News

Call of Duty Black Ops: Cold War nie dostanie darmowej aktualizacji do next-genów

Microsoft ostrzegał, że Smart Delivery nie jest obowiązkiem. Ale miało chodzić o aktualizacje graficzne, a nie wsteczną kompatybilność na obu konsolach.

Activision swego czasu znane było z wyciskania z graczy każdej złotówki, za pomocą skrzynek z losowymi przedmiotami, mnóstwem DLC i pobieraniem opłat nawet za inny kolor celownika do gry. Pojawiło się jednak w ostatnim czasie parę gier, które dostały darmowe DLC, albo nawet całe duże aktualizacje (np Crash Team Racing dostał kilkadziesiąt skinów i 8 nowych tras).

Cóż, chwilowa zmiana długo nie potrwała, a wraz z nową generacją Acti znów szykuje na graczy skok na kasę. Gracze grzebiąc w plikach obecnych części COD znaleźli już pierwsze fragmenty materiałów promocyjnych kolejnej części i wygląda, że wbrew trendowi, Call of Duty Black Ops: Cold War nie będzie poprawnie działało na next-genach. Jak rozumiem, sama gra i zapewne tryb single player się odpalą, bo w końcu konsole mają być kompatybilne wstecznie, ale tryb multiplayer odrzuci nasze połączenia, jeśli nie odpalimy gry z platformy na którą ją kupiliśmy. Gra na obie platformy ma być dostępna w osobnym, droższym wydaniu Cross-Gen. Activision zapewne chce sobie jakoś zrekompensować utrzymywanie serwerów obu platform, ale w tej sytuacji pachnie mi to brakiem cross-playa między generacjami... tak czy siak gracze na pewno będą wzburzeni gdy już gra zostanie oficjalnie zaprezentowana i te informacje się potwierdzą.

Black Ops Cold War ma być kontynuacją Black Ops, wciąż osadzoną w czasach zimnej wojny (wiem, domyśliliście się tego już z tytułu). Nie wiadomo kiedy gra zadebiutuje, ale tego dowiemy się zapewne już w czwartek w czasie prezentacji gamescomowej ( Otwarcie gamescomu czyli Opening Night Live zostanie nadane... z Los Angeles).
Gracze którzy przeglądali pliki gry znaleźli jednak informację, że kody na season pass dołączone do droższego wydania gry należy zrealizować do 13 listopada 2021, a ponieważ kody zazwyczaj są ważne wielokrotność 365 dni, wygląda, że gra wyjdzie 13 listopada 2020. Jeśli tego samego dnia wyjdzie na next-geny, byłaby to już kolejna po Yakuza Like a Dragon podpowiedź dotycząca premiery next-genów.

Czas czytania: 2 minut, 45 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Ratchet i 12 innych gier wśród 38 zapowiedzi jakie zobaczymy pojutrze

arrow-right
arrow-right

Otwarcie gamescomu czyli Opening Night Live zostanie nadane... z Los Angeles

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: