News

GameOnly.pl w nowej odsłonie

Mimo wielu trudów i pracy aż do trzeciej w nocy, nowa wersja GameOnly.pl wystartowała.

Na ten moment czekałem już od dawna, bo GameOnly - serwis istniejący w sieci od 2001 roku, a więc 18 lat (wkrótce urodziny), którego czasy świetności przeminęły, dostał się w moje ręce.

Paweł "Conker" Biela, poprzedni właściciel, który od paru lat zajmuje się tworzeniem gier nie miał już czasu i energii na rozwijanie serwisu, ale nie chciał też aby zniknął on całkowicie z sieci. W końcu to aż 18 lat historii, a na forum jest ponad 900 000 postów i praktycznie codziennie dochodzą nowe. Strona więc nie umarła, popadła lekko w stagnację - ale to już przeszłość, bo od dziś znów możecie czytać newsy growe na jednej z najstarszych stron w polskim internecie. Będziemy pisać o grach na konsole, o konsolach, sprzętach i gadżetach dla nich i wszystkim związanym z naszym i waszym ulubionym hobby. Nie będziemy jednak tak jak niektórzy pisać o filmach i serialach - chociaż oczywiście news czy dwa o filmach Uncharted, Metal Gear Solid czy Wiedźmin pewnie się pojawią.

Czytelnicy ps-plus.pl, gameswithgold.pl i n-switch.pl zapewne zdziwią się, że newsy ze strony głównej które zaczęły pojawiać się pod koniec 2018 roku w serwisach od teraz przekierowują na GameOnly - ale taki był plan od początku, gdyż już trwały rozmowy nad przejęciem GameOnly. Z racji, że to starsza i mimo wszystko znana marka, dla wielu mocno sentymentalna (wiecie, że przez jakiś czas w 2001 roku hostował nas PSX Extreme, w redakcji były osoby z czasopisma Neo+, a przez jakiś czas GO było nawet pod ich szyldem?) - postanowiłem rozwijać właśnie ją, a serwisy o których wspomiałem nadal pozostaną serwisami z informacjami o darmowych grach w ramach abonamentów konsolowych. Można powiedzieć, że stworzyłem pewnego rodzaju hub - wszystkie 4 strony korzystają z jednego kodu i jednej bazy, a GameOnly jest teraz tą "główną" składową; PS+/GwG/NSO wyświetlają tylko część danych i mają nieco inną kolorystykę.

Wszystko robione było trochę naprędce - zielone światło do przenoszenia strony dostałem tak naprawdę 14 czerwca, zatem w 3 tygodnie udało mi się nie tylko przenieść stronę ze starego serwera, ale także dodać obsługę HTTPS, przekonwertować stare newsy, komentarze, a nawet odzyskać nieco grafik - teoretycznie więc obecna wersja strony ma lepszą treść niż ta oryginalna. Udało mi się też już odzyskać kontakty z dwoma wydawcami, a od jutra zaczynam kontakty z kolejnymi - bo teraz jest już co pokazać.

W następnych dniach/tygodniach, gdy kurz już opadnie i potwierdzę, że wszystko działa jak należy, rozpocznie się proces rekrutacji redaktorów. Kilka osób jest już chętnych, więc pewnie rekrutacja odbędzie się raczej na zasadzie potwierdzenia z nimi niż publicznego ogłoszenia. Jest wiele pomysłów, parę "ficzerów" na stronie jeszcze kończę i wystartują na dniach (encyklopedia, baza promocji gier w sklepach internetowych). Streamy, podcasty - jak najbardziej o tym myślę, a jeśli jesteście chętni - piszcie tu lub na forum.

Mam też nadzieję, że mimo zmian w designie nie jest tak źle - starałem się utrzymać poprzednią kolorystykę, mamy nawet niemal identyczne tło, a kolory też w większości są te same.

Wciśnij F żeby złożyć hodł staremu designowi

Niektórzy pewnie narzekać też będą, że pojawiły się reklamy... cóż, one były na GO zawsze, tylko tak nisko, że nic nie zarabiały. Teraz, mam nadzieję, że uda się uzbierać kasę aby pojechać za rok przynajmniej na Gamescom - więc proszę, nie blokujcie tylko wspomagajcie stronę :)

Czekam na wasze opinie, zgłaszajcie błędy i oczywiście odwiedzajcie i czytajcie GO codziennie :)

Czas czytania: 4 minut, 12 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Recenzja: Irony Curtain: From Matryoshka with Love

arrow-right
arrow-right

The Last of Us II dopiero w lutym? Gra ma być dostępna w aż 4 wersjach

Komentarze
...
1779 dni temu

Życzę powodzenia i wielu odwiedzających :)

odpowiedz
...
1779 dni temu

Dzięki!

odpowiedz
...
1777 dni temu

Jestem tu pierwszy raz, ale jak się będzie rozkręcać, będę wchodził częściej!

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: