News

Forspoken na zwiastunie filmowym

Dwa tygodnie dzielą nas od premiery pierwszej gry Square na ten rok - a my nadal zastanawiamy się - będzie hit czy kit?

Forspoken jest grą, która nie ma łatwego życia. Od początku całość wyglądała jak jedynie tech-demo, przygotowane na gotowych zasobach kupionych za kilkanaście dolarów w sieci, nie przyciągało totalnie niczym, a gra zaliczyła nawet opóźnienie, żeby jakoś ratować sytuację. Trzeba jednak przyznać, że chyba nawet samo Square nie wierzy w produkcję, bowiem jego promocja jest cichsza niż nawet niektórych gier jRPG o kilkunastokrotnie mniejszym budżecie.

Dzisiejszy trailer, to w sumie raczej sekwencja CGI na której - nie może być inaczej - pozycja wygląda olśniewająco, ale nic dziwnego, skoro jest to wyrenderowany film i z grą ma tyle wspólnego, że pojawia się tam główna bohaterka. Dlatego podrzucam też ostatni gameplayowy trailer, żeby móc się upewnić, co czeka nas w grze.

Jeszcze bardziej przekonać lub zniechęcić może was demo gry, które dostępne jest na PS5. Niestety, tutaj także wiele osób narzekało, że grafika jest "generyczna", że wiele aspektów nie jest wyjaśnionych (np. część sterowania nie jest opisana - ale może w pełnej grze są do tego samouczki), a całość wygląda dobrze tylko dlatego, że Square jest specem od efektów świetlnych wszelakich czarów - co pokazują na każdej generacji konsol głównie przy okazji serii Final Fantasy (GFy/Espery/Summony/Guardiany to zawsze małe mistrzostwo animacji).

Z dema wiadomo też, że w grze położono duży nacisk na wykonywanie niezwiązanych z fabułą zadań, czy może raczej wyzwań - co czyni grę podobną do Infamous First Light. Trochę jakby Square po 8 latach od premiery tamtej produkcji z PS4, próbowało nam sprzedać to samo, ale w japońskim sosie, z wyjątkowo nie-japońską główną bohaterką... Zapowiada się dobra pozycja dla osób które lubią walki, grind i wyzwania i przeciętna dla tych, którzy lubią widoki, ładną grafikę i wciągającą fabułę (chociaż tutaj pełna wersja gry może jeszcze - oby - zaskoczyć).

Forspoken zadebiutuje wyłącznie na PS5 już 24 stycznia. Na Xboxy ma wlecieć za około dwa lata - o ile ktoś będzie na tę grę czekał... na razie zapowiada się na szybkie przeceny i zwolnienia w Square - ale obym się mylił.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 57 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Czy w 2023 roku warto zagrać w Cyberpunk 2077?

arrow-right
arrow-right

Wo Long: Fallen Dynasty ma najtańsze tegoroczne preordery

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: