News

Beta Overwatch 2 także na konsolach i jeszcze w czerwcu

Jeśli jednak nie uda wam się z bety skorzystać, to pamiętajcie - gra i tak będzie za free.

Blizzardowi musiała mocno spaść liczba grających w Overwatch (albo też liczba kupujących), bowiem po tym jak zapowiedzieli przedwcześnie kolejną część, niektórzy gracze chyba już odpuścili starocia i nie wrócili - więc po dwóch latach od tej zapowiedzi, aby przyciągnąć nie tylko nowe osoby, ale i te które grę odstawiły, zdecydowano się udostępnić Overwatch 2 za darmo. No, nie do końca za darmo, bo wiadomo, że będą płatne dodatki, ale to i tak może grze pomóc i przyciągnąć nowych graczy.

Co prawda w trakcie show Xboxa i Bethesdy zobaczyliśmy trailer i poznaliśmy nawet datę premiery (4 października), ale wciąż o tytule wiadomo mało i wszystko ma zmienić się już jutro, w trakcie osobnego show poświęconego jedynie Overwatch 2.

Wiemy jednak, że gra wyjdzie na wszystkie aktualnie sprzedawane konsole (Xbox One, PS4, PS5, Xbox Series X/S, Switch), oraz, że nie tylko otrzymamy cross-play, ale także cross-progress, co pozwoli kontynuować grę między konsolami. Powiedziałbym, że w tej sytuacji można pograć w tramwaju na Switchu a w domu zamiast go dokować to odpalić next-gena, ale w sumie w przypadku Overwatcha internet mobilny może być za słaby na komfortową grę.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że obiecane dynamiczne zmiany zawartości nie okażą się demem rzeczy do kupienia i będą zamiast urozmaicać to utrudniać grę - wcale nie zdziwię się, jeśli przez tydzień czy dwa dostaniemy jakąś broń czy postać, a potem nastąpi zmiana - chyba, że wykupimy daną rzecz i zostawimy ją sobie na stałe. Taki agresywny tryb "gracz tym co oferujemy w tym tygodniu, albo spadaj" niekoniecznie musi zadziałać (i przypomina trochę PRL, gdzie stało się za mięsem, a na półkach została tylko musztarda...).

Beta rusza 28 czerwca - o tym jak się na nią zapisać, Blizzard poinformuje jutro.

Czas czytania: 2 minut, 37 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kalendarz Premier — Marzec 2024 - 01.03.2024 19:00
Niedawno pisaliśmy też o...

Digimon Survive z datą premiery

arrow-right
arrow-right

Capcom: Exoprimal, Residenty i patch na 120 FPS

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: