News

Digimon Survive z datą premiery

Jeśli zastanawialiście się kiedyś co wyszłoby z połączenia Final Fantasy Tactics i Pokemonów - wkrótce otrzymacie odpowiedź.

Dwie dekady temu Digimony były świetną odpowiedzią na fenomen Pokemonów i zyskały spore grono fanów nawet w Polsce - głównie za sprawą anime które puszczano na Fox Kids. W tym czasie pojawiły się też pierwsze gry z Pokemonami, które trafiły na PlayStation. W moim osobistym rankingu najlepszą częścią pozostaje Digimon World 2, chociaż przyznam, że nawiązujące do dwóch pierwszych części Digimon World: Next Order oraz Digimon Story: Cyber Sleuth chociaż trącą niskim budżetem, ostatecznie nie były takie złe.

Twórcy postanowili to jednak zmienić i zrobić grę lepszą, bardziej przemyślaną i z nieco większym budżetem... no i się przeliczyli. Premiera miała być dawno temu, ale grę trapiło wiele problemów i zaliczyła trzyletni poślizg. Teraz jest jednak definitywnie gotowa do premiery, która nastąpi już 29 lipca 2022.

Wielu fanów starych gier może nieco zaskoczyć rodzaj rozgrywki, gdyż ta przypomina klasyczne taktyczne turowe klasyki jak Final Fantasy Tactics, Suikoden Tactics czy Triangle Strategy. Zdecydowanie trzeba pochwalić wygląd gry, która wygląda jak żywcem wyjęta z anime. Twórcy skorzystali z całkiem powszechnych dziś, chociaż w Japonii wciąż rzadko używanych animacji szkieletowych do grafiki 2D - przez co całość wygląda jak animowana, lub jak świetny render 3D w styli Ni No Kuni.

Nie każdemu może natomiast przypaść do gustu sposób prowadzenia fabuły, który z kolei przypomina gatunki Visual Novel. Może też dziwić fakt osobnych wersji na PlayStation 5 czy Xboxa Series - ale przy tak specyficznym stylu graficznym ciężko dodać tutaj jakieś wodotryski przez które gra wyglądałaby lepiej, więc granie w wersję kompatybilną zupełnie wystarczy. Ucieszą się natomiast posiadacze Switcha - bo gra trafi również i na przenośną konsolę, nie tylko na PS4 czy Xboxa One. Prawdopodobnie na sprzęcie Nintendo też będzie się w nią grało najfajniej, bo skoro gra jest taktyczna - to i walki szybkie nie będą, więc na przenośnym sprzęcie najłatwiej zatrzymać rozgrywkę i wrócić w wolnej chwili.


Czas czytania: 2 minut, 49 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

F1 2022 ze wsparciem VR

arrow-right
arrow-right

Beta Overwatch 2 także na konsolach i jeszcze w czerwcu

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: