News

Ubisoft wierzy w cyfryzacje branży

"Chodzi więc o to, by czuć się komfortowo, z tym że nie posiadasz swojej gry".

W wywiadzie dla GamesIndustry.biz Philippe Tremblay z Ubisoftu podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian w branży gier w związku z rosnącą popularnością subskrypcji miesięcznych. Tremblay twierdzi, że podobnie jak w innych mediach, takich jak filmy czy muzyka, gracze muszą "zaakceptować", że nie są właścicielami swoich treści związanych z grami, lecz jedynie mają do nich dostęp. Według niego, subskrypcje gier oferują wiele korzyści, takich jak większy wybór, niższe koszty i łatwiejsze aktualizacje.

Jedną z rzeczy, które zaobserwowaliśmy, jest to, że gracze są przyzwyczajeni do posiadania i posiadania swoich gier, trochę jak DVD. To jest zmiana konsumencka, która musi nastąpić. Czuli się komfortowo, nie posiadając swojej kolekcji płyt CD lub DVD. To transformacja, która zachodziła nieco wolniej w grach.
Gdy gracze poczują się komfortowo w tym aspekcie... Nie tracisz swoich postępów. Jeśli wznowisz grę w innym czasie, plik postępu nadal tam będzie. To nie zostało usunięte. Nie tracisz tego, co zbudowałeś w grze, ani swojego zaangażowania w grę. Chodzi więc o to, by czuć się komfortowo, z tym że nie posiadasz swojej gry.

Cyfryzacja branży gier następuje coraz mocniej, aczkolwiek jest to mocny punkt sporny wśród graczy, którzy chcą kolekcjonować swoje gry oraz mieć świadomość posiadanego produktu w formie fizycznej. Niestety coraz częściej spotykamy płyty z grami, na których jest tylko instalator, a pozostałą część gry musimy pobrać z internetu. Czy cyfryzacja naszego hobby jest nieunikniona?

Czas czytania: 2 minut, 20 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Elex 3 mógł zostać skasowany. Gra zniknęła z listy projektów

arrow-right
arrow-right

STALKER 2 z finalną datą premiery. Nowy zwiastun przygotowuje do jesiennej premiery

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: