News

Larian otworzy studio w Polsce!

Gotowi na poważne RPG-owanie w kraju?

Choć ostatnimi czasy sytuacja studiów deweloperskich w Polsce zaczyna się pogarszać, to wciąż rodzimy gamedev trzyma się mocno. Na tyle mocno, że Larian Studios — uznany deweloper takich hitów jak Divinity: Original Sin, czy Baldur's Gate 3 ogłosił, iż to właśnie w Polsce otwiera swój nowy oddział!

Larian Studios Warsaw, bo tak ma nazywać się oddział, dołączy do globalnego zespołu siostrzanych studiów w Quebecu, Dublinie, Guildford, Barcelonie, Gandawie i Kuala Lumpur. Rekrutacja na stranowiska trwa i deweloperzy poszukują obecnie chociażby RPG Designera, czy programisty narzędzi.

Co ciekawe w tej mocno zdominowanej przez męczyzn branży, szefową studia została kobieta — Ula Jach. Tak wypowiedziała się na temat warszawskiego oddziału Larian.

Decyzja o założeniu stacjonarnego studia w Warszawie podkreśla nasze zaangażowanie w rozwijanie kreatywności, współpracy i innowacji w sercu tętniącej życiem gamingowej sceny w Polsce.

Pozostaje nam życzyć sukcesów i liczyć na to, że warszawskie studio odegra znaczącą rolę w przyszłych grach Larian, oraz zagwarantuje polskim graczom dostęp do tłumaczeń, z którymi ostatnio w branży jest krucho.

Źródło:
  • Informacja prasowa
Czas czytania: 1 minuta, 57 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Dołącz do redakcji GameOnly! Szukamy nowych redaktorów

arrow-right
arrow-right

Ghost of Tsushima nowym hitem na PC! Tytuł Sucker Punch przebił rekord God of War

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: