News

BMW M4 Coupé zaprezentuje się posiadaczom GT6

Polyphony Digital Inc., twórcy niedawno wydanej gry Gran Turismo 6 na PlayStation 3, oraz BMW ogłosili, że w najnowszej aktualizacji gry dostępne jest BMW M4 Coupé. Właściciele GT6 będą jednymi z pierwszych, którzy poznają BMW M4 Coupé, na razie w formie wirtualnej, zanim samochód trafi do sprzedaży w 2014 r. By uczcić tę współpracę między BMW a Gran Turismo 6, w GT6 przez dwa tygodnie, od dzisiaj do 26 grudnia 2013 r., trwać będzie wyjątkowe wydarzenie, udostępniające BMW M4 Coupé.

Wyzwanie BMW M4 Coupé Super Lap odbędzie się na torze Nürburgring Grand Prix i da graczom szansę na wypożyczenie samochodu na czas wyścigu, pozwalając zobaczyć ten wspaniały pojazd w świecie wirtualnym przed jego premierą w świecie rzeczywistym.

Do tej pory BMW M4 Coupé pokazywany był publicznie tylko jako samochód koncepcyjny, ale dzięki innowacyjnej współpracy z BMW M GmbH firma Polyphony Digital miała okazję uzyskać dostęp do auta jeszcze w fazie projektowania, celem jak najwierniejszego odtworzenia auta BMW M4 Coupé w Gran Turismo 6.

Zakamuflowana wersja BMW M4 Coupé pojawiła się niespodziewanie podczas niesamowitej premiery Gran Turismo 6 w hiszpańskiej Rondzie. Kazunori Yamauchi, legendarny twórca serii Gran Turismo®, mógł przejechać nowym samochodem kilka okrążeń Ascari Race Resort.

Seria Gran Turismo doczekała się szóstej odsłony w swojej 15-letniej historii, a nowy samochód reprezentuje filozofię piątej generacji BMW M zastosowaną przy M3; numeru M4 użyto, by odróżnić ten wariant od czterodrzwiowego M3.

Ci, którzy kupili Gran Turismo 6 będą mogli poznać wirtualną wersję potężnego, 6-cylindrowego rzędowego silnika BMW M4 Coupé. Technologia M TwinPower Turbo zapewnia moc 431 koni mechanicznych w samochodzie, który waży tylko 1497 kg. Nowa symulacja fizyki, aerodynamika, modele zawieszenia i opon oraz niezwykle wysoka rozdzielczość w Gran Turismo 6 sprawiają, że BMW M4 Coupé wygląda i zachowuje się jak jego odpowiednik w świecie rzeczywistym. Oprócz udziału w specjalnym wydarzeniu Super Lap na Nürburgring, właściciele GT6 mogą wypróbować nowy samochód w 37 lokacjach (w tym Ascari) w ponad 100 konfiguracjach. Samochód można też uchwycić w niesamowitych miejscach w Podróży Fotograficznej w grze.

Udostępnienie tak znanego modelu w grze przed jego premierą, dowodzi szacunku, którym darzą się ten gigant motoryzacji i Polyphony. – Ekscytujemy się „premierą” BMW M4 Coupé w Gran Turismo 6 – wyjaśnia dr Friedrich Nitschke, prezes BMW M GmbH. – BMW M4 Coupé wykorzystuje technologię sportową na drodze, a tysiące okrążeń na legendarnym Nürburgring Nordschleife – najbardziej wymagającym torze na świecie – przygotowały go na to. Nie mogę się doczekać by zobaczyć, jak samochód wygląda i zachowuje się na tym samym torze w Gran Turismo.

Z tej współpracy dumny jest też prezes Polyphony Digital, Kazunori Yamauchi: – Cudownie jest móc pracować nad nowymi samochodami. Chciałbym podziękować BMW za udostępnienie nam wszystkich danych, potrzebnych do stworzenia BMW M4 Coupé na tak wczesnym etapie. To fantastyczny samochód. Czułem się zaszczycony, mogąc przejechać kilka okrążeń po Ascari w trakcie premiery Gran Turismo 6 i jestem przekonany, że fani Gran Turismo poczują tę samą radość z bycia jednymi z pierwszych, którzy mogą wypróbować BMW M4 Coupé.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 17 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Na co czekamy w 2014? Ranking GameOnly.pl

arrow-right
arrow-right

Wilk zamiast psa tylko w Call of Duty: Ghosts

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: