News

Diablo 4 niemal pewne za sprawą przecieków. Gracze wyczekują nowego BlizzCona

Oprócz samego Diablo 4 zapowiedziany miałby zostać również remaster drugiej części gry.

Diablo 4 to budzący sporo emocji temat. Wyczekiwany przez rzesze miłośników wychowanych na drugiej części gry tytuł stał się niedawno bohaterem ogromnej afery z udziałem Activision-Blizzard. W ubiegłym roku na BlizzCon firma, zamiast zrehabilitować się po nie do końca udanym Diablo 3 i zapowiedzieć czwartą odsłonę cyklu zdecydowała się na ujawnienie... Diablo Immortal zmierzającego na platformy mobilne. Wściekli fani przez całe miesiące szydzili z wydawcy i domagali się pełnoprawnego następcy. Teraz ich sen może się w końcu spełnić.

Nie jest tajemnicą, iż Amerykanie mają zamiar zorganizować kolejny ewent z serii BlizzCon już 1 listopada i wszelkie znaki na niebie oraz ziemi wskazują, iż rzeczywiście Diablo 4 może zostać na nim ujawnione. O domniemanej produkcji tytułu spekuluje się już od miesięcy, lecz przez kilka ostatnich dni otrzymaliśmy sporo nowych informacji mogących to sugerować.

Kilka dni temu jeden z użytkowników Twittera o pseudonimie Metro, jaki wsławił się już wiarygodnymi przeciekami na temat przytoczonej imprezy poinformował, iż na najnowszym BlizzConie swoją zapowiedź ma mieć właśnie najnowsza, czwarta część Diablo, a także remaster Diablo 2. Informacja wywołała w internecie prawdziwą burzę i choć informator przekazywał do tej pory rzetelne przecieki sporo ludzi wątpiło w taki scenariusz.

Na potwierdzenie tej informacji może wskazywać artbook, jaki został zamieszczony w serwisie Amazon. Produkt miał zawierać prace ze wszystkich części diablo, w tym tej niepotwierdzonej — czwartej. O tym, iż nie jest to tylko wymysł któregoś z pracowników portalu wiemy dzięki reklamie , jaką do zakupu tego samego artbooka zachęcało niemieckie czasopismo GameXL.

Co więcej, Metro potwierdził również pojawiające się od pewnego czasu plotki mówiące o produkcji następcy strzelaniny Amerykanów — Overwatch. Sequel miałby zostać zapowiedziany wraz z poprzednimi „bombami” w postaci nowego Diablo na tej samej imprezie. Gra miałaby oferować dwa tryby, PvE oraz PvP, a także system rozwoju postaci.

Wyżej przytoczone „rewelacje” za sprawą niedawnych wydarzeń wydają się całkiem prawdopodobne. Producent przygotowuje się bowiem do premiery zremasterowanej wersji Warcraft 3 zwanej Reforged, toteż remaster Diablo 2 nie byłby niczym niezwykłym. Overwatch natomiast odnotował ostatnio spory spadek popularności, co może stanowić bodziec do premiery kolejnej części gry. Ewentualna zapowiedź Diablo 4 to niezwykle wyczekiwane wydarzenie, dzięki któremu firma ma szansę przykryć niedawną wtopę z ubiegłorocznego BlizzConu i zarobić mnóstwo pieniędzy, a fakt, że Activision-Blizzard zysk stawia ponad wszystko, nie powinien nikogo w miarę zapoznanego z branżą dziwić.

BlizzCon 2019 odbędzie się 1 listopada w Anaheim Convention Center w Kaliforni, USA i potrwa dwa dni. Cena biletu została podniesiona w stosunku do roku ubiegłego i wynosi szokujące 229 dolarów w najtańszej opcji.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 22 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Deals with Gold - promocje od 22 października

arrow-right
arrow-right

Okami powróci, jeśli tylko Capcom wyda zgodę

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: