itp; dodatkowo, gdybyś zapytał mnie jeszcze kilka lat temu, powiedziałbym, że nie lubię fantasy :P. Na szczęście pod względem RPG'ów zacząłem już resocjalizację i w przyszłym roku zamierzam zaliczyć kilka klasyków, które jako idiota pominąłem. ;)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #346 dnia: Grudnia 21, 2009, 12:29:54 pm »
Trochę się dziwię, że Mr_Zombie jako pecetowiec nie grał w starsze produkcje tego typu, bo dla mnie PC właśnie takimi tytułami stoi.

Szczerze,to sam się dziwię ;D

Po prostu przez długi czas, powiedzmy, "wmawiałem sobie", że tego typu gry są nie dla mnie, że nie lubię patrzeć i porównywać różnych statystyk itp; dodatkowo, gdybyś zapytał mnie jeszcze kilka lat temu, powiedziałbym, że nie lubię fantasy :P. Na szczęście pod względem RPG'ów zacząłem już resocjalizację i w przyszłym roku zamierzam zaliczyć kilka klasyków, które jako idiota pominąłem. ;)

No to Legendy RPG na dobry początek :). Maaaasa grania za 60zł.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2009, 12:32:15 pm wysłana przez Chris »

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #347 dnia: Grudnia 21, 2009, 12:33:49 pm »
Trochę się dziwię, że Mr_Zombie jako pecetowiec nie grał w starsze produkcje tego typu, bo dla mnie PC właśnie takimi tytułami stoi.

Szczerze,to sam się dziwię ;D

Po prostu przez długi czas, powiedzmy, "wmawiałem sobie", że tego typu gry są nie dla mnie, że nie lubię patrzeć i porównywać różnych statystyk itp; dodatkowo, gdybyś zapytał mnie jeszcze kilka lat temu, powiedziałbym, że nie lubię fantasy :P. Na szczęście pod względem RPG'ów zacząłem już resocjalizację i w przyszłym roku zamierzam zaliczyć kilka klasyków, które jako idiota pominąłem. ;)

No to Legendy RPG na dobry początek :). Maaaasa grania za 60zł.

O którą kolekcje Ci konkretnie chodzi?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #348 dnia: Grudnia 21, 2009, 12:36:15 pm »
Trochę się dziwię, że Mr_Zombie jako pecetowiec nie grał w starsze produkcje tego typu, bo dla mnie PC właśnie takimi tytułami stoi.

Szczerze,to sam się dziwię ;D

Po prostu przez długi czas, powiedzmy, "wmawiałem sobie", że tego typu gry są nie dla mnie, że nie lubię patrzeć i porównywać różnych statystyk itp; dodatkowo, gdybyś zapytał mnie jeszcze kilka lat temu, powiedziałbym, że nie lubię fantasy :P. Na szczęście pod względem RPG'ów zacząłem już resocjalizację i w przyszłym roku zamierzam zaliczyć kilka klasyków, które jako idiota pominąłem. ;)

No to Legendy RPG na dobry początek :). Maaaasa grania za 60zł.

O którą kolekcje Ci konkretnie chodzi?

http://www.gram.pl/sk8_9griHu1_Legendy_RPG.html

   1. Baldur's Gate II: Cienie Amn
   2. Baldur's Gate II: Tron Bhaala
   3. Icewind Dale II
   4. Lionheart: Legacy of the Crusader
   5. Baldur's Gate
   6. Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy
   7. Planescape: Torment
   8. Icewind Dale
   9. Icewind Dale: Heart of Winter

Oczywiście do tego dokupić Arcanum i Fallouty i będzie chyba większość klasyków :).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2009, 12:37:50 pm wysłana przez Chris »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #349 dnia: Grudnia 21, 2009, 16:52:59 pm »
Faktycznie ciekawy pakiet. Osobiście grałem w każdą z tych gier i najbardziej odstaje Lionheart (choć początek ma bardzo dobry). W sumie jeśli ktoś nie ma wprawy w takich grach to Icewind Dale I i II też może sobie odpuścić. Za to Baldury i Tormenta (tego szczególnie) trzeba przejść, bo drugich takich gier nie ma. Dragon Age to świetna gra, ale raczej nie ma wielkich szans na przejście do historii i klasyki gatunku.

Co do pakietu, to żeby przejść cały (przy optymistycznych założeniach), wyjdzie z 500 godzin :)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #350 dnia: Grudnia 21, 2009, 16:55:14 pm »
W sumie to chyba się skuszę. Na przyszły rok i tak nie zapowiada się nic, co by mnie zaciekawiło na PC (prócz ME2 w styczniu oraz, jak Bozia albo Capcom da, DLC do RE5), więc i tak zamierzałem w przyszłym roku pograć trochę w klasyki.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #351 dnia: Grudnia 22, 2009, 11:36:18 am »
West, western - wRPG

Aha.
Dziękować.

Pakiet superowy, tylko ten Lionheart mi wybitnie nie podszedł- największe rozczarowanie ever, no ale to moje zdanie.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #352 dnia: Grudnia 29, 2009, 19:51:33 pm »
Dragon Age: Return to Ostagar DLC
http://www.gamersdigest.net/4233/dragon-age-return-to-ostagar-dlc/

Cytuj
BioWare, a division of Electronic Arts, announced today that the Return to Ostagar downloadable content (DLC) for Dragon Age: Origins will be released on January 5 in North America and Europe for the Xbox 360 and PC versions of the game at a cost of 400 BioWare Points or Microsoft Points. The DLC will be available for the PlayStation 3 later in January priced at $4.99.

Return to Ostagar allows players to exact their revenge and embark on a quest for the mighty arms and armor of the once great King Cailan when they revisit Ostagar, the site of the Grey Wardens’ darkest hour, to reclaim the honor and learn the secrets of Ferelden’s fallen king.

Return to Ostagar summons players to a new quest in which they will return to the fateful battleground in Ostagar where the Grey Wardens were nearly wiped out. Players will discover King Cailan’s top-secret political agenda and go behind enemy lines to revisit a place that many feared had been lost to history.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #353 dnia: Grudnia 29, 2009, 23:44:15 pm »
Pewnie w dadzą w DLC dopakowaną zbiorę Cailana i zaraz sprzedaż wzrośnie :lol:
A tak na serio, to za taką cenę może być warty kupna.

Grał ktoś w Wardens Kepp? Warto kupić?

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #354 dnia: Grudnia 30, 2009, 00:12:02 am »
jakoś nie mam sił żeby przejść tę grę jeszcze raz... Poznałem fabułę i jedyne co teraz mnie interesuje to walka ale jak sobie pomyślę że musze się przekopac przez tonę tekstu to mi sie odechciewa...;-)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #355 dnia: Grudnia 30, 2009, 02:16:54 am »
Grał ktoś w Wardens Kepp? Warto kupić?

Zadania w liczbie jednego, ładny pancerzyk (niestety levelowany w zależności od poziomu postaci), możliwość wykucia najlepszego miecza w grze i skrzynia. Warden's Keep mam od początku i naprawdę trudno mi wyobrazić sobie grę bez tego kufra, a jego brak w obozie drużyny to wg mnie niemały skandal.

Pomysł wydawania pojedynczych questów w cenie kilkudziesięciu złotych kompletnie do mnie nie przemawia.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #356 dnia: Stycznia 05, 2010, 12:00:06 pm »
Gra ledwo wyszła, a już się szykuje pełnoprawne rozszerzenie - nie, nie żadne DLC, ale spore, wydane na płycie rozszerzenie.
Dragon Age: The Awakening ma wyjść a Marcu i ma kosztować $39.99 (gamestop, wersja na PS3 i X0):



Cytuj
  • A Stunning World Expanded: BioWare’s deepest universe to date just got bigger with an all new area of the world to explore, Amaranthine
    • Unlock the secrets of the Darkspawn and their true motivations
    • Rebuild the Grey Warden order and establish their base of operations at Vigil’s Keep
  • All-new Complex Moral Choices: Embark on an epic story that is completely defined and reactive to your play style
    • Shape your entire experience based on the choices you make and how your handle complex situations
  • New Ways to Customize your Hero: Experience additional spells, abilities, specializations, and items to further personalize and customize your hero and party
    • Import your character from Dragon Age: Origins or start anew as a Grey Warden from the neighboring land of Orlais
    • Encounter five all-new party members and an old favorite from Dragon Age: Origins
  • Even more Bone-Crushing, Visceral Combat: Battle against a new range of horrific and terrifying creatures
    • Put your skills to the test against an evolved, intelligent breed of Darkspawn and other menacing creatures including the Inferno Golem and Spectral Dragon!

Mówi się, że główny wątek w dodatku ma trwać jakieś 15 godzin.

--------

A wracając do głównej gry, w święta miałem w końcu czas ją ukończyć i OMG, gra jest świetna. ;]
W sumie ukończyłem ją w 105 godzin, z postacią na 22 poziomie oraz z wykonanymi wszystkimi możliwymi questami (a przynajmniej pod koniec przeszedłem się jeszcze po całym świecie i nikt już niczego ode mnie nie chciał).


Odnośnie co do tego, co wcześniej pisał Iras odnośnie grafiki, w Media Markt ostatnio na PS3 był włączony właśnie Dragon Age (pomijam fakt, jak wielką to głupotą  - za pada zabierały się dzieciaki - coś, co sięgało mi nawet nie do pasa o_O - i w ogóle nie wiedziały, co tam robić, narzekały, że nie da się walczyć itp.; prawda, że idealna gra, by puścić ją na stoisku). Jeżeli Wieża Magów w wersji na konsole ma tak samo spieprzoną kolorystykę, jak to było w Orzammar w wersji w Media Markt, gdzie wręcz sądziłem, że po prostu monitor się zepsuł (wszystko było przekolorowane na nieprzyjemny brązowo-czerwony kolor, tak jakby kolory niebieski i cyjan prawie wysiadł), to ja się nie dziwię, że mogłeś narzekać na fioletowo-niebieską kolorystykę w Wieży Magów. :|
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2010, 12:08:46 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #357 dnia: Stycznia 06, 2010, 01:30:08 am »
Trailer:


I strona główna:
http://dragonage.bioware.com/awakening

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2010, 01:36:20 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #358 dnia: Stycznia 06, 2010, 09:04:03 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dragon Age: Origins
« Odpowiedź #359 dnia: Stycznia 06, 2010, 16:15:14 pm »
Na którą konsolę lepiej kupić DA?? Czy może zasadniczych różnic nie ma pomiędzy wersjami??