Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

The Last of Us II znów spóźnione!

Walka z wirtualną epidemią klikaczy i innych pasożytów poczeka, aż pokonamy tę w prawdziwym świecie.

Złe wieści napłynęły dziś z amerykańskiego oddziału Sony. The Last of Us 2 nie tylko zalicza kolejną obsuwę, ale też nie wiadomo kiedy zadebiutuje gra! Amerykański oddział Sony poinformował, że obecny kryzys gospodarczy nie pozwoli przygotować prawidłowo do premiery zarówno tego wyczekiwanego przez graczy tytułu, jak i Iron Man VR.

Samo Naughty Dog dodaje, że gra jest na ostatniej prostej, poprawiane są ostatnie bugi, ale logistycznie nie da się po prostu wydać gry. Również nie podają nowej daty premiery.

Sama obsuwa może wynikać z kilku rzeczy - po pierwsze, wydawać grę w trakcie gdy epidemia może być jeszcze w szczycie, lub dopiero zacznie spadać liczba nowych zakażeń, to nie najlepszy pomysł, zwłaszcza gdy sklepy są zamknięte. Po drugie, gospodarka mocno obrywa, więc część graczy ma ważniejsze wydatki niż gry. Pracownicy zapewne pracują też zdalnie, więc cała praca nieco mogła spowolnić. Zwłaszcza w świetle ostatnich informacji, jakoby normalnym były nadgodziny w firmie, być może siedząc w domach z rodziną, pracownicy nie potrafią poświęcić całego dnia tylko grze i wolą spędzić czas z bliskimi czując ich obecność (co oczywiście powinno być normą). Więcej pisałem w newsie  Fatalne warunki pracy w Naughty Dog.

Pozostaje więc czekać na nową datę premiery, ale patrząc na to jak rozwija się sytuacja na świecie - nie spodziewałbym się jej wcześniej niż w wakacje. Zapewne podobny problem spotka za chwilę grę Ghost of Tsushima - chociaż tutaj mamy jeszcze nieco czasu, więc może się uda.

Trochę szkoda, że deweloper nie wynagrodzi nam tego kawałkiem gameplayu. Jedno wiem na pewno - na fabułę gry będziemy patrzeć po obecnych przeżyciach w zupełnie inny sposób. Części z uczuć które dotkną bohaterów mamy po prostu okazję teraz doświadczyć.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 38 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nagrody BAFTA Games Awards rozdane. Nie obyło się bez niespodzianek

arrow-right
arrow-right

Enchanted Portals, klon Cuphead chce zebrać kasę na Kickstarterze

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.