News

Baldur's Gate 3 z tytułem Gry Roku 2023!

Baldur's Gate 3 pokonał konkurentów i zdobył statuetkę Najlepszej Gry Roku 2023.

Coroczne wydarzenie The Game Awards budzi duże zamieszanie. Zarówno liczne premiery jak i rozdawane nagrody sprawiają, że wydarzenie jest najchętniej oglądanym show w branży. Z tego powodu bardzo wysokim prestiżem cieszy się statuetka Gry Roku przyznawana za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia gier.

W tym roku ilość wysoko ocenianych premier była tak duża, że do końca nie było pewne, kto zdobędzie główną nagrodę. Tytułowi Larian Studios udało się jednak zwyciężyć z takimi hitami jak The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Alan Wake 2 czy Marvel's Spider-Man 2. Twórcy stworzyli prawdziwą grę RPG na setki godzin, do której gracze będą wracać przez wiele lat.

Za przyznaniem nagrody głosowali zarówno gracze za pomocą strony internetowej jak i dziesiątki największych na świecie redakcji z branży gier wideo co sprawia, że przyznana nagroda nie jest wyłącznie wyborem małej grupy społeczności. Baldur's Gate 3 dołącza do tak uznanych tytułów jak Elden Ring, It Takes Two, czy The Last of Us: Part II.

Zgadzacie się z przyznaniem nagrody właśnie dla Baldur's Gate 3, czy może mieliście swojego własnego faworyta? Jak myślicie, jaka gra ma potencjał, aby otrzymać nagrodę w przyszłym roku? Koniecznie podzielcie się opinią w komentarzach!

Czas czytania: 2 minut, 9 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

World of Goo 2 zadebiutuje już w przyszłym roku

arrow-right
arrow-right

Monster Hunter powróci w 2025 roku! Capcom ujawnia kolejną grę

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: