News

BioWare planuje wskrzeszenie "prestiżowej" marki. Firma szuka pracowników

Gry nie powinniśmy się jednak szybko spodziewać, jeśli w ogóle się ukaże.

Historia BioWare to dla jej fanów przepiękna saga zakończona dramatem. Niegdyś dumne i potężne studio, prawdziwy pionier gier nowoczesnych RPG-ów przez lata bardzo podupadł i stał się pośmiewiskiem za sprawą Anthem czy błędów w Mass Effect Andromeda. Dziś z tej potężnej firmy z długą historią nie zostało już wiele. Sporo z kluczowych pracowników pracujących nad dawnymi hitami odeszła, a Ci, którzy zostali, wciąż zmagają się z restrukturyzacją ostatniej wtopy dewelopera — Anthem  Anthem doczeka się gruntownej przebudowy. Gracze poczekają na nową zawartość.

O studiu znów zrobiło się głośno za sprawą ogłoszenia o pracę , jakie znalazło się w internecie. Firma szuka kogoś na stanowisko dyrektora technicznego i nie byłoby w nim nic szczególnie interesującego gdyby, nie fakt, iż w opisie stanowiska znalazła się wzmianka o pracy nad grą AAA będącą kontynuacją jednej z prestiżowej marek studia.

Jako że nowy pracownik firmy miałby objąć pieczę nad procesem produkcyjnym wspomnianego tytułu, to spodziewamy się, iż jego ewentualna premiera nie nastąpi raczej w najbliższym czasie. Nie wiemy także, do której serii ma on należeć i choć kandydatów w portfolio BioWare jest całkiem sporo, to najbardziej prawdopodobny wydaje się wybór Mass Effect albo Dragon Age.

Marki te wciąż rozbudzają spore emocje u fanów, którzy głodni kolejnych tytułów z serii śledzą Twitterowe profile firmy i wylewają na nich swe żale po kolejnych nic niewnoszących i rozbudzających jedynie apetyty graczy tweetach deweloperów. Miejmy nadzieję, iż tym razem będzie inaczej i BioWare przestanie teasować, a zacznie nad swoimi kultowymi IP pracować.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 26 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Zapowiedziano Quantum Error. Horror trafi na PlayStation 5

arrow-right
arrow-right

Na PlayStation 3 nie przeczytasz już wiadomości z innych konsol

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: