News

DioField Chronicle dostanie demo przed premierą

Daty dla okrojonej i pełnej wersji gry zdradziło dziś Square Enix.

Square słynie z dużych serii jRPG, jak chociażby Final Fantasy, Dragon Quest, Kingdom Hearts czy Star Ocean, ale w ostatnich latach ktoś stwierdził, że poza ogromnymi produkcjami, warto też dać szansę tym mniejszym, przy okazji próbują czegoś nowego.

Dzięki temu mamy takie produkcje jak Bravely Default, Octopath Traveller czy I am Setsuna (a to tylko wycinek pełnego portfolio firmy - w oficjalnej sprzedaży mają obecnie dostępne aż 63 gry).

Jedną z najbliższych gier RPG które nie mają budżetu FF 7 czy FF XVI jest DioField Chronicle (chociaż filmiki CGI ma równe kozackie), wyglądające jak połączenie Triangle Strategy z Fire Emblem, taktyczny RPG z charakterystycznym efektem tilt shift który w ostatnich latach trafił już do paru japońskich produkcji. Fabularnie to typowa historia konfliktów między zmyślonymi państwami, a nam przyjdzie oczywiście wyrównywać rachunki - całość utrzymana jest w dość ciekawej konwencji, bowiem postaci przypominają nieco średniowiecznych rycerzy (chociaż ze zbrojami charakterystycznymi dla FF 12 czy FF 15), natomiast miasteczka wyglądają nieco jak budowle stworzone w okolicach XIX i XX wieku, przez co od razu kojarzy się z takimi klasykami jak Valkyria Chrinicles, czy nawet... The Order 1886. Oczywiście obecność rycerzy i okołowiktoriańskiej epoki nie wyklucza standardowych dla Square czarów, a nawet potężnych Esperów - dostaniemy więc mocny miks wielu gier z ostatnich kilkunastu lat.

Ciężko powiedzieć co z tego wyniknie - bo całość wygląda świetnie, ale w praniu już taka być nie musi - na szczęście Square ma dla nas demo, które dostępne będzie międzygeneracyjnie na PlayStation, Xboxie i Switchu już 10 sierpnia 2022.

Sama gra zadebiutuje niedługo później, bo 22 września. Niestety, mimo podania daty premiery nie otrzymaliśmy żadnych nowych materiałów, ale 7 lipca mają ruszyć preordery więc zapewne wtedy można spodziewać się nowych screenów z gry.

Czas czytania: 2 minut, 37 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kalendarz Premier — Marzec 2024 - 01.03.2024 19:00
Niedawno pisaliśmy też o...

Test Drive i prawie 20 innych gier na Nacon Connect

arrow-right
arrow-right

Game Pass dostępny na telewizorach zamiast konsoli

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: