News

Cyberpunk na gameplayu z PS4 Pro, PS5 i vs. PC

To wciąż nie gameplay z podstawowej wersji konsoli, ale w końcu widać gdzie odbędą się cięcia.

Cyberpunk 2077 po niemal 8 miesiącach od pierwotnej premiery ciągle nie może doczłapać się na rynek - i niezmiennie wg. plotek przyczyną są problemy z działaniem gry na podstawowych wersjach PS4 i Xboxa One. Bardzo długo zresztą nie mieliśmy gameplayu z tych konsol i tak naprawdę na dwa tygodnie przed premierą nadal nie mamy pełnego obrazu sytuacji - co tylko nakręca plotki. Dostaliśmy za to pokaz z Xboxa One X (który zdaje się nieco grą krztusić), oraz Xboxa Series X (który tych problemów już nie ma), a tym razem do czynienia mamy z pokazem z PS4 Pro i kawałkiem z PS5.

Co ciekawe, na konsolach Sony nie posunięto się do sztuczek podobnych jak na Xboxie, gdzie na XOX pokazano jedynie mało dynamiczne sceny, a te szybsze na nowym XSX - tutaj wszystko do ostatniej minuty jest pokazane na PS4 Pro - które przecież w teorii jest słabsze od XOX. Niestety mimo unikania dynamicznych scen, czy nawet niezwykle spokojnej jazdy po mieście wyraźnie widać gubienie klatek, wyskakiwanie i doczytywanie obiektów w bliskiej odległości, a sam gameplay jest w rozdzielczości HD, co świadczy, że gra może osiągać taką rozdzielczość jedynie na PS4 Pro/XOneX, a na PS4 i XOneS może to być 720p lub nawet dynamicznie skalowane 540p. Obie konsole next-genowe w trybie kompatybilności zdecydowanie nie dodadzą na start wyższej rozdzielczości, ich moc powinna jednak bez problemu starczać, aby utrzymać stabilną liczbę klatek (jeśli nie jest ona zablokowana - to liczę nawet na 60FPS przy tej jakości).

Przedstmak tego, co powinna przynieść pełna aktualizacja next-genowa zobaczyć można natomiast na materiale porównującym gameplay konsolowy (poprzedniej generacji) z gameplayem z PC. I dopiero wtedy widać, jak wielkie problemy ma gra i jak CD Projekt Red zawiesił Cyberpunkowi wysoko poprzeczkę - znacznie wyżej, niż pozwalały na to sprzęty, na które gra miała wyjść. Trzeba jednak brać pod uwagę, że wersja PC odpalona została zapewne na najlepszym obecnie dostępnym sprzęcie, wartym znacznie więcej niż dwa next-geny razem wzięte.


Czas czytania: 2 minut, 49 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Pierwszy gameplay z Kangurka Kao

arrow-right
arrow-right

Promocje na Black Friday w PS Store

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: