Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Deathloop, Ni No Kuni i Assassin's Creed Odyssey na konferencji Microsoftu

TGS czas zacząć, ale Microsoft, zamiast z przytupem, ogłasza głównie dostępność starszych gier w GamePassie...

Po tym, jak wczoraj swoje nagłe pokazy miało Nintendo i Sony, dziś przyszła pora na taki zapowiedziany znacznie wcześniej i skrojony typowo pod TGS, od Microsoftu. Firma niestety nie pokazała zbyt wielu gier, a tym bardziej nie pokazała nic nowego od swoich studiów. Co więcej, pokaz zbiegł się z informacją, że przejęcie Activision zostało wstrzymane przez brytyjski urząd ds. konkurencji. Sony zaciera ręce, a Microsoft niestety za szczęśliwy nie jest.

Największą nowiną pokazy było potwierdzenie premiery Deathloopa na Xboxach. Gra miała być czasowym exem dla PlayStation, ale po tym jak Microsoft kupił Bethesdę oczywistym było, że posiadacze Xboxów (o ile posiadają Game Passa) grę dostaną za darmo, przebijając ofertę Sony. Gra w której przeżywamy FPSowy "dzień świstaka" trafi do posiadaczy maszynek z Redmond już w następny wtorek, 20 września.

Dla odróżnienia od wczorajszych japońskich klimatów u Sony, oraz mimo faktu, że to targi Tokio Games Show, Microsoft zdecydował pokazać osadzone w Chinach Wo Long: Fallen Dynasty do Team Ninja. Jeśli nie słyszeliście o tym tytule, jest to RPG akcji z domieszką fantasy - ot, typowy japoński slasher. Gra nie będzie jednak exem i trafi na wszystkie aktywnie wspierane stacjonarne konsole.

Poza tym, Microsoft zaskoczył premierą Ni No Kuni: Wrath of White Witch w GamePassie - gra pojawiła się dosłownie w trakcie konferencji i ten świetny tytuł, wydany swego czasu na PS3, można teraz sprawdzić u "zielonych". Ten RPG w którym kolekcjonujemy stworki niczym w Pokemonach, udekorowany przerywnikami od Studia Ghibli to naprawdę warta zagrania pozycja. Na Xboxy trafi też druga część gry - chociaż w moim osobistym rankingu jest ona nieco gorsza - co nie przeszkodziło mi jej zplatynować.

Wreszcie, w ramach zaległości oraz wyrównywania oferty Ubisoft+ między Game Passem a PS+ Extra/Premium, na Xboxy, do programu trafiło też Assassin's Creed: Odyssey. Japońska konferencja ostatecznie zachaczyła więc o Grecję. Szkoda, że nie zobaczyliśmy jakichś nowych zapowiedzi dotyczących Halo, Forzy czy Hellblade 2. Ale to Microsoft może trzymać na grudniowe The Game Awards, gdzie zapewne dostaniemy mnóstwo świetnych zapowiedzi, gdyż lista wydawnicza znanych nam już gier może i jest gruba, ale ogłoszone premiery kończą się w okolicach marca 2023, a potem mamy już mnóstwo niewiadomych. Warto jednak pamiętać, że Microsoft w Japonii nie jest zbyt popularny (czasem w tygodni sprzeda się dosłownie kilka Xboxów na cały kraj) - więc pokaz i tak był niezły jak na ten rynek.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 12 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
7 grzechów głównych Deathloop - 06.04.2023 14:15
Xbox ze wsparciem FSR 2.0 - 24.03.2022 22:45
Assassin's Creed Origins również doczeka się update dla next-genów - 21.12.2021 22:48
Golden Joystick Awards 2021. Niespodziewany zwycięzca - 24.11.2021 23:18
PlayStation Showcase w następny czwartek! - 02.09.2021 15:52
Niedawno pisaliśmy też o...

Dwa pierwsze Suikodeny z remasterem

arrow-right
arrow-right

Rise of Ronin, Tekken 8 i Stellar Blade zaskoczyły na State of Play

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
264 dni temu

Z moim czasem na granie to szkoda mi Passa na Assasiny. Mam wszystkie na płycie. Odyssey to chyba z 6 miesięcy będę przechodził. Lubię zaliczać wszystko w grze jak mi się podoba oczywiście.

odpowiedz
...
193.163.***.*** • #2
gnysek
264 dni temu

Ja mam nieodpakowane Odyssey i Origins na półce od dnia premiery... aż dziw, że zagrałem w Valhallę na PS5, ale to była bodaj moja druga gra na tę konsolę, to pewnie dlatego...

odpowiedz
...
83.20.***.*** • #3
maniekmaniu
262 dni temu

No ja tak nie robię choćby nie wiem jak mnie korciło. Jak jakaś seria, to zawsze według daty premiery. Nawet tak jak Assasiny najnowsze mają inne realia.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: