News

Anthem doczeka się gruntownej przebudowy. Gracze poczekają na nową zawartość

Czasem trzeba poświęcić parę DLC w imię lepszej przyszłości ;).

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o nowej aferze związanej z Anthem  W Anthem wciąż są świąteczne dekoracje, ale nie oznacza to, że gra została porzucona. Deweloperom dostało się wtedy za pozostawienie w grze ozdób świątecznych, co jedna z osób pracujących w redakcji serwisu GamesRadar odebrała jako oznakę porzucenia gry przez twórców. Jak się później okazało, ci informowali o przedłużeniu świątecznego ewentu aż do lutego już wcześniej, w celu wydłużenia możliwości wypełniania nowych zadań i zdobywania przedmiotów, jakie były dostępne w tym wydarzeniu.

W artykule opowiadaliśmy także o nieciekawej sytuacji tytułu, który od jakiegoś czasu nie otrzymał żadnej dużej aktualizacji, co niektórzy gracze potraktowali jako porzucenie wsparcia. Teraz wiemy już, z czego tak długi przestój wynikał.

BioWare na swojej stronie poinformowało bowiem graczy, iż zamierza przebudować tytuł od podstaw. Potwierdziły się tym samym krążące od miesięcy po internecie plotki, które przepowiadały gruntowną modyfikację kluczowych mechanik gry. Przedstawiciel firmy we wpisie wyjaśnił, iż pomimo konsekwentnego wprowadzania łatek i DLC przez cały ostatni rok wielu graczy wciąż miało sporo pretensji o podstawowe mechaniki gry takie jak zdobywanie przedmiotów czy mało satysfakcjonujący endgame dlatego deweloperzy zdecydowali się na bardzo poważny krok — totalną przebudowę produkcji niemal od podstaw.

Przez ilość pracy, jaką należy w to zadanie włożyć, gracze nie mogą w najbliższych miesiącach liczyć na żadne poważne DLC, a produkcja będzie otrzymywała pomniejsze łatki. Deweloperzy wykorzystają także przygotowane poprzednio ewenty, do których zamierzają na przestrzeni przyszłych miesięcy powrócić.

Nie podano terminu zakończenia prac, ale można się spodziewać, że nie nastąpi to prędko. Gruntowne przebudowy już istniejących gier zdarzają się bowiem niezwykle rzadko. Zadanie to wymaga tak ogromnego nakładu pracy i środków, że deweloperzy często pomimo niezbyt szczęśliwych podstawowych mechanik wolą łatać produkcje aktualizacjami i dodatkami, zamiast naprawić ich podstawy. Cieszy fakt, że BioWare po miesiącach krytyki w końcu się na to zdecydowało, lecz nie wiadomo czy dla zmagającej się z odpływem graczy produkcji nie jest już na taki krok za późno.

Anthem zadebiutował 8 grudnia 2018 roku na PS4, Xbox One oraz PC w polskiej wersji językowej.

Tagi:
Platformy:
Gry:
Czas czytania: 3 minut, 1 sekunda
Niedawno pisaliśmy też o...

Darmowy Motyw Dynamiczny z The Last of Us II rozpoczyna odliczanie do premiery

arrow-right
arrow-right

Microsoft broni polityki braku exów na Xbox Series X. Firma stawia na jak największe grono klientów

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1616 dni temu

Nie widzę najmniejszego sensu w próbę reanimowania trupa. Kasę włożoną na poprawki i dalszy marketing mogliby przeznaczyć już na nowe IP.

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
1616 dni temu

Mogli to zrobić, ale zaraz po premierze, moim zdaniem teraz jest już za późno. Lepiej jakby włożyli to w nowe IP jak mówisz.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: