News

Pierwszy gameplay z Kangurka Kao

Polski Kangurek powraca i rzuca rękawice Crashowi i Spyro.

Seria z Kangurkiem Kao to jedna z pierwszych polskich gier na konsole, która do tego doczekała się kilku części. Ta wydana w 2001 roku na PC Dreamcasta cieszyła się wystarczającą popularnością wśród młodszych graczy, dzięki czemu w 2003 roku Kangurek Kao: Runda 2 trafił na PS2, GameCube i pierwszego Xboxa. W 2005 wyszło nawet Kao Challengers na PSP.

Teraz, po latach, firma Tate Multimedia postanowiła wrócić z tytułem. Myślę, że nie będzie kłamstwem jeśli stwierdzę, że stało się tak po sukcesie odświeżenia czterech części Crasha Bandicoota, oraz trzech Spyro the Dragon. Nowy Kao ewidentnie czerpie graficznie inspiracje z obu gier i będzie równie bajkowy - ale to bardzo dobrze, bo Crash 4 chociaż fajny jest zdecydowanie za trudny dla młodszych graczy, a zanim doczekamy się nowego Spyro pewnie jeszcze chwila minie. Kangurek Kao powinien więc świetnie załatać dziurę wydawniczą i mam nadzieję, że będzie świetną produkcją dla graczy każdej wagi i kategorii wiekowej.

Niestety, patrząc na krótki, bo raptem 13 sekundowy fragment gry na pewno zauważycie, że gra jest wciąż na wczesnym etapie produkcji - nie widać przeciwników i przeszkód, świat jest mocno statyczny, brakuje nawet muzyki. Zakładam, że ekipa tworząca kangurka też nie jest tak ogromna jak te na które może sobie pozwolić Activision i bliżej jej do studia niezależnego niż wydawcy AAA, ale trzymam gorąco kciuki za ukończenie produkcji - platformówek od dawna brakuje, a Astro Playroom dostarczony z PS5 przypomina, że i takich lżejszych tytułów nam trzeba.

Premiera gry zaplanowana jest na 2021 rok. Na razie nie zapowiedziano platform, ale nie wierzę, że taka gra nie wyszła by na konsole - w końcu to na padzie gra się w platformery najlepiej.

Na kanale studia jest też kilka innych fragmentów, które świetnie pokazują przyjęty styl graficzny:


Czas czytania: 2 minut, 39 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kangurek Kao czeka na poprawki - 30.05.2022 23:45
Kangurek Kao z datą premiery! - 21.04.2022 20:56
Kangurek Kao z wstępną datą premiery - 28.01.2022 23:23
Niedawno pisaliśmy też o...

Cyberpunk 2077 niemal bez bugów. Multiplayer jako osobna gra

arrow-right
arrow-right

Cyberpunk na gameplayu z PS4 Pro, PS5 i vs. PC

Komentarze
...
176.221.***.*** • #1
philipo
1194 dni temu

Wygląda na to, że szykuje się solidna platformówka. Lubię ten gatunek więc czekam. ale czy zagrozi tuzom to już osobna kwestia.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: