News

Elex 3 mógł zostać skasowany. Gra zniknęła z listy projektów

A strona producenta ledwo działa.

Znacie Gothica, lub Elexa? Z pewnością nawet jeśli w te gry nie graliście, to obiły Wam się kiedyś o uszy. Niestety może się okazać, że już nigdy nie zobaczymy kolejnej części sygnowanej logiem legendarnego Piranha Bytes, bowiem gracze zauważyli, że nie tylko o projekcie jest podejrzanie cicho, ale zniknął on nawet z rządowych stron, gdzie starano się o jego dofinansowanie .

Co prawda, projekt nowego Elexa nigdy nie został wpisany na stronę rządową jako Elex 3, ale tajemnicą poliszynela była informacja, że widniejący tam projekt o nazwie WIKI6 w rzeczywistości kolejnym Elexem rzeczywiście jest. Jeszcze kilka miesięcy temu widniał on w bazie, lecz teraz próżno go tam szukać.

Przedstawiciele studia jak dotąd nie skomentowali sprawy, a ich strona firmowa, pomimo że w zasadzie działa, to serwuje jedynie stronę tytułową z wielkim obrazkiem i adresem e-mail, co sugeruje, że firma nie prowadzi żadnych innych projektów i może być w stanie likwidacji.

Gracze zauważyli także, że od jakiegoś czasu firmowe profile na YouTube od listopada milczą, choć przedtem nawet pomimo braku nowych informacji odnośnie do gry, był na nich spory ruch. Wszystko to zbiega się także z niedawnymi informacjami o problemach finansowych właściciela Piranha Bytes — Embracer Group, który w ostatnim czasie zwolnił sporo osób w swoich studiach.

Niemieccy internauci obecnie prowadzą szeroko zakrojone dyskusje na temat kondycji studia oraz możliwej przyszłości firmy na forach World of Players oraz Gamestar .

Spekuluje się, że zagrożony może być nie tylko sam Elex 3, ale nawet całe studio Piranha Bytes! Miejmy nadzieję, że przewidywania się nie sprawdzą, a przedstawiciele studia niedługo wyjaśnią tę sytuację.

ELEX to seria fabularnych gier akcji stworzona przez niemieckie studio Piranha Bytes. Gry zostały osadzone w postapokaliptycznym świecie science fantasy, gdzie cywilizacja ludzka została zrujnowana przez uderzenie meteorytu. To wydarzenie, mające miejsce kilkaset lat przed rozpoczęciem akcji gry, rozpoczyna nowy rozdział w historii planety Magalan. Obie części serii wydano na konsole oraz pecety.

Gry:
Czas czytania: 2 minut, 44 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Piranha Bytes potwierdza problemy. Twórcy Gothica szukają nowych partnerów - 22.01.2024 15:15
Recenzja: Gothic Classic (2023) - 28.11.2023 17:05
Tanie a dobre: Lethis Path of Progress - 24.02.2024 15:21
Niedawno pisaliśmy też o...

[OPINIA] Assassin's Creed Mirage nie zasłużył na taki hejt

arrow-right
arrow-right

Ubisoft wierzy w cyfryzacje branży

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: