News

Baldur's Gate 3 jednak trafi na Xboxa! Premiera jeszcze w tym roku

Lepiej późno niż wcale.

Pewnie słyszeliście już o Baldur's Gate 3 i jak wielkim hitem stała się ta produkcja w zaledwie kilka tygodni -  Baldur's Gate 3 to gigantyczny hit!. Wystarczy powiedzieć, że w serwisie Metacritic po kilkudziesięciu recenzjach trzyma się wciąż na bardzo wysokim poziomie 96 punktów na 100, a ostatnie wyniki sprzedaży pozwalają sądzić, że jej sprzedaż również idzie świetnie.

Tytuł do tej pory zadebiutował jedynie na PC, toteż prawdziwy boom popularności może nadejść wraz z premierą na konsolę PS5, jaka została zaplanowana na 31 sierpnia. Do tej pory przedstawiciele studia pytani o wersję na Xbox, wciąż twierdzili, że mają problemy z zapewnieniem funkcjonalności split-screen na słabszym Xboxie, czyli Xbox Series S i stąd wynika opóźnienie w premierze na konsoli zielonych. Teraz po spotkaniu z szefem marki Xbox, Philem Spencerem oznajmiono, że produkcja ukaże się na Xboxie jeszcze w tym roku, a wersja na XSS będzie po prostu pozbawiona problematycznej dla deweloperów funkcji split-screen.

Konkretnego terminu nie podano, choć biorąc pod uwagę, że wersja na PS5 została i tak opóźniona względem tej pecetowej, to można przypuszczać, że studio da sobie czas do samej gwiazdki na przygotowanie odpowiedniego portu. Jej przedsmak poznamy już za tydzień wraz z premierą wersji na konsolę Sony, która prawdopodobnie zapewni bardzo przybliżone do Xbox Series X doświadczenia.

A czy Wy czekacie na premierę Baldur's Gate 3 na konsolach? Nasza redakcja jak najbardziej! ;)

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 14 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Larian otworzy studio w Polsce! - 20.05.2024 12:45
Baldur's Gate 3 trzyma się z dala od Xbox Game Pass. - 18.12.2023 07:45
Baldur's Gate 3 to gigantyczny hit! - 04.08.2023 17:16
Baldur's Gate 3 z nowymi fragmentami gameplayu - 11.09.2020 16:53
Niedawno pisaliśmy też o...

Wideorecenzja: Quake 2 Remastered

arrow-right
arrow-right

Zagraj w The Crew: Motorfest przez 5 godzin

Komentarze
...
31.0.***.*** • #1
m4teks
330 dni temu

I bardzo dobrze :)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: