Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Dwa pierwsze Suikodeny z remasterem

Konami może nie wywaliło bomby na którą liczyliśmy, ale dla wielu osób to i tak istne fajerwerki.

Plotki o tym, że Konami zapowie coś fajnego pojawiają się od dawna, a przed targami Tokio Games Show firma sama zapowiedziała, że ma dla nas niespodziankę. Okazało się, że Ci, którzy nie tworzyli teorii spiskowych, a skorzystali z podpowiedzi danej przez studio - o tym, że gościem na ich panelu będzie Yuki Kaji, podkładający głos w Suikodenach - mieli rację. Firma bowiem zapowiedziała odświeżenie dwóch pierwszych gier.

Konami zapowiedziało dziś Suikoden I & II HD Remaster: Gate Rune and Dunan Unification Wars (dłuższego tytułu się chyba nie dało), czyli odświeżone wersje hitów z czasów PSX. Gry zostaną odświeżone w dość nietypowy sposób - zostały do nich stworzone zupełnie nowe tła, przywołujące na myśl nieco RPG Maker XV, ale już postaci pozostaną tak samo pikselowe jak w oryginale - do tego bez żadnych filtrów wygładzających. Odświeżenie dostał też oczywiście interfejs, a walki z perspektywą 3D dostały wygładzenie krawędzi i parę innych drobnych bajerów - ale ich poziom graficzny nie wzrósł jakoś wybitnie względem oryginału i tego co są w stanie pokazać chociażby emulatory PSX.

Wśród innych zmian które zapowiedziano są autosave, czy możliwość przyspieszenia walk - coś co znamy z "remasterów" FF 7, 8 i 9 od Square - brakuje jedynie trybu maksymalnej energii lub innego podobnego, ułatwiającego zabawę.

Data premiery niestety nie jest na tę chwilę znana i zapowiedziano jedynie, że gry trafią na rynek w 2023 roku. Ja chętnie zobaczyłbym też pozostałe części - zwłaszcza czwórkę, która była dla mnie jedynym zetknięciem z serią, oraz piątkę, która była najlepszą częścią z tych 3D. Był też Suikoden Tactics który swego czasu recenzowałem dla innego serwisu growego, ale on chyba nie bardzo się przebił w świadomości graczy - a pamiętam. że była to całkiem niezła gra, na poziomie Final Fantasy Tactics. Jeśli Konami nie zaszaleje z ceną gry i ustawi ją na poziomie powiedzmy 160-170zł, to remake na pewno całkiem nieźle się sprzeda - oby tylko nie wpadli na pomysł wyceny na poziomie 329zł - bo wystarczająco dużo swoich serii już dobili. Niech remake Suikodenów będzie nowym otwarciem dla firmy. Trzymajmy kciuki.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 4 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Wideorecenzja: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - 21.05.2023 12:01
10 Najlepszych gier na Switch do ogrania przed premierą Switch 2 - 14.05.2023 15:35
PS+ Extra i Premium - Maj 2023 - 10.05.2023 21:07
Recenzja: Wolcen: Lords of Mayhem - 10.05.2023 11:03
Niedawno pisaliśmy też o...

Haker wykradł GTA VI, a ludzie myślą, że to finalna jakośc gry...

arrow-right
arrow-right

Deathloop, Ni No Kuni i Assassin's Creed Odyssey na konferencji Microsoftu

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: