News

Cyberpunk nominowany do gry RPG roku. A poprawek brak

Niemal rok po premierze CD Projekt RED wciąż nie spełnił swoich obietnic.

Gdy rok temu CD Projekt po raz kolejny przesunął premierę Cyberpunka 2077 na grudzień, raczej martwiono się tym, że gra nie weźmie udziału w The Game Awards 2020, a przez kolejny rok wyjdzie tyle udanych gier, że wszyscy już dawno przejdą i zapomną o przygodzie w Night City. Niestety, nie to było największym problemem - bowiem gra była dla wielu osób zwyczajnie niegrywalna, a Sony po raz pierwszy w historii zawiesiło sprzedaż gry (ciekawe dlaczego teraz nie zawiesiło GTA Trilogy, które okazało się chyba nawet większym crapem).

Dostaliśmy plan naprawczy, w międzyczasie CD Projekt doznał ataku hakerów co zdecydowanie nie pomogło firmie i jeszcze opóźniło prace - i chociaż gra miała już od dawna działać jak należy, w połowie roku miała zaoferować dodatkowe DLC fabularne, a jesienią miały nawet pojawić się next-genowe wersje - to nic z tego nie udało się zrealizować.

Co prawa patch 1.3 w końcu pozwolił na w miarę sensowne granie na podstawowych konsolach PS4 i Xbox One, ale kosztem tego, że w grze niemal nie ma pojazdów i NPCów na ulicach, przez co świecą pustkami. Z kolei z DLC dostaliśmy raptem dwie kurtki, samochód i skin dla Johny'ego Silverhanda... Od tego czasu (końcówka sierpnia) w temacie nastała zupełna cisza - poinformowano jedynie, że zarówno Cyberpunk 2077 jak i Wiedźmin 3 dostaną wersje next-genowe dopiero w 2022 roku (w pierwszej połowie, bez konkretnych dat).

Nie jest więc chyba niczym dziwnym, że ostatecznie - mimo, że się na to zapowiadało jeszcze przed premierą - Cyberpunk nie został nominowany do gry roku 2021 w najważniejszej obecnie growej imprezie jaką jest The Games Awards. Nie znaczy to jednak, że nie ma szans na żadną statuetkę - gra została nominowana w kategorii najlepsza gra RPG 2021, co jest o tyle zabawne, że CD Projekt na wszelkich anglojęzycznych stronach sklepów z grami czy twitterze używa raczej określenia "action-adventure", próżno natomiast szukać określenia RPG (chyba, że jako tagi lub kategoria w sklepie).

Sensowniejsza jest natomiast druga nominacja - za soundtrack i muzykę i tutaj trzeba przyznać, że jeśli jest coś co w Cyberpunku nie zostało skopane, to są to fabuła i muzyka. Totalnie nie można mieć zastrzeżeń do osób które odpowiadały za udźwiękowienie i te jak najbardziej się spisały - i patrząc na konkurencję (Artful Escape, Deathloop, Marvel's Guardians of the Galaxy, Nier Replicant) - szanse są spore.

Kto wie, może gdyby na ostatniej prostej, kilka tygodni temu, wypuszczono fabularne DLC i aktualizację, która ostatecznie poprawia wydajność bez sztuczek z usuwaniem ruchomych elementów - gra jednak miałaby szanse być chociaż nominowaną do gry roku, bo gracze wracając do produkcji wreszcie poczuliby pełnię satysfakcji? Niestety, przez te wszystkie opóźnienia i coraz większą ilość czasu jaka minęła od premiery obawiam się, że nie tylko możemy nie doczekać dnia w którym produkcja osiągnie oczekiwany poziom, ale także, że nie dostaniemy obiecanego trybu Multiplayer (o którym firma od dawna nie wspomina), a pracownicy pewnie dłubią już przy Wiedźminie 4, bowiem ta seria wychodziła firmie znacznie lepiej.

Porównanie wydajności gry na PS4, PS4 Pro i PS5 (które gra odróżnia, mimo braku natywnej wersji) z ostatniego hotfixa 1.31 do patcha 1.3 zobaczycie poniżej:

Czas czytania: 3 minut, 54 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Black Friday w PS Store wystartował już dziś. Rok z PS+ za 160zł

arrow-right
arrow-right

Recenzja: Battlefield 2042

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: