News

Cyberpunk 2077 na Xboxie Series X za darmo dla posiadaczy wersji na Xboxa One

Kupując grę we wrześniu, kupujesz tak naprawdę dwie gry.

Dopiero co Microsoft poinformował, że wprowadza opcję "kupując grę na Xboxa, kupujesz ją na wszystkie Xboxy na jakie wyszła" ( Microsoft podał szczegóły na temat nowego Xboxa), a już CD Projekt RED jako pierwsza firma potwierdza, że ich gra dołączy do tego programu.

Oznacza to, że jeśli kupicie Cyberpunka 2077, 17 września 2020, na Xboxa One, to gdy gra wyjdzie na Xboxie Series X, będziecie mogli w nią zagrać w wersji przeznaczonej na tę konsolę, a nie w wersję "wsteczną kompatybilnie" i to zupełnie za darmo.

Niestety, na tę chwilę nie wiadomo, czy dotyczy to jedynie cyfrowych gier (to jest akurat proste do zrobienia, cross-buy oferuje dla wielu gier także PlayStation, swego czasu mnóstwo gier z PS+ na tym korzystało), czy również tych na płytach. Oczywiście nie jest to nie do przejścia dla płyt - konsola musiałaby ściągnąć cyfrową wersję gry dla Xboxa Series X, ale pozwolić odpalić ją tylko gdy w czytniku jest odpowiednia płyta, co jest generalnie standardowym zachowaniem konsoli. Jest to więc jak najbardziej wykonalne i raczej odporne na oszustwa.

Przy okazji CD Projekt potwierdził, ze Cyberpunk wyjdzie na next-geny, bo wcześniej obstawał raczej przy "jak już wyjdzie, to wtedy przyjrzymy się tej możliwości". Nie wiadomo jeszcze, czy dodatek multiplayerowy będzie darmowym DLC do głównej gry czy też osobną produkcją, bardzo jednak możliwe, że wyjdzie właśnie w momencie gry na next-geny, aby gracze mieli powód powrócić do gry te kilka miesięcy po premierze.

Czas czytania: 2 minut, 19 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

EA skasowało kolejny tytuł z uniwersum Star Wars. Gra miała być spin-offem Battlefront 2

arrow-right
arrow-right

Microsoft podał szczegóły na temat nowego Xboxa

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: