News

Okami powróci, jeśli tylko Capcom wyda zgodę

Ikumi Nakamura i Hideki Kamiya zaskoczyli graczy swoją wiadomością, ale nie chwalmy dnia przed zachodem...

Internet już zdążył się zachłysnąć informacją, że powstaje kolejna część Okami. Na twitterze Ikumi Nakamury (główna projektantka artystyczna odpowiedzialna za The Evil Within czy właśnie Okami) pojawił się wpis wraz w filmem, na którym twórca Okami, Hideki Kamiya zapowiada, że "Okami Wraca", na co Ikumi odpowiada "naprawdę?".
I na tym właśnie pytaniu należy się skupić, bo w treści tweeta dodatkowo można przeczytać "I want to work on it too! @CapcomUSA_" - co może oznaczać, że Capcom, będący właścicielem licencji na grę, nie dał jej jeszcze zielonego światła, ale Platinum Games chętnie by przyłożyło do produkcji rękę. Jest więc to próba wymuszenia kontynuacji i sprzedania/użyczenia praw, a nie stuprocentowa zapowiedź.

Okami nie miało lekko. Wydana w 2006 roku na PS2 gra mimo wysokich ocen, sprzedała się w niskim nakładzie (ok. 300 000 sztuk), a jak głosiła plotka, z tego powodu zamknięto potem studio odpowiedzialne za grę (Clover). Prawda jest jednak taka, że Shinji Mikami (Resident Evil), Hideki Kamiya (Devil May Cry), oraz Atsushi Inaba (Viewtiful Joe) opuścili studio i dlatego Capcom je zaorał.
Mimo słabych sprzedaży, Capcom stworzył na Nintendo 3DS kolejną część gry, Okamiden, która jest sequelem, a większość postaci to dzieci związane z bohaterami oryginalnej gry.

Samo Okami zostało potem wydane na Wii, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboxa One, Nintendo Switcha a nawet PC (Steam). Gra musiała się więc nie tylko zwrócić, ale i zarabiać, inaczej nikt by nie inwestował w kolejne porty. Mimo więc początkowej klęski, kolejne wznowienia i wersje HD (a dzięki specyficznej celshadingowej grafice gra się nie starzeje mimo nowych generacji) sprawiły, że powstanie kolejnej części ma jednak sens.

Ja sam wspominam Okami jako jedną z najlepszych gier w które w życiu grałem (jak mówią niektórzy - to najlepsza Zelda nie będąca Zeldą która wyszła na konsole). Specyficzna grafika, nietypowy sposób walki (orężem na plecach wilka), rozwiązywanie zagadek za pomocą rysowania wzorów na ekranie (taki trochę point-n-click - sprawdź którym czarem coś wskórasz w nowym miejscu) i niesamowicie klimatyczna muzyka. No i do tego wszystko oparte na japońskich legendach (praktycznie za każdym razem gdy oglądam jakiś japoński film czy anime, w końcu pojawia się wątek, który był w Okami).

Mam więc nadzieję, że Capcom nie będzie długo zwlekał i pozwoli Platinum Games (które powstało w sumie z pracowników zamkniętego Clover) stworzyć drugą część gry, gdyż poza Switchem brakuje "zeldowych" gier.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 17 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Diablo 4 niemal pewne za sprawą przecieków. Gracze wyczekują nowego BlizzCona

arrow-right
arrow-right

Zapowiedziano PlanetSide 3. Gigantyczne MMO stanie się jeszcze większe

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: