News

Baldur's Gate 3 z nowymi fragmentami gameplayu

Mimo izometrycznego ducha, scenkom w grze bliżej do Wiedźmina i Dragon Age.

Nie jestem miłośnikiem gier opartych na systemach Dungeons & Dragons - są powolne, a miliony nietypowo nazwanych statystyk nie pomagają w ich zrozumieniu - znacznie bardziej przemawiają do mnie Diablo, Dungeon Siege czy nawet nasz rodzimy Wiedźmin, a Baldur, Ice Wind, Neverwinter czy Pillars of Eternity i pokrewne zawsze odpychają mnie po raptem kilku godzinach gry.

Twórcy Baldur's Gate 3 chyba zwietrzyli pismo nosem, bo starają się do skostniałego już gatunku wprowadzić nieco zmian, aby gra była bardziej wciągająca. Najnowsza część Wrót Baldura będzie miała więc nie tylko zupełnie nową kamerę, pokazującą scenki z dialogami z normalnej perspektywy, ale też same postaci będą pieczołowicie wykonane.

BG3 będzie też posiadać opcję gry przez sieć do 4 osób (a zatem każdy członek drużyny będzie sterowany przez człowieka), do tego streamerzy dostana opcję wyświetlania "głosowania" dla swoich widzów, którą opcję dialogową wybrać (to może mieć ciekawe konsekwencje).

Gra na pewno dostanie polskie napisy (niestety nie wygląda na to, żeby znów udało się usłyszeć w rodzimym języku coś na styl legendarnego Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę - odpowiedzialne za te pierwsze legendarne tłumaczenia gier CDP niedawno zbankrutowało).

Nie jest wciąż znana data premiery, ale posiadacze PCtów będą mogli we wczesnym dostępie zagrać w pierwsze 25 godzin gry już od 30 września. Po dokończeniu reszty zawartości i wprowadzeniu poprawek zasugerowanych w fazie early access, gra wyjdzie również na konsolach - w tym na PS5 i XSX/XSS.


Czas czytania: 2 minut, 21 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Larian otworzy studio w Polsce! - 20.05.2024 12:45
Baldur's Gate 3 trzyma się z dala od Xbox Game Pass. - 18.12.2023 07:45
Baldur's Gate 3 jednak trafi na Xboxa! Premiera jeszcze w tym roku - 24.08.2023 18:45
Baldur's Gate 3 to gigantyczny hit! - 04.08.2023 17:16
Niedawno pisaliśmy też o...

Konkrety o PlayStation 5 już w środę - zobaczymy PlayStation 5 Showcase

arrow-right
arrow-right

Japończycy również dostali możliwość rezerwacji preorderów PlayStation 5

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1403 dni temu

Nope. Nope.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: