Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Enchanted Portals, klon Cuphead chce zebrać kasę na Kickstarterze

Czy gracze zechcą rzucić groszem na bezczelną kopię świetnej gry?

O Enchanted Portals zrobiło się głośno w październiku zeszłego roku, gdy dwóch twórców tworzących Xixo Games, zapowiedziało start kampanii gry na Kickstarterze. W opublikowanym trailerze jednak coś nie grało - mimo innych grafik, gra była dziwnie znajoma, całkowicie przypominając Cuphead, wydany w 2017 roku. Twórcy co prawda twierdzili, że tylko się inspirowali, ale internet był bezlitosny dla ich twórczości. Pod naporem krytyki (oficjalnie: z powodu znalezienia wydawcy) kampania jednak nie ruszyła.
O tym jak duża skala jest tego "inspirowania", najlepiej przekona was poniższy screen - na nim nawet układ przeciwników jest identyczny (sama tematyka poziomów też niesamowicie podobna):


Niektórzy twierdzą nawet, że ta gra to jest modyfikacja Cuphead, a nie osobna produkcja i że to po prostu podmienione grafiki. To byłoby jednak niezwykle łatwe do udowodnienia po premierze gry i mimo wszystko widać pewne różnice już teraz.

Teraz twórcy szykują się ponownie do kampanii na Kickstarterze. Podobno, aby mogła wyjść nie tylko na PC i Switcha, ale także na PS4, oraz aby zebrać więcej kasy na rozbudowanie gry, aby była mniej podobna do Cuphead... ciekawe, czy wydawca nie chciał poratować, czy nigdy go nie było.

Sprawa będzie więc ciekawa i zobaczymy w następnych dniach co powiedzą gracze, głosując lub nie swoimi pieniędzmi za wsparciem tej gry. Gracze z PS4, którzy nie mieli przyjemności spróbować oryginału, mogą się skusić...

Na tę chwilę nie jest jeszcze znana kwota jaką zbiera studio, ani czas trwania - kampania jest jeszcze nieodpalona, ale znajdziecie ją pod adresem: https://www.kickstarter.com/projects/playenchanted/enchanted-portals-a-magical-coop-2d-platformer .

Co by o całej sprawie nie mówić, to trzeba przyznać jedno - nawet jeśli to klon, to zrobić grafiki na takim poziomie w dwie osoby to nie taka prosta sprawa i nawet zagapiając kolejne klatki animacji z Cuphead wciąż trzeba wykazać się talentem, aby "przerysować" je na inne postaci.

Czas czytania: 2 minut, 43 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

The Last of Us II znów spóźnione!

arrow-right
arrow-right

5 gier zniknie w kwietniu z Xbox Game Pass

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.